Jump to content
  • Kayıt Ol

HunterXHunter Tartışma

painscream

Önerilen İletiler

Uzun zaman sonra HxH'de boş bir bölüm izledim. Haftaya aksiyon tavan yapacaktır. Beklemedeyiz. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 214
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

29

• painscream

28

• bLueeekun

26

• darkeros

23

Her hafta sabırsızlıkla bekliyor, zevkle izliyor olsam da 110-111-112.bölümlerde öyle tavan yaptı, öyle ''bir shounen nasıl olmalıdır'' örnekleri sundu ki; yavaş gidiyor olmasına seviniyorum şu an. Çünkü işlenecek fazla bölüm kalmadı ve babalar gibi olan bu bölümler son yaklaşıyor demek.

O bölümlerin gazıyla devam etseydi şimdi ağıt yakıyor olurduk, o yüzden böyle sakin ama bilgilendirici, doyurucu bölümlere şükretmeliyiz. qkasd

dipnot: I'm back, baby!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 111~115

Ben beşer beşer izliyorum seriyi uzun zamandır, yoksa tadına varamıyorum. Lakin bu sefer beşli de kar etmedi. Benim iki saatim gitmesine karşın seride beş bölüm boyunca geçen süre birkaç dakika... Sanırım artık onlu yapacağım fool.gif Bunun böyle olmasından da son derece memnunum, HxH böyle güzel good.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

116

Bu bölümde hissettiklerimi kelimelere dökmek çok zor ya da kelimelere döksem bile hissettiklerimi tam anlamıyla aktaramam.

Öyle şahane bir bölüm olmuş ki...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

116

Gon muhtemelen bilincini kaybetti, o''Neyi kurtarmak zorundaymışsın?" derken gözleri çok hissizdi. Neferpitou ise Kral' a hizmetini yerine getirebilmek için bu kadar alçaldı, ne istersen yaparım yeterki bu şahısı kurtarabileyim dedi. Ayrıca Neferpitou' nun gözlerinde öyle bir korku görmeyi beklemezdim.

Gon açısından bakarsak olaya, Gon haklı. Onca insanın canını alan kimera karıncalara güvenmek ne kadar doğru? Özellikle Kite' ı bir kuklaya çeviren Neferpitou' ya acıması ve beklemesi demek, ona sempati duyması demek ve öfkesinin azalması demek. Neferpitou ne kadar kolunu kırsa ve bacağımı da alabilirsin dese de bu Gon' u tatmin etmedi. Bir sevdiğine zarar geldiğinde Gon' un ne kadar gözünün dönebileceğini gördük ayrıca. Killua Kite' ı kurtarmak için Neferpitou bize gerekli demese saldıracaktı da zaten Gon.

Gundamaster' ın dediğin gibi, söylenecek şeyler var daha ama tam olarak kelimeye dökemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

116. bölüm

Harika bir bölümdü. Bu kelimenin tam karşılığı bu bölüm işte. :D Uzun zamandır sadece Gon ve Pitou'nun görüneceği sahneleri bekliyordum. Bu bölümde hakkını verdi, hasretimi giderdi. Bölüm içinde her şey çok dengeliydi. Ne çok aksiyon verilip izleyici coşturuldu ne de fazla diyaloglara girilerek soğutuldu. Her şey tam ayarındaydı. Bu durum ben de daha büyük bir ilgi uyandırdı animeye karşı. Adeta tadı damağım da kaldı. :P

Painscream'a Gon konusunda katılıyorum. Pitou'ya güvenmemesi onun açısından normal bir durum. Ama Pitou'nun sadakati ve hizmet anlayışı ayakta alkışlanacak cinsten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 116

tumblr_inline_n0uxpz4Mxx1s149a7.gif

Pitou-chan... T_T

tumblr_n0ute9Ldya1rfnykso1_500.gif

Bu bölüm yerden yere vurdu resmen. Pitou-chan'ı öyle görünce içim cız etti. Gon'a gelirsek... İlk kez beni bu kadar sinir etti. Her şey o kadar iyi ayarlanmış olmasına rağmen, malesef o sahnelere dayanamadım.

Killua, ise gönlümü bir kez daha kazandı. Diğer türlü en olmayacak senaryo gerçeleşebilirdi. Eh bunu da kimse istemez tabi.

Asıl mesele, bir saat sonra olacaklar.

Gelecek bölümler iyice çığrından çıkacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

116

Pitou'ya güvenmek yanlış bir tercih ama Pitou'yu o haliyle yenseydi hiç kimse tatmin olmazdı. Neticede o hayvanoğlu hayvan animedeki en karizma adamın kafasını kopardı! Artı o kızı boşuna kurtarıyorsunuz, nen'e yazık. Ayrıca Killua'nın neredeyse her durumda şu sakinliğini koruması ve mantığı zorlarcasına isabetli olan tahminlerine bitiyorum. Büyüdüğünde klanın en sağlam adamlarından biri olacak kesinlikle. Yalnız haftaya başka dövüşleri gösterecek anime :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

117

Silva adamın dibisin ya. Sonunda o uyuz çitayı hakladı birisi. Ulan insanda bi aura okuma olur, bi mantık olur. Gidiyorsun suikast klanının liderine artistlik yapıyorsun. Mantık konusunda o kurda bitiyorum ya. Adam her şeyden şüphe ediyor. Kendisinden bile. Çok kafa patlatıyor her şeye. Ayrıca animeyi anlatan kişinin karakterlerin kaderlerini değiştirebilecek her ayrıntıya, kararlara değinmesi harika oluyor. Bi an Knuckle da rage'e girip nen boost alacak sandım ama o Youpi canavarlığın tanımı. Onu nasıl durduracaklar çok merak ediyorum. Killua yeni gücünü kullanacak ama kime karşı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 117

Oh be içimin yağları eridi resmen. Şu çitanın pekmezini akıtan bir babayiğit ortaya çıktı. Adamsın Silva. Bu bölümler daha çok anlatıcımızla beraber ilerliyor. Yavaş yavaş kelebek kozasından çıkacak. Gerçi bana bilerek orada duruyor izlenimi verdi bu bölüm. İçeriden Morel'i izliyip, gözlemliyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölümün dün geç çıkması yüzünden izlerken uyumuşum ya :006:

Bugün tekrar izledim.

Öncelikle şunu da söyleyeyim. geçenelrde ANN'de forumlara bakarken çok pis spoiler yedim iştahımda kaçtı :/ Siz siz olun hiçbir yere bakmayın. Millet spoiler vermekten çok hoşnut.

117

Gon ve Killua'nın yolları Meleron'un Killua'yı oradan almasıyla şimdilik ayrıldı. Muhtemelen Knuckle ve Youpi savaşında kilit adam Killua olacak. Meleron'un yeteneği sayesinde Killua görünmeden Youpi üzerinde tekniğini sergileyecek.

Youpi'nin Shoot ve knuckle'ı sinek yerine bile koymaması iki adama da çok fena koymuş durumda. Knuckle'ın aldığı kararlar bile bu bölümde epey yanlış oldu sırf bu durumdan. Bana kalırsa gururlu bir adamın vereceği kararlar tam da o yönde olur ama anlatıcı öyle demiyor.

Youpi kral ve arkadaşlarının onu terk ettiğini düşünerek sadakatinde boşluklar olduğunu gösterdi. Bu zayıflığı da hayatına mal olacak.

Cheetuh'nun Silva tarafından karınca gibi ezilmesi 6p8nW bende şok etkisi yarattı. O sırada öyle bir saldırıyı beklemiyordum. Silva ve Zeno savaşa katılmadan oradan ayrıldılar. Bu iki adamın olaylara müdahale etmesi de ayrı bir keyif verirdi halbuki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

117. bölüm

bence fazla bir şey yoktu ama yinede izlediğime değdi Shoot ve knuckle'ın düştüğü durum kötüydü kimse öyle birşeyi kaldıramaz ikisininde durumu pek iç açıcı değil bakalım bu ikisine ne olacak sonradan burdan gerisi spoiler :D

bana göre Cheetuh'nun ölmesi daha iyi oldu çünkü gereksiz bir karakterdi zaten aniden ölmeside bunun açıklaması oldu mangaka Cheetuh'nun fazla ön plana çıktığını farkedince anında infaz etti.Ama öldüğü sahne güzeldi hiç ummadığım bir anda geldi bu bende şaşkınlık yarattı ama ölmesi değil Silva'nın birden ortaya çıkması :D burası çok iyiydi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

117.BÖLÜM

Killua'nın babası bildiğin fırtına tanrısı Thor un hık demiş burnundan düşmüş. Şu çita karakter bayağı uzun süredir başa bela olmuştu bu kadar kolay ölmesi hoşuma gitmedi. Gerçi hiç birimiz gökten inip Killua'nın babası tarafından öldürüleceğini bilemezdik. Yalnız bu kadar işinin ehli kiralık katiller, biri de çıkıp bu kadar büyük tehlike oluşturan Kral veya muhafızları ile ilgili tek kelime etmiyor; hadi yardım etmeyi geçtim bile.

Anlatıcı, iyice animeyi ele aldı artık onun anlatımı olmadan karakterlerin iç dünyası çizgilerle veya olaylarla seyirciye yansıtılamaz oldu. Ayrıca her bölümün dizinin karakterlerinin iç dünyaları ile ilgili sürekli, çelişkiler yaşamaları üstüne çok fazla durulması sıkmaya ve saçmalamaya başladı. Mesela Shoot zaten önceden de eziğin tekiydi. Ölmedim diye şükretmesi gerekirken Youpi, ( Zaraki kenpaci diyesim geliyor :) ) Aman bana dik dik baktı böyle bir hakaret aşılama görmedim diye de koca bir bölümü yemelerine gerek yoktu. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

118. bölüm

Çok, çok ama çok iyi bir bölümdü. Knuckle'nin sahnesi muhteşemdi. Hem tebessüm ettim hem de gözlerim doldu izlerken. Ölseydi ağlardım kesin. :D

Killua girişi yaptı, bundan sonra benim şovum başlıyor dercesine. Nenini elektriğe çevirmede kendini epey geliştirmiş görünüyor. Sonraki bölümlerde daha iyi anlaşılır gerçi. Fakat Youpi, birdenbire yoktan var oluyormuşcasına gelen saldırıları daha derinlemesine düşünmeye, incelemeye başladı. Buradan Meleoron'un gücünü ve işini çözebilirmiş gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

öyle artist artist girdi ama şarjı çabuk bitti, ben youpi den yana olmaya başladım adan (böcük) çok çabuk kavrıyor yahu iki bölüm sonra nende ustalaşıp gelir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

119

Killua dehşet oldu, adeta Super Saiyan :D Gerçekten sağlam teknik geliştirmiş ama pili çabuk bitti. Gon'u merakla bekliyorum ama oraya dönmesi biraz zaman alacak gibi. Sanırım Morel'e bakma zamanı geldi. Öte yandan animede şu herkesin zeki oluşu, inanılmaz mantık yürütüşü beni bitiriyor. Adamlar fikirlerini dile getirirken tekrar tekrar okumak zorunda kalıyorum. Biraz içgüdülerinizi dinleyip dövüşün youpi ve killua gibi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Her karakterin çok zeki olması bana pek güzel gelmiyor. Bu bölümü izlerken bunu düşündürtmüştü bana. Bir tane adam yok, körü körüne dövüşen. Olay genelde Hunter'da taktik üzerine sonuçta avcılardan bahsediyoruz burada ama özünde hayvan olan karıncalarda bu kadar taktikte yapmasınlar yahu.

Neyse bu bölümde Killua dehşetti. Ben daha çok Chidori yapan Kakashi gibi düşündüm kendisini. Saske demek istemiyorum kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Taktik olmadan dövüşseler sonları ölüm olur. Youpi bu bölümde ne dedi? "Gücümün % 10'u kadar güçleri yok." Eğer dövüşler taktik içerisinde olmasaydı, hepsi ölürdü.

Ayrıca farkeden oldu mu.

Youpi'nin kafeste konulan gözü geri geldi. Shoot ya mefta ya bayıldı. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HxH-119

Bu bölüm çok hoşuma gitmedi.(Ama yine de güzeldi :D) Ayrıntıya girmem gerekirse; girişi geçen haftadan gelen beklentiyle birleşince güzeldi ama sonraki kısımlar sıkıcıydı diyebilirim. Hani ben sürekli dövüş, aksiyon olsun diyen birisi de değilimdir. Anime türü beğeni açısından da geniş bir yelpazeye sahibim. Ama burada yaptıklarını animeyi yavaşlatmaya çalıştıkları şeklinde yorumluyorum. Karakterlerin düşüncelerini, psikolojik durumlarını, kaldıkları ikilemleri vb. anlamak ve görmek açısından güzel olsa da sürekli böyle giderlerse durum sıkıntılı olmaya başlayabilir.

Aslında bir an önce Gon savaşını ve Kralın savaşını görmek istediğimden de böyle hissediyor olabilirim.

NOT: Benim açımdan Killua'nın şarjının bitmesi beklediğimden uzun sürdü. Çünkü hep aklımın köşesindeydi bu durum. O yüzden kendimi dizginledim izlerken.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine ben:)

HxH 120

Diğer bölüme kıyasla daha iyiydi. Pouf'un yeteneği beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim ama biliyorum ki bu kadarla kalmaz, gerçek gücü görürüz ilerde. İsmini unuttum, siyah saçlı gözlüklü adam, morelle gezen, yardım edebilir diye beklenti içindeydim ve sanırım sonunda harekete geçecek.(umarım) Artık Gon'un süper güçlerini, power uplarını görsek.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine ben:)

HxH 120

Diğer bölüme kıyasla daha iyiydi. Pouf'un yeteneği beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim ama biliyorum ki bu kadarla kalmaz' date=' gerçek gücü görürüz ilerde. İsmini unuttum, siyah saçlı gözlüklü adam, morelle gezen, yardım edebilir diye beklenti içindeydim ve sanırım sonunda harekete geçecek.(umarım) Artık Gon'un süper güçlerini, power uplarını görsek.:)

[/quote']

E zaten harekete geçmeye başlamış. Shoot'u kurtarmış ve haftaya sahneye çıkıyor. Dövüşüceğini düşünmüyorum ama destek olacaktır diye düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

120

Neferpitou fena şekilde çekiniyor Gon' dan. Kral o kızı iyileştirmesini emrettiği için iyileştirmek için her şeyi yapıyor. Pouf' da geldiğinde yaklaşma demesinin 2 sebebi olabilir.

1) Gon' un gözlerindeki boşluk ve gösterdiği göz dağı Neferpitou' yu korkuttu ve Pouf' un karışıp da ölmesini istemiyor.

2) Kızı iyileştirebilmek için Gon saldırmadı Neferpitou' ya. Neferpitou' da rakibine kimse saldırsın istemiyor ve sözünde duruyor. Fakat Neferpitou' nun yüzü çok endişeli. Her Neferpitou' yu gördüğümde bir garip oluyorum, bir korku seziyorum.

Onun dışında Youpi' de iflasa iyice yaklaştı bence. Bir ihtimal Killua bir daha saldırabilir diye düşünüyorum ama belli de olmaz.

Karakter düşünceleri bu seriyi ayrı bir boyuta sürüklüyor. Bazen diyorsun keşke öyle yapmasaydı diye fakat kendini yerine koyunca o gibi durumlarda karar vermek çok zor olmalı, çünkü karakterin canı söz konusu. Pouf, Morel' in gücünü kaldırmasını zamansız bulurken Morel' in gücü Youpi' yi iflasa daha çok yaklaştırdı.

Kozadaki kişi hakkında bazı yerlerde yorumlar okudum, düşününce o olma ihtimali var gibi geldi. Bu arc daha 30 bölüm civarı sürer sanırım en az. Neferpitou vs Gon var, Kral' ın dövüşü var. Ne gibi şeyler göreceğiz daha merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

Muhafızlar için önemli olan Kral'ın emridir. Pitou azda olsa Gon'dan korkuyordur ama asıl korkusu gungi kızımızı kurtararamamak. Pitou için önemli olan kızı kurtarmak. Pitou Pouf'un boş durmayacağınıda bildiği için "Yaklaşma" dedi. Zaten Poufda "Tüh be, yakalandık, faka bastık" dercesine en sonda animelerde gördüğümüz "çih" hareketini yapıyor. Orada pek bir şey olacağını düşünmüyorum ama benimkinin hepsi teori tabi. :D Olurda Pouf saldırırsa % 100 ölüme gider.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

121 bölüm

Tam da seriye mola verip bölümler iyice birikince izlemeye karar vermiştim. Neyse ki bu bölüm, yavaş çekim devam eden olaylara yeni gelişmeler ekledi.

Youpi'nin hem fiziksel hemde karakteristik gelişimi üstünde durmadan edemeyeceğim. Her muhafızın on parmağında on marifet var da bu kadarı da biraz saçma oldu. Önce bir sürü gözü olan bir canavar, sonra ahtapot gibi kollar, derken sinirden kabarıp patlaması şimdide bildiğimiz toynaklı bir ata dönüştü adana hipodromunda koşmadığı kaldı. Karakteri, hatta fiziksel yüz ifadesi ise Bleach in Zaraki Kenpaci'sinin ruh ikizi olmaya doğru ciddi ciddi gidiyor ki bakınız ; Fumihiko Tachiki sesler bile aynı. Bu arada Knov 'un Arc ın başında en karizma avcıyken şimdilerde maymuna dönüşmesine yorum bile yapmıyorum. Nereden nereye diyeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 121

Youpi'nin sürekli değişimi benim için bir kusur değil. Hatta çok yavaş ilerleyen savaşta oldukça hareket katan bir durum. Benim asıl takıldığım nokta olayların bu raddeye gelip sonucunda sizle dövüşmüyorum, sizinle işim bitti olması. Bundan daha troll bir durum olamaz herhalde.:kineme:

Bu zamana kadar verilen çabaların anlamı neydi o halde? Knuckle şimdi başka bir muhafıza doğru yol alma derdinde. Onların yeri de belli. Orada da Gon var Knuckle'ı kendi işine karıştırmaz. Pouf başka bir plan peşinde minik poufcuklardan birini bedeninden ayırdı, o durumdan kurtulmak adına herhalde.

Knov ne hale gelmiş. Bu kadar mı tırsaktı bu adam. Pouf'un nenini hissettğinde ödü biryerlerine kaçıp ne hale geldi. Diğerleri bütün muhafızlarla karşılaştı herhangi bir şey yok. Knov bu kadar mı iradesizdi.

Asıl karşılaşmayı sonraki bölümle göreceğiz orada nihai bir sonuç olacaktır artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?