Jump to content
 • Kayıt Ol

[AsaProject]Ren'ai 0 Kilometer


AkuTan

Önerilen İletiler

SKPNj.jpg

Evet artık yavaştan visual novel tanıtımına el atmaya karar verdim,genel olarak çevrilmiş oyunları tanıtmayı düşünsemde ilk olarak sıcağı sıcağına bitirdiğim ve son derece beğendiğim renzero ile başlamanın daha iyi olacağı kanısına vardım umarım elime yüzüme bulaştırıp sıkmadan aşırı uzatmadan anlatıp iyi bir başlangıç yaparız.

Fazla uzatmadan öncelikle Konusuna değinerek başlayalım tanıtıma,Elimizdeki konu aşırı ilginç değil fakat fazla klasikte değil,Bir moege için gayet ideal bir hikaye.Ana karakter 3 erkek kardeşi ve babasıyla birlikte 5 erkek bir aileye sahip,haliyle evde kız olmadığından yemek olsun temizlik olsun birçok sıkıntı yaşamaktalar.Doğduklarından beri komşu oldukları yan aile ise 5 kız + Anne şeklinde bir aile ve yine onlarda evde erkek bulunmamasının verdiği sıkıntılar içerisinde,En sonunda zaten aşırı içli dışlı sürekli birlikte olan 2 aile espritüel birkaç olay ardından 3er aylığına birer çocuklarını takas etmeye karar veriyor,Tabiki karşı eve giden kişi bizim ana karakterimiz oluyor.

2WqK1l.jpg

Oyun hakkındaki genel görüşüm son derece pozitif,AsaProject'in oynadığım ilk oyunu ve açıkçası gözümde gayet yüksek bir puan aldılar.Öncelikle sıkmamaya çok dikkat etmişler,sırf espri üretmesi adına yapılmış 2 adet karakter var zaten ki gayet başarılı olduklarını söylemem gerek,çıktığı yerde güldürüyor yani kaçırmıyor,bunun yanında heroinelerimizde son derece eğlenceli sıkmayan kişiliklere sahipler,Kısacası sıkılıp kapattığım hiç olmadı diyebileceğim kadar güzel yapmışlar yeri geldiğinde sesli güldürüyor yeri geldiğinde kaptırıp 5-6 saat oynuyorsun, oyunun başından sonuna kadar orjinal bir şekilde okuyucuyu bağlıyor kendine.

xNnfzl.jpg

Çizimler üzerine zaten örneklendirme yaptığımdan fazla birşey söylemeye gerek duymuyorum ancak kısaca görüşümü bildirecek olursam "Harika".Oyun hertürlü çizime özenmiş,Sadece CG veya heroineler üzerine değil erkek karakterlerden tutun arka plana kadar ellerinden gelen her ayrıntıyı çizmeye çalışmışlar,Başka bir artıda character spritelara çok fazla mimik alternatifi sunmuşlar, Hani "En iyi" demiyeyim ancak karşılaştırma yapmadan bakınca en ufak bir kusur bulamadım çizimler hakkında. Seslendirme yine son derece güzel olmuş karakterler ile son derece uyuşmuş sesler,hani nasıl söylesem seslendirme değilde karakterlerin kendi konuşuyormuşcasına oturmuş. Ost hakkında pek birşey söyleyemeyeceğim Moege olduğundan son derece normal ostleri,ne çok iyiydi diyebilirim nede çok absürd kalmış diyebilirim yani,orta düzeyde de bir ost var elimizde.

qnnEil.jpg

Birazda tür olarak ele alıcak olursam,Zaten yukarıda belirttiğim gibi Comedy gerçekten güzel,Romance'da kendini hissettiriyor hani common route biter bitmez bi anda "ben bunu seviyorum" tarzı ana karakter içine doğmuş gibi başlamıyor routea.Sırayı güzel ayarlamışlar,Gereksiz drama olmamasıda ayrı bir + benim açımdan nedense bu tür oyunlarda routea koyacak birşey bulamamalarından karakterlere forced drama yüklemeye çalışırlar üzücü bi olay olmuşcasına.Bunda öyle bir sıkıntıda yok,hani nasıl desem okurken hikayeye oturmamış forced birşeyler hissetmiyorsunuz.

Th24jl.jpg

Kısacası "Moege" arayan veya seven,diğer bir deyişle derin bir konu veya aksiyon aramadan,school life/Romance türüde benim hoşuma gider diyen herkesin kesinlikle seveceğini düşündüğüm bir oyun.Hani benim gözümde çevrilmiş tüm moegelerden daha kaliteli desem abartı olmaz heralde.Karakter tanıtımınada pek gerek duymadım moege için,yinede istek olursa eklerim.Bu arada ingilizce çevirisi veya şuan için herhangi bir projesi yok malesef onuda belirtmekte fayda var,Ancak kolay bir dili var orta düzey japonca bilen biri çok rahat anlayabilir yani,Veya Duyduğunu anlayacak kadar kulak aşinalığınız varsa Chiitrans2 gibi yardımcı programlarlada sıkıntı yaşamadan okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • AkuTan

  2

 • CHOBiTS

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Gercekten de karakterler ve renk kullanımları göz alıcı.ingilizce çevirisi olmaması kötü olmuş.direk japonca oynarken seçimlerde bayaa zorlanilir gibime geliyor.18+ demek gereği var mi.telefondan yazdığım için bakma firsatim yok. Güzel bir tanıtım olmuş eline sağlık. Devamını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunda toplam 6 adetmi ne choice var walkthrough kullanıldığı sürece pek bi sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum,Dediğim gibi zaten kolay bir dili olduğundan kulak aşinalığınız varsa tüm karakterleri çok rahat anlayabiliyorsunuz duyarak,Geriye sadece ana karakter ve düşünceleri kalıyorki onuda chiitrans2 sayesinde üstünden gelebilirsiniz japonca bilginiz yok ise.

Evet oyun +18 üç aşağı beş yukarı tüm visual noveller gibi belirtmeyi unutmuşum tanıtımda kusura bakmayın, ancak çok fazla bi ero içerdiğini söyleyemem o konuda içiniz rahat olsun,H-sceneler hem kısa hemde abartıya kaçılmamış okuyucuyu bıktıran türden değil dediğim gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?