Jump to content
  • Kayıt Ol

HunterXHunter Tartışma

painscream

Önerilen İletiler

Kyouka'nın dediği gibi tam bilmiyoruz. Açıklanana kadar bekleyelim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 214
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

29

• painscream

28

• bLueeekun

26

• darkeros

23

@gundamaster

Gon'un yaptığı men ve yeminden sonra Alluka'nın gücü hiçte bu evrene fazla değil. :D

@Kyouka Suigetsu

Bende mangayı okumuyorum ama duyduğuma göre bu arc mangada bitmiş. O yüzden söylediklerini OVAda görmeyiz herhalde. :D

Benim dediğim "başka yer" muhabbeti bu arc'tan sonra ya. Bu arc'ın sonunda lafı geçecek sadece. Ama muhteşem bir arc var bundan sonrası için o konuda bir anlaşalım :D

@gundamaster;

Aynen, güç seri içinde tutarsızlık yaratmıyor ama dezavantajları olmasına rağmen mutlak bir güç. Mesela Milluki'nin dilediği basit bilgisayar dileğinden sonra Kimera Karıncalarını yok etmeyi dileselerdi ve hemen peşinden Alluka'yı öldürselerdi Kimera Karıncaları dışında sadece Alluka ölmüş olacaktı. Ama tabi Zoldyck'ler Alluka'yı sakladığı için böyle bir ihtimal hiç var olmadı. Yine de seri ilerledikçe -ilerlerse :D- Alluka'nın gücü gittikçe daha olur gibi gelecek bize diye düşünüyorum. Çünkü bağlanması muhtemel yerlere doğru gidiyor seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kyouka Suigetsu

Bundan sonraki arc içinde bir şeyler duydum ya daha doğrusu villain hakkında, pek bilgim olmasada ufak tefek yazılar gördüm. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben artık animelerde güç dengeleri ve karakterlerin yapabildikleri şeyler konusunda mantık aramayı çoktan bıraktım. Hele Naruto ve Bleach izlemiş biri, artık her türlü saçmalığa hazırlıklı oluyor. Bakınız ; Tahta elementi ve yapabildikleri.:D Hunter x hunter da diğerilerinden hiç aşağı kalır yanı yok hani. Nen gücü ile gezegen , güneş falan yaratmalar. Hiç değilse biraz olsun açıklama gayretine giriyorlar. Açıkçası şu Alluka'nın gücünün kuralları hiç dikkatli dinlemedim. Ana yasalarda bile açıklar bulunduktan sonra burada hayli hayli açık bulup onu kullananların lehine çevirecek buglar vardır:011: Az da olsa tahminlerim var ama artık izleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shounen eserlerde bir karakterin gücüne mantık aramak ne kadar mantıklı bilemicem. :D Shounen'in ne olduğunu, nasıl işleyebileceklerini az çok biliyoruz. Mantık aramaktan ziyade seyir zevkine odaklanmanızı öneririm. ;) Normal bir yaşamı anlatıp belli bir gücü anlatan bir seri olursa o zaman mantık arayabilirsiniz. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Her eserin kendi çerçevesi içerisinde bir mantığı olması gerektiğini düşünüyorum. Sırf shounen diye iltimas geçilmemeli kanımca.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her shounenlerde farklı dünyalar görüyoruz ve bu dünyalardaki kurallarınıda görüyoruz. Kendi kuralları içerisinde HxH bana göre mantıklı ilerliyor. Mangaka her hareketleriyle beni şaşırtıp en sonunda mantıklı açıklamaları koyabiliyor. Asıl anlatmak istediğim nokta mantık arayalım ama onun kendi dünyasına göre bizim gerçek yaşamımıza göre değil. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animelerde özellikle Shounen serilerde güç dengeleri,mantık açısından işin ucu fazlasıyla kaçmış maalesef. Örneğin amerikan çizgi romanlarında belirli tabular vardır. Adam Tanrı bile olsa bir ölüyü diriltemez. Ya da savaşanlar birbirine gezegen bile fırlatsa bu belirli bir mantık çerçevesindedir. Çok yönlü süper gücü olanların bile gücünün bir kaynağı vardır. Mesela karakterin başka heroların süper yeteneğini kopyalama özelliği falan vardır. En sade örnek yeteneği elekritik üretmek olan bir karakter ciddi bir darbe aldığında veya yüksekten düştüğünde ölür. Çünkü onun gücü elektriktir. Ama animelerde böyle bir karakter direk yerde koca bir krater açar ya da bir vuruşta koca bir kayayı parçalar. Maşallah bir anime de ölü diriltmek, uzaydan gezegen indirmek bakkaldan ekmek almak kadar kolay olmuş. Bunları tanrılar bile yapamaz ama animeler de bu işleri ninjalar, avcılar, bile kolayca yapabiliyor. Bu açıdan sık sık animelerden soğuduğum zamanlar oluyor. Hunter x hunter biraz da olsa bu güç dengesizliklerini mantıklı bir çerçeve içine sokmaya çalışıyor her zaman başarılı olamasa da en azından çabalıyorlar işte. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yeni filmi bayağı güzel olmuş hele hele phantom rogue ye bin basar daha tam olarak izlemedim ama sadece nen kalkanı yapabilen iki ezik çocuk yoktu çok şükür

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yeni filmi bayağı güzel olmuş hele hele phantom rogue ye bin basar daha tam olarak izlemedim ama sadece nen kalkanı yapabilen iki ezik çocuk yoktu çok şükür

Umarım anlattıkları kadar vardır. Şahsen diğer filmi pek sevmemiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

141

Güzel bölümdü. Hem komedi hem aksiyon hem de twist olarak tam ayarındaydı.

Zoldyck ailesinin bir üyesi olmak cidden çok zor. Düşmanım olsa Zoldyck ailesine evlat olarak düşmesini istemezdim. Özellikle Illumi gibi bir abisi olacaksa. Şu hali çok ürkütücüydü bir an tırstım.

[bimgx=300]http://puu.sh/aG6DN/132fa26cfa.jpg[/bimgx]

Onu bu hale getiren Hisoka'da az trol değil. Baya güzel sahneydi.

Alluka'nın Killua'ya "Ben ölsem herkes daha mutlu olur." benzeri sözlerinin ardından Killua'nın verdiği cevap sonrası yüzünün aldığı şekil çok tatlıydı.

Hisoka ve Gotoh savaşı güzel olacak. Muhtemelen Gotoh ölecektir ya da ağır yaralı olur ama yazık olacak elemana.

Leorio'nun attığı yumruk ona epey fan sağlamış olmalı ki adaylar arasında 3. sıraya yükselmiş. Şaşırmadım değil. Killua bile çok şaşırdı. Bisque'nin de 10. sırada olması ayrı şaşırtıcı. Leorio buradan birinci çıkarsa çok enteresan olur. Ging boş yere bu tarz bir oylama seçmemiştir. Altından bir şeyler çıkacak.

Yalnız sürekli oy vermekten sıkılmıyor mu bunlar?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

141. bölüm

Daha bilmediğimiz ne avcılar varmış. Böcük arcına öyle bir takıldık ki esas konuyu yani avcıları bir türlü tanıyamadık. Bu bölüm çok aydınlatıcı oldu. Morel bile o kadar eleman arasında sadece tek yıldızlı çıktı ki kendisini bu animede en saygı duyduğum karakterlerden biridir. Diğerleri kimera kraliyet muhafızlarının nen yayılımından bile korkudan kıpırdayamazken kendisini teke tek bir muhafızla aynı mekana kapatacak kadar cesurdur.

Şu 12 burç bildiğin 12 maymun. Karıncalardan bile daha tipsizler. :006:Netero reis bir kaçını kimera karıncalara karşı savaştırsaydı da birbirlerini öldürselerdi keşke.Gerçi takım bozulmuş olurdu :011:

Zoldyck ailesi kendi içinde entrikaları, iç hesaplaşmaları muhteşem yüzyılı bile geçmek üzere. Kahyaları bile Hisoka ile tek tek savaşacak kadar güçlüymüş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gitti güzelim kahya o kadar çok sevmezdim ama hızlı harcadılar adamı biraz daha zorlasaydı Hisoka yı eyiydi . O 12 burcu mangada ilk gördüğümde sayfaları kontrol ettim acaba OP ye mi girdim diye hepsi çok gevşek güçsüz gözüktüler gözüme

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

142. bölüm

Gotoh da pisi pisine gitti. Bir kişinin hayatını kurtarmak için daha kaç kişi feda edilmeli ? Avcı Gon Freecs'i kurtarmak.

Killua, Road Runner gibi oradan oraya koştururken bizim ihtiyar nine bildiğin motor çıktı. :006:

Sonunda aile içi hesaplaşmaya avcı cemiyeti de dahil oldu. Hani Mr. Bison'un seçtiği avcıların kalitesiz olduğu belli de İllumi'nin iğne batırdığı insanların kıçı başı da ayrı oynuyor.

Kusura bakmayın bu hafta benim yorum biraz filler oldu haftaya canon yorum yapmaya çalışacağım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anladığım kadarıyla 148. bölüm Hunter x hunter ın son bölümü olacakmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hunter x Hunter çıktığı bu zamandan beri shounen severlerin kalbine girmeyi başardı. Böyle bir animenin bitmesi çok üzücü ama anime mangaya malesef ki yaklaşmaya başladı. Hunter x Hunter mangası uzun zamandan beri çıkmıyordu geçtiğimiz aylarda devam etmeye başladı. Bundan sonraki devamı için önümüzde iki seçenek var; Ya OVA şeklinde gelecek ya da yıllar sonra bir TV serisi. Ama ihtimaller ve tahminler OVA olarak geleceği yönünde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğer Hellsing Ultimate gibi sinema filmi kalitesinde ovalar gelecekse hiç itirazım olmaz. Bir 10 yıl daha seyirciyi bekletip yeni baştan tv serisi gelmesinden çok daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim için en iyi uzun soluklu seri olacak HxH. Madhouse muhteşem bir seyir zevki sağladı bize. OVA olarak devam etmesini isterim ben şahsen bundan sonra. Yine Madhouse etiketiyle tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mangada araya girmiş, Tohgashi'nin sırt rahatsızlığı yüzünden. 2 ay eğilerek çok çalıştı ağrı yapmıştır. Uzun süre yatınca bünye çalışmamaya alışmıştır tabi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pek haber bakmıyordum ve serinin 148. bölümde biteceği yeni gördüm, aylardır bu haberi bekliyordum, acayip sevindim yahoo.gif

Benzerleri arasında en iyisi ve gerçekten beğendiğim bir seri ama başlayalı kaç yıl olmuş, bu kadar uzun takiplerden haz almıyorum, yeter.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Gon'u pek özlememde. Killua yı çok özlicem. Umulur ki mangaka ölmeden şu seiyi bitirir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar. Bir soru ile konuyu hortlatacağım biraz. Bu Kite kızıl saçlı bir karınca olarak Kraliçe'nin karnında çıkartılıyor. Benim sormak istediğim ise; Kite, Kraliçe tarafından yenmediği halde nasıl bir karınca olarak vücut buluyor tekrar? Animede gösterildi de ben mi kaçırdım acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?