Jump to content
  • Kayıt Ol

One Piece Manga

bLueeekun

Önerilen İletiler

Bu başlığa ilgi baya bi' azalmış; bıraktığım yerde duruyor.

Uzun süredir buralara uğramadığım için genel olarak bi' özet geçeceğim:

Oda'nın hayal gücünü takdir ediyorum önce.

Balıkadam Adası'na vardılar sonunda, varasıya kadar bi' sürü olay da oldu tabii (Luffy'nin haki'sini ve tayfanın bi'kaç yeteneğini görme fırsatı bulduk).

Sanji'ye diyecek bi' şey bulamıyorum, kan kaybından gitmesi yakındır.

E bi' ara bi' şeyler oldu, böyle bi' Jimbei, 3 Prens, Prenses, Flying Dutchman falan; anlayacağınız işler karışık. Balıkadam Adası'yla yeni bi' evrene adım attığı için manga, bu tarz olaylar normaldir.

Bekleyip göreceğiz.

E başlık da canlansın isteriz biraz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Chapter 612

Bence Prenses BAA sakinleri için bir tehdit oluşturuyor. Kontrol edemediği, edemediği içinde çevresine zarar veren bir gücü olduğunu düşünüyorum. Ya da animelerde karekterin gücü olmasına rağmen ne yaptığını bilmez ya bu da aynı olacağını düşünüyorum. Bu bölümde en çok dikkatimi çeken şey şuydu. Shirley için kehanetleri % 100 tutar dendi. Ama Prens "Her ne kadar bu gerçekleşmeyecek olsada tedbirimizi" almalıyız gibisinden bir şey dedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luffy'nin adayı yoketmesi için kendinden geçmesi, gözünün birşeyi görmemesi gerekiyor ve Luffy'yi o hale sokacak ne olabilir diye düşününce bulamıyorum birşey. Bakalım Oda Sensei'nin kafasında neler var ??

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Çubuk Kraker

Luffy'i çıldırtmak için bir arkadaşına zarar gelmesi yeterli. Şimdi daha da güçlü olduğunu göre keimi'ye ya da yeni tanışacağını düşündüğüm prensese zarar gelmesi durumunda Luffy böyle bir şey yapabilir diye düşünüyorum.

Zaten bu arlongumsu arkadaşın doping alması ve Luffy ile kapışması durumunda da adanın geleceği hakkında endişe duyumalı :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende aynı şekilde düşünüyorum büyük ihtimal güzel bir teke tek savaş izleyeceğiz. Fakat garip olan Kehaneti söyleyen kadının sanki Luffy tek başına sebebsiz yere adayı yok edecek gibi heyecanlaması.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

baratei de olduğu gibi kavga sebebini ortadan kaldırmak için adayı yok etmek isteyebilir luffy

sonuçta neptün'ü devirip yerine geçmek istiyorlar luffy'de neptün ve ailesi zarar görmesin diye adayı yok edecek olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ama onca denizkızını çöpe atamaz Luffy, sonuçta onların korunabildiği tek yer o ada.

Ayrıca daha Jinbei'nin Luffy'e yolladığı mesaj var oda ayrı merak konusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ömür biter manga bitmez kardeş ya. Bugün anladım ki one piece'ten keyif almam için bi 10 bölüm falan birikmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

614 harikaydı. Aksiyona yavaş yavaş giriyoruz. Soul King harikaydı. Sanji-san gommenne. :DDD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luffy'nin zekasını konuşturduğu nadir anlardan birine denk geldik, prensesi köpekbalığının içine sokmak nedir ya :3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Birkaç haftadır yaptığı şeylerler Oda uyuzuma gitmeye başlamıştı. Bu kraliçeyi falan hiç sevmedim. Flashback'de uyuzuma gidiyordu. Son bölüm de öyle. Ama işte adam işini biliyor. Son sayfa can evimden vurdu. Sövsem sövemiyorum övsem övemiyorum. :006:

Umarım bu tayfa her gittikleri adanın kör talihine şahit etmezler bizi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tiger adam gibi adam ya. O çocuğa doğru yolu göstermesi. Oda sensei bize güzel şeyler gösteriyor. Bence ne olursa Arlong yüzünden olacak gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten Fisher Tiger'ın tek yaptığı köleleri serbest bırakmak, ki zaten onun da etik açıdan yanlış veya doğru oluşu tartışmalı ( ama iyi mi yaptı, evet iyi yaptı :) )

Arlong'un yapısı zaten asi olduğu için ve bir de Tiger ile fikir ayrılığına düştüğü için, bi yeden sonra patlayıp ortalığın mnakocak(sansürümsü birleşik kelime) gibi geliyo bana.

Ama Tiger harbi adammış yani :) Oda yine her zamanki gibi kararlı, gurulu bir kişinin tablosunu çizdi(ne dediğimden pek emin değilim ama, evet :))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oda'nın en güzel yanlarından biri gurur adamlarını çok güzel anlatması ve hikaye olarak göstermesi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu ufak çocukla ilgili bir entika dönse falan iyi olurdu aslında da Oda'nın tarzına uymuyor galiba...Sizleri bilmem ama Sanırsam ben One Piece'den de ümidimi kestim ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Otohime'nin azmine hayranım. İnsanlar ve balıkadamlar arasında barışı sağlamak adına herşeyi yapaması takdire değer. O Kutsal Ejderin ölmesini bende çok istedim ama Otohime'nin onu kurtarıp olayları kendi lehine çevirmesi çok güzeldi. Prensesin gücü merak konusu şimdilik. Ayrıca Van Der Decken'in bahsettiği efsaneyi de merak ettim. Ve hâlâ Jinbei'nin Arlong'u Doğu Maviye neden gönderdiğini bilmiyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Otohime'nin azmine hayranım. İnsanlar ve balıkadamlar arasında barışı sağlamak adına herşeyi yapaması takdire değer. O Kutsal Ejderin ölmesini bende çok istedim ama Otohime'nin onu kurtarıp olayları kendi lehine çevirmesi çok güzeldi. Prensesin gücü merak konusu şimdilik. Ayrıca Van Der Decken'in bahsettiği efsaneyi de merak ettim. Ve hâlâ Jinbei'nin Arlong'u Doğu Maviye neden gönderdiğini bilmiyoruz.

tenryuubito = kutsal ejder ? vay anasını, kim çevirmiş onu, keşke çevirmeseymiş :)

Aslında ben Hodi kimseyi dinlemeyip girişecek sandım o herife, böylece ordudan ayrılıp korsan olması da açıklanmış olurdu. Sırf insanlarla arayı düzeltmek için öyle bir gerizekalıya yardım etmek zorunda kaldılar ona yanıyorum.

Prensesin büyüklüğü de sahip olduğu güçle alakalı olabilir, sonuçta ailede ondan daha büyük kimse yok(annesi nasıl doğurdu onu -tabi balıkadamlar doğuruyorsa- merak ediyorum), balıkadam genetiği de insanlar gibiyse(gerçi One Piece'deki insan genetiğini de bilmiyoruz :)) uzak bir atasından gelen bir özellik olabilir. Ve bu atası da o efsanedeki prenses olabilir tabiki.

Bence Jinbei'nin Arlong'u göndermesinde de, 'ya beni öldür yada gitmeme izin ver' gibi bi muhabbet geçmişti ve Jinbei onu öldüremeyip gitmesine izin verdi, bence ortada gönderme yok ve olay bundan ibaret.

Oda-sensei yine dövüş öncesi dramlarını iyi kullanıyor, bu gördüklerimiz dövüş başlayınca teker teker karşımıza çıkacak :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

626

Otohime-sama'mız öldü, ardında, milletinden ve çocuklarından büyük sözler alarak. İki kardeşin yaptığı şaklabanlıklar tam bir dramaydı. Gözlerinden yaşlar gelerek annelerinin yerde acı içinde kıvranmasına rağmen sırf kardeşlerinin sakinleşmesi için acı dolu bir şekilde kardeşlerine şaklabanlık yaptılar.

Heralde artık günümüz tarihine dönerler. Neticede hem Otohime'nin nasıl öldüğünü hem de Van Der Decken'in neden prensesin peşinde olduğunu öğrendik hem de Fisher Tiger'a neden bu kadar saygı duyulduğunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

626

Otohime-sama'mız öldü, ardında, milletinden ve çocuklarından büyük sözler alarak. İki kardeşin yaptığı şaklabanlıklar tam bir dramaydı. Gözlerinden yaşlar gelerek annelerinin yerde acı içinde kıvranmasına rağmen sırf kardeşlerinin sakinleşmesi için acı dolu bir şekilde kardeşlerine şaklabanlık yaptılar.

Heralde artık günümüz tarihine dönerler. Neticede hem Otohime'nin nasıl öldüğünü hem de Van Der Decken'in neden prensesin peşinde olduğunu öğrendik hem de Fisher Tiger'a neden bu kadar saygı duyulduğunu.

Bence biraz daha devam edebilir, Hodi'nin ordudan ayrılışını görmedik daha(görmek zorunda da değiliz gerçi), Oda-sensei son bir toparlayıp bize gazı verecek öyle dönecek günümüze bence. Böyle biraz havada kaldı sanki, halkın olay sonrasındaki tepkilerini de gösterip bizi günümüze yollayacak gazı vermeden geçmez Oda-sensei.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de One Piece'den umudumu kesmiş durumdayım. Kardeşlerin şaklabanlık yapışı gerçekten de şaklabanlıkça bir işti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O büyük savaş meydanındaki olaylardan, görülen karakterlerden sonra şimdiki bölümlerin biraz hafif, sanki yolundan sapmış gibi gelmesi gayet doğal bence. Heyecan dozu yavaş yavaş artmakta. Tüm fanlar savaştan sonra yüzeydeki karakterlere neler olduğunu, tayfanın eğitim aşamalarını falan ayrıntılarıyla merak ederken şimdilik yalnızca tayfanın yeni macerasına odaklanmış durumda manga. Ama bence bu soru işaretleri de gün gelecek bir bir yanıt bulacaktır. Biraz daha sabır...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya koskoca Fishman Island'ı 10 chapter 2 kavga ile mi bitirsin, ne kadar zamandır buraya gelmeyi planlıyordu oda, bu noktada da herşeyi bir anda bitirmesi pek güzel durmaz, evet bende aynen birkaç kavga sahnesi görmek için sabırsızlanıyorum ama bu da bir hikayenin ne kadar güzel olduğu anlatan şeydir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kardeşlerin şaklabanlık yapışı gerçekten şaklabanlıkmıydı? La aqucum o en can alıcı sahne benim için. O esnada Prenses kontrolü kaybetseydi neler olabileceğini düşünebiliyor musun? Bırak yüzeye çıkma umutları o ada yerle bir olur yıkılırdı. Prenses'in gücünü hafife almayalım. Hele kullanmasını bilmeyenlerin gücünü hiç hafife almayalım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?