Jump to content
  • Kayıt Ol

MineCraft

Trancecolic Evo

Önerilen İletiler

MINECRAFT

Bir Dünya hayal edin, herşey küp şeklinde... İşte bu MineCraft, hatta fazla oynarsanız gerçek dünya'da heryeri küp küp görmenize yol açabilecek bir oyun. Grafiklerine bakarak "bu çok eski ve çok kötü görünüyor" diyerek aldanmayın, çünkü sizi apayrı bir dünya'ya götürecektir. Tamamen insanın hayal gücünü ortaya çıkarmasını sağlayan bir oyundur.

Oyunumuz Markus Persson(kendisi 8 yaşındayken ilk oyununu yazmıştır) tarafından yazılmıştır ve java üzerine kurulmuştur, MineCraft'ı yazarken aslında hiç böyle popüler olacağını hayal etmemişti. Oyunu yazarken Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham almıştır.

Oyun içerisinde Creative ve Survival olmak üzere iki adet mod bulunmaktadır.

Survival : Bu modu seçerek oyuna başladığınızda sizi dünya'nın rastgele bir yerinde başlatıyor, bu mod'da hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Kimlerden mi ?

Örümceklerden, Zombilerden, Patlayan kum adamlardan, İskeletorlardan ve yanı sıra boş vakitlerinizde hayal gücünüzü kullanarak ister dünya'yı dolaşıyorsunuz veya mimari yeteneğinizi kullanıp binalar ve yapılar inşaa ediyorsunuz. Tabi bunun yanı sıra kendinize giyisi, olta, balta, çekiç, kürek, bomba, ocak, sandık gibi daha bir sürü eşya yapmanız gerekmektedir. İşte tam burada MineCraft kuralları devreye giriyor, örneğin ocak yaptıktan sonra dağları kazıyarak kömür buluyorsunuz ve birazda sahilden veya göl kenarından kum topluyorsunuz, kömürü ve kumu ocağa koyuyorsunuz. Saniyeler sonrası size birkaç adet cam veriyor, bu camları ister evinizin pencerelerine koyarsınız ister dekorasyon amaçlı kullanırsınız(akvaryum yapmak gibi). Güneş batıp gece olduğunda ise pek dışarıda kalmanızı tavsiye etmem çünkü tüm yaratıklar evinizin veya barakanızın dışında volta atmaktadır.

Creative: Bu mod ile oyuna başlarsanız ne açlık sıkıntısı çekiyorsunuz ne yaratıklardan damage yeme sıkıntısı ne de malzeme sıkıntısı, çünkü tamamen hayalinizdeki yapıtları veya düzenekleri oluşturmanız için geliştirilmiş bir mod'dur. Aklınıza ne geliyorsa oyun başladığında çantanızda hazır şekilde oluyor ve tabi ki sınırsız. Artık gerisi sizin hayal gücünüze kalıyor.

Oyunu tarz olarak özetlemek gerekirse; Aksiyon, Macera(hemde bolca), Yaratıcılık, Strateji.

Oyunu resmi sitesinden ortalama 40Lira civarında satın alabilirsiniz veya sanal dünyanın değimiyle crack'li şekilde piyasa'da bulabilirsiniz. Şunu da belirteyim, oyunda Multiplayer seçeneğide bulunmaktadır.

Yeni başlayanlar için yararlı bir link :http://www.minecraftwiki.net/wiki/Minecraft_Wiki

MineCraft ile yapılan Harikalar :

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...
  • İleti 4
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Trancecolic Evo

2

• Serkan

1

• MousassaKanjeri

1

• Exia

1

En Çok Yazanlar

yibis.com serverinda ara sira girip oynuyorum.. insan kendini kaptiriyor oynamaya baslayinca.. soylemesi ayip buyuk bir ciftlik yaptim tavuklardan yumurta ve ineklerden sut alip kek yapiyorum demir karsiliginda satiyorum, demirle makas yapiyor koyunlarin yunleri kirpip yeldegirmeni icin kullaniyorum (bir fonksiyonu yok ama ciftlikte bir yeldegirmeni olmali oyle degil mi).. kocaman kocaman tarlalarim var balkabagi, bugday, karpuz, havuc ve patates ektim aciktim mi aksam gunesi karsisinda arkadaslarimla mangal yapip karnimizi doyuruyoruz.. arkadas dedim de aklima geldi gecenlerde bir arkadasim madene girip komur toplicakti ama Trancecolic Evo nun bahsettigi patlayam kumadamlar(creeper deniyor bunlara) arkadasimi havaya ucurdu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bayadır oynamıyordum. Sınav zamanı bunu buraya koyman sol omuzumda bir şeytan belirmesine neden oldu. Sürekli ''Tekrar oyna'' diyip duruyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yibis.com serverinda ara sira girip oynuyorum.. insan kendini kaptiriyor oynamaya baslayinca.. soylemesi ayip buyuk bir ciftlik yaptim tavuklardan yumurta ve ineklerden sut alip kek yapiyorum demir karsiliginda satiyorum, demirle makas yapiyor koyunlarin yunleri kirpip yeldegirmeni icin kullaniyorum (bir fonksiyonu yok ama ciftlikte bir yeldegirmeni olmali oyle degil mi).. kocaman kocaman tarlalarim var balkabagi, bugday, karpuz, havuc ve patates ektim aciktim mi aksam gunesi karsisinda arkadaslarimla mangal yapip karnimizi doyuruyoruz.. arkadas dedim de aklima geldi gecenlerde bir arkadasim madene girip komur toplicakti ama Trancecolic Evo nun bahsettigi patlayam kumadamlar(creeper deniyor bunlara) arkadasimi havaya ucurdu :D

Serkan özelden bana sana ulaşabileceğim bir adres falan atta beraber oynayalım buluşup :D

bende oynamak istiyorum ama hiç oynayacak arkadaş eş dost tanıdık yok, kendi başımada bir yere kadar oluyor :)

yanına 1 arkadaş daha lazımsa ulaş bana :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?