Jump to content
  • Kayıt Ol

World Of Warcraft

Leyl

Önerilen İletiler

Bu bölümde eksikliğini hissettiğim bir oyun var adı World Of Warcraft..Azerothun

muhteşem büyüsü..

Oyun hakkında anlatılması gereken çok şey var aslında çünkü bu oyun bambaşka bir dünya..Hiç oyun tanıtımı yapmadım o yüzden kendi bildiğimce anlatmaya çalışıcam

hatalarımı ve eksiklerimi mazur görün artık .)

Oyuna başladığınızda kurtulma şansınız çok düşük yinede azmederseniz başarabilirsiniz.. zor olsada ben başardım .)

Online bir oyun olduğu için ücrete tabi bir oyundur ve oyuna başlamak içinde satılan

cdlerden almak zorundasınız en son 3.cd de ben bıraktım ama şuan sanırım 4. ya da 5. cd si çıkmış olması gerek.Biraz maliyetli bir oyun da diyebiliriz.

Dünyanın dört bir yanından insanlarla karşılaşmanız mümkün hatta yabancı bir ülkede bir Türk bulduğunuzda ki sevincin tadını burada da alabilirsiniz hahaha .) Çünkü mutlaka bir Türk karşınıza çıkacaktır. Neyse konudan sapmayalım

Oyunda bir çok server bulunuyor nasıl bir sunucuda oynamak istediğinize karar

veriyorsunuz , 2 ana başlıktan bahsedebilirim aslında 4 tür, bunlardan biri 'Pvp'sunucusu yani birebir savaş yapabileceğiniz bir server şekli diğeri ise normal sunucu, istemediğiniz sürece size dokunamazlar.Ben hep pvp'yi tercih ettim daha ekşın oluyor.

Şimdi oyunda Alianslar ve Hordeler olmak üzere 2 ırk var bunlarda kendi aralarında farklı özelliklere sahip.

Alianslar= Human-Night Elf-Dwarf-Gnome-Dranei-Worgen(Worgen sanırım son cdde oluşturulmuş bir ırk.

Hordeler=Orc-Tauren-Troll-Undead-Blood Elf-Goblin

Bunlar görüntü olarak seçebileceğiniz karakterler ve bu karakterlerin kendilerine özgü güçleride olabiliyor.Oyunda ayrıca karekterlerin classmanları var bunlar ise;

Paladin

Mage

Priest

Warlock

warrıor

Rogue

Hunter

Ve bu clasmanların ayrı ayrı özellikleri var ve oyunda birde meslek erbabı olmanız

gerekiyor.Ve mesleğinizi sürdürerek para kazanıyor ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz gücünüze güç katıyorsunuz .)

Paralarınızı bankada saklayabiliyorsunuz hayrına dağıtabiliyorsunuz.Yok ben serbest çalışıcam derseniz o iş zor .)

Bir güzel yanda karekteri ouştururken görselliğini kendin belirliyorsun kaşını,gözünü,,yüz şeklini saç rengini saç modelini,ten rengini,aksesuarlarını vs..

Irkların ayrı ayrı özelliklerinden bahsetmek isterdim ama bu kadar uzun bir tanıtımıda kimse okumak istemezdi heralde o yüzden başlıklar şeklinde yazmak istedim. İlgilenen arkadaşlar araştırabilir.

Oyun elbetteki level artırarak süregelen bir oyun ve bu levelleri ilerletmek içinde bol bol size verilen görevleri yapmak zorundasınız ve her görev bitimindede görevine göre para,kıyafet,kılıç,sopa,balta vs..clasmanına ne gerekiyorsa o tarz itemler alabiliyorsunuz kullanmıyorsanızda satabiliyorsunuz.

işin en keyifli tarafı görevleri tek başınıza yapamadığınızda çünkü bazen gerçekten zor oluyor , yardımcı olabilecek birini bulabiliyorsunuz.Sonundada ty bro deyip teşekkür edebilirsiniz.Gelenek böyle.. .)

Bir kaç tanıtım videosu var onlardan seçmece bir kaç tanesini ekliyorum.Blizzard bu işi biliyor tanıtım videoları bile etkiliyor insanı nasıl bağımlılık yapmasın.

World Of Warcraft Trailer 2001 - YouTube

Oyun kabataslak olarak bu şekilde ama bahsetmediğim bir çok ayrıntılar var elbet aklıma gelenler bunlar.Ha bu arada sen hangi karekterdin diye sorarsanız

Main karakterim Undead Shadow Priesti-Sonrasında Blood Elf bir Paladinim oldu .)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Leyl

5

• Unbreakable

2

• MousassaKanjeri

2

• Akuma_Blade

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Warcraft hayranı benim gibi birini etkilemiş bulunmakta başlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Warcraft hayranı benim gibi birini etkilemiş bulunmakta başlık.

Teşekkürler .) Başka bir boyuttaki dünya gibi değil mi? Herşeyi düşünmüşler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son Kung Fu pandalar basmış WOW'u diye duydum ki sondaki Pandaria videosu olayı doğruladı :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu temada sevdiğim kimi kitap serileri olmakla birlikte Blizzard'ın bezirganın şahı bir firma olmasından dolayı köşe bucak uzak durduğum bir oyun. Bundan bir 4-5 yıl önce bazı arkadaşlara raid'e çıkacakları günler ne internetten ne cepten ulaşamıyordum bile. Bir ara "Bu kadar insan yanılıyor olamaz" diye düşündüm ama 2005 yaz ayındaki "Onur Sistemi" güncellemesiyle ilgili övgüler dizilen yazıyı (Bkz. Level Haziran-Temmuz 2006 sayıları) gördükten sonra oynadığım süre için zaten benden para alacak oyunun oynamadığım süre için beni rütbe düşürecek olması küfür gibi geldi ve başlamaktan tümden vazgeçtim. Belki şu an o sistem aktif olmayabilir ama WOW hakkındaki "benden uzak olsun" düşüncemin değişeceğini sanmıyorum. Gerçi yaratıcı evren dizaynı olarak Panda'lar ilginçti, bunu kabul etmeliyim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu temada sevdiğim kimi kitap serileri olmakla birlikte Blizzard'ın bezirganın şahı bir firma olmasından dolayı köşe bucak uzak durduğum bir oyun. Bundan bir 4-5 yıl önce bazı arkadaşlara raid'e çıkacakları günler ne internetten ne cepten ulaşamıyordum bile. Bir ara "Bu kadar insan yanılıyor olamaz" diye düşündüm ama 2005 yaz ayındaki "Onur Sistemi" güncellemesiyle ilgili övgüler dizilen yazıyı (Bkz. Level Haziran-Temmuz 2006 sayıları) gördükten sonra oynadığım süre için zaten benden para alacak oyunun oynamadığım süre için beni rütbe düşürecek olması küfür gibi geldi ve başlamaktan tümden vazgeçtim. Belki şu an o sistem aktif olmayabilir ama WOW hakkındaki "benden uzak olsun" düşüncemin değişeceğini sanmıyorum. Gerçi yaratıcı evren dizaynı olarak Panda'lar ilginçti, bunu kabul etmeliyim. :D

Aslında bir bakıma uzak iyi olmuş.Bu tarz oyunlar gerçekten bağımlılık oluşturuyor ki dediğin gibi bezirganın şahı .) Arkadaşlarına ulaşamamanda doğal bağlantı kopuyor çevrenle zamanının çoğu orada geçtiği için.

Bahsettiğin sistemi bilmiyorum bakındım ama ulaşamadım bilgiye.Benim 2007 sonrasıydı diye hatırlıyorum,başlasaydın eminim severdin ve eminim düşüncen değişirdi ama tavsiye etmiyorum tabi .) Bende bu yeni çıkarılan paketlerden rahatsız oluyorum bunları birbiri ardına çıkartması hoş olmuyor hem maddi olarak hemde paketi alamadığında sürünüyosun gibi bir durum .) biraz oyuncu düşüklüğüne yol açmış son zamanlarda bu olay haklılar yani..Zaten bir ücret alıyosun extra oyun paketine ne gerek var.

Panda olması ilginç gerçekten neden panda onunda bir hikayesi olmalı sanırım? .)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pandalar aslında bir ırk olarak değil de daha çok ''Ruh''(Spirit) olarak düşünülmeli. Warcraft evreninde en sevdiğim tür olması da ayrı bir gerçektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Belkide pandaların neslinin tükenmek üzere olduğu gerçeğiyle böyle bi karekter yaptılar.

Oyunda bakmak lazım tabi ne gibi özelliklere sahip.Sevmediğim bir ırk varsa oda gnome lardır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Askerdeyken City of Heroes'da Azrael, Nightwing arası bir vigilante tasarlama planları yapan bir arkadaşım CoH'ın kendisinde yarattığı hayal kırıklığıyla WOW'a sardırmıştı. Ancak bilgisayarın karşısında geçen 1-2 uykusuz günden sonra bu tür online oyunların kendisine göre olmadığına karar verip Alan Moore'un Swamp Thing'i hesabı kendi bataklığına dönmüştü.

Neyse... Hiçbir zaman için bu oyun işlerine kafam basmadı doğrusu. Commodore 64'teki Comandos'un ötesine geçemeyen bir adamım. Ancak WOW ve türevi oyunların fena halde bağımlılık yaptığını insanların, Hikikomori'liğe kadar düştüğünü hatta asıl hobilerine de ihanet ettiklerin bizzat gördüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neyseki arkadaşın 1-2 uykusuz gece ile kurtarmış .) en azından oyun bağımlısı olmayacak biri sevindirici tarafı bu.

Hikikomori bağlantısını güzel kurdun.. .) evet bağımlılık yaptığını söyledim hatta bizzat yaşadım da aslında bu tarz oyunları hayatında ki ne kadar bir kısmına sahip olmasına izin verdiğine bağlı..Yani diğer hobilerinin yanında birazda oyun oynayayım ardındanda şunu yaparım mantığıyla hareket edilirse pek bir zarar teşkil etmez ama o çizgiyi ayarlamak gerekiyor işde. Oyunda hep daha iyi olmaya çalışmak, daha güçlü ,daha yenilmez.. biraz hayale kaçmak gibi bir şey bu gerçek dünyadan bağımsız..ki şuan çe

vreme baktığımda bu tarz oyunların yaş ortalamasının artık çok düştüğünü görüyorum. üzücü tabi,Herşey gibi oyunlarda tadında oynandığı sürece zevk verir fazlası kendinden uzaklaştırır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?