Jump to content
  • Kayıt Ol

Sailor Moon Animesi Duyuruldu

Sensou

Önerilen İletiler

Matematik bilgim beni yanıltmıyorsa :P 20 yıldan fazla olmuş ilk seri çıkalı, o yüzden farklı birşeyler gelmesi kaçınılmaz gibi. Ben de eski versiyon gibi daha retro birşeyler beklerdim, mesela Casshern'i izlememiştim, ama Casshern Sins çok hoşuma gitmişti. Bu yeni seride benim hoşuma gitmeyen tek nokta, eski seride de Usagi'nin şapşal bir ifadesi vardı, bu seride o ifade çok belirgin ve dikkat dağıtıcı. Rei falan dikkatimi dağıtsa neyse de :P, hoşuma gitmedi o yanı. Fakat öyle yada böyle hepimiz izleyeceğiz, kaçarı yok. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 73
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

9

• Sensou

9

• Akuma_Blade

8

• fishéyé

6

İşin aslı hem eski hayranların görünce yadırgamayacakları, hem de yeni nesil izleyicilerin ilgisini çekebilecek bir çizgi tarzı yakalamaları imkansız. Ya tamamen yeni bir şey yapıp eskileri küstürecekler ya da tamamen eski çizimin aynısını kopyalayıp bu sefer de 20-30 yıl geçti hala mı aynı bu anime tarzı eleştirilere maruz kalacaklardı.Bu yüzden Trailer da ki çizimler gayet başarılı olmuş bence. Söz konusu animeler olunca klasiklere değer verme anlayışı yok maalesef. Yeni nesil inanılmaz bir hızla önüne gelen herşeyi tüketiyor. Bu yüzden Mal gibi sitelerde zamanında inanılmaz ses getiren animeler bile yapım tarihine veya o zamanın şartlarına bakmadan ergenler tarafından kötü puan veriliyor veya eleştiriliyor. O yüzden, kısacası eski serinin tadını havasını bekleyenler biraz hayal kırıklığına uğrayabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben her şeyi geçtim açılış şarkısı için daha kötü bir müzik grubu ve şarkı bulabilirler miydi onu merak ediyorum? En azından eski seriye saygı duruşu olarak ilk serinin açılış şarkısı moonlight densetsu’yu yapsalardı yine. En sevdiğim anime dönemi olan 90lar anime atmosferini isteseler de veremezler zaten. En iyisi düşük beklentiyle izlemek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben her şeyi geçtim açılış şarkısı için daha kötü bir müzik grubu ve şarkı bulabilirler miydi onu merak ediyorum? En azından eski seriye saygı duruşu olarak ilk serinin açılış şarkısı moonlight densetsu’yu yapsalardı yine. En sevdiğim anime dönemi olan 90lar anime atmosferini isteseler de veremezler zaten. En iyisi düşük beklentiyle izlemek.

Adamlar eski seriyi hatırlamak dahi istemiyorlar.Çünkü mangasına uyumlu değil.Naokonun bir röportajında sm'nin animesini beğenmediğini okumuştum.Naokonun yerinde olsam bende beğenmezdim.. (mangasını okumadım ama animesini 50 defa baştan sona izlemişimdir abartmıyorum çok iyi bir sm fanıyım) Bende sm ilk animesinin ilk çizimlerini savunurum her zaman,animesinin çok çok büyük bir fanıyım..Ancak naoko'nun yeni animesinde doğru bir adım attığını düşünüyorum.Şahsen moonlight densetsu'yu seven biri olarak yeni animesinde olmaması gerektiğini düşünüyorum.İlk seriyi hatırlatacak hiçbişeyin olmaması gerektiğini düşünüyorum.Zaten naokonun amacıda bu.İlk seriyi hatırlatacak hiçbişey koymamaya çalışıyor.Çizimlerde daha çok manganın çizimlerine yakın.Neredeyse manga ile aynı.Dediğim gibi yeni sm haberi geldiğinde ''sakın ilk seriden bişeyler beklemeyin'' demişlerdi.Siz kalkmışsınız saygı duruşundan moonlight densetsudan söz ediyorsunuz..Yani bu dediğiniz imkansız..Bende ilk animesinin savunucusu olarak objektif düşündüğümde olması gerekenin bu olduğunu düşünüyorum.Keşke herkes benim gibi düşünebilse..En büyük isteğim mangası yani orjinali ile birebir olması.İlk seri full fillerdi ne kadar sevsekte öyleydi üzgünüm..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesini ben de çok yakin bir tarihte baştan izledim, tonla filler bölümüyle dolu olduğunu da biliyorum. Mangasini da okumuşluğum var ama yine de bu "eskisi çöptü yenisini bulunca eskiyi çöpe atin silin kafanizdan" mantiği olmasini gerektirmez diye düşünüyorum.

Bunun aynisi FMA'da da yapiliyor ve hiç hoşuma gitmiyor mesela. FMA:B gelince ilk versiyonu yerden yere vurmaya başladi millet, yahu tamam adaptasyon olarak kötü olabilir ama onun da kendince bir güzelliği vardi (ayni FSN muhabbeti gibi).

Moonlight Densetsu muhabbetinin de açilma sebebine gelirsek. Senin de bildiğin üzere Sailormoon'un bazi sezonlarinda MD şarkisinin farkli versiyonlari olurdu; görsel, müzik, gitar riff'leri vesaire. O yüzden böyle bir beklenti içine girmek garip olmamali, ha yapmazlarsa da bozulmak saçma zaten. Fakat yine de o dönemlere ait bir "manganin" gelip de 2014 modasina ayak uydurup moe idol şarkici seçmesi "bana" hoş gelmiyor. Örnek olarak Jojo'ya bakarsan ne demek istediğimi anlarsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece eski serisiyle kıyaslanarak eleştiri getirildiğini düşünmeyin arkadaşlar. Bu yepyeni bir yapım olsaydı sizce beğenilecek miydi? Eski yapımını bilmişliğim olmasa fragmanına dahi bakacağım bir yapım görüntüsünde değil benim. Eskisinin popülerliği sayesinde bu kadar konuşulmakta. Yenisi neler yapabilecek görülür yakında.

Fragmanda gördüklerim, karakterlerde cırtlak bir topla renklendirme yapılmış, arka planla hiç bütünlükleri yok, başka bir seriden kopyalanmış gibi yabancı duruyorlar. Usagi'nin koşusu ve sonlardaki duruşlarda bacaklar ile orantı, gerçekten çok kötü görünmekte...

Animasyonu şüphesiz sadece ilk izlenimi etkiliyor, bölümler başlayıp anlatımını memnun ederse -izleyecekleri-, bunlar da unutulup gider. smile1.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Sensau: O kadar büyütmeye gerek yok. Dediğin gibi olsun. Benim için fark etmez, ister filler ile dolu olsun, ister mangaka beğenmesin. Animeler ile bu kadar içli dışlı olmama ön ayak olmuş, çocukluk anılarımı içinde barındıran bir animenin gözümdeki değerini ne olursa olsun eksiltmez. Moonlight densetsu öylesine bir istekti ifade ediş biçimim yanlış oldu herhalde. Umarım kaliteli olur ne diyeyim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Sensau: O kadar büyütmeye gerek yok. Dediğin gibi olsun. Benim için fark etmez, ister filler ile dolu olsun, ister mangaka beğenmesin. Animeler ile bu kadar içli dışlı olmama ön ayak olmuş, çocukluk anılarımı içinde barındıran bir animenin gözümdeki değerini ne olursa olsun eksiltmez. Moonlight densetsu öylesine bir istekti ifade ediş biçimim yanlış oldu herhalde. Umarım kaliteli olur ne diyeyim :)

Olurmu :) sadece böyle yapmalarının nedenlerini açıklamaya çalıştım kusura bakma hiç smile kullanmayınca sert gibi bir imaj vermişim haha :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sorun değil:) Öyle düz yazınca benim yazdıklarımda sinirlenmişim gibi anlaşılıyor.Smile kullanma alışkanlığım yoktur genelde. Zaten yeniden yapmalarının nedenini biliyordum ve hak da veriyorum.Fragman bende iyi bir izlenim bırakmayınca, birde idol grubu sinirimi bozunca birşeyler yazmak istedim. Benim genel kuralım düşük beklentidir. Böylece hayal kırıklığı oranı azalmış oluyor:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

Açılış parçası ve dönüşüm sekansının da yer aldığı 4 dk.lık video nete sızmış.

Sailor Moon Crystal - Leaked Footage - YouTube

Karakter çizimleri öyle çok plastik durmuyor. Dönüşüm kısmında bariz belli olan bir cgi kullanılmış, o biraz göze batıyor. Bunun dışında gayet hoş gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kamera o kadar döndü ki nasil transformation oldu anlamadim valla :D Fakat açiliş kompozisyonunu beğendim her ne kadar şarki o kadar hoş gelmese de. Plastiklik konusunu bilmem de, bir yapaylik hala mevcut gözümde ya. Sanki karakterlerin içi boş gibi geliyor. Neyse görelim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aradan 20 yıl geçmiş Usagi hala boş boş bakıyor.Tam bir nostalji oldu, insan başka ne isteyebilir ki ? :D Yalnız videoyu izleyen Japonların tepkisi direk dünya kupasında milli maç izlermiş gibi iyice abartmışlar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben renklendirmeyi beğendim. Açılış şarkısı kesinlikle ilk serideki etkiyi yaratmıyor, biraz nostaljik havası var ama ilk bölüm izleyip sonraki bölümlerde izlemeden geçeceğim bir açılış olmuş. Dönüşüm kısmı için, bence de çok yapay durmuş, keşke normal çizgide yapsalardı onu da. Bir de göz çizimleri çok rahatsız edici olmuş (Usagi için).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız videoyu izleyen Japonların tepkisi direk dünya kupasında milli maç izlermiş gibi iyice abartmışlar :)

Sen bir de şuna bak:

:D
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Usagi'nin sesi de konuşmayı yeni öğrenen bebek gibi çıkmasaymış iyiymiş, onun haricinde beğendim genel olarak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen bir de şuna bak: :D

Jojo'nun oyunu değil mi ? Manyak bunlar :neqoluyor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzleyenlerden biri umarım tartışma başlığı açar buna, ne düşünülüyor diye arada okumak isterim.

Ben izlemeyeceğim ama ilk bölümüne baktım nedir diye, tam öngördüğüm gibi kötü buldum. Animasyon konuyu ve anlatımı görünür kılan, destekleyen bir teknik. Asla hikayeden, aktarımından daha değerli ve etkili olamaz. Hepsi uyumlu olursa ortaya da büyük bir sinerji çıkar. Bu yeni yapımın animasyonu da önceki yapım gibi kitleleri peşinden sürükleyecek canlılık ve sıcaklıktan tamamen uzak ama asıl önemli olan anlatım daha da kötü durumda, son derece yapmacık ve itici.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya kendini izletti bir şekilde ama meyday'in de dediği gibi ortalikta bir yapmaciklik dönüyor ki anlatilmaz. Usagi'nin tepkileri, cümleleri, şok olmalari, ağlamalari vesaire çok yapmacik ve içi boş geliyor. Yüz çiziminden mi bilmiyorum, umarim diğer Sailor ablalarimiz böyle olmaz ya. Mamoru bile ayni dertten muzdarip.

Ha yalan olmasin, dönüşüm sahnesi beni eskisi gibi etkilemedi ama "Tsuki ni kawatte, oshioki yo!" cümlesi, surat ifadesi ne kadar yapmacik olursa olsun içimi ciz etmeyi başardi tebrikler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Haber güzel ama iki haftada bir Sailor izlemek çok can sıkıcı. Hele heyecanlı bölümlerede geldik. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Sailor Moon 2. sezon duyuruldu. Yeni seri, şu anki sezonu bittikten kısa bir süre sonra başlayacak. Yeni sezonun ismi Bishoujo Senshi Sailor Moon: Crystal 2(Pretty Soldier Sailor Moon) olacak ve şimdilik kaç bölüm olacağı belirsiz durumda.

Kaynak: MAL

2. Sezon Linki: Bishoujo Senshi Sailor Moon: Crystal 2

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her ne kadar Crystal'ı erkenden bıraksamda, neler oluyor takip ediyorum. Çoğunluk hem orijinal animeden hem de mangadan kötü olduğu görüşünde. Ama iknci sezonu sırf outer senshi için de olsa izleyeceğim. Çok umutlu da değilim, çünkü outer senshinin mangada pek bir numarası yok. Crystal da manga gibi pek üzerlerinde durmaz diye düşünüyorum :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?