Jump to content
 • Kayıt Ol

Battle Angel Alita


CloudT

Önerilen İletiler

nQ0BR.jpg

Jon Landau: AVATAR Devam Filmlerinden Sonra BATTLE ANGEL’ı Yapacağız

Son zamanlarda Avatar hakkında birçok şey konuşuluyor. Yapımcı Jon Landau Avatar 2 ve Avatar 3’ün gelişim aşamasından bahsetti. Ayrıca, James Cameron Avatar 4’ün bir ön tanıtım filmi olacağını söyledi. Peki bu filmler önümüzdeki birkaç sene içinde tamamlandıktan sonra ne olacak? Daha önce çıkan haberlere göre, Yukiro Kishiro’nun mangası Battle Angel Alita’nın uyarlaması yapılacak. Mangada bir hurdalıkta bir android keşfeden bir bilim adamının hikayesi anlatılıyor. Bilim adamı androidi hayata döndürüyor, tamir ediyor ve kendi kızı gibi yetiştiriyor. Daha sonra, ikili ödül avcılılığı yaparak maceradan maceraya koşuyor. Cameron proje konusunda hevesli ama manganın ve Cameron’ın hayranları Battle Angel’ı beyazperdede izlemek için 2017’yi beklemek zorundalar.

3wFIh.jpg

Landau bir röportajda, Battle Angel’ı 2017’de sinemalarda görme olasılığı konusunda şunları söyledi:

Battle Angel’ı izleyeceğinizden eminim. Benim en sevdiğim hikayelerden biri. Genç bir kadının kendini keşfetme yolculuğu. Film izleyiciye şu soruları soruyor: “İnsan olmak ne demek?”, “Kalbiniz, beyniniz veya bir ruhunuz olduğunda mı insan olursunuz?” Bu filmi izleyiciyle buluşturmayı dört gözle bekliyorum.

Battle Angel projesinin hayata geçmesine daha uzun bir sure olduğu için, henüz herhangi bir oyuncu kadrosu oluşumu yok. Landau da manga uyarlamasından önce Avatar devam filmleriyle meşgul olacaklarını belirtti.

Filmin başrolüne bugün uygun bulduğumuz isimle, o zaman uygun bulduğumuz isim farklı iki isim olabilir. Bu nedenle önümüzdeki beş sene sadece Avatar’a odaklanacağız. Ondan sonra Battle Angel’a başlayacağız.

Beş sene tahminde bulunmak için oldukça uzun bir sure. Film bugün gerçekleştirilseydi sizce Alita karakterini kim canlandırırdı? Beş sene sonra kim uygun olabilir? Bir fikriniz varsa, yorumlarda bizimle paylaşın.

Manga serisini bilmeyenlere ilk sayıyı kısaca tanıtalım:

Oldukça yetenekli bir siberfizikçi olan Doktor Ido Alita’nın başını bir hurdalıkta bulduğunda, Alita’nın geçmiş hayatını tamamen unutmuş olduğunu fark eder. Ido onu tamir edip daha iyi bir hale getirdikten sonra, Alita bedeninin hala en güçlü sayborg dövüş tekniği olan Panzer Kunst’u hazırladığını fark eder. Hurdalığın kıyamet sonrası dünyasında Alita’nın geçmişindeki sırlar ortaya çıkmaya başladıkça, her gün yeni bir hayatta kalma mücadelesi haline gelir.

cHqW0.jpg

Haber: Nisan Benzergil
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • CloudT

  2

 • Akuma_Blade

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Daha Avatar'ın adını bile duymadan seneler önce, yıl 2003 gibi James Cameron bu filmi yapmak istediğini söylüyordu ve hala öyle. Ta o tarihlerden bu yana bahsedilip unutulan birçok Live Action söylentisi oldu ve bunların neredeyse tamamı doğru düzgün uluslararası gösterime girmiş bir filmi olmayan yönetmenlerin artık kendi reklamlarını yapmak istemesinden mi, stüdyoların bu ve benzeri tipler üzerinden kendi reklamlarını yapmak istemesi mi desem, arkasında yatan neden her ne olursa olsun kısa süre konuşuldu ve unutuldu. Artwork'leri nete sızacak denli ciddi ciddi ön prodüksiyona girdiği sonucunu çıkartabileceğimiz Akira haricinde yegane büyük çaplı Hollywood uyarlaması gibi duruyor. Gerçi her ne kadar ciltlerce konuyu tek maceraya sıkıştırmaları imkansız olsa da James Cameron'a ve senelerdir bu işe yürek koymasından dolayı normalde Hollywood uyarlamaları konusunda tamamen karşı bir insan olsam da ona bir ayrıcalık tanımadan edemeyeceğim. Merakla bekliyoruz, ne diyelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Söylemem gerekenleri zaten söylemişsin, artı eski fazla bir şey yok. Benim tek beklentim 10 sene de geçse, yapılan filmin layığıyla yapılması. Hüsranla sonuçlanmaz umarım, -ki benim için önemli bir yapım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?