Jump to content
  • Kayıt Ol

One Piece Manga

bLueeekun

Önerilen İletiler

Son bölümü ikinci kere okudum da gerçekten One Piece gibisi yok ya... Taşların yerine oturması; arkadaşlığın ve bağların çok iyi işlenmesi; flashback'lerin akıcılığı ve güzelliği diyecek kelime bulamıyorum... Zaten iyi gidiyordu ama aradan sonra yine bomba gibi bir bölüm yani. Ayrıca Flashbacklerin de sonu geldi sanırım. Gelecek hafta ne olacak çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Flashback sonunda bitti. Sevmediğimden demedim bunu. Çok sevdim hele son chapter ve son sayfa beni aşırı etkiledi ama bir yandan tayfaya ne olduğunu merak ediyorum. Animede tayfanın bulunduğu yerleri görünce daha fazla merak içinde kaldım. Bu hafta flahsback olmaz diyordum ama oldu işte. Bence time skip olmayacak. Luffynin bu halini ve nasıl güçleneceğini göstereceklerini düşünüyorum ve tayfayı uzun bir süre daha göremeyeceğiz gibi geliyor. :qhipnoz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One Piece 590

Olay son 3 sayfada bitiyor abi... İstediğim tarzda sayfalar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde çok güzeldi. Shanksi gördük. Dadan ve Garpı gördük. Makinocum ağladı. Valla bu chapterda ağlıyodum az daha. Makinonun ağladığı yer ve Luffynin benim tayfam var dediği yer çok güzeldi. Jinbeiyede helal olsun. Luffye doğru yolu gösterdi. Şimdi Luffynin yapacağı tek şey tayfa ile buluşmak ve güçlenmek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine müthiş bir bölüm yine bilinmez bir konuk yine harika olaylar yine yine yine....

One Piece 591

Daha ne denir bilemiyorum. Uzun zaman önce ortaya atılan komplo teorileri bugün doğru çıktı. Kuma Hasır Şapka tayfasının hayatını kurtarmış ve gelişmelerine zemin hazırlamış. Shabondy Adaları'nda Kara Kral Rayleigh'in tanıdığı barmen kızdan müthiş bir plan duyduk. Öyle ki her şey harfiyen uydu. Rayleigh'den çılgınca bir plan çıkacak gibi. Sonraki bölümde bunu göreceğiz. Belki birkaç bölüm sonraya da sarkabilir.

Bu sayının sonlarına doğru tayfayı yeniden görmeye başladık sonunda. Usopp'a n'olmuş öyle? İştahını kesememiş anlaşılan. Ona nazaran Chopper daha rahat günler geçirmiş sanırım. Tayfa haber gazetelerinde Ace'in öldüğünü görünce hemen harekete geçiyorlar. Lâkin Chopper bölümün son sayfasında yeni bir haber daha görmüş ve şaşkınlıktan çığlıklar atmıştı. Rayleigh'in yeni planı bu olsa gerek. Tayfanın kalanıyla ilgili bilgilere yer verilecek olursa bu planı öğrenmek için birkaç hafta daha dişimizi sıkmak gerekecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her zamanki gibi harika bir bölüm...

Kuma hakkında ortaya atılan iddialar doğru çıktı. Hasır-şapka tayfasını kurtarmak için yapmış. Ve kendini bekleyen sonu biliyormuş. Don flamingo'nun yaptığı o şeyden sonra denizcilerin içinde bir ihanet var gibi gözüküyor. Ortaya yeni bir kötü karakter çıkması yerine vegapunk'un bu olayların arkasında olduğunu düşünüyorum. Şeytan meyveleri hakkında bildikleri ve teknolojisi sayesinde herşeyi yapabilir. Tayfaların hikayeleri artık manga kapaklarından çıktı. Usopp'un o halini hiç sevmedim ama o adadan kaçmaya çalışırken baya güçlenmiş olmalı. Deniz krallarıyla çarpışması bile başlı başına cesaretinin güçlendiğinin bir kanıtı. Eski manga bölümlerinden birinin kapağında Chopper ile Zoro'yu yanyana görünce ikisinin birbirini bulduğunu zannetmiştim fakat öyle değilmiş. Chopper ada halkı ile kuşların arasını düzelttikten sonra Luffy'e doğru yol almaya başladı. Diğer hikayeleri daha görmedik ama altında o kuş varken en hızlı ulaşabilcek kişi o olur heralde. Son sayfada gazetede gördüğü şey ise büyük ihtimalle Luffy'nin ödülü yükseltildi. Neden yine? diyordu. Şöyle de olabilir. Ace'in ölümünden sonra denizciler Luffy'i de ölmüş olarak gösterebilir. Chopper'ın tepkisi de Ace'den sonra Luffy de mi? gibi birşey de olabilir. Ama ilk dediğim daha gerçekleşmesi mümkün birşey. Luffy'nin ödülü bayağı bir arttı gibi gözüküyor. Chopper en ufak şeye bile çok tepki veren bir karakter. Böyle bir şey onu çığlık arttırmak için yeterli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

rayleight luffy'i eğitecekse olan tamamdır abi,ötekinlerden ötede bir gelişme bekliyorum yinede en çok güçlenecek olanlar bence , nami, franky ve sanji olucak, diğerleri nasıl güçlenecek pek çıkartamadım.. Bu arada zoro'nun yön algısı normal seviyeye çıkarsa baya bi mesafe kateder demektir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada zoro'nun yön algısı normal seviyeye çıkarsa baya bi mesafe kat eder demektir..

Çok güzel bir noktaya temas etmişsin. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gazete Luffynin öldüğünü yazsaydı Chopper "Yine mi?" demezdi. Büyük ihtimalle Luffynin ödülü o. Nami, Franky, Sanjinin nasıl güçleneceği apaçık ortada. Mesela Nami bulunduğu ada da Shabondy'e giderken amca ona yeni şeyler öğretiyor. Franky ise Vegapunk'un yaşadığı yere düştü. Vegapunk'un kendisini görürse ve Vegapunk ona yardım ederse Frank v50 olur. :D Sanji ise okamaların bile ondan güçlü olduğunu gördü. Okamalardan yeni teknikler öğrenicek ama okama olarak dönmesin. :qhipnoz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luffy'nin ödülünün arttıp artmadığını öğrenemedik ama son haftalardaki One Piece'in en güzel bölümlerinden biriydi yine. Motto motto görmek istiyorum tayfayı...

Görülmeyen Robin ve Sanji kaldı. Hadi Edo-sensei, Sanji'yi normale dönmüş bir şekilde çıkart karşımıza. Robin'i de her zamanki zarafetiyle.

Lanet olsun bir dahaki bölüme daha 6 gün olduğunu düşündükçe... İnşallah yine 1 haftalık veya daha fazlalık bir ara gelmez haftaya :qhipnoz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanji için dileklerimiz aynı. Zaten rawları salı çıkmıştı gene salı çıkar umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Heyyyyyyyyyyyyyyt. Kimse beni tutmasın uleyn bir Sanji fanı olarak şu an sevinçten dört köşeyim. Hayatımda bu sevindiğimi hatırlamıyorum. Oda bizi Sanji hakkında trolledi. Sanji bir delikanlı olarak karşımızda ve tabi ki karizma kıyafetleri ile. -Yeni openingi gördükten sonra biliyordum böyle olacağını-

Ve bazı sitelerde gördüğüm şeylere karşı yorumum. Burayada direk atıyorum. zaten herkesin aklına geliyordur bunlar.

Bazı şeylere parmak basmak istiyorum. Öncelikle şu Sanji meselesine. Animede okama diye gözüksede Sanjinin okama olup olmadığı belli değil. Çünkü mangada Sanji okama olmadı sadece kapakta gösterildi. Mangada gösterilmeyen bir şey animede gösterilirse bu filler olur yani gerçek olmayan bir şeydir. İvanında okamalığı erkekliğe çevirecek gücüde yok. Bu yüzden Sanji okama olmamıştır. Hatta orada giysiyi tekrar giydirelim demeleri o dövüşü gerçek kılar. Yani bir okama ile teke tek dövüşmek zorunda kalmış. E hadi okama oldu diyelim gidipte Iva Sanjiyi kurtarıp sonradan da sen kimsin Luffylerden misin gerçekten diye sormaz.

İkincisi ise Buggye gelen mektup hakkında. Dikkat edin mektup bir yarasadan geliyor. Animede kimde yarasa var Gecko Moriada ama Mihawk onu öldü demişti ayrıca ölmese bile Buggy ile işi ne? Bu mektubu marineler göndermez çünkü marineler böyle bir şeyi kullanmaz. Eğer savaş lordluğu verseler bile kendileri gidip özel verirler. Bir hayvanı araç olarak kullanmazlar.

Üçüncüsü ise Luffy durumu. Acaba Luffy ne yaptı? Çabucak iyileşip ne yaptı? En çok heyecanla beklediğim şey bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam ben yorumumu yazmak üzereyken patlatmışsın bombayı :D

Sanji'nin o halini görünce ben de çok sevindim. Tekrar o kıyafetleri giymesini isteyenlere de yapıştırdı cevabı. Mangaspoiler'da shicbuckai teklifi olabileceğini söylemişlerdi, ben de öyle düşünmüştüm başta. Tabi benim de aklıma Gecko-moria geldi yarasayı görünce. Ama mektubun hükümetten geldiği yazıyordu. Ayrıca Gecko Moria öldü ve onu öldürenler Buggy'den nasıl bir şey isteyebilir diye düşündüm. Bu arada bu bölümde Dragon hiç gözükmediği kadar gözüktü. Neredeyse tüm karakterleri gösterdi Edo-sensei. Ben tayfayı biraz daha görmek istiyordum. Sanji'den sonra usopp'a falan dönmesini bekliyordum. Böylesi de iyi. Luffy ile ilgili haberi çok merak ettim ya. Ne zaman bir karakter şaşkın bir şekilde gazeteyi okuyor olsa sahne değişti. Artık bounto konusunu da geçtim. Sadece Dragon'un oğlu olduğu insanları bu kadar şaşırtıyorsa deli olurum.

İnşallah gelecek hafta açıklanır şu sır. Bakmadım da ara mara haberi yoktu değil mi? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O gazetede yazanı bir göstermediler ya...Meraktan ölmek üzereyim desem yeridir...:uzqgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gözünaydın blue beklemene değdi :D :D,sanırım bu aralar herkese gözünaydın diyeceğim :D Son manga cidden müthişti böyle dolu manga bulmak zor.Luffy yeni birşeyler yapmış i.downı rayleighle basıp bon chanı almaya bile gitmiş olabilir.Buggy bomba zaten ahahah shichibukai teklifi gelmese bile,moriayla ilgili birşeyler dönüyor bu aralar.Daha doğrusu flamingo birşeyler peşinde,moriayı öldü gösterip kullanacak bir şekilde galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu chapterın ilk sayfasında zamanda biraz geriye gidiyoruz diyor. Yani şu an tayfa buluşmuş bile olabilir. :D Ama Shakkynin dediğine göre Luffynin yaptığı şey yüzünden tayfa geç toplanabilirmiş. Ah Luffy ah kim bilir ne yaptı. Bende Impel Downa gidip Bon-chan'ı kurtarmış olabilir. O denizi geçmenin bir yolunu bulduysa gerisi kolay çünkü ne Shiryuu ne de Magellan var. Hatırlarsanız Magellan feci yaralanmıştı. Sanji ve Iva sohbeti süperdi. Bütün herkes Dragonun oğlu olduğu dedesininde Garp olduğunu öğrendi. Kesin bunu Sengoku yapmıştır. Çünkü bütün dikkati Luffynin üzerine çekerek onu çabucak bitirmeye çalışacak gibime geliyor ya da başka bir amacı var. Nasıl Ace'in babasını söyledi bu da aynı şekilde gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

594

Sonunda gazeteyi gördük be... Rahatladım ya. Üstümden yük kalktı. Ama gerçekten dopdolu bir bölümdü. Oda yine mükemmel iş çıkarmış. Bir bölümde bu kadar çok karakteri göstermek, helal olsun diyorum. Luffy'nin o duruşu acayip kakkoi idi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Moria kesinlikle öldü, zaten luffy'e kaybeden birisini pekte umursuyacaklarını zannetmem, gerçi kendisi yinede bakıldığında korkunç güçlü gibi duruyordu ama sichibukai sıfatını daha da hafifletmek istemediklerine eminim. ne olduysa oldu ama bir iki chapter sonunda buluşmalarını istiyorum artık yeter!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sizce nerede buluşacaklar arkadaşlar? Bende zoro'nun durumuna düştüm:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ace'in öldüğü blackbread ile kapıştığı ada? Veya sky island'a girmeden önceki ada? 16 defa zili çalması, birşeyler ifade ediyor orada, birde resim ile alakalı birşeyler. Resimden ace'i düşünüyorum, zilden de jaya'yı. Ama Vivi'nin adası da olabilir. Ama franky ile brook'un anlaması bu ihtimallerin hepsini yok ediyor. Brook katıldıktan sonra hepside buraya geldiler.. başka hiçbiryere uğramadılar. Ben yinede dostluk kazansın diyorum, tayfa sunny go olmadan tamamlanmaz diyorum, o nedenle sunny go ile alakalı birşey diye bekliyorum :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğer gökyüzü adası karışımı bir şey olsaydı Franky anlamazdı çünkü o zamanlar Franky yoktu. Bu kendi aralarında bir mesaj olmalı ya da geleneksel bir mesaj Killer'ın dediği gibi ama oynanmış tarzı olarak. Mesajın amacına gelirsek bencede şuraya gelin diyor ya da Shabondye gelin ama 16 gün sonra burada olun mu falan demek istedi onu anlamadım. Sonunda Hakiyi herkes kullanabilir mi sorusuna cevap bulduk. Evet kullanabilir ama uzun yıllar çalışması gerekiyormuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nami, çok bencilce mi çok bencilsin mi ne dedi. Bir de nasıl hissettikleri ile ilgili birşey. Diğerleri anladımdan öte birşey demedi. Buradan yola çıkarsak...

''Bir süre daha buluşamayacağız. Yapmam gerekenler var. Onları bitirince söz buluşacağız. Siz bir araya gelin, yeni dünyada buluşacağız.''

Böyle bir teori atıyorum ortaya :q015:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nami, çok bencilce mi çok bencilsin mi ne dedi. Bir de nasıl hissettikleri ile ilgili birşey. Diğerleri anladımdan öte birşey demedi. Buradan yola çıkarsak...

''Bir süre daha buluşamayacağız. Yapmam gerekenler var. Onları bitirince söz buluşacağız. Siz bir araya gelin, yeni dünyada buluşacağız.''

Böyle bir teori atıyorum ortaya :q015:

Orada açık bir mesaj verdiğini düşünüyorum ben Luffy'nin. Çünkü hepsi şaşkınlıkla ama emin bir şekilde bakıyorlar gazeteye, zoro haric :D Birde orda raylight yanında iki kişi daha vardı ama umarım anlarlar diyor, walla aklıma logue town bile geliyor ne yalan söyliim, herkez anlıyabileceği için :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orada açık bir mesaj verdiğini düşünüyorum ben Luffy'nin. Çünkü hepsi şaşkınlıkla ama emin bir şekilde bakıyorlar gazeteye, zoro haric :D Birde orda raylight yanında iki kişi daha vardı ama umarım anlarlar diyor, walla aklıma logue town bile geliyor ne yalan söyliim, herkez anlıyabileceği için :)

Artık ilerliyorlar geride bıraktıkları hiç biryere döneceklerini sanmam.Ayrıca Aequitas'a katılıyorum Nami "bizim duygularımızı hiç düşünmüyor" dedi ki hedefi onun yanında olmaktı.Bence de buluşmayı erteledi.Ama ne yapacak şimdi :sok aglama:

Hi-mit-su

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?