Jump to content
  • Kayıt Ol

Sword Art Online Tartışma

bedifeci

Önerilen İletiler

17.bölüm için

Tam bir süpriz oldu Sugu oyunda abisine yardım edecek yanlız abisinin kirito olduğunu bilmiyor:)Bu arada Asunayı zorla oyunun içinde hapis tutan herif iyice sinirime gitmeye başladı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • İleti 71
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

12

• painscream

9

• gundamaster

8

• bedifeci

7

18 ve 19 itibariyle

Sahsen ilk oyuna göre aksiyon bakımından daha iyi gidiyor. Kız kardeş bayaa sempatik geliyor Asuna yi unutturacak kadar hatta.Ozellikle Yui çok sevimli keşke daha çok yer verseler.19.bölümde pusudan kurtulan ciftimiz biraz yoldan sapacak ama gelecek bölümde büyük bir savaş görebileceğiz gibi. umarım boss savaşı gibi bir anda gecistirmezler bu seferde.ilk oyunun aksine ikinci oyun axilis ve kapanış sarkilarini çok sevdim.Sugu üzerine kapanistaki eski resimlere bakiyorum şimdiki haline kız yememis icmemis bir göğüslere vermis sanki baska fark yok.Fanlari için daha bi hizmet eder gibi hafif ecchi de veriyor.Kayaba katıldı falan ama bu seferki eleman sapık bir halt yiyecek diye zor izliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu seride düzgün gidiyor hayret derken "Dank!" diye bir abi aşkı soktular. Onu da gerçek kardeş değiller zaten diyerek peşkeş çektiler. Neresinden bakarsan bak ensest bir durum. Böyle olunca soğuyorum bu serilerden.

Serinin ikinci kısmı da zaten çok hoşuma gitmedi klasik prensesi kurtar hikayesi oldu. Sanki Mario bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölüm güzeldi bana göre. İlk oyuna göre bu oyunun artısı istenildiği zaman oyundan çıkılabiliyor olması bence. Uzun kulaklar eksi iken kanatlar artı özellik katmış seriye.

Gelelim bölüm hakkındaki yorumuma. Sonunda Asuna çıkmayı başardı ama kaçabilecek mi? Elinde ne silah var ne de başka bir şey. Serinin bitmesine 5 bölüm kaldı ama ilk oyundaki heyecanı duymuyorum ben. Ne boss var ne de Asuna' yı kurtarmak dışında bir amaç. İlk oyundaki gibi ölüm kalım meseleleri ve daha çok boss olsaydı daha mutlu olabilirdim. Neyse, umarım 5 bölümde bizi tatmin etmeyi başarabilirler diyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar aklıma birşey takıldı

SAO da Kirito, Kayaba'yı yendikten sonra oyun bitti ve kullanıcılar oyundan çıkabildiler ve ikisi arasında geçen son konuşmada oyunda ölenlerin zihin olarak öldüğü ve geri gelemeyeceği söylenmişti durum buysa ve oyunda 1000'den fazla kişi öldüğüne göre uyanmayan 300 kişi nasıl oluyor. Kirito'nun uyanmasını oyunu bitiren kişi olmasından dolayı diye düşünmüştüm. Bu olay kafamı karıştırıyor.

Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim :) Gelelim 20.bölüme;

Olaylar oldukça güzel ilerliyor Asuna'da kafesten çıktı finale doğru güzel bölümlerle gidiyoruz. 21. bölümü merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Arkadaşlar aklıma birşey takıldı

SAO da Kirito, Kayaba'yı yendikten sonra oyun bitti ve kullanıcılar oyundan çıkabildiler ve ikisi arasında geçen son konuşmada oyunda ölenlerin zihin olarak öldüğü ve geri gelemeyeceği söylenmişti durum buysa ve oyunda 1000'den fazla kişi öldüğüne göre uyanmayan 300 kişi nasıl oluyor. Kirito'nun uyanmasını oyunu bitiren kişi olmasından dolayı diye düşünmüştüm. Bu olay kafamı karıştırıyor.

Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim :) Gelelim 20.bölüme;

Olaylar oldukça güzel ilerliyor Asuna'da kafesten çıktı finale doğru güzel bölümlerle gidiyoruz. 21. bölümü merakla bekliyorum

Oyunun yeni sahibi oyuna ilişkin yedekleri almıştı dolayısıyla yedek aldığı o kişiler hala hayatta. Asuna'da bunlardan biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nedense git gide seriden soğumaya başlıyorum. Harem ögelerin iyice artması mıdır, yoksa başka bir şey mi ben de bilmiyorum. 5 bölüm daha dişimizi sıkacağız bakalım. İnşallah bir avuç inciri berbat etmezler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunun yeni sahibi oyuna ilişkin yedekleri almıştı dolayısıyla yedek aldığı o kişiler hala hayatta. Asuna'da bunlardan biri.

Tamam ama adamın oyunu yedeklediğini bilen yok kirito da sonradan öğrenmişti o zaman ölenlerden 300 kişi aslında ölmedi ama uyanamıyor. Sadece Asuna'nın kafeste kapalı olduğu için uyanmadığını bliyoruz o zaman diğerleri neden uyanmıyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Tamam ama adamın oyunu yedeklediğini bilen yok kirito da sonradan öğrenmişti o zaman ölenlerden 300 kişi aslında ölmedi ama uyanamıyor. Sadece Asuna'nın kafeste kapalı olduğu için uyanmadığını bliyoruz o zaman diğerleri neden uyanmıyor?

Ölmediler zaten. Uyanmayan kişiler o adamın program konusunda denekleri. Sence onların uyanmasına izin verir mi? Belki de oyunun içindeler ya da uyur haldeler ama bellekleri herhangi bir oyunda değil de diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ölmediler zaten. Uyanmayan kişiler o adamın program konusunda denekleri. Sence onların uyanmasına izin verir mi? Belki de oyunun içindeler ya da uyur haldeler ama bellekleri herhangi bir oyunda değil de diyebiliriz.

Bu kısmı anladım onları denek olarak kullanıyor o zaman sao da ölenler için başta bu kaday yaygara yapılması saçma oldu sonuçta 1000 küsür kişi öldü diyorlardı ama bunlar yaşıyor sadece 300'ü uyanmadı onlarda hapsedildi deney için. Yani sonuçta bu kadar çaba boşunamıydı ölen olmadığı sürece sao'nun bu kadar abartılması gereksizdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Toplamda SoA da 4000'ne yakın kişi öldü .bunlardan 300 tanesinin geri dönme. ihtimali var. Sachi karakteri geri donse yeter bana. 21. Bölüm itibariyle monoton geçti diyebiliriz. Ensest olayından sonra birde tentacle olayı verdiler ki hentai kayacak yolunda resmen ama ecchi bir olay olmadı gerçi Sugu'nun duş sahnesi hariç.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

gzsl8.jpg

24 .bölümle seri güzel hale geldi en azından durağanlık sona erdi.Kayaba Akihiko olayıyla sistem yönetici olayı iyi bağlandı.Serİ sezonu tamamlıyor.Biraz daha aksiyonel olunup daha emek harcansaydı alanında çok sağlam yere otururdu ; artık yeni sezon çıkana kadar bekleyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Kayaba Akihiko'nun birden hayalet gibi ortaya çıkması ve bütün game master yetkilerini Kirito'nun alması benim çok hoşuma gitmese de bir şekilde diğer GM'ın yenilmesi gerekiyordu. Vahşi bir şekilde de yenildi. Tüm seri boyunca en beğendiğim kısım da o oldu açıkçası.

İyi başlayıp kötü ilerlemesiyle ortalamanın üstünde bir seri oldu benim için. Neredeyse bütün klişeleri içerisinde barındırıyordu. Serinin ikinci kısmı birinciye oranla çok düşüktü zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seride Bleach vari aksiyonel çarpışmalar daha iyi olurdu ; oyuncular arasındaki çarpışmalar daha fazla olabilirdi. Diğer oyuncular etkisiz göründü. Odalarda iki üç düşman gördük yapımcılar hep kaçak oynadı.:011: ayrıca yeni karakterler çok hızlı bir şekilde çıkıyor ve hızlı bir şekilde kayboluyordu. Asuna , kirito ilişkisi olmasa seride pek çekilmezdi .Müzikler ostler iyiydi.Tabi bu kadar az bölümle ancak bu kadar da diyebiliriz.Oyunun konusuna bağlı kalmayabilirlerdi ancak o zamanda oyunun pazarlama ve popülerliği sorun olabilirdi.Sezonun en iyi animelerinden birisi olduğu da yadsınamaz.İyi seyirler.

gzt8m.jpg

gzt93.jpg

gzt9k.jpg

gzt9s.jpg

gztb8.jpg

gztbn.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24.bölüm güzel başladlı gm kişiliğiyle fazlaca tiksindirsede

ölüm şekli iyi oldu.adamın alt tarafını kesmese kilici saplasiginda ağzından girip kicindan çıkacaktı olmadı ama olmuş sayabiliriz bütüncül dusunursek.

2012 için fate zero dan sonra en begendigim ikinci yapım oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Serinin en büyük handikapı sanırım çok hızlı ilerlemesiydi. Asuna ve kirito bir yemek sonrası olayı biritip evlendiler mesela. Bu tabi çok basit bir örnekti. Halbuki ikinci partta Asuna'yı kurtarmak bir o kadar uzun sürdü. Böyle bir dengesizliği de vardı. Bunlar benim takıldığım eksik kısımlardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri bazı olayların sadece kabası anlatıldı. Olayların asıl örgüsü ALO'da işlenmiş olabilir ama ALO kısmındaki gereksiz yerler yerine SAO'da aksiyonu biraz daha fazla tutabilirdiler. ALO kısımlarını çevirirken ''bitse de gitsek'' moduna giriyordum. :) Ayrıca her şeyden biraz katalım mantığıyla yapılmış bir anime olması da kimseyi tam olarak tatmin etmedi. Gönül isterdi ki romantizm biraz daha az olsun ve son bölümdeki gibi vahşi sahneler olsun ama ticaret bu işin de önüne geçiyor.

Bana göre 2012 yılının en iyileri arasında bir anime değil. Benim çok daha fazla beğendiğim animeler oldu. Misal Lupin, Kuroko, Magi, Space Bros, Fate, Sakamichi. Ama anime ticari amaçla çok genel bir seyirci kitlesine yayıldığı için beğeneni de fazla oluyor. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

SAO oyununun daha fazla devam ettirilmesini isteyenlerdenim. İlk oyundaki hayatta kalma mücadelesi, ölüm korkusu 2. seride yoktu ki ölse de tekrar canlanacak nasıl olsa diye düşünmeme sebep oluyordu. İlk kısımdaki katlar daha geç çıkılsaydı hiç şikayet edeceğimi sanmıyorum. Hele daha çok boss savaşı göreceksem daha bir mutlu olurdum. PVP de yer verilebilirdi ama oyun yapımcıları romantizm ön planda tutup Kirito ve Asuna üzerine kurmuşlar senaryoyu. Genele yaysalardı ve sırf 2 karaktere yoğunlaşmasaydı daha iyi olurdu gibi geliyor bana. Böyle bile kendini izlettirdi ve yer yer heyecanlanmamı sağladı, hele ki ilk oyunun sonlarındaki kapışma. Ben severek takip ettim ama 2. oyun ile birlikte biraz hevesim kaçtı seriye karşı.

3. oyunda varmış sanırım. Akıllanmayacak bunlar anlaşılan. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24. Bölüm hakkında:) Uzun süredir böyle kaymamıştım ya:) Peri kralı mıdır, ne haltsa ne adi adammış ya:) Artık son bölümü bekleyip, olayı nasıl bağlayacaklarını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Herkes ilk bölümleri daha çok beğenmiş ama bense tam tersi 8-9 bölüm hiç kapılmadım bu seriye. 10.bölümden sonra sevmeye başlamıştım. Dövüş kısımları çok zayıftı daha iyi olmasını beklerdim. AsunaXkirito ilişkisinin pat diye başlamasını ben de istemezdim 1-2 bölüme daha yayabilirlerdi. ama duygusal olarak epey kapıldım seriye itiraf ediyorum :D Ayrıca sonunda bi sürpriz beklerken asıl sürpriz 15. bölümde kiritonun hastane odasında uyanıp yeni bi dünyada savaşa başlamaları oldu benim için. Müzikleri, görsellik, tatlı karakterleri çok hoşuma gitti. Kirito her ağladğnda ben de ağladım T^T seiyuusunu tebrik ediyorum ya ancak bu kadar tatlı bi ağlama sesi çıkar bi adamdan :D

ayrıca şu papa,mama şeysi çok saçma geldi xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

25.bölümde 21.45-21.48 arası

(arkadaşlarıyla birlikte tekrar saoyu temizlemeye giderken)

kirito sessizce bişeyler söylüyor ve diğerleride ona bakıp şaşırıyor.o kısımda ne dediğini anlayabilen varmı yoksa benim izlediğim versiyondanmı kaynaklanıyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?