Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga Editleme

tabibitosan

Önerilen İletiler

Merhabalar. Durduk yere bir arkadaşımla manga çalışmalarına el attık. İlk edit denemem olduğu için oldukça zor geliyor. Normal baloncukları iyi kötü yapıyorum ama clone stamp tool kullanılacak kısımları berbat ettim. Resimlerle örneklendireyim daha iyi anlarsınız.

İlk hali:

[bIMG]http://g1208.hizliresim.com/10/6/bkn4g.jpg[/bIMG]

Benim yaptığım:

[bIMG]http://g1208.hizliresim.com/10/6/bkn61.jpg[/bIMG]

Beceremediklerim:

[bIMG]http://g1208.hizliresim.com/10/6/bkn99.jpg[/bIMG]

[bIMG]http://g1208.hizliresim.com/10/6/bkndk.jpg[/bIMG]

Koyduğum ilk resmi ejderhayı biraz bozarak yaptım ama alttaki olmayınca sinirlenip sarıya boyadım orayı ve iyice batırdım. Diğer sayfaları beceremedim bir türlü. Alt tuşuna basılı tutup zemini seçiyorum ve yazıya tıklıyorum ama olmuyor. Bu clone stamp tool'un inceliğini nedir? Bu sayfalar için yardım edebilecek bir arkadaş var mıdır?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 45
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• tabibitosan

20

• CasvalDeikun

6

• BuDu

4

• MousassaKanjeri

3

Ben de çok iyi sayılmam ama şöyle bir tavsiye vereyim.

Önemli olan ne kadarını düzelttiğin değil. Düzeltemediğin yerleri ne kadar iyi kapattığın(yazıyla).

O ilk resime sen yazıları koyduğun zaman çok dikkatli bakmayan edit kısmını anlamaz.

Not: Zaten dikkatli bakarsan senin ilk resimde yapamadığın yeri İngilizce'ye çevirenler de yapamamış. Ama çok fazla belli olmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de çok iyi sayılmam ama şöyle bir tavsiye vereyim.

Önemli olan ne kadarını düzelttiğin değil. Düzeltemediğin yerleri ne kadar iyi kapattığın(yazıyla).

O ilk resime sen yazıları koyduğun zaman çok dikkatli bakmayan edit kısmını anlamaz.

Not: Zaten dikkatli bakarsan senin ilk resimde yapamadığın yeri İngilizce'ye çevirenler de yapamamış. Ama çok fazla belli olmuyor.

Evet o dediğini yapmayı düşündüm ama sinirlenip boyayınca kötü oldu. Tekrar uğraşıp öyle yapmaya çalışayım. Google'da temiz halini buldum o resmin. Bunu beceremezsem onu kullanmayı düşünüyorum. Our home yazısı beni çok sinir etti. Basit gözükmesine rağmen beceremedim. Griyle silmeye çalıştım ama çok belli oldu o da. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Our home için önce clone yap sonra ise bulanıklaştır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Clone stamp'ı daha rahat kullanabilmek için, en yakın yerden ton rengini alınız. Ayrıca opacity'sini düşürtün 100'de falan çalışmayın, birde fill kısmını biraz düşürün.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler MousassaKanjeri. Yaptığını kullanmak daha iyi olacak. :)

@VarOlanBiri Dediğin değeri değiştirmeyi denedim ama yine olmadı. İlk resimdeki siyah yazılar silindi ama beyaz yerler aynen kaldı. Sanırım başka bir ayarını falan bozdum.

Bir arkadaşa yolladım resimleri o uğraşmaya başladı. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

2 yıl sonra konuyu hortlatayım. :D

[bIMG]http://imgur.com/boIdoLx.gif[/bIMG]

Üst tarafta sorun yok ama alt tarafı hiç yapamıyorum. Silebilecek ve şu yazıları yerleştirebilecek yardımsever bir arkadaş var mıdır acaba?

Sevgili, biricik anam

Seni görmek istediğimde

Başımı gökyüzüne çevirsem yeter

Yağmurlar yağarken oldun benim şemsiyen

Öğrettin bana bir gün

Sevdiklerime şemsiye olacağımı

Asla unutmayacağım

Bu ebedi gerçeği

Bir de yazının iç tarafı siyah, dış tarafı beyaz nasıl yapılıyor onu anlatırsanız çok makbule geçer. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[bIMG]

http://hizliresimyukle.com/images/2014/07/11/boIdoLx.jpg[/bIMG]

Dediğiniz kontur oluyor. Yazıyı yerleştirdikten sonra (siyah renk) sağ tıklayın ve "Blending Options'ı" seçin. Son olarak "Stroke" kısmından da beyazı seçeceksiniz.

NOT: Metni olduğu gibi kopyalayıp resme aktarmışım. Üst kısmın son cümlesinde "oldun benim şemsiyem" yazılması gerekiyordu. Artık son harfi de siz değiştirirsiniz. M harfini kopyalayın ve N'nin üstüne hizalı bir şekilde yapıştırın. 15-20 sn'lik bir iş. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de bir öneride bulunayım sana. Bir yazıyı ilk önce clone stamp ile kapatmaya çalışma. İlk önce yazıyı koyacağın yere boyutunu ve fontunu ayarlayıp koy. Daha sonrasında yazının dışına farklı bir renk koy. -Photoshop kullanmayalı baya oldu o yüzden tam isim hatırlamıyorum- En sonunda yazının arkasında kalan kısımları clone ile düzelt hatta sadece harf aralarını düzeltsen bile yeter, hepsini clone stamplamaya gerek yok. Çünkü dediğim yöntemi denersen zaten yapmana gerek olmayan yerler saklı olmuş olacak. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

BuDu yapmış ama clone stamp gerektiren bir yer görünce bende dayanamadım yapayım dedim. :D6sll.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

BuDu yapmış ama clone stamp gerektiren bir yer görünce bende dayanamadım yapayım dedim. :D6sll.jpg

qkasd qkasd qkasd qkasd

Ahmet süper olmuş cidden. ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok çok teşekkürler. :cicek1:

Uyarı için de sağ ol, hiç fark etmezdim yoksa. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bu resmi temizleyecek bir yardım sever var mıdır acaba?

İlla batırıyorum bir yerinde. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yardımcı olmak isterim. Düzeltilecek kısımları biraz daha açabilir misiniz? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk baloncuk hariç kalan yazılar, clone stomp denen araçla temizlemek gerekiyor ama beceremedim bir türlü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hemen ilgileniyorum, meşgul olduğumdan dolayı biraz uzun sürebilir, kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok, yanlış olmuş. Ya da yanlış anlattım. :D

In the 5 years kısmından başlayarak o dört yazıyı arka plana göre uygun bir şekilde temizlemek gerek.

Teşekkürler yine de. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ha! :D Siz o şekilde mi istiyordunuz? Kusura bakmayın, hemen düzenliyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet bu yeterlidir benim için. Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?