Jump to content
  • Kayıt Ol

7 Seeds

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
7 Seeds

TANITIM

Dis-apocalyptic gelecekte geçmekte olan hikaye de tek bir ya da iki ana karakter yoktur. Japonya' nın Dünyaya gök taşının çarpacağını fark etmesi ile insan neslinin devamını sağlamak amacıyla yaptığı bir proje sonucu Spring, Summer A, Summer B, Autumn and Winter adını verdikleri 5 gemiye yetenekli ve her biri farklı bir meslekten olan 7 şer kişilik kadınlı, erkekli gruplardan oluşan ve farklı bölgelerde su yüzüne çıkacak grupların, gök taşı çarptıktan sonraki dünya da, hayatta kalma mücadelesini sevdikleri, birilerini veya kendilerinden başka kurtulan birilerini bulma arayışlarını, birbirlerini hiç tanımayan bu insanların birbirleri ile olan ilişkilerini yaşam mücadelelerini konu almaktadır. Bu gruplardaki kişiler kendilerine geldiklerinde gördükleri karşında dehşete kapılsalar da hepsi bir şekilde ne olup bittiğini anlamaya çalışmaktadırlar. Tabi her grubunda asıl projeden haberdar bir koçu vardır ancak, onlara gerçeği belli bir zaman geçtikten sonra açıklayacaktırlar. 2007 yılında Shogakukan Manga ödüllerinde en iyi shoujo manga ödülüne de sahiptir.

KARAKTERLER

Takahiro Aramaki - Ana Karakter

Natsu Iwashimizu - Ana Karakter

Hana Suguruno - Ana Karakter

Ango - Ana Karakter

Ryou - Ana Karakter

Haru Yukima - Ana Karakter

Arashi Aota - Ana Karakter

3796.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: 7 Seeds

Japonca: 7SEEDS

Diğer: Seven Seeds

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 13 Eki 2001 - ?

Dergi: Flowers (Aylık)

Eser: Yumi Tamura (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Gizem, Dram, Korku, Romantik, Bilim Kurgu, Shoujo, Piskoloji

İSTATİSTİKLER

Sıra: 181

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 13:04 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 1075

Kişisel görüş: 

Spoiler

Bana göre içinde her türü barındırabilecek, oldukça yaratıcı, sürükleyici ve her daim heyecanı zirvede tutmayı başarabilen mangalardan biri. Yoğun çizimleri okurken insanı yorsa da türü için aslında en iyi olmayı hak eden bir manga. 

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...
  • İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• michiru

2

• Aurora Borealis

1

• baryshx

1

• Alaskaa

1

Merhaba, tanıtım için teşekkürler. Benim de açık ara en sevdiğim shoujo mangadır kendisi. Acaba Türkçe çevirisini yapan eden var mı diye bakınırken bu tanıtımı gördüm. Arkadaşlarıma, kardeşlerime okutmak istiyorum ama Türkçesi henüz yok anladığım kadarıyla. Biraz daha araştırıp bulamazsam, ben çevirmeyi düşünüyorum. İşten kalan zamanda yapabilirsem tabi, kısmet bu işler.

Bu arada özellikle shoujo değildir demişsiniz ama basbayağı shoujo bu manga. Bildiğimiz diğer aşk temalı shoujolar gibi değil sadece. Bilimkurgu ağırlıklı ve çok da sağlam bir manga.

Okurken en beğendiğim kısımlar yaz a takımının sert hikayesi ve yaz b takımının sezgisel bir şekilde her zorluğu atlatmaları oldu. Şu anda en son 29. cilt 149. bölümün ingilizcesi var ama ben dayanamayıp rawlarına bakınıyorum arada. Güncele geldiğin manganın ayda bir (bazen iki ayda bir) gelen çevirisini beklemek büyük azap. İlk kez 2010'da üniye başlayınca okumaya başlamıştım, yeni bölümler uzun aralıklarla gelince de zamanla kopup bıraktım tabi, geçen sene başından bir daha okudum, yine çok zevk aldım. Azabın yanında böyle bir faydası da var yani: sevdiğiniz manganın ayrıntılarını unutturup baştan ilgiyle okumanıza olanak sağlaması.

Bilim kurgu sevenlere ve alışılmışın dışında bir shoujo denemek isteyenlere tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merhaba, tanıtım için teşekkürler. Benim de açık ara en sevdiğim shoujo mangadır kendisi. Acaba Türkçe çevirisini yapan eden var mı diye bakınırken bu tanıtımı gördüm. Arkadaşlarıma, kardeşlerime okutmak istiyorum ama Türkçesi henüz yok anladığım kadarıyla. Biraz daha araştırıp bulamazsam, ben çevirmeyi düşünüyorum. İşten kalan zamanda yapabilirsem tabi, kısmet bu işler.

Bu arada özellikle shoujo değildir demişsiniz ama basbayağı shoujo bu manga. Bildiğimiz diğer aşk temalı shoujolar gibi değil sadece. Bilimkurgu ağırlıklı ve çok da sağlam bir manga.

Okurken en beğendiğim kısımlar yaz a takımının sert hikayesi ve yaz b takımının sezgisel bir şekilde her zorluğu atlatmaları oldu. Şu anda en son 29. cilt 149. bölümün ingilizcesi var ama ben dayanamayıp rawlarına bakınıyorum arada. Güncele geldiğin manganın ayda bir (bazen iki ayda bir) gelen çevirisini beklemek büyük azap. İlk kez 2010'da üniye başlayınca okumaya başlamıştım, yeni bölümler uzun aralıklarla gelince de zamanla kopup bıraktım tabi, geçen sene başından bir daha okudum, yine çok zevk aldım. Azabın yanında böyle bir faydası da var yani: sevdiğiniz manganın ayrıntılarını unutturup baştan ilgiyle okumanıza olanak sağlaması.

Bilim kurgu sevenlere ve alışılmışın dışında bir shoujo denemek isteyenlere tavsiye edilir.

Mavi Manga'dan TheDirectEco bir ara çevireceğim diyordu, sohbet ederken baya övmüştü bu mangayı ve bana önermişti ama ne durumda bilmiyorum. Sitelerine bakıver ;) Bir ara bizim çevirmendi, sonra shoujo mangalarada sardı işte ve manga sektörüne atladı :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mavi Manga'dan TheDirectEco bir ara çevireceğim diyordu, sohbet ederken baya övmüştü bu mangayı ve bana önermişti ama ne durumda bilmiyorum. Sitelerine bakıver ;) Bir ara bizim çevirmendi, sonra shoujo mangalarada sardı işte ve manga sektörüne atladı :)

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için :)

Kontrol ettim sitelerinden, henüz çeviriye başlanmamış ama birkaç ay içinde başlanır sanırım. Çok iyi oldu bu, ara ara kontrol ederim sitelerinden artık.

Çeviri bir gelsin, çok popüler olur eminim ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 yıl sonra...

Acaba manga türkçeye  çevirildi mi ? heryere baktım ama bulamadım çok okumak istiyorum 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On 07.01.2023 at 12:14, Alaskaa dedi ki:

Acaba manga türkçeye  çevirildi mi ? heryere baktım ama bulamadım çok okumak istiyorum 

Fratello'nun sitesinde 12 bölüm var. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?