Jump to content
  • Kayıt Ol

İmza

Madao

Önerilen İletiler

Bu sitede ciddi bir imza problemi var.

Sayfayı gereksiz olarak uzatıyor ayrıca belli bir kural yok galiba bazıları anime bölümünü gif olarak imzasına koyacak o derece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 25
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Madao

9

• SyLaR_54

3

• Kusogaki

3

• ShinigamiKhan

2

Evet standart koyduk ancak imzada belirlenen ebatları aşan üyelerimiz var.Hatta yetkili kişilerden de var.Ancak bunlar düzeltilebilir,düzeltilecektir de...İlk mesajında böyle bir konuyu açman ilginç olmuş ilk öncelikle kendini tanışma bölümünde tanıtman daha faydalı adım olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanışma bölümünü nedense garipsedim siteye ısınabilirsem zamanla birbirimizi tanırız zaten ilk konumun bu olmasına gelirsek gözüme çarpan ilk etmen buydu diyebilirim hele o anime bölümünden direk gif olarak imzasına taşıyan şahsı gördükten sonra böyle bir konu açma gereksinimi duydum.Gözüme çok battı.Ayrıca nedense imza ve cevaptan tan sonra kocaman bir boşluk doğuyor bu da çok dikkatimi çekti böyle olunca 1 imza ile neredeyse bütün monitörü kaplar hale geliyor.Bu durum akıcılığa engel oluyor ben sadelikten ve düzenden yanayım ilk başta gözüme sade ve hoş gelmişti ama imza ve bu boşluk fikrimi parçaladı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tam olarak boşluktan ne kastettiğinizi anlamadım ama çıkan beyaz alanı kastediyorsanız o kısım profiliniz, imzanızın büyüklüğü profil resmi vb göre değişiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neyse boşluğu bir kenara alırsak.

Neden kimse imza kurallarına dikkat etmiyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umursamadıkları veyahut dikkat etmedikleri için olabilir fakat bunun bu kadar uzatılabilecek bir konu olduğunu zannetmiyorum gereken uyarılar yöneticiler tarafından yapılıyordur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umursamadıkları veyahut dikkat etmedikleri için olabilir fakat bunun bu kadar uzatılabilecek bir konu olduğunu zannetmiyorum gereken uyarılar yöneticiler tarafından yapılıyordur.

Ben tel vasıtası ile internete giren bir insanım bağlantım 10 kb\s benim internetim sayfadaki 3-4 mblık imzaları yükleyemez.Kurallar dahilinde olsaydı sıkıntı yaşamayacaktım.Bir kural varsa uygulanmalı değil mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben tel vasıtası ile internete giren bir insanım bağlantım 10 kb\s benim internetim sayfadaki 3-4 mblık imzaları yükleyemez.Kurallar dahilinde olsaydı sıkıntı yaşamayacaktım.Bir kural varsa uygulanmalı değil mi?

benim imzam gif ve 900kb, ama günümüz adsl bağlantısında böyle bir gif'in sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bunu bir kenara bırakırsak telefondan bağlanıyorsanız tarayıcı ayarlarından bunu halledebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim imzam gif ve 900kb, ama günümüz adsl bağlantısında böyle bir gif'in sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bunu bir kenara bırakırsak telefondan bağlanıyorsanız tarayıcı ayarlarından bunu halledebilirsiniz...

Neden kurallara uymama ihtiyacı hissediyorsun?

Burada birşeyler yapması gereken ben değillim ki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Madao haklı. İmzalardaki resimler, bazıları wallpaper :D siteye yük getiriyor. Ben de bazen aynı sıkıntıyı yaşıyorum. İmza işi düzene konsa site hızında bile gözle görülür değişmeler olur, sonra kimse site çok yavaş diye ağlamaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

imzalar konusuna katiliyorum.. onlem alinabilir mi? evet alinabilir (imza yasaklanir olur biter yada link ekleme yasaklanir ve buyuk imaj ekleme olayi ortadan kalkar)..

telefonla sitemizi gezmen zor olur mobil sistemler icin duzgun calismiyor (forum scripti eski nesil ve pc disinda duzgun calismaz ama yinede girebilirsin bende bazen telefonla giriyorum)..

kural var mi? evet var imzamdaki linklere tiklayarak kurallari gorebilirsin ama guzel TURKIYE mde kurallara pek uyan olmadigi icin pek ise yaramiyor belki bir kac gunah kecisi bulup caydirici cezalar verebiliriz fakat buda site yonetimine yakismaz diye dusunuyorum..

kisaca ilk mesajin olmasina ragmen haklisin ve katiliyorum ama sunuda bilmek lazim yonetimdeki arkadaslarin cogu dede olacak yasta :D is guc derken fazla vakit ayiramiyorlar (vakit bulunca daha onemli problemlerle ugrasiyorlar)

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biz size ispiyonlayacağız şu adamın imzası kurallara uymuyor diye, siz imzayı sileceksiniz. Bir daha büyük bir şey koyarsa yine silersiniz. Üçüncüye de aynısını yaparsa o zaman ceza olarak bir şeyler yaparsınız. Ceza vermeye bile gerek yok, adam olan anlar zaten ilk uyarıdan sonra. Onların büyük imzaları yüzünden biz niye girmekte zorluk çekelim ki? Özellikle de telefondan girerken.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ağlamaklı gözlerle okudum bu başlığı. Neden derseniz bir imzam bile yok. Ayrıca imza oluşturmak hakkında bildiğim en ufak bir şey yok. bunun yanı sıra o kocaman güzel imzaları nasıl koyduklarını anlayamıyorum. Belli ebat sınırları olduğu için kendi imzamı yapmaya çalışırken çok zorlanmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 40 kb gibi bir şeydi. Biraz uğraştıktan sonra vazgeçtim.İşin drama kısmını geçersek bazı arkadaşlar spoiler içinde imza paylaşıyorlar. Bu büyük resim paylaşanlar için daha iyi bir uygulama olabilir.Spoiler içini sadece merak edip açanlar yüklediği için sorun çıkmaz sanırım. Bir de imza konusunda bana yardımcı olacak biri falan yok mu acaba ben de faydalanmış olayım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Telefon derken şunu kastettim.

Ben hem telefon ile hemde "telefonu pc ye bağlayarak" giriyorum yani pc deki net hızı 10kb\s.

@Kusogaki

İstersen kurallar dahilinde imza yaparız hiç önemli değil.

Kurallar dahilinde olsa bile hala çok büyük gerçi.İmzamda gördüğünüz gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Telefon derken şunu kastettim.

Ben hem telefon ile hemde "telefonu pc ye bağlayarak" giriyorum yani pc deki net hızı 10kb\s.

Gündüz neyse de bu şekilde giriyorum akşamları ben de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İstersen kurallar dahilinde imza yaparız hiç önemli değil.

Kurallar dahilinde olsa bile hala çok büyük gerçi.İmzamda gördüğünüz gibi.

Ben şu hareketli olan imzalardan falan istiyorum yada senin ki gibi fakat benim sevdiğim karakterlerden falan bir araya gelmiş halleri. :D

Telefon meselesine gelince bende bir ara öyle giriyordum. Hangi tarifeyi kullanıyorsun bilmiyorum ama sınırsız internet tarifeleri fena değil. Benim tarifemde 2 gb ye kadar 3g ondan sonrada 128kbit ile bağlanıyorum mesela.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adminden de konuyla ilgili açıklama bekliyorum.

@Kusogaki

Senin işin biraz yaş :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İmza kurallarına yönelik bir konu açılsa dahi okuyan kişilerin sayısı belirli olacaktır.Bazı sitelerde imza boyutlarında sınırlama koyuldu.Örneğin 200x200 boyutunu aşan imzalar otomatik olarak 200x200 boyutuna küçültülüyor veya, bir kaydırma çubuğu sayesinde resim tam olarak duruyor ancak 200x200 boyutu kadar alanı görülüyor.Bu tür uygulamaların getirilmesi makul olacaktır.Ama tutup da yeterli olan bir imza boyutundan daha küçük bir boyutta sınır getirilmesi sinir bozucu olacaktır -.-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İmza kurallarına yönelik bir konu açılsa dahi okuyan kişilerin sayısı belirli olacaktır.Bazı sitelerde imza boyutlarında sınırlama koyuldu.Örneğin 200x200 boyutunu aşan imzalar otomatik olarak 200x200 boyutuna küçültülüyor veya, bir kaydırma çubuğu sayesinde resim tam olarak duruyor ancak 200x200 boyutu kadar alanı görülüyor.Bu tür uygulamaların getirilmesi makul olacaktır.Ama tutup da yeterli olan bir imza boyutundan daha küçük bir boyutta sınır getirilmesi sinir bozucu olacaktır -.-

zaten bu tur bir uygulama var :))) ama disardan imaj linki ekleyince o uygulama hice sayiliyor (ve otomatik kucultme islemi imajin boyutunu (kb olarak) dusurmuyor sadece gorsel olarak boyutu dusuruyor ve yavaslik oluyorsa degisen bir sey olmuyor)bu yuzden dis linkleri engelleyebiliriz diye belirtmistim.. imza olsun yada olmasin benim icin fark etmiyor.. imza sorunundan once ele almamiz gereken daha onemli seyler var bu yuzden yonetimin gec cevap vermesini dogal karsiliyorum..

yeniden yazayim yapilabilecekleri yonetimde buna gore karar verir

-imza olayi kapatilir

-dis linkler engellenir

-sadece yazi kullanimina izin verilir imajlar yasaklanir (en makulu bu sanirim)

-sylar in dedigi gibi yapilabilir yada direk buyuk ceza verilebilir

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitemizde bulunan bütün üyelerimizin imzasını tek tek kontrol etmemiz zor oluyor elbet ama gözünüze takılan ve kuralları aşan imzaları olan arkadaların profil linklerini bize özel mesajla bildirdirirseniz gerekli işlemleri yapabileceğimizi düşünüyorum. Öncelikle Serkan'ın dediği gibi o kişiyi özel mesajla imza konusunda uyarabiliriz eğer uyarı sonrası bizi dikkate almamaya devam ediyorsa imzayı kaldırma konusunda biz gerekli müdahaleyi yapabiliriz diye düşünüyorum. Baktık, bizi dikkate almayıp imzasını geri yüklüyor, en son çare olarak da kendisine bir uyarı verebiliriz.

Gif konusuna gelirsek; ben de imzasında gif kullanan forum sakinlerinden biriyim. Öldürücü bir spoiler içermediği ve boyut sınırını aşmadığı takdirde gif de kullanılabilir. Gif kullanımı sahne içermesi açısından bu kadar rahatsız edici olmamalı diye düşünüyorum, boyutları sayfayı zorlayacak derecedeyse de spoiler içersinde kullanılmalı. Onun haricinde resimlerden de boyut sınırını aşan kullanıcılar varsa onlar da ya resimlerini küçültmeliler ya da büyük resme devam edecekse spoiler içersinde kullanmaya devam etmeliler. Aslında bizim de kullanılacak imza boyutları ve imza görüntüleri konusunda kurallarımız vardı diye hatırlıyorum ama o kuralları okuyan kaç kişi vardır çok merak ediyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aman tanrım o nasıl bir imza dır :qsokkksok:

Neyse artık galiba evden veya telden foruma girmeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?