Jump to content
  • Kayıt Ol

[TypeMoon] Fate Stay Night

AkuTan

Önerilen İletiler

evet bir sorum olacak ben baya bad ending oynadım gıcıklığına yanlız tiger dojo denen yere girmedim extra kısmının ending bölümünde gözüküyor bitirdiğin endingler yanlız ben 1 kere girdiğim için tiger dojoya 1 stamp var sadece şimdi o sonda sözü edilen saber ek bölüm için bu stamplar gerekli midir?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 92
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

22

• loykad

21

• aysöken

14

• asisitasit

14

Ben tiger dojolari açmadan girebildim, oyunu bitirip title screene döndüğünde last episode yazmasi lazim, ona bakacaksin.

Tiger dojolari tamamladığında baya matrak mini storyler açılıyor. En sonda da tiger dojo final var, servis niyetine :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

öyle bir şey olsaydı vincent valentine mod açıp death penalty! diye bağıracaktım :P onları da oynanayım ben o zaman :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En olmadı save indirirsin abi, Sen Fate - Ubw - Heavens feel routeları ile mind of steel & Sparks Liner High bad endinglerini gör yeter. Sparks Liner High muhtemelen bir bad endinge verilmiş en cool isim, oyundada kesinlikle en hoş bad ending görmeden geçmeni istemem. Ama bunları heavens feel'e gelince konuşuruz 2side hfde geçiyor,o zamana kadar rahat rahat oyna sen :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ubw true route bitirdim yanlız good ending var galiba görmek için uğraşayım mı yoksa heavens'e mi atlayayım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yuh bir et almadık diye yapılır mı bu yav :S yanlız kılıç yağdırmak gilgamesh reyizin işiydi yau o yapınca cool duruyor :P gerisi bence gerçekten güzel bir route ubw :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya FSN'de çok bir ending kalabaliği yok zaten, çok bir şey okumana da gerek kalmiyor çoğunlukla skip zaten. O yüzden mümkün olan tüm endingleri görmen gerekiyor, öneririm yani.

Geldik HF'ye, önceki route'larda "bu dövüş nasil böyle biter ya" sorularinin cevaplarini HF'de alabilmen umuduyla :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Good endingi gör tabi abi, good endingi görmeden nereye gidiyosun :D + HF'de muhtemelen anlamadığın noktalar olacaktır çok normal bu özellikle 3rd magic 2nd magic vs konuları diğer serilerde ele alınan mevzular, kafana birşey takıldığında acaba ben mi atladım diye düşünme çekinmeden sor yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hf de bitti ah gilgamesh reyiz senin araya gittiğini de mi görecektik

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yanlız hf ve ubwnin hikayelerini anladım ancak ikisinde de archer hikayelerle ilişkilendiremediğim 1-2 laf etti :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne söyledi ama? Söyle bakalım açıklama getirebiliyor muyuz :D

Ayrıca goş fate zero izle bakam

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ubwde bizim emiya archer ile vsde iken son bir yardırarak Kılıç çekiyordu(caliburn herhalde) orada kın çıkarılmış olmalıydı diye bir laf ediyor archer (fate route göndermesi?)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir De hfde archer gölge dediğimiz karakteri görünce ben hep bunlarla uğraşıyorum diye bir laf etti çözemedim :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlkine anlam veremedim ama ikinciye açıklamam var. Sen fzyi izledikten sonra açıklasam daha iyi olur sanki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir De hfde archer gölge dediğimiz karakteri görünce ben hep bunlarla uğraşıyorum diye bir laf etti çözemedim :S

Bu servantlar sadece holy grail için gelmiyor, bunlar bir bakıma dünyanın bilinci olan Gaia ve Alaya'nın hizmetçisi Grail ise onlar için tek fırsatlık bir şans. Yani dünyanın kendisine verilebilecek en ufak tehlikede alaya bunları salıyor uğraşsınlar diye, archer orada onu belirtiyor. Yine ubwde diyordu zaten "ben daha çok masum insan kurtarabilmek için heroic spirit olmayı kabul ettim, Fakat heroic spirit olduktan sonra tehlikeleri yok edebilmek adına milyonlarca masum insanı öldürmek zorunda bile kaldım" şeklinde. O gölgelerle uğraşıyorum değil tam olarak bu "tip" şeylerle uğraşıyorum idi, yani sürekli dünyayı tehlikeye sokma ihtimali olan varlıklarla zaten savaş içindeydim gene aynı noktaya geldim tarzı bi ironi sadece.Bu arada sen sormadan söyliyeyim ben, Saber ile Alayanın kontrat hiçbir zaman tamamlanamadığından saber bu tür şeyler ile uğraşmak zorunda kalmadı hiçbir zaman, Heroic spirit tam olarak olamadı yani.

Birinciyi de muhtemelen yanlış anladın, çünkü shirou'nun archerı yaraladığı kılıç caliburn değil archerın sürekli kullandığı Kanshou ve Bakuya'nın bi versiyonuydu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

akunun yorumu geride kalmış görmemişim anladım aku sağolasın ilk olay için de bir tekrar bakayım oraya :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Fate stay night visual novelinde Sakura Shinji meselesi tam olarak ne? Sakura routea girdikten sonra karakterimiz Sakura tarafından netorare oluyormu, yani aldatıllıyor mu?

Sakura en sevdiğim karakterlerdendi, ama Shinjiyle ilişkisi sıkıntı.Shinjiyle kendi isteğiyle mi birlikte yoksa rape olayı mı var? Ntr ollayın iğrendiğim için, ona göre visualı okuyacağım da. Spoiler mesajı atabilirmisin özelden. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate stay night visual novelinde Sakura Shinji meselesi tam olarak ne? Sakura routea girdikten sonra karakterimiz Sakura tarafından netorare oluyormu, yani aldatıllıyor mu?

Sakura en sevdiğim karakterlerdendi, ama Shinjiyle ilişkisi sıkıntı.Shinjiyle kendi isteğiyle mi birlikte yoksa rape olayı mı var? Ntr ollayın iğrendiğim için, ona göre visualı okuyacağım da. Spoiler mesajı atabilirmisin özelden. :)

Özelden yanıtladım dostum, burası NTR mevzusuna kaymasın :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Şimdi klasik bir soru soracağım, daha önce bahsi geçmiş olabilir ama kim arayacak şimdi o kadar şey arasından.

İlk anime serisi, UBW'den farklı bir route idi değil mi? Peki anime ile VN'yi karşılaştırınca animede VN ile farklı olan kısımlar var mıydı? UBW'den tam olarak nerede ayrılıyordu? İlk serinin sonu da hiç aklıma gelmiyor zaten, bir ara bakacağım ona.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi klasik bir soru soracağım, daha önce bahsi geçmiş olabilir ama kim arayacak şimdi o kadar şey arasından.

İlk anime serisi, UBW'den farklı bir route idi değil mi? Peki anime ile VN'yi karşılaştırınca animede VN ile farklı olan kısımlar var mıydı? UBW'den tam olarak nerede ayrılıyordu? İlk serinin sonu da hiç aklıma gelmiyor zaten, bir ara bakacağım ona.

Oyunda 3 route var, Sırasıyla Fate > Ubw > HF. İlk anime ilk route olan fate'i ele alıyordu, yani evet farklı routelar. Animesi ile route'unu kıyasladığımızda sallama bir rakam ile %70 aynıydı diyebilirim, vndeki herşeyi yansıtmıştı fakat üzerine birçok da saçma filler eklemişti.

Ubw ile ayrıldıkları nokta da baya başlarda, ta saber ilk çağrıldığında hatırlıyorsan ilk animede archer'ı yaralıyordu düşman diye, hatta yaralı diye berserker'e karşı savaşamıyordu sonlara kadar falan, işte orası. Eğer orada saberi durdurmazsan Fate routedasın, durdurup saldırmasını engellersen ubw.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler cevap için. Peki bu routeları neye göre sıraladın? Fate'den UBW'ye, oradan da HF'ye mi geçiyoruz yani? (Bu durumda UBW'ye geçmeden HF'ye geçemiyoruz)

Şu VN'yi oynamak istiyorum, hatta geçenlerde pcye kurdum başladım biraz ama, çok fazla zaman alacak diye gözümde büyüyor bir, bir türlü devam edemiyorum. :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?