Jump to content
  • Kayıt Ol

Amnesia Anime Adaptasyonu

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

amnesia.jpg

Otomate Party 2012 etkinlikleri sırasında, 2011 yılında PSP için piyasaya sürülen Amnesia adlı oyunun Anime adaptasyonunun kesinleştiğini duyurdu.

Bayanları hedefleyen bir senaryoya sahip oyunda, canlandırdığımız karakter 1 Ağustos günü hafızasını kaybetmiş şekilde uyanır. Yanıbaşında gördüğü ve isminin Orion olduğunu söyleyen ve yakışıklı bir gencin görüntüsüne sahip bir ruh, ona hafızasını geri kazanmasına yardımcı olacağını söyler. Ardından bir telefon çağrısı alır fakat cep telefonuna koyduğu kişinin yüzünü anımsayamaz. Acaba bu kişi eski erkek arkadaşı mıdır?

Seri 2013 içerisinde yayınlanacak öte yandan stüdyo, cast ve bölüm bilgisi netleşmedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

3

• CHOBiTS

1

• JNXL

1

• xxxxxxx

1

Görsellik olarak karakter çizimleri çok iyi duruyor ama bayan izleyici kitlesine hitap etmesi benim için kötü oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ah aynen bunu diyecektim. Konu ve kurgu değişik ama hedef kitle biraz üzücü. Yine de bu camia da sadece erkekler yok ya. biraz da böyle yapımların çıkmasına da seviniyorum dogrusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konusunu okurken nedense son kısımda gülme krizine girdim ''Acaba bu eski erkek arkadaşı mıdır?'' varya ne diyeyim hafızanı kaybeymişsin yanında ruh var fakat tek ilgilendiğin eski erkek arkadaşın mı?ere5554

Kadın kitleye göre olacağından bizlik bir şey olmayacağına eminim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ecchi vb. animelerin tanıtımları altında şimdiye kadar bir "bayan"ın "bu ne ya, izlemem" dediğine hiç denk gelmedim. (Var ise beni düzeltin.) Ama ne var ki shoujo anime tanıtımları altında sürekli bu tarz yorumlar görüyorum. Açıkçası bu tarz animeler biraz daha çoğalsa çok güzel olur. Zira her sezon shounen + ecchi seriler o kadar çok çıkıyor ki kadın izleyicilerin gözü shoujo ya da josei arar oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shoujo yada Josei gibi türünden öte nasıl işleneceği de önemli. Her ne kadar tam bir seinen ve tarihi animeleri sevsem de bu tarz diye bahsedilen animelerden de oldukça iyi bir oran da kaliteli seriler çıktığı da aşikar. Serinin çıkmasını bekleyeceğim ve cast kadar seiyuu gibi çizimlere de dikkat edip ona göre takibe alıp almayacağıma karar vereceğim yani önce bir izleyelim sonra düşünürüz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Görselliği ile takibimde olan bir yapımdı bu isim. Hatta oynunu oynamasam bile resimlerini MAL'da avatar yapmaktan nevrim döner hale gelmiştim. Yapımcılar benim avatarları görüp bana acımışlar kesin. :P

Şakası bir yana bu tip yapımların gelmesine sevinen kesimdeyim açıkçası. Son zamanlarda Drama'ya kaymamdaki büyük etkenlerden biri de budur. Neredeyse tüm Shoujo ve kızvari yapımları izlemiş gibi hissettim kendimi, son zamanlarda sadece erkek izlerleri hedef alan bir akım vardı, artık bunun yıkılması gerekiyordu. Umarım bu ve buna benzer yapımların gelmesi devam eder, hatta gelmesinden ziyada gelen her yeni sezonda daha da fazla kızsal isimler görürürüz. Zira giderek animeden daha da soğur hale geleceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Oyun tam olarak nasıl? Oyundan gelme animeleri izlemeden önce azda olsa oyunlarını oynamak ya da oyunları hakkında bilgi almak çok güzel olur bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimleri ve seslendirenleri süper ^^ açıkcası bu tür animeler görmek isteyenlerdenim bende. Şükür ki bu beklediğim tarzda bi seri oldu ^^ Direkt güncel çevirisini yapsam mı diye düşünüyorum ^^ herkesten önce el atmam lazım:sinsin:

http://www.otomate.jp/amnesia/ japonca'sı olanlar buradan bi el atıp yardım etsinler bize ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?