Jump to content
  • Kayıt Ol

Sword Art Online Tartışma

bedifeci

Önerilen İletiler

Burst Link programına 15 yaşından küçük olan insanlar bağlanabiliyordu sadece oyunun en önemli noktalarından biri de buydu ama sonra Kirito novel'da birden bire buna bağlanmanın bir yolunu buluyor falan. Ne bileyim Kawahara amcam en azından kendi yazdığı evrene ve kurallara sadık kalsa iyi olacak

Tabi ama iki animeyide beğenmiş biri olarak böyle bir Crossover olmasını isterim zaten adı üzerinde OVA konuya falan gerek yok action olsun iki karakter biraz gösteri yapsın gerisi çok önemli değil. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 71
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

12

• painscream

9

• gundamaster

8

• bedifeci

7

9. Bölüm şahaneydi. Kirito'nun Starburst Stream'i harikaydı. gif olarak ta paylaşalım tam olsun...

i0QPExdNpmjYD.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. bölüm gerçekten çok iyiydi, 10. bölümde iyi olacak gibi Bu tempoda devam eder umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 bölümdür seri rayına oturmuş durumda.Mangada okuduğum güncele (6 bölüm çevirilmiş mangası mevcut) bu bölümde varır.Sonrasını merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. bölümüde izleyerek geri kalan bölümlerde ne olacağını merak edip romanı okumak yerine animesini beklemeye başlıyayım.Mangada kaldığı yer bu bölümde bitti.

Kirito'nun eli koptuğunda Asuna ağlayarak koştu bir an acaba kolu düzelmeyecek mi diye şüpheye düştüm.Kız özür diliyor falan mangada öyle birşey yoktu diye canımsıkıldı.

Kız ufak bir yanlış anlamadan sonra yelkenleri suya indirmeye hazırdıki; Kirito'nun kendine olan güvensizliği sebebiyle olayı izah ettiğinde daha bi bozuldu kızcağız. Neyse evlilik yolunda ilk adım atıldı darısı diğerlerine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. Bölüm yorumlarım;

Bana kalırsa çok güzel bir bölümdü gene. Yapımcılar previewde düelloyu öne çıkardı ama ana konu tamamen farklıydı. Yine iyi bir sürpriz oldu haliyle. Kuradeel'in ölmesine çok sevindim. Kirito 2'dir ucuz yırtıyo bunu o da farketti ki artık bir ara verdi bu işlere müstakbel eşiyle birlikte. O malum sahne romanda daha açık bir şekilde vuku buluyormuş sanırsam ama animede fazla abartmadan esprili şekilde geçmeleri yerinde olmuş. Son olarak o öpücük çok hoştu be. Ben ki romantik anime/dizi/filmlerden hoşlanmayan ben, gayet etkilendim o sahnede. Düello kısa ama gayet başarılıydı bana kalırsa. Herşeye rağmen kirito çizik atmayı başardı. (Yine o malum sahnede sanırım romanda gerisi geliyormuş ama animede kısa kestiler o kısmı ama yani oluyor bişeyler Kirito'ya küfür etmeye gerek yok...)

tumblr_ma1tzwrQBn1qfbpeoo1_500.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. Bölüm

Seri rayına oturdu bence de. Gayet iyi ilerliyor şuan. Merakla beklettiriyor gelecek bölümü. 11. bölüm sakin geçecek gibi geliyor ama evlenme olayını duymak bile güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. Bölüm yorumlarım;

Bana kalırsa çok güzel bir bölümdü gene. Yapımcılar previewde düelloyu öne çıkardı ama ana konu tamamen farklıydı. Yine iyi bir sürpriz oldu haliyle. Kuradeel'in ölmesine çok sevindim. Kirito 2'dir ucuz yırtıyo bunu o da farketti ki artık bir ara verdi bu işlere müstakbel eşiyle birlikte. O malum sahne romanda daha açık bir şekilde vuku buluyormuş sanırsam ama animede fazla abartmadan esprili şekilde geçmeleri yerinde olmuş. Son olarak o öpücük çok hoştu be. Ben ki romantik anime/dizi/filmlerden hoşlanmayan ben, gayet etkilendim o sahnede. Düello kısa ama gayet başarılıydı bana kalırsa. Herşeye rağmen kirito çizik atmayı başardı. (Yine o malum sahnede sanırım romanda gerisi geliyormuş ama animede kısa kestiler o kısmı ama yani oluyor bişeyler Kirito'ya küfür etmeye gerek yok...)

tumblr_ma1tzwrQBn1qfbpeoo1_500.png

Evet herkes beklenen sahne geliyor falan diyordu, hüzünlü sonla karşılaştılar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm

Karakterlerimiz sonunda biraz istirahata çekildiler.

Yui kim ve son sahnelerde neden öyle bir şey oldu? (Karıncalanma gibi diyeyim, daha uygun bir terim bulamıyorum.) Karakterlerimiz de tam evlilik hayatı yaşıyorlar. Şimdi geçici bir süreliğine de olsa çocukları da oldu. Yui ile ilgili bir şeyler çıkacak, merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm

Karakterlerimiz sonunda biraz istirahata çekildiler.

Yui kim ve son sahnelerde neden öyle bir şey oldu? (Karıncalanma gibi diyeyim, daha uygun bir terim bulamıyorum.) Karakterlerimiz de tam evlilik hayatı yaşıyorlar. Şimdi geçici bir süreliğine de olsa çocukları da oldu. Yui ile ilgili bir şeyler çıkacak, merakla bekliyorum.

Tam evlilik modundadalar hatta balayına çıktılar desek daha doğru olur.Çünkü ön saflara geri dönmeleri gerek.Yui içinse denebilecek şey

Oyunun yarattığı bir karkater ne NPC nede evcillerden biri değil.Yine oyun sisteminin arayıp düzeltmeye çalıştığı bir hata.Daha doğrusu ilk oyunda Ruh Sağlığı Danışmanlık Programıydı ama Kayaba Akihiko oyunda onu kapatıp oyunu ölüm oyununa çevirince oda sistem içinde kendini server dışına atıp bir karakter gibi dolaşabiliyor.Ama oyun sistemi onu silmek için arıyor.Muhtemelen gelecek bölümde belli olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam evlilik modundadalar hatta balayına çıktılar desek daha doğru olur.Çünkü ön saflara geri dönmeleri gerek.Yui içinse denebilecek şey

Oyunun yarattığı bir karkater ne NPC nede evcillerden biri değil.Yine oyun sisteminin arayıp düzeltmeye çalıştığı bir hata.Daha doğrusu ilk oyunda Ruh Sağlığı Danışmanlık Programıydı ama Kayaba Akihiko oyunda onu kapatıp oyunu ölüm oyununa çevirince oda sistem içinde kendini server dışına atıp bir karakter gibi dolaşabiliyor.Ama oyun sistemi onu silmek için arıyor.Muhtemelen gelecek bölümde belli olur.

Demek öyle. Gelecek bölümde belli olacaktır muhtemelen dediğin gibi.

Böyle haftalık takip etmek heyecanlanmaya sebep oluyor. Daha yeni bölüme 6 gün var. wew445

Bu arada 100. kata baya yaklaştılar. 75-80. kata kadar geldiler. Ne olacağını bilmiyorum ama son boss da baya kişi ölecekmiş gibi geliyor. Hatta Kirito ve Asuna veya sadece Kirito bile hayatta kalabilir benim görüşümce. Spoiler yememeye dikkat ediyorum en ufak bir ipucu olmasın diye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm;

Beklediğim gibi sakin bir bölüm oldu. Yaşadıkları o kadar şeyden sonra biraz dinlenmeyi hakettiler ama benim anlamadığım Asuna insan kocasından utanır mı yahu??? O tepkilerini çözemedim pek. Yui çok güzel seslendirilmişti. "Army" nin yaptıkları da iğrençti ama Asuna çok rahat harcadı adamı. Şu kiızı sinirliyken daha güzel çiziyolar be..

Şimdi birde oyunda Easter Egg var galiba. Kirito gizli bir boss bulacak diye biliyorum. Asıl SAO'nın zincirleri 14. bölümde ve 75. katta kırılacak merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Demek öyle. Gelecek bölümde belli olacaktır muhtemelen dediğin gibi.

Böyle haftalık takip etmek heyecanlanmaya sebep oluyor. Daha yeni bölüme 6 gün var. wew445

Bu arada 100. kata baya yaklaştılar. 75-80. kata kadar geldiler. Ne olacağını bilmiyorum ama son boss da baya kişi ölecekmiş gibi geliyor. Hatta Kirito ve Asuna veya sadece Kirito bile hayatta kalabilir benim görüşümce. Spoiler yememeye dikkat ediyorum en ufak bir ipucu olmasın diye.

Spoilerin tillahını verirdim burada ama acıdım. CHOBİTS vermiş vereceğini zaten. Ama benim vereceklerim Onun 10 gömlek üstü spoilerler. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm;

Beklediğim gibi sakin bir bölüm oldu. Yaşadıkları o kadar şeyden sonra biraz dinlenmeyi hakettiler ama benim anlamadığım Asuna insan kocasından utanır mı yahu??? O tepkilerini çözemedim pek. Yui çok güzel seslendirilmişti. "Army" nin yaptıkları da iğrençti ama Asuna çok rahat harcadı adamı. Şu kiızı sinirliyken daha güzel çiziyolar be..

Şimdi birde oyunda Easter Egg var galiba. Kirito gizli bir boss bulacak diye biliyorum. Asıl SAO'nın zincirleri 14. bölümde ve 75. katta kırılacak merakla bekliyorum.

İnsan kocasından utanır mı diyorsun ama evleneli daha yeni oldu, gayet normal. Hem her şey bir anda gelişti. Ayrıca utangaç eş iyidir bence. :parla:

@MousassaKanjeri Teşekkürler spoiler vermediğin için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aynen ama bu bölümde;

asuna tam evinin anası modundaydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12,bölüm

Güzel bölümdü ama sanki işleyiş çok hızlı gidiyor.Ama o kadar çocugun olması ve hiçbir işe yaramamaları biraz şaçma geldi.Yui olayı bir noktaya kavuştu.Kirito'nun mal mal dikilirken asuna ağlıyor kız yok olduktan sonra vahi gelmiş gibi programcı gibi kurcalamaya başlıyor sonra onu oyun eşyasına çevirdim demesi çok yapmacık göründü.Bölüm sonunda Asuna o bizim ilk çocuğumuzdu diye ağlarkende içimden daha çok yaparsınız demek geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12. Bölüm

Duygusal bir bölümdü. Yui' ye acıdım içten içe. Yui olmasaydı Kirito ve Asuna ölmüştü şimdiye. Konunun ilerleyişinden gayet memnunum şuan. Bitmeden sevdiğim seriler arasına girebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende bir kaç kelime edeyim 12. bölüm ile ilgili.

Bölümü daha aksiyon yüklü bekliyordum ama bu hali de beni oldukça etkiledi. Yine duygusal bir bölümdü ve seslendirmenler de bu duyguyu çok güzel verdi. Yui'yi seslendiren bayana valla ha helal olsun sanki küçücük kız gibi çıkarmayı başardı hep. Programın gizli saklı yönlerini gördük. İnsanların ne hallere düşebileceğini gördük. Özellikle azrailin bizimkilerine kurduğu pusu çok hoştu. Gerçekten güzel kurgulanmıştı orası ve son olarak o yeni müzik gerçekten harikaydı. Artık 75. Bos savaşına doğru gidiyoruz. Her bölüm tekrar ettiğim şeyi yine söyleyeceğim 14. bölümü bekleyin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

14

İlk kısım bence mükemmel bitti, her ne kadar son boss ve 75. kat boss'u kısa sürsede. Ne bileyim aksiyon kısımlarını biraz arttırıp 30'lu bölümlerde bitseydi anime daha güzel olurdu. Sonuçta konusu ikiye ayrılıyor, anime için anlaşılan bölüm sayısıda onlara az geldiği için bir yerlerden kesmek ya da kısaltmak zorunda kalıyorlar. Aslında şunu anlamadım Kirito tam ölecekken ya da öldüğü zaman gitmeden önce Heatclif'i öldürdü. O nasıl oldu? Haftaya ALO başlayacak. Benim tahminim SAOda ölenler ALO'ya geçtiği kanısında.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

14. bölüm

Bütün düzenin bozulduğu bölüm diye adlandırsam yanlış olmaz sanırım. Geçen bölümde ortaya çıkan boss bu bölümde de devam etti. Bütün herkesin saldırması sonucu 14 kayıpla boss alt edilebildi ama ondan sonra çok daha şaşırtıcı bir şey dikkatimizi çekti, Kirito' nun Kan şövalyelerinin başındaki adama saldırması . . . Saldırı sonucu Immortal object yazısını gördük. Bu da neden yenilemediğini bize açıkladı tam anlamıyla.

Daha sonra ise nasıl Immortal Object olabilir diye düşünürken bu sefer oyun kurucusu olduğunu açıkladı bize. Bir şaşkınlık daha yaşattı ve Kirito' ya bir teklifte bulundu: '' Beni yenersen bu oyunun bitmesine izin veririm.''

Geriye 25 kat kalmış ve kayıp her odada daha da artıyordu. Kirito bu kayıpları sonlandırmak istemiş olacak ki düelloyu kabul etti ama bu düello ölümüne bir düello olacaktı. Düello başlamadan önce Kirito hariç herkes felç statüsüne geçirildi.

Düello başladıktan sonrası ise Kirito' nun pek yapabileceği bir şey yoktu. 2 kılıç tekniğini ortaya çıkaran oyun yapımcısıydı ve bütün combo saldırıları elbet bilecekti. Gelişigüzel saldırmaktan başka çaresi yoktu ama o da yetmeyecekti elbet oyun kurucusunu yenmeye.

Kirito'nun umutsuz saldırıları sonucu kılıcı kırılmış ve kurucu son saldırısını yapacakken anime bize bir fedakarlık gösterdi ki o an ben de beynimden vurulmuşa döndüm adeta. Asuna' nın Kirito' nun önüne atlaması. O an boğazım düğümlendi, kendimi o kadar kaptırmış olmalıyım ki kendimi Kirito yerinde hissettim ne yapacağımı şaşırdım resmen. Asuna' nın fedakarlığı sonucu elbet Kirito kurtuldu ama Asuna' nın yaşam enerjisi tamamen bitti. Daha sonra ise Kirito kurucunun kılıcının tadına vardı.

Yaşam enerjisi bitmiş Kirito, Asuna' nın son sözlerini hatırladı ve böyle bitemez diyerek geri döndü. Burada tam olarak ne olduğu anlamadım ama oyun kurucusu oyunu bitirmek istedi diye düşünmek daha mantıklı geliyor bana. Yani kendisinin öldürülmesine izin verdi bana göre.

Oyun kurucusunun ölmesiyle SAO evreni çökmeye başladı elbet. 4000 kişi hayatını kaybetmişti bu oyunda. 6000 kişi kurtulabilmişti ancak. Oyun kurucumuzun son açıklamasıyla oyunu tamamlamış oldular ve kendisi Asuna ve Kirito' yu tebrik etti. Ama Kirito ve Asuna ölmüşlerdi ve yok olacaklarını düşünüyorlardı. Birlikte bir kayboluş yaşadılar.

Daha sonrası ise Kirito gözlerini hastanede açtı. Zayıflamış, saçları uzamış bir Kirito vardı karşımızda. Öleceklerini düşünürlerken hastane gözlerini açmıştı. Zaten burada da bölüm bitti. Biraz daha uzun olup Asuna öldü mü kaldı mı diye görsek daha mutlu olacaktım ama o da stüdyonun merak ettirme, bir sonraki bölümü merakla beklettirme senaryosu olmalı.

Baya şey yazmışım ama bu bölüm çok hoşuma gitti her anlamda. Gelecek bölümü merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

14.bölüm tam anlamıyla süprizlerle doluydu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asuna kesin kendini öne atar ve ölür diyordum ama kimin öldüreceğini bilemedim. Bence tek bölüm için fazla şey oldu bitti bu bölümde, en az 3 bölüm çıkardı bu konudan. Ha güzel bölümdü o ayrı ama yeni evli, sevgi pıtırcığı sohbeti ile kaç bölüm geçmişken, hem boss öldür hem oyunu bitir, arada da kendin öl... fazla geldi sanki

Anime programından gördüğüm kadarıyla ara verilmiyor, nasıl devam edecek acaba? bilgisi olan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asuna kesin kendini öne atar ve ölür diyordum ama kimin öldüreceğini bilemedim. Bence tek bölüm için fazla şey oldu bitti bu bölümde, en az 3 bölüm çıkardı bu konudan. Ha güzel bölümdü o ayrı ama yeni evli, sevgi pıtırcığı sohbeti ile kaç bölüm geçmişken, hem boss öldür hem oyunu bitir, arada da kendin öl... fazla geldi sanki

Anime programından gördüğüm kadarıyla ara verilmiyor, nasıl devam edecek acaba? bilgisi olan

Benim var ama spoilers. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15. bölümü yeni izledim.

Hep oyun ortamında geçtiğinden gerçeklik biraz tuhaf geldi ama güzel bölümdü.Gerek açılış gerek kapanış olsun Asuna'nın yerine Sugu başrol oluyor.Ama Asuna'nın gönüllerdeki yerini alamıyor o ayrı mevzu.Bu kızada ne sanal alemd enede gerçekten hiç düzgün adam yaklaşmıyor.Evleneceği adamda tiksinçin biri çıktı.SAO 14 bölüme sığdırdılar ve Periler kısmını ise 10 bölüme sığdırcaklarki her açıdan çok hızlı ilerliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

16. bölüm için;

Efsane döndü. O peri dünyasından biraz çekiniyordum ama gerçekten güzel bir geri dönüş oldu. Bu dünya SAO'dan daha fazla aksiyon içerecek gibi çünkü artık kimsede ölüm-kalım derdi yok. Kirirto artistik bir geri dönüş yaptı. Yui'miz de GPS olarak yerini aldı. Agil zaten reyiz. Daha ne olsun! Bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?