Jump to content
  • Kayıt Ol

HunterXHunter Tartışma

painscream

Önerilen İletiler

Gon için şöyle deniliyordu...

"Gon Freecss, avcı (Hunter) olmak isteyen küçük bir çocuktur..."

Ve şimdi Gon;

UGFOX5S.gif

vLEjdV1.gif

Nereden nereye ifadesinin en bariz örneklerinden biri olmakla birlikte bu durumun verdiği etki inanılmazdı. Tabi, yeni görünüşünü pek sevmedim. İnsan da "..." ifadesi oluşturuyor. Ne desem bilemedim gibi.

Ayrıca, Kaito ile yeni tanışmış olmasına rağmen, bu denli duygusal yoğunluk besleyen Gon için saygı duruşu ve Killua'ya bir şeyler olsaydı neler olurdu diye meraklı bakışlar...

Bir de şöyle bir şey var ki, *aradaki yedi farkı bulun.

I2vRd6Q.png

mB6CZDm.jpg

Unutmadan, yeni sayımız da çıktı. Hayırlı uğurlu olsun.

"Hunt the Taboo"

qDEitJ5.jpg

Bu bölümdeki en çok sevdiğim şeylerden biri, detaylardı. Bir çok noktayı çok hoş bir şekilde değinilmiş. Bu biraz da şeye benziyordu, "görmek ve bakmak" ikilemine. Sadece dönüşümlere ve power up odaklı yoğunlaşırsak bir çok noktayı kaçırıyoruz gibi. Özellikle, yemin olayına değinmeleri ve buradan yola çıkacak hikaye de çok dokunaklı geldi.

Genelde yazmaktan öte okumayı ve dinlemeyi seven biri olarak, şimdilik bu kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 214
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

29

• painscream

28

• bLueeekun

26

• darkeros

23

131:

Bölüm çok iyi. Özellikle çalan OSTlar. Hele dönüşüm başlarken çalan o OST. Gon' un an ve an dönüşümünü izlerken o siyah-beyaz varlık hem korku uyandırıp hem de tüylerimi diken diken etti. Rüzgarın esmesi, mumların sönmesi. Neferpitou'nun gözlerindeki şaşkınlık ve korku. Çok iyiydi. Neferpitou saldırmak için ileriye atıldığında Gon' un kaybolması ise Neferpitou' nun şaşırdığı gibi ben de gözlerime inananmadım. Takıldığım tek nokta Gon' un saçı diyebilirim. Neden öylesine uzun kestiremedim sadece. Neferpitou Gon' un kolunu aldı fakat Gon:"Önemli değil, acımıyor. Sonunda Kite ile aynı duruma geldim." diyerek olayı başka bir boyuta taşıdı. Gon' a neler olacak? Bu hale gelmek için Neferpitou' nun dediğine göre Nen yeteneklerinden vazgeçti. Şimdi kolunu da kaybetti. Bir sonraki bölüme kadar nasıl bekleyeceğiz şimdi biz ? :(

@Cloud:

Hatırladığım kadarıyla Kite ile çocukluktan beri tanışıyorlar, yeni değil yani. Benim aklımda öyle kalmış. Hatta yine yanlış hatırlıyor olabilirim ama babasıyla da alası var Kite' ın. Benim aklımda eskiden beri tanıştıkları kalmış. Hayal meyal hatırlıyorum o sahneleri. Kite Gon için sıradan biri değil yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, hatırlıyorum. Çocukken hayatını kurtarması üzerine "senin yüzünden, bi can almak zorunda kaldım" gibi sitemi bile olmuştur. Babasının öğrencisi oluşu, karıncalarla ilk karşılaştıklarında hayatlarını kurtarışı, ve Pitou karşılaşması vs vs vs diye uzatılırda... Orada söylemek istediğim şey, acaba Killua olsaydı ne olurdu diye. Hani o über durumu merak etmedim değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

134.bölüm

Anime izleyen liseli ergen tipi yorum : Çok güzel bölümdü adamın dibisin Kral!!

Edebiyat parçalamaya çalışan anime izleyicisi yorumu : Kralın insanlarla etkileşime girdikten sonra ki psikolojik geçişlerini çok başarılı buldum.

Neyse, genelde spoiler almayı sevmem ama serinin mangasını izleyenler varsa ufak bir bilgilendirme yapabilir mi ? Duyduğum kadarıyla manga da kimera karıncaları son arc oluyormuş. Yeni bir arc başladı mı ? Yoksa anime ya bitecek ya da filler yayınlamaya başlayacaklar. Çünkü giriş-gelişme-sonuç derken sonuç kısmına iyi kötü sündürüle sündürüle de olsa girmeyi başardık. Youpi ( Zaraki Kenpachi ) ve kedi kız öldü. Pouf gidici. Ne kadar uzatırlarsa uzatsınlar en fazla bir kaç bölümlük malzeme kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@darkeros

Manga Haziran ayının ilk haftasında tekrardan yayına başladı.

Anime ise Election Arc ile 8 Temmuz'dan itibaren devam edecek. Detayları şurada bulabilirsin.

ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam istediğim tarz bölümler geliyor o zaman. Daha önce böyle bir şeyi duymuştum ama konunun sadece yeni çıkacak film ile sınırlı olacağını düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şuana kadar pek çok anime izledim Naruto,Bleach, Fairy tail vs. tarzında ama Hunter x Hunter diğer saydığım arkadaşları gibi sonsuz dövüş yerine, 10 adım ilerisini düşünen, gereksiz dövüşten kaçınan, stratejik açıdan hareket eden karakterler kullanarak kendini akranlarından farklı bir yere koymayı başardı. Satranç oynuyormuş gibi hamle yapan karakterleri izlemek ayrı bir zevk bana kalırsa.

Chimera arc bitimine birkaç bölüm kaldı. Gelecek arclarda olacakları çok merak ediyorum. Hayalet takımı, Hisoka, Kurapika ve Leorio gibi pek çok karakteri özledim. Bu sefer Togashi sensei ara vermeden başladığı arcı bitirse bari.

134.bölüme gelirsek:

Netero boşuna öldü diye üzülüyordum, minyatür gül sadece hasar vermemiş, zehirlemiş aynı zamanda. Meruem bir şey yapmaya gerek kalmadan ölecek gibi görünüyor. Gon ile Meruem’in dövüşmesi saçma olurdu zaten. Çünkü başvurduğu men ve yemin öyle zırt pırt kullanacağı ya da etkilerinden çabucak kurtulabileceği bir şey değil, bedenine aşırı hasar verdi Gon seçtiği bu yolla. En çok sevindiğim şey ise şu uyuz Pouf’un zehirlenmesi. Kurtuluyoruz sonunda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

135. bölüm

Bu kadar katliam ve ölüm ile başlayan bir arcın böyle duygusal biteceği kimin aklına gelirdi. Gerçi bana göre olabilecek en mantıklı final oldu. Söz konusu Bleach animesi falan olsa Kurasaki Ichigo 25 bölüm arayla birer power up yapıp sonunda bütün kraliyet muhafızları ve Kralı silip süpürürdü.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok zor bir bölümdü. Nasıl başladı, nasıl bitti...

AIOWKpo.jpg

Fazla söze gerek yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Söylenecek pek bir şey yok. Çok ağlıyor diye yakındığımız Komugi gibi bizde ağladık. :( Muhteşem bir arc sonuydu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Komugi burada mısın?" "Evet, elbette Meruem-sama" Bu sözler bir süre aklımdan silinmeyecek muhtemelen. Meruem' in karakter gelişimi, onca yaşananlar. Kimera ant arcı uzun sürse de beni sıkmadan izlettirdi ve finali de çok iyi yaptı bana kalırsa. Kral öyle bir olgunluğa ulaşmıştı ki, tek istediği sevdiği kişiyle biraz daha vakit geçirebilmekti. İnsanların kazandığını kabul etti ve Komugi' nin yerini öğrenebilmek için diz bile çöktü. Hangi kral bunu yapar ki? Şimdi arc bitince yaşananlar gözümün önünden geçti resmen. Daha 2 bölümü var deniliyor ve beklenmedik bir şey olacak sanırım. Gelecek haftayı ip ile çekiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda sıkıcı böcek arc'ı bitti. En azından finalini iyi yapmışlar. Gona noldu çok merak ediyorum. Bide böceğe dönüştürülen insanlar var onları nereye yerleştiricekler ne yapacaklar acaba. Medyanın olayları halktan gizlemeside iyibir mevzu oldu. Finalde beni en mutlu eden olay Kralın ölümüydü. En azından Netero'nun ölümü bir anlam kazandı. Gerçi ondada Netero kendi gücüyle değilde intihar bonbacısı gibi öldü(Biraz moralimi bozduğunu söylemeliyim bu durumun).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

yeni arc başladı ve benim ilgimi en çok çeken yeni introda (lanet müzik yine aynı) Leorionun masayı nenle parçalaması oldu seviyorum şu 2 metrelik 14-15 yaşlarındaki keratayı özlettirdi kendini bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

137

Bencede Pariston denen elemandan feci şekilde kokular geliyor. Adam bir şeylerin peşinde olduğu kesin gibi. Başkan Yardımcılığı görevindeyken kayıp avcı sayısı normalinden 10 katıymış. Ging ise harbi akıllı adam. 2 gün önceden gelip her şeyi kafasında kurgulamış ve ona göre önlemini almış. Netero'nun mirasını sırtlanmak istiyorsa Başkan olsun gitsin. oleyo.gif Gon için söyledikleri sözlerde güzeldi ama Gon'la görüşmesini dört gözle bekliyorum.

Illumi Hisoka'ya karıncaları ve Gonla Killuayı anlatırken Hisoka daha açık ol dedi. Sanırım orada merak ettiği konu Gonla Killua idi ama Illumi direk 5. kardeşe geçti. Bakalım bu 5. kardeş kim ve bize ne tür faydaları ve ya zararları olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

137. bölüm ;

Hemen hemen animenin başından beri ortaya çıkan, avcıların hepsini bu bölüm de görmüş olduk. Sanırım başkanlık seçimleri boyunca anime, Zoldyck ailesinin kendi iç meselelerini işleyecek. Anladığım kadarıyla bu Zoldyck'lar da Uchiha klanı gibi sorunlu bir aile.

Seçimler sırasın da Hisoka gene kendinden bekleneni yaptı. Bu elemanın göründüğü her sahneden zevk alıyorum. Yalnız 95 puan değer biçtiği avcı kimdi onu anlayamadım. Illumi olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında böcük arkında hayelet takımı olsaydı sıkıcı olmayabilirdi. Hisoka'yı böcükleri avlarken görmek çok iyi olurdu.

@darkeros

95 puan biçtiği belli değil gerçekten ama ben Ging'i gördüğünü varsayıyorum. Yine de ging'in 95 ten daha güçlü olacağını düşünüyorum ama bilemem tabii. İlerleyen bölümlerde anlarız herhalde.

138

Seçim olayı ne kadar uzar bilmiyorum ama sarı saçlı herife uyuz oldum. Pouf'un insan versiyonu gibi. Killua'da duygusal buhran içinde neler yapacak merakla bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@darkeros; @Kudo Shin'ichi;

95 puan biçtiği Gittarackur aka Illumi idi. "95 puan!!" dedikten sonra dönüp baktı hemen. Illumi vardı karşısında.

Büyük ihtimalle Hisoka kendisini 100 olarak alıyor. Ona göre puan veriyor. Ging'in puanı 100'ün üstünde olacaktır büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

138

Arc çok güzel bir şekilde ilerliyor. Yeni başkan kimin olacağının aksine Alluka tüm ilgiyi kendisine çekti. Alluka'nın yeteneği nen de olabilir başka bir yerden bir türde olabilir. Sevgili Baba başka bir yerden falan geldi ama daha oralar karanlık, aydınlanmak lazım. :D Alluka'nın istek ve dilek gücü tamamiyle mükemmel olmuş. Togashi kendine hayran bıraktırmaya devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet muhtemelen geçen bölüm de

Hisoka'nın 95 puan biçtiği kişi Illimu olabilir. Sonuçta güçlü rakiplerden tahrik olan biri dost olarak da yanında güçlü tipleri bulunduracaktır.

139. bölüm

En başta bu son kardeşi nereden uydurdular diye düşünmüştüm ama cidden çok sevimli bir karakter. Hep diyorum bu animenin en çok gelişme kaydeden esas ana karakteri Gon değil Killua diye. Şimdi de arkadaşını kurtarma mücadelesini izleyeceğiz.

Bu arada şu fan art olayı iyi ki var sırf mangakaların keyfine kalsak yanmıştık.

mq5lXy.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni karakter ve onun güç dengesi. Sonucunda sorular, sorular ve yine sorular. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

139

Kalluto'nun başka bir yerden geldi durumu pek kafama yatmıyor. Sanki hayalet ya da cin gibi ama değil. Baba veya annesinin sihirli bir yaratıkla kaçamağından oldu herhalde kendisi :)

Gon eline kavuşacak belli ki ama o süreç nasıl işleyecek bakalım. Hisoka'nın duruma dahil olması bölümleri güzel kılacak. Leorio bir sonraki bölümde gelecek. Kendisini pek sevmesem de önemli rol oynayacak gibi bu arcta.

Şu Pariston'a da bu kadar gıvık oluyorlar ama bir tanesi çıkıpta haddini bildirmiyor, anca sinsi sinsi iç sesleriyle münakaşa içerisindeler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

139

Kalluto'nun başka bir yerden geldi durumu pek kafama yatmıyor. Sanki hayalet ya da cin gibi ama değil. Baba veya annesinin sihirli bir yaratıkla kaçamağından oldu herhalde kendisi :)

Gon eline kavuşacak belli ki ama o süreç nasıl işleyecek bakalım. Hisoka'nın duruma dahil olması bölümleri güzel kılacak. Leorio bir sonraki bölümde gelecek. Kendisini pek sevmesem de önemli rol oynayacak gibi bu arcta.

Şu Pariston'a da bu kadar gıvık oluyorlar ama bir tanesi çıkıpta haddini bildirmiyor, anca sinsi sinsi iç sesleriyle münakaşa içerisindeler.

İsmi Alluka olacak. Kalluto Hayalet Takımında olan Zoldyck'ti :D

Manga okumuyorsun sanırım. Çünkü "başka yer" kısmı çok önemli. Hiç umulmadık bir yere bağlanabilir çünkü Alluka'nın gücü. Aslında umulmadık sayılmaz. O kısımlar geldiği zaman az buçuk bir tahmin yaparsın. Kesinleşmiş bir şey değil ama öyle bir gücün başka bir yerden gelmesine imkan yok :011: Spoiler vermemek için kıvrandım resmen :D Gerçi dediğim kısımlar animeye yakın zamanda çevrilmeyebilir de. Bu arcdan sonra animenin biteceği ve Hellsing Ultimate gibi OVA şeklinde devamının getirileceği yönünde düşünceler var. Manga sayısı çok az kaldı çünkü.

Pariston'a birisinin haddini bildirmesi onun en isteyeceği şeylerden biri olur. Zaten ortalığı karıştırmak istiyor ve herkesin dediği gibi seçimleri karıştırmak istiyor. Daha seçimler konusunda doğru düzgün ilerleme kaydedilmemişken 12 Burç içinde bir münakaşa olması en çok Pariston'ın işine gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
İsmi Alluka olacak. Kalluto Hayalet Takımında olan Zoldyck'ti :D

Manga okumuyorsun sanırım. Çünkü "başka yer" kısmı çok önemli. Hiç umulmadık bir yere bağlanabilir çünkü Alluka'nın gücü. Aslında umulmadık sayılmaz. O kısımlar geldiği zaman az buçuk bir tahmin yaparsın. Kesinleşmiş bir şey değil ama öyle bir gücün başka bir yerden gelmesine imkan yok :011: Spoiler vermemek için kıvrandım resmen :D Gerçi dediğim kısımlar animeye yakın zamanda çevrilmeyebilir de. Bu arcdan sonra animenin biteceği ve Hellsing Ultimate gibi OVA şeklinde devamının getirileceği yönünde düşünceler var. Manga sayısı çok az kaldı çünkü.

Pariston'a birisinin haddini bildirmesi onun en isteyeceği şeylerden biri olur. Zaten ortalığı karıştırmak istiyor ve herkesin dediği gibi seçimleri karıştırmak istiyor. Daha seçimler konusunda doğru düzgün ilerleme kaydedilmemişken 12 Burç içinde bir münakaşa olması en çok Pariston'ın işine gelir.

Yaşlılık işte, mazur gör^^

Mangayı okumuyorum. Ondan dolayı teori sıkıyorum havadan. Yine de Alluka'nın bu gücü Hunter evrenine biraz fazla gibi.

Alaaddin'in lambasından çıkan cin gibi istekleri yerine getiriyor.

Ortalık karışsın işte fena mı daha güzel olur anime. Tabi bu Pariston'un yararına olur orası aşikar çünkü adam içten pazarlıklı, her kötü koşuldan çıkabilecek bir zekaya sahip kurnaz birine benziyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Gon'un yaptığı men ve yeminden sonra Alluka'nın gücü hiçte bu evrene fazla değil. :D

@Kyouka Suigetsu

Bende mangayı okumuyorum ama duyduğuma göre bu arc mangada bitmiş. O yüzden söylediklerini OVAda görmeyiz herhalde. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@bluedragon

Evrende bir nen gücü var olduğundan onla yapılan her şeyin bir mantığı var ve kabul edilebilir. Alluka'nın gücünün nen ile ilgili olduğu şu an için gözükmüyor. Alluka'nın yaptığı tamamen sihir gibi, o yüzden fazla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?