Jump to content
  • Kayıt Ol

Full Metal Alchemist [Filler List]

Hayabusa

Önerilen İletiler

Arkadaşlar, bu Full Metal Alchemist [FMA]'in mangasını okudum, harikaydı. Şimdi de animesini izlemek istiyorum. 2 serisi varmış, internetten biraz baktım, hemen herkes FMA: Brotherhood'un izlenmesini tavsiye ediyor. Bense filler haricindeki bölümleri kaçırmak istemiyorum.

Brotherhood için bulabildim ama ilk serisi için henüz bir filler list göremedim.

FMA'nın Filler bölümlerini bileniniz var mıdır acaba?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Hayabusa

2

• Exile Falcon

1

• painscream

1

• MousassaKanjeri

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

İlk serinin %60 kadar bir kısmı filler o kadar diyeyim sana :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. seri tam olarak mangadan uyarlamaydı(en azından öyle hatırlıyorum.) FMA brotherhood serisine başlaman daha iyi olur.

2 seri de aynı şeyi anlatıyor bu arada. Yani brotherhood farklı bir seri değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk seri de 2. seri de komple izlenmesi gereken seriler. O yüzden şu filler atlayayım diye düşünmek yanlış olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesela şu sıralar bol bol Naruto Shippuuden izliyorum, elimde filler list var, ve filler bölümleri izlemeden ilerliyorum varya inanılmaz güzel gidiyor anime.

Hani, diyorum ki FMA'yı da bu şekilde izleyeyim. Ama gördüğüm kadarıyla genel kanı Brotherhood'u izlememin yeterli olacağı yönünde.

Tabi, kimi fillerlar Allah için güzel olabiliyor, eğer öyleyse izleyebilirim de.

Çok sağolun arkadaşlar yanıtlarınız için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir seriyi Manga'dan farklı diye illa yere vurulmasını yada atlanmasını anlayamıyorum arkadaş.

Konuyu açan arkadaş alınmasın ama birçok yerde görüyorum şu cümleyi: "FMA'nın ilk serisi fiiler'dır, Brotherhood Manga'ya sadık onu izleyerek başla" Yahu, ilk seriyi izlemezseniz nasıl anlayacaksınız olayların başlangıcını, karakterlerin birbirleriyle ilk karşılaşma hikayelerini, hepsini geçtim yönetmenin kanımca gerçekten farkını gösterdiği o son hakkında nasıl yorum yapabileceksiniz ki?

Hala şunu anlayamadık: Anime ve Manga farklı dinamiklere göre inşa edilen farklı kulvarlardır. Eğer Anime izliyorsanız Recap olmayan hiçbir bölümü atlamayın. Çünkü iyisiyle kötüsüyle bir bütündür Anime ve bitirdiğinizde herşeyini artısıyla eksisi ile birlikte değerlendirirseniz o serinin gerçek değerini kendi yargılarınıza göre belirleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu yorumu dün yapacaktım ama net gitti "-_-

Şimdi olaya fill gözüyle bakmamanı öneririm. Mesela Naruto'daki fillerları geçerek iyi yaptığını söyleyebilirim lakin Narutodaki fill bölümler seriyi mangadan uzak tutmak ve izleyeciyi oyalamak amacıyla yapılan fillerlardır. FMA'ya bu gözle bakmamanı öneririm. Ben daha çok ilk seriye "mangası olmayan anime" gözüyle bakıyorum. Mangası var mı var, ama tamamen farklı çünkü ilk seri bir noktadan sonra tamamiyle farklı bir yapım, yani izleyiciyi oyalamak amacıyla yapılmış bir seri değil. Bilmem anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?