Jump to content
  • Kayıt Ol

Binbougami ga!

Kusogaki

Önerilen İletiler

binbougamiga.jpg

Bu sezonun parodi ve komedi animesi binbougami ga! hakkında bu başlık altında tartışalım istedim. Açıkçası animedeki tüm parodi sahnelerini tek bir kişinin anlaması baya güç gerçi ben çoğunu anlıyorum. El elden üstündür ilkesiyle hareket etmek lazım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kusogaki

3

• kenasuka

2

• bedifeci

1

• Exile Falcon

1

Çok hoş bir seri , dragon ball gibi serilere gönderme yapmaları hoş oluyor.Şans dengesini korumak için binbougamilerın gönderilmesi ,iki ayrı birbirine zıt karakterrin mücadelesi animeyi farklı kılıyor.Jest ve mimikler çizimlerde çok hoş kullanılmış.Binbougamie aletleri her bölüm kendini gösteriyor.Şans gücü fazla olan Sakura İchiko vs Şanssızlıklar Tanrısı Momiji

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen. Ben de bir DBZ hayranı olarak sahneleri katıla katıla izliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelde absürd komedi serilerinden pek haz etmem. Böyle serilerin hep belli bir konsepti vardır çünkü. Ya ana karakter çok normaldir ama etrafındaki herkes manyaktır. (bknz. Arakawa Under Bridge) Ya ana karakter sapıktır, manyaktır ama etrafındaki herkes çok normaldir. (bknz. Maria Holic) Ana karakterin yaşadığı uyum problemleri ve genelde birilerinden dayak yemesi, ezilmesi üzerinden dönen komedidir absürd komediler. (Animedekilerden bahsediyorum.) Ama nadiren öyle absürd komediler çıkıyor ki ben bile burun kıvıramıyorum. Sanırım ilk kez bunu Fumoffu'da yaşamıştım. Beni güldürebilen nadir serilerdendi. Ama geçen sene çıkan Yondemasu yo Azazel-san'dan beri düzgün bir absürd komedi görmemiştim. Sonra bu Binbougami çıktı ve yorumları okuyunca bir göz attım... Eh, işte fena değil. En azından suratıma bir gülümseme yerleştirebildiğine göre başarılı bir seri olduğunu düşünüyorum. Her bölümde aşağı yukarı bir iki parodi oluyor onlar da fena değil. (5.bölümdeki OVER 9000 meme'ini işlemeleri de güzeldi) Ve en çok zevk aldığım kısmı da ana karakterin sürekli ezilmesi değil birileri ezmesi üzerine gidiyor olması serinin :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seride ki özel dragon ball takıntısı beni benden alıyor. Bazı mimiklerse gerçekten ölmücül olabiliyor. Örneğin İchiko küçüldükten sonra tsuwabuki'lerde kalmak istediğinde söylediği yalanlar anlaşılması üzerine hepsi yalandı! şeklinde ki bağırması. :D

Birde fark ettiniz mi bilmiyorum. tsuwabuki'nin ailesinde isim hatırlayamama espirisi var. örnek olarak Tsuwabuki'nin kendi sınıfında yan sırasında oturan ichiko'nun ismini hatırlayamayıp "a-i-e-o-u"(japoncada alfabetik sıra) şeklinde ismin baş harfini hatırlamaya çalışması. HAdi bunu annladım derken beşinci bölümde mika eve gelen abisini "Michiko'ya tanıtacaken aynı olay yaşanıyor. Her şeyi anladım da insan abisinin ismini unutuyosa cidden ailede bir şey var demektir. :D

Onun haricinde yine dikkat ettiğim noktalardan birisi animede her bölümde momiji'nin soyadı geçiyor ama neden se şuana kadar bir tanesi bile aynı değil. Örenğin hatıladıklarım Hinkongawa Momiji, Binbouda Momiji, Binjyakugen Momiji, burdada sanki bir çeşit espiri var gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Binbougami_ga! 12 hoş bir bölümdü .Momojinin kişiliği degişince hoş bir hal aldı ,eğlence de arttı.

death note göndermeleri çok iyiydi

d78mc.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?