Jump to content
  • Kayıt Ol

Da Capo III

CHOBiTS

Önerilen İletiler

dacapoiii.jpg

Resmi sitesine göre, Circus firmasının visual noveli "Da Capo III" Tv anime serisine uyarlanacağı duyuruldu.Yayın tarihi 2013 ocak ayı olması bekleniyor.Daha önce firmanın aynı adlı oyunun 4 adet Tv serisi bulunuyor. Da Capo III olaylar Da Capo II'den 17 yıl sonra aynı yerde geçiyor.

Resmi Sitesi:

http://www.hatsunejima.com/

Kaynak:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=460793

Sitemizde yapılan haberleri paylaşırken AMT Fansub'tan alıntı olduğunu belirtmeyi unutmayın. Yazan: CHOBiTS

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

3

• CHOBiTS

2

• xxxxxxx

2

• darkness167

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Animenin konusu ne ?Önerirseniz izlemeye başlayayım...Doğrusu başlamak istemiyorum şimdi serinin türü romantizm-dram fln ortalıktada şu pembe ağaçlar varsa konu işlenişi sıkıcıdır diye tırsıyorum:sok aglama:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin tam bir tanıtımı yok diğer sezonların tanıtımını anime.gen.tr den bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2003'de başladığım Da Capo külliyatını izlemeyi hala bitiremedim ama tamamlamak için sebep çıktı demektir. Haber için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2003'de başladığım Da Capo külliyatını izlemeyi hala bitiremedim ama tamamlamak için sebep çıktı demektir. Haber için teşekkürler.

Da Capo külliyatı...

Lupin külliyatı kadar geniş değildir diye umuyorum :aglama3:

bknz;http://anidb.net/pics/graph/a-9031.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Da Capo serisi son derece boş bi seri,Açıkçası zerre sevinmedim habere.Evet Fandiski zartı zurtuyla toplam 11 oyunu var,Ancak hem visual novellerini okumuş hemde animelerini izlemiş biri olarak hala anlayamamaktayım neden bu kadar ısrarcılar bu seride,En fazla hani taş çatlasa sıradan bir moege seviyesinde oyunları daha üstü değil,E satılmıyorda oyunların çıktığı yıllara bakabilirsiniz ilk 25e falan giremiyor hiçbiri,Seveninde pek olduğunu söyleyemeyeceğim ancak bunlara rağmen 11 oyun + 5-6 anime falan ilginç yani.Her ne kadar kalite konusunda pek üst sıralarda olduklarını söyleyemesemde en azından ısrarla sürekli birşeyler çıkarmaları sayesinde ismini duymayan kalmamıştır heralde Da capoların.

Bu arada gundam kadar geniş falan değil,Zaten dediğim gibi 3 Oyunun haricindekiler full Fandisk Crossover Alternative story falan,onları oynamaya gerek bile yok. 1-2-3 oyunları arasındada neredeyse hiç bağlantı yok bildiginiz School Life - Romance - Comedy.Bi ağaç var hepsini bağlayan ki onu ne yapacaklarını kendileride bilmiyor bence,Zamanda yolculuktan tut herşeyi kattılar ama ağacın olayı hala çözemediler, hala ilerde diyorlar 4de falan artık heralde,birde bazen karakterler arası ilişki oluyor 2. oyundaki kız kardeşler 1. oyundakilerin torunları veya onların gittiği okula gidiyorlar vs tarzı aynı isimi paylaşmasının sebebi bunlar,Yoksa 1i oynamadan 2yi çok rahat oynayabilirsiniz/izleyebilirsiniz yani aynı ismi almalarının sebebi sadece same settings olmaları,birde belki çizimleri sayabiliriz 3 oyundur hep aynı tip karakter aynı rol.İsterseniz googledan falan bakabilirsiniz, Nemu - Yume - Himeno sırasıyla 1-2-3 deki karakterler,Ancak çizimleri birebir aynı diyebileceğim kadar benziyor + 3üde Little-Sister-Like rolünde,artık böylelikle çizime para falan vermiyorlar ordan kâr ediyorlar heralde yoksa insan sıkılırdı yani sürekli aynı karakter aynı rol,ne bileyim ilginç.

Ancak 3. oyunda artık okuyucuların eleştirilerinden olsa gerekki biraz daha mystery ile birlikte ağaç üzerine daha büyük bir odaklanma gerçekleşmiş,11 oyunluk da capo serisi içinde en iyisiydi diyebilirim heralde.Bu sebepten 2yi oynamadan 3e geçebilirsiniz pek diyemiyorum,izlemeyi düşünen arkadaşlar yavaştan eski da capoları bitirse iyi olur gibi.

Konuyu Spoiler içinde vereyim ben çevirmeye üşendim sabahın 5inde,boş bir zamanında ister çevirir ister direk geçirirsin chobits.

The sakura that bloomed year-round are now a thing of the past and Hatsunejima is now known as an island that shows that beauty of each season.

Kiyotaka is a second-year student at Kazami Gakuen who is part of the news club along with the school idol Rikka, his imouto-like osananajimi Himeno, his mixed-race cousin Charles, hard-working kouhai who skipped a grade and is in his class Sara, and energetic in spirit but weak in body Aoi.

Unlike in the past, there are no more mysterious things happening on the island. That was until one winter day when the sakura began to bloom. All the news club members got a message on their cell phones telling them to do something at a promised place when the sakura begins to bloom. They couldn’t make out the rest of the message, but are surprised that it was dated 1951. Rikka was extremely curious about the message and the sudden blooming of the sakura, so she called on everyone to solve the mystery with her.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?