Jump to content
 • Kayıt Ol

[LittleWitch] Period


AkuTan

Önerilen İletiler

OOX0L.jpg

Neden sayıyorum bilmiyorum ancak 4. visual novel tanıtımı ile yeniden karşınızdayım.Bu sefer artık söz verdiğim gibi çevirisi bulunan oyunlara yönelip henüz 1 ay kadar önce ingilizce paketi çıkmış,LittleWitch firmasının ilginç çizim örneklerinden biri olan Periodu tanıtma niyetindeyim.

9CIh7.png

İlk olarak biraz konumuza değinelim;Ana karakterimiz Amamiya Mitsuki nadirde olsa bazı insanların mutasyon sonucu kanatlı doğduğu Nagasaki şehrinde yaşayan, pek arkadaşı olmayan ve edinmeyede çalışmayan sıradan bir öğrenci.Her ne kadar etrafındakilerle gerektiğinden fazla samimiyet kurmuyor olsada Student Council President emriyle nadir mutasyonlardan olan Konahe ile birlikte gözlem evinin anahtarını aramak zorunda kalıyor.En başlarda pek ciddiye almadığı bu olayın tetiklemesi sonucu ana karakterimizin etrafındakilere arasına koyduğu mesafe kalkıyor ve sıkıcı hayatı daha renkli,daha canlı bir hal almasını anlatıyor oyunumuz.

7C9Hi.png

Açıkçası oyunun konusunu biraz mecburiyetten yazdım desem yalan olmaz tanıtımda olmazsa olmaz diye.Her ne kadar elimden geleni yapsamda oyunda çıkarıp yazabileceğiniz pek bi hikaye yok,Branching Plot olduğundan bir karakterin route'a girdiğinizde o karaktere özel olan asıl hikaye başlıyor,yinede pek fena olmadı gibi.

Neyse oyun hakkındaki yorumuma döneyim; Öncelikle fazla bir beklentim olmadan başladığım bu oyunda umduğumdan çok fazlasını bulduğumu söylemem lazım.Oyun tamamen diyemesem de büyük kısmında ağır dramlardan veya saçma sapan mysterylerden kaçınmış.Çizimlerinde etkisi var mı bilmiyorum ancak oynarken insan bi rahatlıyor, relax moda giriyor nedense.Dediğim gibi sürekli olmasada en azından genel olarak huzurlu bir atmosfer amacında oyun,genel olarak başarılıda olmuş bence.

lsZyq.png

Şimdi oyunun en ilginç noktası olan Çizimlere Gelelim.Açıkçası iyi veya kötü demek zor, hem kişiden kişiye hemde alıştıkça değişen bir çizimi var.Kimine göre maymunumsu gelirken kimine güzel, ilginç gelebiliyor.Çok fazla göreceli yani,Haliyle bir genelleme yapamıyorum malesef.Bu sebepten çizim konusunda benim düşüncelerimi değilde kendi gördüğünüzü referans almanız çok daha iyi olacak gibi.Yinede bu kadar yazmışken belirtmeden geçmiyeyim ; Ben açımdan ise 2side diyebilirim,En başta gözüme pek bi batmasına hatta bırakmayı bile düşünmeme rağmen alışma sürecini atlattıktan sonra nedense çok hoş ve oyundaki rahatlatıcı havayla bütünleşiyor gibi gelmeye başladı. Şuan bu oyunu sıradan canlı çizimlerle birlikte düşünemiyorum açıkçası,kafamda o kadar oturdu yani.

J2vyV.png

Seslendirme & Ost hakkında birşeyler yazayım birazda.Öncelikle Seslendirmenin başarılı olduğunu düşünüyorum düşünmesine ancak çizimlerin farklılığından olsa gerek bazı karakterlere sanki tam oturmamış gibi.Zamanla yine alışıyorsunuz hani sıkıntı yaratmıyor,Seslendirmede yerine göre duygu katarak yerine göre alaycı tavırda kısacası sorunsuz olmuş ama nedense özellikle 1-2 karakterde duyduğunuz ile gördüğünüz kafanızda örtüşmüyor.Ciddi bir sıkıntı değil ama yinede "güzel güzel kaliteli" diyip atlamak istemedim,en ufak ayrıntıyı bile belirtmekte fayda var.

Ost ise bu tür oyunlara göre pek bi kaliteliydi,Genel olarak bu tarz oyunların ostleri üzerinde pek uğraşılmaz haklı olarak,Sıradan normal seviye yeterlidir ancak bunda emek harcanmış özellikle çizim ile hikayenin vermek istediği atmosferi tamamlasın diye uğraşılmış başarılıda olmuş.Kısacası Çizim & Ost & hikaye birbirini çok iyi tamamlıyor,Eğer sevmişseniz gerçekten sizin için pek güzel bir ortam hazırlıyorlar.

0F5Sg.png

Özet geçecek olursam; Eğer çizimler gözünüze fazla kötü gelmediyse ve Hafif dramlı School life tarzı birşey arıyorsanız çok rahat önerebileceğim,hoşunuza gideceğinden emin olduğum bir oyun.Ancak Eğer çizimleri gözünüze çok batmış hiç hoşunuza gitmemiş veya School life tarzı birşey aramıyorsanız kendinizi kasıp zorla oynamaya değmeyeceğinide belirtmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 1
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • CHOBiTS

  1

 • AkuTan

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Eline sağlık bu kanat olayı bana haibane renmei hatırlattı. Çizimleri canlılıktan çok duvara asılacak yağlı boya resimleri andırıyor.Bu dezavantajı bir kenera atabilirsem başlanılması zor değil gibi.Ama yinede Rpg içerikliler önceliğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?