Jump to content
  • Kayıt Ol

Drama ve Filmlerden Ayıkladığımız Replikler

Önerilen İletiler

Başlıktan anlaşılacağı gibi izlediğimiz ya da izlemekte olduğumuz dizi veya filmlerden beğenip de aklımıza kazımak istediğimiz replikleri paylaşıma açabiliriz diye düşündüm. Biraz zahmetli bir iştir ama kısa olanları bulup eklersek sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum ya da üşenmeyip google'dan yardım isteyeceğiz. :P Repliklerin illa duygusallık içermesi gerekmiyor, eğlenceli replikleri de eklersek güzel olur. Dikkat edeceğimiz nokta belli; spoiler. Mümkünse spoiler içeren replikleri kendi tagiyle, yani spoiler içersinde verirsek mennun olurum. Eee, o halde başlayalım hemen. :D

İzlemiş olduğum Drama'lar içerisinde en gerçekçi repliklere sahip olanlardan biriydi Secret Garden. Özellikle de Kim Joo Won, bugüne kadar görmüş olduğum en gerçekçi dizi karakteriydi, Hyun Bin sevgim ordan geliyordur belki. Ordan gelmese bile seviyorum onu. xD

Kim Joo Won'un, Gil Ra Im'e zenginle fakir arasındaki farkı basit bir örnekle anlattığı sahne;

-Gil Ra Im: Onunla benim aramdaki büyük fark ne?

-Kim Joo Won: Banka hesabında ne kadar paran var?

-Gil Ra Im: Fazla yok. Neden?

-Kim Joo Won: İşte bu. Fark bu. Sen bankada ne kadar paranın olduğunu biliyorsun. Onlar ise bilmez. Kasalarındaki para her saniye ülke çapında ve yurt dışında artar. O zaman, sosyal ve ekonomik olarak gelirleri ve imkanları sayesinde farklılığa ulaşan kişilerin toplumdaki yeri nedir biliyor musun? Onlar aristokrasidir! Yılda 100, 000 $ harcayarak, sadece iki şey isterler! Eşitsizlik ve ayrımcılık! Dünyaya hakim olamayıp, hükmedemedikleri için ayrıcalık isterler. Onların mantığı ve sağduyusu budur!

Bir de ''Denizkızı'' hikayesi vardı, değil mi?

-Kim Joo Won: Sana bir kez sarılayım. Söylediğin gibi iki tür kız vardır. Evleneceğin türde ve gönül eğlendirip ayrılacağın türde. Ama sen nasılsa iki türün arasındasın. Bırak anlamak için sana bir kez sarılayım.

-Gil Ra Im: Bana sarılmak hoşuna giderse... Sindirella mı olacağım?

-Kim Joo Won: Şu anki yaşamından tamamen farklı bir hayat sürmeni sağlayacağım.

-Kim Joo Won: Denizkızı. Gil Ra Im her zaman iki dünya arasında sıkışıp kalacak. Yanımda görünmez biri olarak kalırsan, su kabarcıkları gibi kaybolursun.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scent of a Woman'dan şu repliği severim, aslında pek bir özelliği yok gibidir ama o ana yakışan bu Dong Wook hareketiyle replik daha da bi güzelleşir. Replikten ziyade o sahne diyeyim. :)

Kang Ji Wook: Senin için bir hediyem var.

Lee Yeon Jae: Nedir?

Kang Ji Wook: Ben.

tumblr_lqaz5hfrl01qbxx00o1_500.gif

Gelelim eğlenceli repliklerin sahip olduğu nadir dizilerden biri olan Wild Romance ismine. :D

Moo Yul - Seni öldürmek isteyen ve sana yakın olan birinin olduğunu düşündün mü hiç?

Eun Jae - Evet.

Moo Yul - Şimdiden söyliyeyim ben sana yakın biri değilim.

Eun Jae - O zaman yok.

-----------------------

Mo Yul - Neden o pisliğe cevap vermedin, her zaman bana meydan okurdun!

Eun Jae - Sana ne demeli? Her zaman beni Martı Kafa diye çağırıyorsun ama başkası diyince...

Moo Yul - Ben başka biri miyim?

Eun Jae - Ne farkı var ki?

----------------------

Yoo Eun Jae - Dong Ah, bir erkek sana ne zaman seksi görünmeye başlar?

Dong Ah - Her zaman. (Bu kız harbi çılgın :D)

----------------------

Kim Tae Han - Kabil Habil'i öldürdü çünkü onun daha çok sevildiğini düşünüyordu.

Park Moo Yul - O ikisi kim ki? Beyzbol oyuncusu mu?

Yoo Eun Jae - Seni cahil.

Park Moo Yul - Ne? Onları tanıyor musun sanki? Sen de bilmiyorsun. Kimler hadi söyle bakalım.

Yoo Eun Jae - En azından beyzbol oyuncusu olmadıklarını biliyorum.

Kin2Hearts'dan gelen güzel bir replik, daha doğrusu o sevimli mi sevimli Prens'imizden gelen kayda değer bir cevap:

-Kim Bong Goo: Bana gel, bende bir sürü lezzetli kurabiye var, sana veririm.

-Prens Lee Jae Ha: Ben bayatlamış kurabiye yemem.

Gelelim Sorry I Love You'nun Eun Chae'sına ait o güzel konuşmaya;

'Ölmek tuhaf bir şey değil. Ölmek çok doğal. Neticede hepimiz öleceğiz. Hayatı dolu dolu yaşamak lazım, sevmek sevilmek ve mutlu olmak lazım göçüp gitmeden önce. Kalan vaktini bu şekilde harcaman yazık değil mi? Sen bir taş kafasın. Benden kaçtığını biliyorum. Beni yaralamak, incitmek istemiyorsun. Sen gittikten sonra nasıl üstesinden geleceğimi merak ediyorsun. Ama bilmediğin bir şey var. Geride kalanlar bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar. Ölen, öldüğüyle kalıyor. Geride kalanlar bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar. Hem ben bir taş kafayım. Çabucak unuturum. Pek zeki sayılmam. Muhtemelen her şeyi bir ay içinde unutmuş olurum. Bir ay boyunca kalbim kırık dökük dolaşırım. Ama bir ay sonra, arkadaşlarımla çıkmaya ve eğlenmeye başlarım. Komik bir şeyler gördüğümde kahkahalar atarım. Sonra kendimi toparlarım. Yani benim için üzülmene gerek yok. Sen gittikten sonra pişmanlık duymak istemiyorum. Bu kadar ulaşılması zor biri olmamalıydım. Sana daha iyi davranmalıydım. Seni daha çok sevmeliydim...''

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

1

• Aurora Borealis

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

oo sende en baba repliklerimi yapıştımışsın ya:D bana da yazcak birşeyler kalsaydı bari be:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?