Jump to content
  • Kayıt Ol

School days visual noveli çıktı!

androad

Önerilen İletiler

Arkadaşlar school days visual noveli çıktı!,visual novelin oynanışı biçimini baya bir değiştirmişler gibi gözüküyor!, resimlerle değilde video üzerinde oynatılıyor klasik visual novellerden daha farklı bir yapısı var,tıklamak yerine izliyorsunuz,hoşuma gitti :) , e tabi boyutuda buna göre biraz daha fazla oluyor :) (11.1 gb) ben indireli bir hafta falan oldu ara ara oynuyorum oynayanlar varsa tartışalım burda :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• androad

4

• ShinigamiKhan

2

• painscream

1

• Akuma_Blade

1

School days çoğu kişi sevmez ama aksine benim sevdiğim serilerdendir. O seride benim hoşuma giden Makato' nun hareketleri değil, Katsura' nın davranışları ve bağlı olmasıydı.

İngilizce bilmememe rağmen boş alan yaratabilirsem bilgisayarda denemeyi düşünüyorum. Tartışanların yorumlarını takip ediyor olacağım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

valla buralara bakan çok kişi olduğunu zannetmiyorum :) , ama anime serisini seven,ingilizce bilen ve visual novel okumayı seven(bu üçünü bir arada bulmak zor galiba :) ) varsa okumasını öneririm, duyduğuma göre 20 kadar farklı son varmış vede orta uzunlukta(10-30 saat), animesine göre daha iyi olacaktır sonuçta animede zamandan kazanmak için baya olaylardan kısıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

valla buralara bakan çok kişi olduğunu zannetmiyorum :) , ama anime serisini seven,ingilizce bilen ve visual novel okumayı seven(bu üçünü bir arada bulmak zor galiba :) ) varsa okumasını öneririm, duyduğuma göre 20 kadar farklı son varmış vede orta uzunlukta(10-30 saat), animesine göre daha iyi olacaktır sonuçta animede zamandan kazanmak için baya olaylardan kısıyorlar :)

Bakış açıları diyelim. Benim çok sevdiğim senpai route'leri bir başkasına birşey ifade etmeyebilir, benzer şekilde benim hiç hazzetmediğim bir route bir başkasını oldukça etkileyebilir. Bir senaryoyu tüm route'larla ve tüm backstory'lerle Anime'ye adapte etmek bana kalırsa asla başarılamayacak bir iş. Zamandan kazanmaktan öte, TV olsun OVA olsun, hep bir sınır sorunu var. Bu maliyetlerden yada rating beklentilerinden bağımsız birşey ama birkaç cümleyle anlatabileceğimi sanmıyorum.

Kişisel kanı olarak bir "ortaokul tuvaleti edebiyatı" örneği olarak gördüğüm School Days'den pek hazzetmediğimi, doğal olarak da hala üzerinden proje üretilmesini gereksiz bulduğumu da ekleyeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Malesef hemen hemen her visual noveli seven,severek okuyan,aileden biri gibi gören ben dahi pek olumlu yaklaşamıyorum school daysa.Yandere ending olmasından,veya animeden etkilenmekle falan alakası yok visual novel ile animelerin bambaşka dünya olduğunu anime adaptasyonlarının her zaman visual novelden daha kötü olduğunu bilen biriyim ancak School days yinede sarmıyor malesef.Fan çekmek amacıyla biraz fazla kasılmış gibi geliyor,Yani alt tarafı school life comedy romance drama türü,Bu türde bir oyundaki sırf bir karaktere 7-8 ending yapıp, birinde intahar ettirmek,birinde bıçakla milleti doğratmak,birinde doğranmak, birinde kafayı yedirmek falan aşırı derecede saçma geliyor. Hani psikoloji veya türevi bir içeriği olsa sıkıntı değil ancak bu türe hiç gitmeyen şeyler yapmışlar,Ana karakter hangi route oldugunu önemsemeden önüne gelenle ilişkiye giriyor ardından millet delirip bu saydığım olayları gerçekleştiriyor.Kişiden kişiye değişir bu durum aslında School Daysı seven birçok kişide bu sebeplerden seviyor aslında.Kimi "ilginç sıradan değil her zaman önümüze koyulan şeylerden farklı" diye seviyor,Kimide benim gibi bu durumdan pek hoşnut olmuyor,Zevk bakış açısı yukarıdada söylenildiği gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şaşırdım açıkçası bu habere, School Days HD çıkmışmıydı çıkmamışmıydı ikilemde kaldım. Summer Days ve Cross Days VN oynamış birisi olarak fanıyım diyebilirim. Ah şu kanjilerden biraz çaksam daha eğlenceli olacak VN işi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

genelde japonca oynayan olmadığından vn leri o yüzden direk çıktı olarak yazmıştım, ingilizcesi çıktı yazsam daha iyi olacakmış :) , dediğin gibi kanji işi japoncayı baya zorluyor, resmi olarak jouyou kanji listesinde 2136 kanji olsada, Rui wa Tomo yada Oretachi ni Tsubasa wa nai gibi vnlerde jouyou listesinde olmayan kanjilerde kullanabiliyorlarmış, adamlar jouyou kanjiyi bilsenizde bunları okuyamazsınız diyor bir sitede :) ingilizceye devam şimdilik :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

genelde japonca oynayan olmadığından vn leri o yüzden direk çıktı olarak yazmıştım, ingilizcesi çıktı yazsam daha iyi olacakmış :) , dediğin gibi kanji işi japoncayı baya zorluyor, resmi olarak jouyou kanji listesinde 2136 kanji olsada, Rui wa Tomo yada Oretachi ni Tsubasa wa nai gibi vnlerde jouyou listesinde olmayan kanjilerde kullanabiliyorlarmış, adamlar jouyou kanjiyi bilsenizde bunları okuyamazsınız diyor bir sitede :) ingilizceye devam şimdilik :)

Genelde oyundaki yazıları ing. çevirme araçlarıyla oynuyorum çoğu oyunun yaması tam olarak yok. Bazı oyunlardada tamamen konuşma oluyor onlarda romajiyi dinleyerek anlayabiliyorum. :) bu arada dediğin gibi ing yama yazsan başlığa daha iyi olurmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelde oyundaki yazıları ing. çevirme araçlarıyla oynuyorum çoğu oyunun yaması tam olarak yok. Bazı oyunlardada tamamen konuşma oluyor onlarda romajiyi dinleyerek anlayabiliyorum. :) bu arada dediğin gibi ing yama yazsan başlığa daha iyi olurmuş.

Başlığı editlemeyi bilmediğim için duruyor şimdilik :) çevirme araçları çok iyi işler çıkarmasada bazı patchler oluyor kullanıcıların eklediği onlarla daha iyi işler çıkarabiliyorlar :) , çeviri hiç anlaşılmadığı zamanda direk japonca texti alıp google translate yada j-talk ile romajiye çevirip birşeyler anlamayı deniyorum bende :) basit vnlerde işe yarıyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?