Jump to content
  • Kayıt Ol

Kitsune no Akuma to Kuroi Madousho

CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Kitsune no Akuma to Kuroi Madousho

TANITIM

Kyuuki çok güçlü bir şeytan tilkidir. Yüzyıllardır süren uykusundan uyanmış ve gücünün yarısı olan Siyah Grimoire adlı kitabı aramaya insanların dünyasına gelir.

Kamishiro Shin sıradan bir lise öğrencisidir. Okul çıkışı arkadaşıyla oynadığı pokeri kazanmış ama para yerine arkadaşı ona erotik bir dergi vermiştir. İstemese de kabul edip evin yolunu tutar. Karanlıkta ilerlerken sokakların boş olduğunu fark eder ve bu sırada üstüne bir kız düşer. Düşen aslında Kyuuki'dir. Kızı üstünden kaldırmaya uğraşırken kızın kuyruğundan çeker. Kız bunun üzerine suratına bir tırmık atar. Üstünden kalktıktan sonra aslında onun insan olmadığını fark eder. Kız kendisinin bir şeytan olduğunu ve insanların arasına bir şey aramaya geldiğini söyler. Kyuuki bariyerin içinde bir insan olduğuna şaşırmıştır madem buradasın deyip bana çıkış yolunu gösterebilirsin der. Kız bir adı olmadığını ama kendisine Kyuuki diye seslenebilirsin der ve genç delikanlıya adını sorar.

Çok geçmeden bariyeri kuran iki şeytan daha çıka gelir ve amaçları Kyuuki'yi öldürerek Grimoire'nin tüm gücüne sahip olmaktır. Şeytanlardan insana benzeyen bariyeri kuran ve diğer şeytanı bilgi sağlayan gizemli bir şeytandır. Grimoire'yi yandaki şeytana vermiş ve Kyuuki'yi öldürmesi izlemeye gelmiştir.

Kyuuki gölgelerden bir orak yapar ve Grimoire sahip olan Touki adlı şeytana saldırır ama orak işe yaramaz çünkü Grimoire'nin gücü tarafından her türlü büyülü saldırıya karşı korunuyordur. Saldırılarının işe yaramayacağını anlayan Kyuuki Shin'i de yanına alarak kaçar ve terk edilmiş eski bir binada saklanırlar. Gizemli şeytan Touki'yi yalnız bırakarak evine döner. Touki bariyerin içindeki Kyuuki'yi aramaya başlar.

Saklanan ve bir plan düşünmeye çalışan Kyuuki; Shin'e bu işe bir şekilde bulaştığın için senin de hayatının tehlikede olduğunu söyler. Kyuuki, Shin'e ben onunla bir şekilde ilgilenmeye çalışırım sen git saklan der. Shin saldırın üzerinde işe yaramıyor diye karşılık verir. Kyuuki Grimoire sahip olan kişi her türlü büyülü saldırıya karşı korunur der bu yüzden fiziksel olarak bir saldırı yapması gerektiğini söyler. Ama bunu yapabilecek kadar yaklaşması çok zor görünmektedir. Fazla sürmeden Touki ikiliyi bulur ve saldırıya geçer. Shin; Kyuki'nin dediği gibi saklanmaktadır ama saklanmayı da kendine yedirememektedir. Ama çıktığında en ufak bir saldırıda öleceğini bilmektedir. Kyuuki'nin çaresiz mücadelesini izlemeye dayanmak zorundadır. Kyuuki'nin düşürdüğü Gölge oragı alır ve boş binadaki kolonlara bakar ve aklına bir fikir gelir.

Orakla bir kolan keser ve kolonun Touki'ye doğru düşmesini sağlar; bunu fark eden Touki, Kyuuki'yi bırakıp Shin'e saldırır. Saldırısını başka bir kolonun ardına saklanarak atlatır ama çöken bu ikinci ana kolon binanın da çökmesine neden olur. Touki yıkıntıların altından çıkar ve yaraları Grimoire sayesinde hemen iyileşmiştir. Ama bilmediği birşey ise iyileştirirken büyü kalkanı ortadan kaybolmuştur. Bu durumu fırsat bilen Kyuuki tüm gücüyle saldırır ve Touki'yi yok eder. Kyuuki Shin'e kızar çöküntünün altında kalacaksın sandım diye ama Shin her şeyi önceden hesaplamıştır ve planın ayrıntısını anlatır ve Kyuuki Shin'in sıradan bir insan olmadığını düşünür. Yerdeki Grimoire'yi gören Shin alıp Kyuuki'ye vermek ister ama Kyuuki, Shin'i uyarmaya fırsat vermeden kitaba dokunur ve kitap Shin ile bütünleşir.

Kyuuki bu duruma çok kızar ve Shin'e şimdi kitabın efendisi oldun der. Kyuuki bu durumda kitabı geri almanın tek yolun seni öldürmek olduğunu söyler.

Onun bir şeytan olduğu yeniden aklına gelen Shin bu kadar değerli bir şey için durumun ciddiyetini kavrar ve korkmaya başlar. Ama fazla uzatmadan, Kyuuki öldürme konusunda şaka yaptığını söyler ve hayatını kurtaran biri için minnettarlık duyacak kadar kalbi olduğunu söyler ve onun yerine benim hizmetkarım olacaksın der. Bundan sonra; Kyuuki, Shin'in evinde kalıp gündüzleri okula giderken de gölgesinde dolaşıp kitabı kimseler almasın diye onu korumaktadır.

Böylece Shin, Kyuuki sayesinde şeytanlar ve şeytan avcılarının olduğu yeni bir dünyaya adım atmıştır.

KARAKTERLER

Shax - Ana Karakter

Kuon - Ana Karakter

Aoi Kurosaki - Ana Karakter

Shin Kamishiro - Ana Karakter

Kyuuki - Ana Karakter

Aim - Yardımcı Karakter

100499.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Kitsune no Akuma to Kuroi Grimoire

Japonca: 狐の悪魔と黒い魔導書〈グリモア〉

Diğer: Fox's Devil & Black Grimoire, Fox's Devil and Black Grimoire, Kitsune no Akuma to Kuroi Madousho

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 4

Bölüm sayısı: 27

Yayım: 26 Kas 2010 - 26 Mar 2013

Dergi: Shounen Ace

Eser: Yuu Tachibana (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Şeytanlar, Ecchi, Fantastik, Shounen, Harem

İSTATİSTİKLER

Sıra: 7945

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 12:34 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 37219

KİŞİSEL YORUM: 
Spoiler

Şahsi düşüncem çok fazla şey beklemeden okunabilecek eğlenceli bir yapım. Özellikle kulak, kuyruk gibi hayvansal eklentili karakterleri Utawarerumono serisini izlediğimden beri çok severim. Birde üstüne fantastik öğeler eklenince demeyin gitsin. Eli yüzü düzgün, sapık kişiliklive otoku tipli başrolüde yoksa daha keyifli ne olabilir benim için. Umarım ileride biraz romantizmde olur.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 2
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

1

• darkness167

1

• xxxxxxx

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Chobits her zamanki gibi epey uzun yazmışsın:birsey gelmez:gj

Manganın konusu da birçok sefer gördüğümüz ''oğlan şansına birşeye dokunup güçlenir ardından bir kız onun yanında yaşamaya başlar''konusu o yüzden epey bilindik fakat yinede okumaya devam:gul gul:

Şu mangalar yüzünden yemin ederim ingilizceyi söktüm yıllardır hiç bir tanesinin çevirisi olmadığından paso ingilizce

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tanıtım için teşekkürler

ben okumaktayım güzel bir manga

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?