Jump to content
  • Kayıt Ol

HunterXHunter Tartışma

painscream

Önerilen İletiler

Evet, böyle bir konunun olmaması garibime gitti. Gayet iyi ilerleyen serilerden şuan. Bu konu altında tartışalım HxH' yi.

Ben daha 39. bölümdeyim. Güncele 3-4 bölümüm var ama yazayım son bölüm hakkındaki görüşlerimi.

Bölüm 39

Bu bölümde Gon' u hiç görmedik. Ama Kurapika' da sevdiğim karakterlerden. Bu Kurapika'nın peşinde olduğu grup ne kadar güçlü merak ediyorum baya. Ayrıca Hisoka ne için o gruptaymış gibi gösteriyor kendini? Dövmesini çıkarmıştı kendisi, bir şeyler için kullanıyordur eminim. Sonuçta Hisoka bu.

Bir de diğer bir konu Nen' de ne kadar gelişecek bizim karakterler? Gon 2 dal kullanır gibi geliyor bana. Kurapika' da kullanmak istiyor. Neler olacağını merakla bekliyorum şahsen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 214
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

29

• painscream

28

• bLueeekun

26

• darkeros

23

Benim de garibime gidiyordu, iyi olmuş açılması konunun. Açıkçası HxH'ın ne mangasını okumuştum, ne de yapılan ilk sezonunu izlemiştim, 3 büyüklerden de yeterince sıkıldığıma kanaat getirip yeni bir shounen alayım dedim elime, iyi ki de demişim. Beklediğimden kat be kat sağlam çıktı, hani One Piece bi derece ama, Bleach ve Naruto'yu unutturdu benim için. Beelzebub (mangası) ve HxH'nin popülerlik anlamında neden bu kadar geri kaldığını anlamıyorum.

Konuya dönersek, Hunter seçimlerinin ardından pek bir aksiyon gözükmedi daha, biraz daha açılınca tadından yenmeyecek bir hal alır. Bir de şu kalp atışlarını duyabilen karakterin aradığı Kara Sonat'ı ve koluna ne olduğunu merak ettim son bölümde, pek bir spoiler olmadığı için açık bir şekilde yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beklediğimden kat be kat sağlam çıktı, hani One Piece bi derece ama, Bleach ve Naruto'yu unutturdu benim için. Beelzebub (mangası) ve HxH'nin popülerlik anlamında neden bu kadar geri kaldığını anlamıyorum.

Mangaka olan amcanın seriye iki de bir ara vermesinden kaynaklanıyor. Bu serinin mangasının One Piece'ten daha önce başlamasına rağmen henüz sadece 300 küsürat chapter'a sahip olması bunun en büyük kanıtı. Hatta bir ara üst üste 21 chapter hiç ara vermeden yayınladığı için kendiyle gurur duyuyordu amcam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de ara verdiğini duymuştum ancak bu kadar fazla ara verdiğini düşünmemiştim. Seri için Hiatus x Hiatus denmesinin sebebi bu demek :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meraktan ilk anime serisine başladım. Yeni versiyon ile aralarında birkaç farklılık var. Bazı şeyler yeni versiyonda atlanmış. Eski seri biraz daha uygun gibi yani mangaya. Ama uzatmak için bir iki filler bölüm de eklenmiş.

Mesela Gon'un Hunter olmak istemesine sebep olan karakter Kite'tan yeni seride hiç bahsedilmiyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Az önce çıkan son bölümü izledim de, bu seride beni oldukça rahatsız eden bir şey var, sanırım aynısı Katekyo Hitman Reborn'da da mevcuttu. Bir karakterin ne tür gücü olduğunu belirtirken neden ekranın tümünü kaplayan eşek gibi puntolarla ve üstüne acemi işi görüntüsü veren efektlerle yapıyorlar anlamıyorum. Yani illa karakteri konuşturmayıp bu şekilde yazı olarak vereceksen düzgün yap en azından, hayır fansub'ı yapanlara bıraksalar bundan 10 kat daha güzel bir şekilde yazıp efekt vereceklerinden eminim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de garibime gidiyordu, iyi olmuş açılması konunun. Açıkçası HxH'ın ne mangasını okumuştum, ne de yapılan ilk sezonunu izlemiştim, 3 büyüklerden de yeterince sıkıldığıma kanaat getirip yeni bir shounen alayım dedim elime, iyi ki de demişim. Beklediğimden kat be kat sağlam çıktı, hani One Piece bi derece ama, Bleach ve Naruto'yu unutturdu benim için. Beelzebub (mangası) ve HxH'nin popülerlik anlamında neden bu kadar geri kaldığını anlamıyorum.

Konuya dönersek, Hunter seçimlerinin ardından pek bir aksiyon gözükmedi daha, biraz daha açılınca tadından yenmeyecek bir hal alır. Bir de şu kalp atışlarını duyabilen karakterin aradığı Kara Sonat'ı ve koluna ne olduğunu merak ettim son bölümde, pek bir spoiler olmadığı için açık bir şekilde yazıyorum.

Şu Hayalet takımında biraz aksiyon görürüz bence. Ama yenebilecek seviyede olduklarını sanmıyorum bizimkilerin. Bunlar güçlüyken baştaki adamı devirmeleri kolay olmayacaktır.

Bu arada o tekniklerin ekranda yazması olayını KHR de hiç takmıyordum ama bunda benim de gözüme takılıyor. Khr de daha efektliydi sanki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu Hayalet takımında biraz aksiyon görürüz bence. Ama yenebilecek seviyede olduklarını sanmıyorum bizimkilerin. Bunlar güçlüyken baştaki adamı devirmeleri kolay olmayacaktır.

Bu arada o tekniklerin ekranda yazması olayını KHR de hiç takmıyordum ama bunda benim de gözüme takılıyor. Khr de daha efektliydi sanki.

Evet, KHR'deki çok daha iyiydi. HxH'deki çok amatör işi duruyor, gelecek bölümlerde düzeltirler inşallah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası güç dengelerini nasıl oluşturduğunu merak ediyorum mangakanın. Yani hayalet takımı mı baskın çıkar, gölge canavarları mı üstün gelir yoksa ikisi de dengeli mi olur? Buraya kadar daha düşük güç seviyelerinde dövüşler izlerken bir anda aksiyona böyle girilmesi de ilginç ama güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası güç dengelerini nasıl oluşturduğunu merak ediyorum mangakanın. Yani hayalet takımı mı baskın çıkar, gölge canavarları mı üstün gelir yoksa ikisi de dengeli mi olur? Buraya kadar daha düşük güç seviyelerinde dövüşler izlerken bir anda aksiyona böyle girilmesi de ilginç ama güzel oldu.

Diğer bölümün ön gösteriminde baya hırpalanırken gördüm canavarları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

47

Tam anlamıyla mükemmel bir bölümdü. Bu kadar heyecanlanacağımı ummuyordum. Kurapika' dan öyle bir güç beklemiyordum. Dövüş sahnesi de gayet güzeldi. Tek korkum tekrar diriltme olayının olabileceği. Umarım öyle bir şey olmaz. Gelecek bölümleri sabırsızlıkla beklettiriyor. Hisoka ne yapacak? Örümcekler saldırıya geçecek mi? Hepsini merakla bekliyorum.

Bu gaz ile devam eder umarım HxH. Kurapika, Killua, Gon ve Leorio hepsi bir olup tek tek örümcekleri haklasalar daha bile hoşuma gider. İnşallah öyle bir olay olur. Favori shounenlerim arasına girdi şimdiden HxH.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

58

Sonunda örümcek evine dönüyor ve Tamah adası arcı başlıyormuş. Örümcek intikam peşine ne zaman düşecek onu da merak ediyorum. Gelecek bölümlerde neler olacak merakla beklemekteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

63

Çok güzel gidiyor. Eğitim aşamalarını Dragon Ball' dan Goku ve Kuririn' nin çalışmalarına benzetiyorum. Her bölümde diğerini merakla beklettirmeyi biliyor. Uzun soluklu seriler arasında yerini aldı bana göre ve bu kategoride yer alan shounen krallarının tahtını zorluyor. Umarım boş bölümler izlemeden, devamlı bir aksiyon ve merak unsuru ile devam eder seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

66

Bana kalırsa bu Greed Island bölümleri biraz Yu-Gi-Oh Capsule Monsters a benzemiş..ha Yu-gi-oh u severim o ayrı konu...bu arc ta en sevdiğim durum Dragon Ball ı anımsatan eğitim sahneleri..Umarım upuzun solukla devam eder..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

66

Bana kalırsa bu Greed Island bölümleri biraz Yu-Gi-Oh Capsule Monsters a benzemiş..ha Yu-gi-oh u severim o ayrı konu...bu arc ta en sevdiğim durum Dragon Ball ı anımsatan eğitim sahneleri..Umarım upuzun solukla devam eder..

Yugioh' un o serisini izlemedim ama dragon ball tarzı eğitim sahneleri olayına katılıyorum. Hele kazma sahnesinde Gon ile Killua gitti yerlerine Goku ile Kuririn geldi sanki. Umarım aksiyon hiç azalmadan devam eder ki en sevdiğim shounenler arasında yerini aldı. Bleach ve Naruto' nun koltuğunu sallayan bir yapım oldu. Böyle devam ederse onları devirip One piece, Dragon ball ile aynı koltuğa oturur benim görüşümce.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

200px-Hunter_kite.jpg

Hunter X Hunter'ın gelecek bölümlerinde başlayacak Chiemera Ant arc'ında Ging'in (ve hikayenin ana karakteri Gon Freecs'in babası) öğrencisi Kite olarak veteran seiyuu Shiuchi Ikeda ile anlaşılmış. (Gundam serilerinde Char Aznable, Gilbert Durandal ve Full Frontal, Rurouni Kenshin'de Seijuro Hiko, One Piece'de Red Haired Shanks olarak hatırlanabilir) İlginç olan şeyse seride Gon'u seslendiren Megumi Han'ın, Shiuchi Ikeda'yı fenomen haline getiren ilk Gundam serisinde, Char'la arasında dramatik bir bağ olan Lalah Sun'un seiyuu'su Keiko Han'ın gerçek hayattaki kızı olması.

Bir diğer ilginç not da, yeni Hunter X Hunter serisi yayınlanmaya ilk başladığında Shiuchi Ikeda Megumi Han'a kendi el yazısıyla bir mektup göndermiş ve ona ilk seiyuu'luğa başladığı dönemleri anlatıp kendini geliştirmesi için yararlı nasihatler vermiş, seri boyunca onu takip ederek ona yararlı öneriler vermeyi sürdürmüş. Megumi Han bu sebeptendir, onu manevi bir baba gibi gördüğünü ve böyle bir kişi tarafından seslendirilen bir karakterin çocuğu rolünde seslendirme yapmaktan büyük onur duyduğunu söylüyor.

Chiemera Ant arc'ının 21 Nisan 2013'de başlayacağı önceki günlerde açıklanmıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Greed Island da bitti. Bir macera biterken hemen başka bir macera başlıyor. Bu yüzden de seviyorum bu seriyi. Bölümün ortalarında eşlik et kartını seçse de babasının yanına gitse demiştim ki benim gibi düşünmüş yazar da. Şimdi yeni maceralara yelken açmaya hazırız artık. Sabırsızlıkla bekliyorum!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Chimera Ant Arc İlk İzlenim

Genel olarak baktığımızda oldukça değişik ve karanlık bir arc.Hiçbir shonende alamadığınız tadı alabilirsiniz bu bölümlerde.Zaten şu HxH'nin en sevdiğim yanlarından biri,sizi her bir arcda farklı farklı diyarlara götürmesi.Şu lanet olası açılış şarkısını da değiştirmediler bir türlü :S

76.Bölüm,Kite ile Gon'un ilişkilerinin atlanması ve değişikliğe uğramasından ötürü biraz hayal kırıklılığına uğratsada(Gerçeğini görmek isteyen HxH 99'un ilk bölümünü izleyebilir);77.Bölüm ile serinin yapımcısı Madhouse kendini biraz olsun affetmiştir.Normal hızında devam ederse bu arc 30-40 bölüm sürer fakat bu iki bölümde ki tv özel sahnelerinden yola çıkarak bu arcın uzatılabileceği kadar uzatılacağını düşünüyorum.Bunu söylerken openingin sonunda "Go! Next 60" mottosu da gözümden kaçmadı değil :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Anime ilk başlarda ki Dragon Ball, Shaman king havasından çıktıktan sonra "Tamah adası" bölümleriyle biraz Yu-gi-oh havasına girmişti. Şimdi ise içerik iyice yetişkin oldu; Dr. Monroe adası izliyormuş gibi bir his uyandırıyor. Bir kaç bölümdür bir grup hayvan evladının, insanları koyun sürüsü gibi elden geçirmesini gördük artık yavaş yavaş aksiyon olsun. Yalnız insanların binlerce yıllık evrim ile kurduğu medeniyeti ve bilinci bu hayvan evlatlarının bir kaç günde kazanmasını görmezden gelirim de şimdi bu hayvan herifler nen kullanmaya başlar ve avcılar ile aşık atmaya başlarsa bence buna sağlam ve mantıklı bir açıklama getirmeleri gerekecek.:022: Açıklama olarak genlerinde insan eti yedikleri için insan zekası var gibi bir şeyi kabul etmiyorum.:quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

En son 42. bölüme kadar izledim. Seri sanki dövüş göstermemek için çabaladı bu bölümlere kadar. Bir tek Hisoka ve Gon dövüşü güzeldi o da kısa sürdü zaten. Gök Kubbe bölümleri ilk sezondaki sınav bölümlerine kıyasla daha iyiydi. Fakat bu Nen, Ren, Tenshi özellikleri pek hoşuma gitmedi açıkçası. Bunun üzerine yoğunlaşıyor gittikçe hikaye. Kaset çaların içine nen koymakta neyin nesi? Güldürdü beni :)

İleriki bölümlerde daha güzel dövüşler görmek isterim zira bir shounen animesinden beklediğim de bu.

Gon karakterini de pek sevmediğimi belirteyim. Tipik bir shounen baş karakteri. Killua onun yanında olmasa pek izlenesi de olmaz. Gerçi bu animeyi en çok izleten de Hisoka.

Leorio'yu ise hiç sevmedim çok gereksiz buldum hatta anime içerisinde. Komedi unsuru olarak kullanılan bir karakter genelde. Olmasa da olurdu. Kurapika ise bu animenin Saske'si.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

86. Bölüm itibarı ile yorumum ;

Diyemedim Kite ıma gitme diye açaydım kollarımı gitme diyeydim :aglama2: Öyle sailormoon dan fırlama ay savaşçısının silahı gibi silah çıkartırsan kaptırırsın kelleyi tabi elin kedi kadınına. Önce kolu kaptırdı sonra kelleyi :006-32:

Gon ve Killua fabrika ayarlarına geri döndü; tekrar eğitim alacaklar mecbur artık. Bir de halka filminde ki kızın büyümüş hali eksikti oda geldi tamam artık. Gon'a aşık mı oluyor yoksa bana mı öyle geldi ? :022:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

87

Bu kral muhafızlarının bu kadar güçlü olmalarına ve hayvani boyutta Nen kullanmalarına anlam veremiyorum. Gerçi hayvan bunlar ne beklenir ki bunlardan :)

Profesyonel avcılardan Kite'ı bile bir anda yere serdiler. Güçler çok dengesiz. Başta Nen kullanan Gon ve Killua bile sadece asker statüsündeki karıncalara karşı zorlandılar. Sonra Kite ile birlikte yaptıkları dövüşte zorlanmadan iki tanesini devirdiler.

Kral muhafızı Kedi hatun çıkınca onun karşısında ezilip kaçtılar. Kite'ı da onu eline teslim edip kellesinden olmasına sebep oldular.

Bu bölümde görüyoruz ki kraliçe hala insan köftelerini yemeye devam ediyor kral için. Dünayaları yedi doymadı. Daha neresine yiyor ki? Yumurtayı da dışarıya salmış olmasına rağmen yediği ona ne katkı sağlayabilir ki bir şey sağlamaz bundan sonra gelecek fenotiplere katkısı olabilir ancak ama o hala onun için yiyor.

Kite üzerinde deneyleri devam ediyor kedi hatunun. Onu dirilmiş ve bizimkilere karşı görecek olabilirz.

Gon ve Killua'nın da antrenmanları 87 bölümdür bitmedi. Her macerada mutlaka bir antrenmana giriyorlar ve hep yanlarında onlara eğitim veren biri var. Her arcta bu benzer ilerleyiş sıkıcı oluyor. Eğitim her ne kadar gerekli ve bazen çekici olsa da aynı düzende gitmesi tekdüze yapıyor seriyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

95. Bölüm

Gon ile Kite arasında geçen yeniden buluşmasına tanık olduk bu bölümde. Kite eski Kite değil ve kontrol ediliyor. Her yerinde ameliyat izleri var ve aynı bir robot gibi dövüşüyor. Ama Gon' un ona sarılmasını hissettiğini düşünüyorum. Kite kendine yediremiyormuş gibi dişlerini sıkıyor ama tamamen kontrol altında. Kite' ın 2. seviyesini duyduktan sonra Gon, intikam yeminleri etti ve nasıl dövüşeceğini merak ediyorum kontrol eden ile.

Bir de başından beri şu taş-kağıt-makas tekniğini pek sevemedim. Daha önce Knuckle dediği gibi çok fazla açık veriyor ve rakip hareketsiz hale getirilmesi lazım ki bu teknik bitirici darbe olsun. Bir diğer şey ise Gon gücünü nefretten alıyor gördüğümüz gibi. Kite düşününce kendinden geçti ve Knuckle ustasını korkutmayı bile başardı.

Son savaş başlıyor deniliyor ve 10 gün var önlerinde. 10 gün içinde Kraliyet muhafızlarını halletmeleri lazım. 10 günde bir çalışma gerçekleştirecekler mi yoksa bodoslama bir şekilde girecekler mi bilmiyorum ama ben pek şansları olmadığını düşünüyorum. Görüyoruz ki, şu dumanlı eleman ve Kncukle muhafız olmayan birinden bile kaçtılar. Hızına ayak uyduramadılar, bunlarla nasıl savaşacakları merak konusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 95

Yine ağza bir parmak bal çalan bir bölümdü.

Çita ile olan savaşı epey merak ediyordum. Knuckle ve hocasının onun karşısında pek şansları yoktu çünkü. Bu nedenle kaçakta dövüştüler. Bir an acaba ona yetişecekelr mi diye düşünürken bunun mümkün olmadığını da gördük. çitaya knuckle yine eşsiz tekniği faiz bindirme yapan nenini kullandı. Akıllıca bir saldırıyla bunu başarabildiler anca. Ne de olsa hayvanlar iç güdüleriyle insanlar akıllarıyla davranışta bulunurlar.

Gelelim Kite meselesine. Yahu Kite ölmemiş miydi? Nasıl geri getirmeyi planlıyor Gon onu? Kedi kadın onu öldürdü sanıyordum ben. Baya baya kontorl altında ve muhtemelen kedi hatunun neni tarafından kukla gibi kontrol ediliyor.

Ben de taş kağıt makas tekniğini pek sevmiyorum ama Gon onu son darbelerinde kullanacak. Knuckle ile olan savaşında taktik kullanarak tekniğini iyi bir şekilde kullanabildi. Muhtemelen öyle şeyler yapacaktır yine. Direk bodoslama taş, kağıt, makas diyerek saldırmaz.

Gon gibi karakterlerde öldürme iç güdüsü çok fazladır. Sevdikleri kişilere zarar gelmesini istemedikleri için kendilerinde böyle bir güç patlaması olur. Knuckle'ın hocasını korkutan da buydu zaten.

10 gün var önlerinde ve biz bu 10 günü 100 haftada izleriz anca. Bu dövüşten sağ çıkan pek olmaz. Yaşlı adam bile kral karşısında devrilebilir. sonra da hepsi krala hücum ederler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 95

Yine ağza bir parmak bal çalan bir bölümdü.

Çita ile olan savaşı epey merak ediyordum. Knuckle ve hocasının onun karşısında pek şansları yoktu çünkü. Bu nedenle kaçakta dövüştüler. Bir an acaba ona yetişecekelr mi diye düşünürken bunun mümkün olmadığını da gördük. çitaya knuckle yine eşsiz tekniği faiz bindirme yapan nenini kullandı. Akıllıca bir saldırıyla bunu başarabildiler anca. Ne de olsa hayvanlar iç güdüleriyle insanlar akıllarıyla davranışta bulunurlar.

Gelelim Kite meselesine. Yahu Kite ölmemiş miydi? Nasıl geri getirmeyi planlıyor Gon onu? Kedi kadın onu öldürdü sanıyordum ben. Baya baya kontorl altında ve muhtemelen kedi hatunun neni tarafından kukla gibi kontrol ediliyor.

Ben de taş kağıt makas tekniğini pek sevmiyorum ama Gon onu son darbelerinde kullanacak. Knuckle ile olan savaşında taktik kullanarak tekniğini iyi bir şekilde kullanabildi. Muhtemelen öyle şeyler yapacaktır yine. Direk bodoslama taş, kağıt, makas diyerek saldırmaz.

Gon gibi karakterlerde öldürme iç güdüsü çok fazladır. Sevdikleri kişilere zarar gelmesini istemedikleri için kendilerinde böyle bir güç patlaması olur. Knuckle'ın hocasını korkutan da buydu zaten.

10 gün var önlerinde ve biz bu 10 günü 100 haftada izleriz anca. Bu dövüşten sağ çıkan pek olmaz. Yaşlı adam bile kral karşısında devrilebilir. sonra da hepsi krala hücum ederler.

Spoiler sayılır mı bilmiyorum ama manga okuyanlar bu arc da çok sayıda kişinin öleceğini söylüyordu. Her şey olabilir, 10 haftayı da umarım 1 haftada geçeriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?