Jump to content
  • Kayıt Ol

My Name Is Kim Sam Soon

Squaw

Önerilen İletiler

my+name+is+kim+sam+soon+1.jpg

KÜNYE:

Adı: Nae I-reum-eun Kim Sam-soon

Diğer İsimleri: My Lovely Sam Soon

Tür: Romantik, Komedi

Bölüm Sayısı: 16

Yıl: 2005

Kanal: MBC

Yönetmen: Kim Yoon Chul

Senaryo: Kim Do Woo

Hadi hiç kimse bakmıyormuş gibi dans edelim.

Hadi daha önce hiç incinmemiş gibi sevelim.

Hadi hiç kimse bizi dinlemiyormuş gibi şarkı söyleyelim.

Hadi paraya ihtiyacımız yokmuş gibi çalışalım.

Hadi bugün kıyamet günüymüş gibi yaşayalım.

Doğruyu söylemek gerekirse, ben de öyle olmak istiyorum. Daha önce hiç incinmemiş gibi davranıp, istediğim gibi ciddi bir şekilde bir kere daha sevmek isterim. Ama madem sonu böyle oldu, yazıyı gerçekten değiştirmek isterdim. İncinmek istemiyorsan, o zaman aşık olma. ''

tumblr_lc3opehKcv1qzkqedo1_500.jpg

Diziye baslamadan önce bünyenizde iyi bir şeker stoğu yapmanızı önermem size geçebileceğim en iyi kıyak olacaktır. Tatlı sevmeyenlerdenseniz eğer bu uyarımı görmezden gelin ve öylece geçip gidin derim. Bazı sahneleri izlerken zorlandığımı itiraf etmem lazım, bu zorluğum dizinin sıkmasından ileri gelen bir durummuş gibi gözükmesin sakın, zira dizi en sevdiklerim arasında yerini aldı ve korumaya da devam edecek. Ama o tatlıların dünyasına ara ara konuk oluşumuz beni gecenin bir vaktinde ne hallere soktu tahmin edemezsiniz. :D Tatlıları görmezden gelmeye çalıştım çoğu kez, eğlencesine kapılıp kendimi orda kaybedeyim istedim, bu yöntem bazen başarılı oldu bazen de beni yarı yolda bıraktı ama dizinin eğlencesinin tadını hisstememe engel olamadı.

tam-ekran-yakalama-8232010-064537-bmp.jpg

Fransa'da pasta/tatlı yapımı üzerine eğitim almış Sam Soon'un hikayesi gibi gözükebilir, iki umursamazın hayat hikayesi gibi de; nasıl gözükürse gözüksün, izlenilmeyi en çok hak edenlerden biri. Sam Soon eğitimini aldıktan sonra ülkesine dönmüş bir pasta yapımcısıdır, sadece pasta deniliyor ama birçok tatlıyı yapma becerisini taşıyan biridir; Jin Heon'sa ailesiden gelen otel işletmeciliği yerine İtalyan tarzı bir restoran işleterek iş yaşamında varlığını sürdürmektedir. 3 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşını, kendisini aldattığı gece otelde basar Sam Soon, hemen ardından da otel restoranında konuşmaya girişirler. Saçma mı saçma bahaneler öne süren gereksiz bir erkek arkadaştır Min Hyun Woo, aslında Sam Soon'un ayrılması da kendi yararına olur. :D Bu ayrılık sonrası Sam Soon kendini işe verme kararı alır ve eğitimini aldığı pasta işine sarılmak için ilk adımlarını atmaya başlar. Çeşitli yerlere yaptığı başvurular sonucu başına gelen elemeler onu Jin Heon ile karşı karşıya getirir, aslında ikilimiz daha önce çoktan karşılaşıp konuşmuştur. Beklenmedik, daha doğrusu kaçınılmaz son bu çılgın ikilimizi gelip bulur. Bu geliş sayesinde Jin Heon kimsenin başına gelmesini istemeyeceği bir şekilde Sam Soon'un pastasının tadına bakma şansı yakalar. Buna pek 'Şans' demek doğru olmaz ama neyse. :P Pastasının tadını beğendiği için Sam Soon'a restoranında çalışma teklifi götürür, şans ikisinden yanadır çünkü Sam Soon iş arayan bir pasta şefiyken Jin Heon da restoranı için bir pasta şefi arayan restoran işletmecisidir.

123-hilingling.jpg

00000Da.jpg

631478a56e913f455e5fddd913fe75b8.jpg

Jin Heon'un başında annesi gibi bir bela vardır aslında; annesi, Jin Heon'u evlenmesi için devamlı sıkıştırmakla meşguldür. Bu sıkıştırmadan kurtulmanın tek yolu vardır; bir kız arkadaş. Dramalarımızın anlaşmalı sevgili/evlilik vakası da böylece kendini göstermiş olur. Jin Heon, Sam Soon'a anlaşma teklif eder, Sam Soon onun kız arkadaşı gibi davranacak, karşılığında da 50 milyon Won alacaktır. Sam Soon için bu para o dönemde hayatındaki olması en gereken önemli bir araçtır çünkü babalarının, ölmeden önce bıraktığı ve ödenmesi gereken bir borçtur. Ödenmediği takdirde evleri ellerinden gidecektir. Anlaşma yazılır, şartlar konulur, ikilimiz aşkı gözardı edebileceklerini düşündükleri yolculuklarına da böylece başlamış olur. Elbette planlanan hiçbir şey beklendiği gibi gitmeyecektir.

tam-ekran-yakalama-8232010-064531-bmp.jpg

49715803b832c82c4aa2d716fed75fcc.jpg

my-name-is-sam-soon-kim-e05-sdtvrip-xvid-luxury-avi_002582449.jpg

2005 yılına ait olup da son günlerdeki çoğu diziye taş çıkartabilecek bir dünyası vardı Sam Soon'un. Adını daha önce diziyle bağdaştıramayacağımı düşündüklerimden biriydi aslında ama diziyi izledikçe bu adın neden böyle bir diziye yakıştığını da kavramış oldum ve başka bir ismin bu diziyle bağdaşmayacağını düşünür oldum. Sam Soon adından kurtulmaya çalışan bir kadının hikayesiydi aslında Kim Sam Soon, sonundaysa ismi sevmesinin gerektiğini anlatan. Yılına bakıp da elinizin tersiyle itmemeniz gerekenlerden biriydi. O komik sahnelerin olup da etkileyici repliklerin döndüğü dizilerdendi bence. Her bölüme verilen adın güzelliği bile diziyi yükseltebilecek güce sahipti. Her bölümde gelen o sevimli, bazen de romantizm dolu bölüm isimleri beni benden alıyordu, alıp da o tatlılarla harmanlanmış cazibeli Sam Soon dünyasına çekiveriyordu. Konusu yerinde, eğlencesi tadında, finali sevilesi, romantizmiyse hepsinden ötede. Romantizm hastası olmadım hiçbir zaman ama yerinde ve tadında gelen bir romantizm varsa ben de her dişi gibi karşı koyamayacağımı biliyorum. Böyle güzel esintiler getiriyorsa da asla, ''Dur!'' demem.

4fc84071a2049979bcc3d299a916b4c5.jpg

001_kimsamsoon.jpg

000183.jpg

Kim Sun Ah en sevdiklerimden biri, bu kadının oyunculuğu beni fazlasıyla keyiflendiriyor, oyunculuk yaparken sonuna kadar keyif aldığına inanıyorum. Kendi keyifleniyor ki bizi de o keyfe ortak ediyor. Onun kendinden emin olan tavırları ve karşısındaki erkeğe kendini ezdirmeyen güçlü kadın tavırlarına bayılıyorum. Olgunsu güzelliğinden bahsetmiş miydim? Kesin bahsetmişimdir, hatta eminim ki daha önce ona dair olan yazılarımda uzun uzadıya bahsetmişimdir. :) Sam Soon'da o güzelliği biraz uzak mesafedeydi, ne de olsa kilolu ve yaşı 30 olmuş, aynı zamanda da süsten uzak bir dişiyi canlandırıyordu. Bunu da izleyicisine aktarmaktaki ustalığı tartışılmazdı. Hyun Bin'e geldiğimde ise; Secret Garden'daki tavırları ve gerçekçiliğiyle beni korkutan biri değildi karşımdaki. Yaptığı her işi eline yüzüne bulaştıran masum (!) bir genç vardı karşımda. İş Sam Soon'un evlilik görüşmelerini bozmaya gelince o masumluktan eser kalmıyordu gerçi :P, hayatının diğer alanlarında ise o masumiyet su yüzüne çıkıyordu. İşte o anlarda da olmadığı kadar sevimli bir Hyun Bin izlettiriyordu bize. ♥ Onu böyle izlemek biraz garip hissettirdi ama ben yine de sevdim onu. O karaoke sahnesinden sonra kim sevmez ki?! :D

tumblr_lc3oerDgQi1qzkqedo1_500.jpg

Eğlencesiyle beni kendimden geçiren bir yapımdı, müzikleriyle ise sarhoş eden. Zira diziyi izlemeden önce başa alıp alıp dinlediğim şarkıları vardı; dizinin atmosferine uysa da ben dizinin kendisinden çok zaman önce o melodileri hayatıma sokmuştum zaten. Dizinin atmosferinde ise daha da keyif vericiydiler. Özellikle de şu üç şarkısını es geçemem hiç, izlemiyorken bile mimlediysem izledikten sonra nasıl unutayım, unutmaktan ziyade nasıl gerisin geri iteyim? :)

She Is

Inside In My Heart

Ah Reum da Oon Sa Ram

Bundan daha fazla eğlendiğim bir sahnem var aslında; My Name is Kim Sam Soon adına kullanabileceğim en iyi kozum. :D

My Name is Kim Sam Soon izleme sonramda Jin Heon'un annesinin asistanı olan unnimi (Yoon Ye Hee) idolüm olarak kayıtlara geçirdim. ♩☆♬♡♪

828eef881118f6d9ada31b2e2d4182c8.jpg

my+name+is+kim+sam+soon+1.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

3

• Aurora Borealis

2

• Psykhe

1

• CloudT

1

İlk izlediğim dönemde, ekran karşısına klasik bir Yeşilçam melodramı ile karşı karşıya kalacağım fikriyle oturmuştum. İlk bölümler sonrasıysa bu fikrimin ne kadar da hatalı olduğunu anlamış oldum. Eğlencesi, tüm dramalarda olan klişeleri barındıran öğelerle süslü olsa da bu dizinin bana verdikleri çok güzeldi, gerçi bu klişeler olmadığında da garibime gidiyor artık. :D

Kim Sun Ah'ı bu dizi sayesinde tanımıştım, ondan sonra da favori kadın oyuncularımdan oldu. Neredeyse tüm dizilerini tamamlamış oldum ve her dizisinde kendisine daha da hayran olmaya başladım. Filmlerinden hiç izlemedim ama yakın zamanda filmlerinden de izlemeyi düşünüyorum. Karşısına nasıl bir oyuncu gelirse gelsin o kalitesinden ödün vermeyen bir isim, bir de bu karşısındaki onun kadar yetenekliyse o dizi tadından yenmiyor. Bu dizide de Hyun Bin gibi biri karşısında olunca ikilinin yaşadıkları beni baya eğlendirmişti, aynı şekilde yeri geldiğinde de hüzünlendirmişti.

Eğlence demişken o karaoke sahnesini nasıl unutabiliriz ki? Onun yanında, ilk evlilik görüşmesini sabote eden Jin-heon'ın, Sam Soon peşine takıldığı sahne de beni baya eğlendirmişti.

Ayakkabısı elinde olan Sam Soon'un elini havaya kaldırdığı anda; Jin Heon, Sam Soon'un kendisine vuracağını sanmıştı. Bu sahne de baya eğlenmiştim. :D

Bu dizi adı geçince Sam Soon'un danslarını kim unutabilir ki? Sesi de güzelmiş ama olsun ben danslarını tercih ederim, hatta kızlarla eğlenmeye gittiği bölümde, evine dönerken sokaktaki dans sahnesi favorim. :D

Squ ellerine sağlık, yine döktürmüşsün, abla kıyağı olmasın ama bu diziyi görünce yazmazsam olmaz dedim. Favori dizilerimden biriydi biliyorsun, izletene kadar da başının etini az yemedim. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önerdiğin yapımlarda var mıydı, şu an için hatırlamayamadım lakin yoksa listeye kaydedeceğim ve izleyeceğim. Şu an için oldukça sağlam bir liste oldu da bakalım yavaş yavaş izleyeceğim. İzledikten sonra da konulara teker teker yorumlarımı düşerim, açılmamış yoktur ama varsa konuyu açtırırım artık. =d

Eline sağlık. ^o^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bana izleyecek bir şey çıktı güzle tanıtım olmuş squ bebeğim ellerine sağlık

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Psykhe

Ben de abla sözü dinleyip izledim işte, hem benim sayemde sevdiğin bir diziyi 2-3 yıl sonra bir kez daha izlemiş oldun, fena mı? Ben de senin sayende Kim Sun Ah'ın o gizli yeteneklerinden birini öğrenmiş oldum, süper dansları var hatunun. :P:D

@CloudYoshida

Senin için listelidiğim öneriler arasında vardı bu dizi. Atlamış olmam imkansız zaten, sevdiğim yapımları ayrı bir yere koyarım ben, az çok tanımışsındır beni. :)

Dizi benim için 30'lu yaşlardaki bir kadının, hayatının en önemli dönemlerine değinen bir yapımdı, onun gel gitlerini de kimi zaman eğlenceli bir şekilde kimi zaman da hüzünlü bir yolla anlatıyordu. Bu açıdan bile değer verebileceğim yapımlardan, ablamın (Psykhe) değindiği gibi drama klişelerine sahipti ama o klişeleri öyle güzel harmanlıyordu ki; misal o karaoke sahnesi. Hiçbir dramada, karaoke sahnesini izlerken bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. İzlediğinde göreceksin; Kim Sun Ah bu işin piri (bence). Kadının oyunculuğu çoğu Amerikan yapımı olan romantik komedi filmlerindeki oyunculuklara taş çıkartır nitelikte. Neyse, lafı çok uzattım, en yakın zamanda izlemeni umuyorum. Yorumlarını da bekliyorum biliyorsun, umarım sen de en az benim kadar zevk alırsın. Ha işkenceye hazırlıklı ol yalnız, biz gibi tatlı sevenler için bu dizi tam bir işkence aleti. :P:D

Hay hay efendim, eğer sevdiğim yapımlarsa konularını seve seve açarız. ;)

@Aurora Borealis

Beybim dizi elinde yoksa eğer izlemek için acele etme, benim sana yollayacaklarım arasında bu dizi. Hariciyi sana geri gönderdiğimde mutlaka öne al ama oldu mu? :) Biz, Kim Sun Ah severlerin mutlaka izlemesi gerekenlerden, Hyun Bin'i söylemiyorum bile. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok beybi bende. bu gün harici yola çıkıyo yalnız besto eski haricinin kutusunu getirdi :)) çok amaçlı olmuş bu kutu. bence hoş bir anı olmuş üstündekiler:))tabi bende karalamadan duramadım:))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok beybi bende. bu gün harici yola çıkıyo yalnız besto eski haricinin kutusunu getirdi :)) çok amaçlı olmuş bu kutu. bence hoş bir anı olmuş üstündekiler:))tabi bende karalamadan duramadım:))

Tamam yavrucum, bunu da atarım sana. Aahaha, hay bu Best. :D Sen de karalamakla iyi yapmışsın iyi, senden mahrum kalmamış olduk. Aklıma lise dönemleri geldi, hatıra defteri gibi. xD O kutuyu çerçeveletip evin güzel bir köşesine asmak lazım aslında, sevdiğim arkadaşlarımla aramdaki bir bağmış gibi hissettiriyor. :) Benim gezmediğim yerleri görüp benim yüz yüze görüşemediğim arkadaşlarımla görüştü, görüştüğü yetmedi onlarda yatıya bile kaldı kereta. :P Desene kutu dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına geri geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?