Jump to content
  • Kayıt Ol

GTO Mangaka'sından Uchuu Keiji Gavan Manga'sı

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

5177_gavan-movie2.jpg

80'lerin en önemli Tokusatsu dizilerinden Uchuu Keiji Gavan'ın 30. yıl filminin gösterime girmesinden 3 gün önce 17 Ekim'de bir Manga versiyonunun ilk sayısının internetten yayınlanacağı duyuruldu. Bunun oneshot bir film özel sayısı mı yoksa uzun bir serinin başlangıcı mı olacağı belli değil öte yandan kadro heyecan uyandırıcı: Tohru Fujisawa (GTO'nun Mangaka'sı) ve Yuji Kobayashi (Aoi Bungaku bölüm senaristi) adaptasyon ve senaryoyu hazırlarken Masaki Ota (Silent Blood) çizimleri hazırlayacak isim olacak.

1982 yapımı dizi, Kill Bill Volume I'de yeniden bir araya gelecek Sonny Chiba ve Kenji Ohba'yı ilk kez bir araya getirmişti. Gavan'ın 2000 yılında tek ciltlik bir Manga'sı da bulunmaktaydı.

Film Fragmanı:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Shiniori

3

• Akuma_Blade

2

• CHOBiTS

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

izlenmeye değmez bunu izleyeceğinize bari türk yapımı süpermeni izleyin daha iyi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eskide Kanal D haftasonları sabah kuşağında bu tarz diziler gösterirdi. Robot polis Jiban vardı bu onun devamı mı acaba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

valla bilmiyorum celal ben robot tarzı sevmem voltron hariç bu aralar kamen raider fırtınası geçiyor ama onu nasıl seviyorlar bi anlam veremiyorum bi kaç bölümüne baktımda çok yapmacık hareketler diyaloglar falan filan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Chobits

Tokusatsu türünün alt örneği olarak "Metal Hero" alttürüne ait geçiyor ki ülkemizde de yayınlanan Kidou Keiji Jiban da bu türün üyelerinden biri. Ama tabii ki aralarında "canon" bir bağlantı yok.

@shiniori

Kamen Rider külliyatını oldukça severim, en azından 2006'daki KR Kabuto'ya kadarki grimdark serilerini çok seviyordum. 2004'deki KR Blade finali beni ağlatmıştır mesela. Japonlar için Kamen Rider, Super Sentai, Ultraman, Metal Hero, Gojira gibi külliyatlar 30-40 yıldan uzun süredir izlenen ve ilgi gören yapımlar. Herkesin sevmesini beklemiyorum ama kendi adıma önyargılara kurban edilmemesi gereken külliyatlar olduğunu söyleyebilirim özetle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Chobits

Tokusatsu türünün alt örneği olarak "Metal Hero" alttürüne ait geçiyor ki ülkemizde de yayınlanan Kidou Keiji Jiban da bu türün üyelerinden biri. Ama tabii ki aralarında "canon" bir bağlantı yok.

@shiniori

Kamen Rider külliyatını oldukça severim, en azından 2006'daki KR Kabuto'ya kadarki grimdark serilerini çok seviyordum. 2004'deki KR Blade finali beni ağlatmıştır mesela. Japonlar için Kamen Rider, Super Sentai, Ultraman, Metal Hero, Gojira gibi külliyatlar 30-40 yıldan uzun süredir izlenen ve ilgi gören yapımlar. Herkesin sevmesini beklemiyorum ama kendi adıma önyargılara kurban edilmemesi gereken külliyatlar olduğunu söyleyebilirim özetle.

tmm kardeşim özür diliyorum senin gibi mecha seven ve yazar bi insanla tartışcağıma özür diler işin içinden sıyrılırım. :P

saygı duyduğum insanlar arasındasın o yüzden yerin apayrı :)

birde bu resim kapağında bi tuhaf bi hava var sanki matrix i anımsatıyor bana

bu arada şu altyazıyı unuttum sanma izlemek için halen seni bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?