Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Uzak Doğu Dizi/Film

rico

Önerilen İletiler

You're All Surrounded izliyorum ben de. Şimdilik iyi gidiyor. Cha Seung Won bu rol için mükemmel bir seçim olmuş. Yine diğer çaylak elemanlar da harika. Lakin şu Dae Gu-Dae Gu'ya alışamadım bir türlü. Zaten soğuk, artist takılan karakterleri pek sevememişimdir. Neyse, şirin Eo Su Seon kızımızın bu durumu değiştireceğine inanıyorum. :)

Legal High, yarım kalmıştı ki devam edeyim de bitireyim dedim. Komikado-sensei sağ olsun, mimikleri ve tavırlarıyla izlerken büyük keyif alıyorum kendisini. Her bölüm farklı bir dava konu ediliyor. Kimi davaların konusu hiç ilgimi çekmiyor sıkılacak gibi oluyorum fakat tam bu sırada Komikado-sensei devreye girip tüm sıkıntımı alıp götürüyor. Yine öne sürdüğü farklı tezlerle de kafaları karıştırmayı çok iyi başarıyor. :) İkinci sezonu da izlemeye kararlıyım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

God's Gift - 14 Days 8,5/10

oldukça iyi bir fantastik yapımdı. spoiler vermeden nasıl anlatırım bilemedim ama bir anne ve bir kardeşin Sevdikleri için zamanda geriye dönüşlerini ve onları kurtarmak için yaptıklarını anlatan bir yapım final de dahil güzeldi tabi 10 luk değil o ayrı, ama son zamanlarda izlediğim en sıkı yapımdı..

Full House (Tailand) 7,5/10

Full house 1'i oyuncu kadrosu dan dolayı ama en önemlisi Rainden dolayı izlemiştim. Yapıldığı zamanı baz alırsak muhteşemdi diyemem ama Song Hye Kyo'nun oyunculuğu muhteşemdi. Genede sevdiğim bir yapımdı.. Şimdi bu tailadlılar üşenmemişler kendileri çekmişler. Çok önyargı ile izlemeye başladım hatta "nasılsa atlarım ben bunu" demiştim ama oyunculuları süper olmasada bence orjinalinden daha iyi olmuş.. Hikayede değişklikler yapmışlar bu yüzden öncekideki bazı saçmalıklarda ortan kalkmış.. biraz da ciddi bir oyunculuk olsa imiş bence çok tatlı bir romantik komedi olurmuş.. Genede buna da şükür Kedi olalı fare tutmuşlar..

Angel Eyes 5,5/10

Ruhum sıkıldı ruhumm... Trajik türk filimlerinden bile sıkıcıydı. Yok artık devenin bale pabucu dedim o kadar yani...

Aftermath 5/10

Canım hikayenin içine ancak böyle edilir.. muhteşem bir yapım çıkardı hikaye iyi ama ben sizin yorumlama anlayışınızı seveyim ne diyim...

Secret Love Affair 7/10

Valla Bir müik öğretmeni ile öğrencisinin ilişkisini anlatıyor gibi duruyor ama aslıda hikayeyi iyi takip edebilirseniz çok başka bir hikayesi var.. ilişkileri güzel irdelemiş ama ben ki klasik müzik hayranı değilimdir. yapım boyunca çaldıkları bütün parçaları hayranlıkla dinledim. Aman aman değil kesinlikle beklentinizi alçak tutun izleyeceksiniz..

Smile, You 8/10

Özz Gene çok iyi bir tavsiye vermişsin. Beğendim.. Güzel bir dizi olmuş. Halen gülüyorum bazı sahneler aklıma gelince.. Her iki baş rolde cuk olmuş roller için:))

Dal Ja's Spring 7/10

Yanlış zamanda çekilmiş bir yapım. Şimdi tekrardan ele alınsa güzel bir romantik komedi çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Joseon-Gunman-Poster4.jpg

joseon-gunman 1.2.3.4.5.6 bölümler ,dizi seyrettiriyor ,bu yılki seyredeceğim Güney Kore yapımlarından biri

19. yüzyılın başında Joseon hanedanlığı döneminde yenilik ve gelişim hızla devam etmektedir, Park Yoon-Kang dönemin en iyi kılıç ustasının gayrimeşru oğludur. Babası ve kız kardeşinin öldürülmesiyle birlikte intikam almak için eline bir kılıç alır.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Lee Joon Gi tarihi dizileri seviyor kesin. :D Kendisini, Arang and the Magistrate dışında tarihi dizide izlemek daha nasip olmadı ama modern dizilerde seviyorum, oyunculuk yakışıyor. :) Ben hala Pasta'da takılı kaldım, bir türlü finale ulaşabilmiş değilim. :D Gerçi, araya May Qeen'de atıyorum, maksat çeşitlilik olsun, sevdiğimden değil. xD Filmlerinden de uzak kaldım bu ara.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Hotel King 6/10

Lee Dong Wook'a rağmennn .. Kötüydü bence..

Sweet Spy 7/10

Arkadaş madem başrol oyuncun senin dilini bilmiyor seslendirme yap! senaryo şirin ama işleniş...

Why Did You Come to My House? 6,5/10 (dizi olan bu film değil)

Hay allahım yaa diyorum....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son Welcome to Dongmakol isimli bir film izlemiştim. Güney kore sinemasına yeniden hayran olmamı sağladı. Herşeyiyle mükemmel olmasına rağmen çok az bilinen bir film. Özel efektlerden başka bir numarası olmayan çöp filmler yüceltilirken böyle yapıtların değerinin bilinmemesi çok yazık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son Welcome to Dongmakol isimli bir film izlemiştim. Güney kore sinemasına yeniden hayran olmamı sağladı. Herşeyiyle mükemmel olmasına rağmen çok az bilinen bir film. Özel efektlerden başka bir numarası olmayan çöp filmler yüceltilirken böyle yapıtların değerinin bilinmemesi çok yazık.

Filmi çok sevmemiştim ama oyunculuklar açısından tartışılmayacak bir film; Shin Ha Kyun ve Kang Hye Jung embarrassed.gif

En son tesadüf eseri Cnbc-e'de, Japon yapımı olan bir filme denk gelmiştim, başlangıç ve gidişat çok iyiydi, sonlara doğru tempoyu düşürmeyip ve konunun güzelliğini/orjinalliğini devam ettirselermiş çok başarılı bir film olacakmış. İlerleyen zamanda bu filme tanıtım olarak değinmeyi düşündüğüm için konuyu pek açmıyorum ama filmi izlemek isteyenler için ismi Norwegian Wood. Benim için değeri 8/10'luk bir film. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6776+welcome-to-dongmakgol-izle-jpg

Welcome to Dongmakol yukarıdaki öneriyle seyrettim.Kore savaşından bir kesitle başlayıp güney kuzey çatışmasının askerlere etkisi ve birşekilde karşıt iki üç kişilik grupların bir köyde bir arda yaşamak zorunda kalmasını anlatan tatlı bir film olmuş.Yeni çekim yöntemleri kimi yerlerde başarılıyken kimi yerlere uymamış bence.İzlediğime değdi 10/7.5

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Marriage, Not Dating 7,5/10

eğlenceli romantik komedi idi ama finali olmamış.

High School King of Savvy 6,5/10

cık olmamış bir yerden sonra sağlam saçmalayıp nasıl toparlasak olayına dönüşen bir senaryo..

The Heaven is Only Open to the Single ! 6/10

Bir filim nasıl bu kadar yavan olabilir ki! senaryosu adam akıllı ele alınsa güzel bir dram yerine romantık komedi olurdu..

Couple or Trouble 8/10

Ne varsa eskilerde varmış dedirtti çok tatlı bir romantik komedi yeniden çekilebilir aslında..

God's Quiz Season 4 8/10

ilk sezonundan sonra biraz inişe geçsede halen ilginçliğini korumaya devam eden bir seri ki finali ile 5. sezonuda gelecek gibi duruyor..

Not: @bedifeci seni de burada görmek güzel

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Gu Family Book 1-2-3. bölümler ,bu Güney Kore dizilerine pek güven olmuyor bir iki bölüm sonra yeni bir senaryoyla karşımıza geliyorlar.İlk üç bölüm itibariyle seyretmeye devam.

:022:

20130609_seoulbeats_gufamilybook.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gu Family Book 1-2-3. bölümler ,bu Güney Kore dizilerine pek güven olmuyor bir iki bölüm sonra yeni bir senaryoyla karşımıza geliyorlar.İlk üç bölüm itibariyle seyretmeye devam.

:022:

20130609_seoulbeats_gufamilybook.jpg

Doğru tespit bedifeci, ben de ilk hikayeyle tadına doyulmayacak bir yapım sanmıştım ama ikinci hikaye, yani ana hikayesi beni pek sarmadı. Bu ilk çiftimizi ve ilk hikayeyi izlemeyi tercih ederdim. Gerçi, belki sen seversin. İyi seyirler dilerim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Couple or Trouble 7,5/10

Couple or Trouble 8/10

Ne varsa eskilerde varmış dedirtti çok tatlı bir romantik komedi yeniden çekilebilir aslında..

Sırf bu yorum üzerine başlayıp bitirdiğim bir seri oldu Couple or Trouble. ^^ Gerçekten tatlı bir diziydi. Kurgu biraz zayıf kalsa da dizinin geçtiği mekan ve karakterler pek samimiydi, en çok da Kang Ja kızımızı sevdim. *-* Yine daha önce izlemediğim oyuncuları da izleme fırsatı buldum bu sayede. Ama her şey bir yana müzikleri harikaydı. Son yıllarda izlediğim dramaların müziklerini sevsem de dinle ve unut tarzında şarkılar gibi geliyor. Couple or Trouble ise tam tersine her bir şarkısı pek kıymetli oldu benim için. Teşekkürler Aurora Borealis *-*/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

It's Okay, That's Love 10/7 Pskoloji üzerine olduğu için ilgimi çekmişti hatta yer yer bayada güzel olduğunu düşünmüştüm ancak temel karakterleri bu kadar gözümüze sokulmasa daha iyi bir yapım olabileceğini düşünüyorum.

My Secret Hotel 10/7 başı güzel başlamıştı..Yoo In Na' yı genelde 1 yapım hariç hep ikinci rollerde görmeye alışık biri olarak oyunculuğunu geliştirmiş olduğunu düşünüyorum ama halen o acaip ifadelere sahip ve halen aynı donuklukta. Taş bebek duruşundan sıyrılamamış olması ciddi bir eksi yapımda. Nam Goong Min gibi gene 2. rolde genellikle izlemeye alışık olduğum birini bu yapımda kesinlikle daha iyi buldum. oyunculuğu daha iyiydi ama bu senaristler illa bir şeylerin suyunu çıkarmasa olmuyor...

Bad Guys ........ Henüz iki bölümünü izlemiş biri olarak wow dedirtti senaryonun suyunu inşallah çıkarmazlar.. Gerçi OCN nin genelde yayınladığı yapımlar hep benim favorim oluyor.. Aynı ciddiyeti sürdürmesini diliyorum gerçekten sağlam başladı seri..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Pride and Prejudice ilkin izlememe adı sebep olsa da basit gibi görünen bir olayla yola çıkıp içinden çıkılmaz bir karmaşaya dönüşen olaylar zinciri... Sonunu merakla bekliyorum.

Dr. Frost koreliler son zamanlarda bu tür dizilere sardırlar. Her ne kadar başrol oyuncusu sherlock holmes gibi karizma olmasada izlenebilir.

Kill Me, Heal Me Ji Sung ve Hwang Jung-Eum ikilisinin Secret dizisinde oyunculukları harikaydı çok beğenmiştim. Bu dizinin farklı bir konusu var baya eğlenceli olacağa benziyor.İzleyelim ve görelim;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

School 2015

Uzun bir aradan sonra tekrar bi k-dramaya başladım. Seriyi çok beğendim. Çok tatlı bir konusu. Olacak olanlar çok bariz olmasına rağmen okul hayatını anlatması hoş. bunun 2013 versiyonunda var dediler. İzleyen varsa ne derler tavsiye ederler mi ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

School 2015

Uzun bir aradan sonra tekrar bi k-dramaya başladım. Seriyi çok beğendim. Çok tatlı bir konusu. Olacak olanlar çok bariz olmasına rağmen okul hayatını anlatması hoş. bunun 2013 versiyonunda var dediler. İzleyen varsa ne derler tavsiye ederler mi ?

School 2015 dizisini henüz izlemedim oyuncuları çok ilgimi çekmedi ama School 2013 dizisini izlemiştim Lee Jong Suk ile Kim Woo Bin'in yıldızlarının parladığı ve süper ikili oldukları dizi ne kadar doğrudur bilmem ama bu çok yakın iki arkadaş ünlü koreli erkek grupları gibi grup kurup albüm çıkarmayı istiyorlarmış :)

Velhasıl-ı kelam diziyi izlemenizi tavsiye ederim ^^

[school 2013 OST] Kim Bo Kyung - Don't Think You're Alone

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Sözün Değeri – Ode To My Father

teJSJhzMrQTaxgLcnppv.jpg

Güzel filmdi tek eleştirilebilecek tarafı abartıların olması buda normal karşılanmalı.Kore tarihinden kesitler çok iyi işlenmiş.Değişimin önünde durmanın zorluğu...Puan olarak 10 üzeri 8 vereyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Jossy's

[bimgx=500]http://puu.sh/mo99I.jpg[/bimgx]

Jossy's esasında Tokusatsu kültürünü ti'ye alıyor olsa da Yuichi Fukuda'nın yazıp yönettiği düşük bütçeli aksiyon filmlerindeki çizgiden şaşmayarak kaliteli bir Tokusatsu filmi olarak yer alırken, arşivimden hiç silinmemek üzere kendine yer etti. Hiç sıkılmadım izlerken, aynı Hero Yoshihiko gibi her an dumur edip güldürebiliyor. Komedi ve parodi ağırlıklı olduğundan türe uzak olanların ilgisini çekebilecek tek özelliği 5 tane güzel hatun olması sanırım, ama zaten daha ne olsun? :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

[bimgx=500]

http://i.imgur.com/LkjMhvv.jpg[/bimgx]

Kamen Rider Drive

Kamen Rider 000 sonrası izlediğim ikinci Kamen Rider serisi Drive oldu. Aşırı ciddiye kaçmadan daha ilk dakikalardan itibaren her an espirilerin havada uçuşacağı bir seri olarak gözüktü ve son kısımlara kadar da böyle devam etti. Ama buna rağmen yeterince ciddi bir seri olmuş. Hikayesi iyi ile kötünün savaşı gibi başlıyor ve sonlara doğru kötülerin bile piyon konumunda olduğunu görüyoruz. Açıkçası son bölümlerde yaşanan olaylar düşman yaratıklardan sevmediğim karakterler için bile gözümden yaş getirdi.

Önemli rollerdeki oyuncular çok başarılıydı. Shinnosuke liseden yakın arkadaşlarımdan birine benzemesi dışında neredeyse kusursuz bir performans sergiledi. Kiriko güzelliğiyle göz önünde bulunsa da hikayedeki kilit karakterdi, bütün Rider'ların kesişim noktasıydı. Gou hayalimdeki superhero profiline cuk oturan bir karakter çıktı, ilk geldiği kısımlardaki rahat tavırlarını sonlarda da görmek isterdim ama hikayenin aldığı hal neticesinde gülmesi için bile neredeyse hiç neden kalmamıştı. Chase en merak ettiğim karakterdi ve beni hem en çok güldüren sahnede hem de en üzen sahnede başrol oynadı. Düşman tayfada Brain genelde yapmacık oyunculuğu yüzünden kıl etti beni ama son sahnelerinde saygımı kazandı. Medic baştan sona aşık olunası bir karakterdi. Heart ise tartışmasız serinin en karizma karakteriydi, böyle düşman modellerini daha sık görmek isterim bu tarz yapımlarda. Bunlar haricinde Shinnosuke'nin iş arkadaşlarının oyunculuk performansı genelde geyik sahnelerden oluştuğu için epey yapmacıktı, lakin ben bilim kadını rolündeki abla hariç kimseyi yadırgamadım. O kadının da oyunculuğu gerçekten aşırı yapmacıktı. Belt-san ise kusursuzdu.

Drive'ın absürd araba kombinasyonlu Rider dizaynları bazen fazla garip geldi bana, Type Formula gibi. Ama bilim kadını olan ablanın Steering Wheel Sword, Door Gun, Signal Ax gibi saçma ama etkili silahlar icat etmesi zaten bunun kaçınılmaz olduğunu gösteriyordu. Gou'nun Rider dizaynını o kadar çok beğendim ki izlemeden resimlerine bakıp beğendiğim Kiva ve Hibiki gibi dizaynları bile sildi süpürdü benim için. Bir gün Kamen Rider Mach cosplayi yapmak isterim açıkçası. Ayrıca Gou'nun kapşonlu beyaz ceketini bulabilirsem almak istiyorum. İnternette baktım 'Large' olanları tüketmişler. :P

Seri haricinde Drive ile alakalı olan film ve special'ların da çoğunu izledim.

İzlediğim iki Kamen Rider serisinde de favori karakterlerim olan Eiji-Ankh ile Gou-Chase'in sonlarının birbirine benzemesi bende ayrı bir tebessüm oluşturdu. Bu karakterleri yeni projelerde tekrardan görmek isterim.

http://www.youtube.com/watch?v=d4ymNAhCGKM

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...

Cinderella and Four Knights 1.2.3

Sukina Hito ga Iru Koto 1.2

You're Beautiful - A.N. JELL 1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?