Jump to content
  • Kayıt Ol

ROBOPOCALYPSE'nin Başrol Oyuncuları Belli Oldu


CloudT

Önerilen İletiler

ROBOPOCALYPSE’nin Başrol Oyuncuları Belli Oldu:

Anne Hathaway ile Chris Hemsworth

k0hlxk.jpg

Robopocalypse ile ilgili alınan son bilgi yönetmen Steven Spielberg’ün başrolde Chris Hemsworth’ü görmek istediğini açıklamasıydı. Geçtiğimiz günlerde ise Spielberg’ün Hemsworth’le beraber Anne Hathaway’i de filminde görmek istediği açıklandı. Hemsworth ile Hathaway’in büyük gişe hasılatı getireceği kesin, ama Spielberg’ün iyi bir yapımcıya da ihtiyacı var: bu isim de Fox’tan Tom Rothman olabilir.

Robopocalypse Daniel H. Wilson’ın gelecekte geçen kitabından uyarlanıyor. Filmde “Archos isimli yapay zeka online oluyor ve ulaşım, savunma ve iletişim gibi birçok şeyi düzenleyen global makine ağının kontrolünü ele geçiriyor.” Filmin çekimleri 2013’te başlayacak ve 25 Nisan 2014’te vizyona girecek.

Çıkan haberlere göre Hathaway filmde rol almayı kabul etmiş ama yapım şirketi henüz bu bilgiyi doğrulamadı.

2qtv8fc.jpg

İşte yapılan basın açıklaması:

Los Angeles, CA (24 Eylül 2012) – Tom Rothman’ın bilim kurgu filmi Robopocalypse’nin yapımcılığını üstleneceği bugün DreamWorks Stüdyoları’nın Ortağı ve Eşbaşkanı Stacey Snider tarafından açıklandı. Steven Spielberg DreamWorks ile Twentieth Century Fox’un ortak yapımı olan filmin yönetmenlik koltuğuna otururken, filmde yapımcı ünvanını da alıyor.

Filmin çekimleri 2013’te başlayacak ve film 25 Nisan 2014’te tüm dünyada vizyona girecek. Filmin dağıtımını yurtiçinde Walt Disney Stüdyolarına bağlı Touchstone Pictures, yurtdışında Touchstone Pictures ile Twentieth Century Fox yapacak.

İnsanlığın bir robot ayaklanmasının ardından değişen kaderini anlatan Robopocalypse Daniel H. Wilson’ın aynı adlı kitabından Drew Goddard tarafından senaryoya uyarlandı. DreamWorks Wilson’ın basılmamış kitabının telif haklarını Kasım 2009’da satın aldı. Doubleday tarafından 8 Haziran 2011 tarihinde basılan kitap kısa bir sure içinde New York Times En Çok Satanlar Listesi’ne girmeyi başardı.

Steven Spielberg, “Tom gibi biri başına buyruksa, onu hemen bağlamak istiyorsunuz. Kendisinin bu sektör için önemli biri olduğunu kanıtladı. Fox’ta Robopocalypse’nin istekli ve hevesli destekçilerinden biri olmuştu zaten. Bu filmi benimle birlikte yapması bizim için büyük bir avantaj.

Tom mükemmel bir dost ve mükemmel bir iş arkadaşı. DreamWorks de ekipte o olduğu için çok şanslı,” dedi.

Tom Rothman, “Siyasetteyseniz eğer, Beyaz Saray’dan, beyzbol oyuncusuysanız Yankee’lerden bir telefon beklersiniz. Sinema dünyasındaysanız ise beklediğiz çağrı Steven Spielberg’dendir. Robopocalypse önemli bir eğlence ürünü. Steven’ın diğer bütün yönetmenlerden çok daha iyi yöneteceği, büyük fikirlere sahip büyük bir film. Beni arayıp filmle ilgili benden yardım istediğinde çok onurlandım. Ben, Stacey, göze çarpan DreamWorks ekibi ve Fox’taki bütün arkadaşlarım her ne gerekiyorsa yapmak için her şeyi bir kenara bıraktık. Bir haftalığına işsiz olma fikri hoşuma gitti. Ama bu çok daha eğlenceli olacak,” dedi.

Stacey Snider, “Tom inanılmaz bir şirket başkanı. Kusursuz film zevki ve tutkusu Steven’a, DreamWorks’e ve bu filme çok büyük katkı sağlayacak,” dedi.

Tom Rothman geçtiğimiz dönemde Twentieth Century Fox’ta (son 12 yılını Başkan ve CEO olarak) geçirdiği 18 yılın ardından istifa etti. Geçiş süreci yılsonuna kadar devam edecek. Başkanlığı döneminde yapılan Fox filmleri dünya çapında toplam 30 milyar dolar hasılat yaptı ve toplam 100 dalda Oscar Ödüllerine aday oldu, üç kez En İyi Film Oscarı’nı kazandı.

1zlakqb.jpg

Haber: Nisan Benzergil
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • CloudT

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?