Jump to content
  • Kayıt Ol

2012 Newtype Anime Ödülleri Sonucu Belli Oldu

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Machi Asobi Cilt.9. etkinliklerinde 2012 Newtype Anime Ödülleri sonuçlarıda açıklandı. Kazananlar Sonbahar 2011 - Yaz 2012 arasında gösterime giren TV ve Movie animeleri içerisinden fanların oylarıyla seçildi.

En İyi TV Anime Serisi (Top 10)

*1, Fate/Zero

*2, The iDOLM@STER

*3, Nisemonogatari

*4, Tari Tari

*5, Hyouka

*6, Mouretsu Pirates

*7, Sword Art Online

*8, Haiyore! Nyaruko-san

*9, Kuroko no Basket

10, Mawaru Penguindrum

En İyi Film (Top 3)

1, K-On! Movie

2, Mahou Shoujo Lyrical Nanoha: The Movie 2nd A's

3, Ookami Kodomo no Ame to Yuki

En İyi Yönetmen (Top 3)

1, Nishigori Atsushi (The iDOLM@STER)

2, Aoki Ei (Fate/Zero)

3, Shinbo Akiyuki (Nisemonogatari)

En İyi Senaryo Yazarı (Top 3)

1, Machida Tohko (The iDOLM@STER)

2. ufotable (Fate/Zero)

3, Hashimoto Masakazu (Tari Tari)

En İyi Karakter Dizaynı

1, Nishigori Atsushi (The iDOLM@STER)

2, Sudoh Tomonori and Ikariya Atsushi (Fate/Zero)

3, Nishiya Futoshi (Hyouka)

En İyi Tanıtım Müzüği (Top 3)

1, "Ready!!" (The iDOLM@STER)

2, "to the beginning" (Fate/Zero)

3, "Change!!!!" (The iDOLM@STER)

En İyi Stüdyo (Top 3)

1, ufotable

2, A-1 Pictures

3, Kyoto Animation

En İyi Erkek Seiyu (Top 3)

1, Ohtsuka Akio

2, Kamiya Hiroshi

3, Koyama Rikiya

En İyi Kadın Seiyu (Top 3)

1, Nakamura Eriko

2, Sawashiro Miyuki

3, Hanazawa Kana

En İyi Mecha Dizaynı (Top 3)

1, Mouretsu Pirates

2, Eureka Seven AO

3, Aquarion Evol

En İyi Ses Efekti (Top 3)

1, Kajiura Yuki (Fate/Zero)

2, Takada Ryuichi (The iDOLM@STER)

3, Hamaguchi Shiro (Tari Tari)

En İyi Kadın Karakter (Top 3)

1, Amami Haruka

2, Saber

3, Chitanda Eru

En İyi Erkek Karakter (Top 3)

1, Rider

2, Araragi Koyomi

3, Emiya Kiritsugu

En İyi Maskot Karakter (Top 3)

1, Hamuzo (The iDOLM@STER)

2, Rinon

3, Shantak-kun

Kaynak:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=501263

Sitemizde yapılan haberleri paylaşırken AMT Fansub'tan alıntı olduğunu belirtmeyi unutmayın. Yazan: CHOBiTS

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 30
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

4

• tefeci

4

• JuGGeRNauT

4

• ShinigamiKhan

3

Moe'ler tavan yapmış.

Doğrusu İDOLMASTER'e en çok şaşırdığımı söylemeliyim. Diğer Yandan Fate/Zero'nunda hakkını yememek lazım.

Ama nedense listede moe seriler baya yer kaplamış.

SAO'nun 7.ciliğini de sorgulamak lazım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate'den beklenilen bir başarıydı, hak etmişler. SAO'da bence daha üst sıralarda olabilirdi.

En iyi erkek karakterinde İskender olması ayrı bir hoş olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Idolmaster'ın böyle bir sonuç alacağı çok belliydi,Ben 1. gelir diye düşünüyodum ama yine TypeMoon fanları biraz üstün basmış.Deli gibi Fan kitlesi var Idolmaster'ın oyunlardan gelen.Yoksa animesi bu yerleri haketmiyor,fena bir yapım olmasada Genel olarak 2.,En iyi yönetmen-Tanıtım müziği-Karakter Dizaynı-Senaryo-Kadın karakteri alacak kadar sağlam bir anime değil.Ancak " fanların oylarıyla seçilmesi" açıklıyor zaten herşeyi,Muhtemelen hardcore idolmaster hayranları tüm ankete idolmaster yazıp göndermiştir,o sayede herşeyde ilk 3de idolmaster.

Fazla ciddiye alınması gereken birşey değil,boş bir anket olmuş yine görmüş olduk ama çokta takmayın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hyouka

gibi bir seri 5 inci olmussa fazlasiyla bos bir anket olmus :)

son bölümüne kadar cizim kalitesi olsun, hikaye derinlik olsun, aradaki ufak oyunlar vs yakin zamanda izledigim yeni seriler arasinda en iyisi

fate zero gibi oyundan bozma seriler seyirlik olmuyorlar... bilmiyorum valla neyini begenmisler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fate zero oyundan bozma olabilir ama her iki seride bir harika idi. hele fate zero bir harika idi

Heyt be ne fanteziler kurmuştum Fate zero da be

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oyundan bozma serilerde her zaman bir seyleri eksik oluyor

her sey yapmacik geliyor

cizimleri kaliteli olmasina ragmen başka animelerden aldigim keyfi alamiyorum

fate ilk serisinden izlemeye karar verdim izleyemedim baydi - konusunu karisik , mantik kismi eksik kalmis , bazi davranislarin nicin yapildigini hic bir seyle aciklayamiyorum - bu bunu niye yapti ??? öyle kaliyorum :) he tabi zevkler ve renkler tartisilmaz

tartisilda bir sonuc cikacagini sanmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fan işi olsa da Sawahiro Miyuki'nin bu tarz bir oylamadaki sırlamayı sonuna kadar hek ettiğine inanıyorum, o hatunun sesine bitiyorum. Üstelik her iki cins karaktere de hayat verebilen bir tarzı var, benim deyimimle ''çift ses'' kategorisinde olan bir isim ve girdiği her işin hakkını da fazlasıyla verdiğine inanıyorum.

Eh, oylamadaki listeleri görünce de Fate'in birçok oylamayı toplamasına şaşmamalı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hyouka

gibi bir seri 5 inci olmussa fazlasiyla bos bir anket olmus :)

son bölümüne kadar cizim kalitesi olsun, hikaye derinlik olsun, aradaki ufak oyunlar vs yakin zamanda izledigim yeni seriler arasinda en iyisi

fate zero gibi oyundan bozma seriler seyirlik olmuyorlar... bilmiyorum valla neyini begenmisler

Fate/Zero oyundan bozma bir seri deği direk roman uyarlama ve sağlam bir senaryosu var. Serinin devamı olan F/S/N oyundan bozma senin tabirinle.Ondada senaryosu çok sağlam ama nitekim 3 senaryosu var.Animede birini işleyip 50 saati 8 saate sığdırınca o kadar oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oyundan bozma serilerde her zaman bir seyleri eksik oluyor

her sey yapmacik geliyor

cizimleri kaliteli olmasina ragmen başka animelerden aldigim keyfi alamiyorum

fate ilk serisinden izlemeye karar verdim izleyemedim baydi - konusunu karisik , mantik kismi eksik kalmis , bazi davranislarin nicin yapildigini hic bir seyle aciklayamiyorum - bu bunu niye yapti ??? öyle kaliyorum :) he tabi zevkler ve renkler tartisilmaz

tartisilda bir sonuc cikacagini sanmiyorum :)

Fate zero oyundan bozma bir seri değil,Light novel'den yani "Roman"dan uyarlama,Bilgin olsun diye söylüyorum Light Novel > Anime uyarlamaları manga > Animeye göre çoğu zaman daha kaliteli olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ingilizcem animeler hakkinda detayli bilgilere erişmemde sorun yaratiyor :)

wiki bakinca öyle oldugunu kendimde gördüm :) fate zero adinda bir oyunun olmasi beni tarz bir düsünceye yönelti hehe :)

öylede olsa bana göre boş bir anime

izlerken keyif almaliyim , beni az bucuk güldürmeli , beni kaskati kestiren tüm animeler kötü -pis :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence herkes animesini kendi seçmeli bu tür anketler nedense bana saçma geliyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ingilizcem animeler hakkinda detayli bilgilere erişmemde sorun yaratiyor :)

wiki bakinca öyle oldugunu kendimde gördüm :) fate zero adinda bir oyunun olmasi beni tarz bir düsünceye yönelti hehe :)

öylede olsa bana göre boş bir anime

izlerken keyif almaliyim , beni az bucuk güldürmeli , beni kaskati kestiren tüm animeler kötü -pis :)

''beni az bucuk güldürmeli''sen zeroyu izlediğine emin misin?Zaten serinin amacı komedi değil ki tamam diğer seride ne konu tam işlendi nede karakterlerin kişilikleri incelendi sadece iyi bir izlenim sundu fakat zero hem karakterlerini derinlemesine incelemesi hem kurgusu ve işlenişi açısından(animesinin çizimleride iyiydi)diğer yan hikayelerinden çok üstün bir yapım.Fakat diğer yapımlara kötü demiyorum da noveli kadar iyi değildi birçok olayı eksik bıraktılar.Tüm routeleri tamamlarsan 100+saat oynanış süresi vardı yanlışım yoksa dolayısıyla bunu 3-4 saate sıkıştırınca böyle durumlar oluyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu serilerin içinde en keyif alarak izlediğim Mawaru Penguindrum seriysiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate zero oyundan bozma bir seri değil,Light novel'den yani "Roman"dan uyarlama,Bilgin olsun diye söylüyorum Light Novel > Anime uyarlamaları manga > Animeye göre çoğu zaman daha kaliteli olur.

fate stay night serisi ilk visual novel ile başladı ( oyun yani ) sonra diğer extra senaryolar vs. eklendi yani diğer arkadaşın oyundan çıkma demesi normal ilk fate serisi 2004 yılında çıkmış visual novel = görsel roman = "game" katagorisinde. tabi o kısmını fazla takmazsak söylediğin gibi light veya visual novel ler herzaman daha derin konuya sahip oluyolar anime firmaları özensiz davranmazlarsa

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate'den beklenen bir başarı fakat ben İdolm@ster'ın başarısına şaşırdım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk yayinlanan serisinden itibaren izlemeye başlarim

basi iyi degilse sonunda iki tanri üc tanede kami cikarsalar umrumda degil :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

fate stay night serisi ilk visual novel ile başladı ( oyun yani ) sonra diğer extra senaryolar vs. eklendi yani diğer arkadaşın oyundan çıkma demesi normal ilk fate serisi 2004 yılında çıkmış visual novel = görsel roman = "game" katagorisinde. tabi o kısmını fazla takmazsak söylediğin gibi light veya visual novel ler herzaman daha derin konuya sahip oluyolar anime firmaları özensiz davranmazlarsa

Fate'den çıktığını biliyorum bizzat Fsn'ın visual novelini ben tanıttım zaten Visual novel kategorisinde. Fakat arkadaşın demek istediği o değil,Visual novelden animeye uyarlanan yapımlar 40-50 saatlik birşeyi 3-4 saate sıkıştırdıklarından kötü oluyor demek istemiş,Fakat fate zeroda öyle birşey söz konusu değil,Kendisi urobuchi gen ile nasu'nun birlikte yazdığı Nitro+ ve Typemoon ortak yapımı bir şaheserdir her ne kadar ilk seri typemoon'un olduğundan oda typemoon olarak geçsede.Böyle bir seriyi sırf 1. yapımı visual novelden uyarlama diye "oyundan bozma birşey sevmiyorum" tarzı lekelemek saçmalık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fan işi olsa da Sawahiro Miyuki'nin bu tarz bir oylamadaki sırlamayı sonuna kadar hek ettiğine inanıyorum, o hatunun sesine bitiyorum. Üstelik her iki cins karaktere de hayat verebilen bir tarzı var, benim deyimimle ''çift ses'' kategorisinde olan bir isim ve girdiği her işin hakkını da fazlasıyla verdiğine inanıyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Hatta bana sorarsan 1. olması lazım derdim ama fanboylar iş başında. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel bir haber :)

Fate zero'nun en iyi tv anime serisi ve K-on en iyi film seçilmesi sevindirici :)

Haber için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanazawa Kana istese dinimi değiştiririm o derece :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başarılı diyemeyeceğim bir anket, kime göre neye göre yapılmış ona bakmak lazım. İdolm@ster fanatiklerinin %90ı oluşturduğu bir kitle tarafından seçilmiş sanırım. Seiyuular kısmı da pek gerçeği yansıtmıyor gibi geldi gözüme.

En iyi maskotta en azından ilk üçte şöyle bir şey görmek isterdim;

Kedi Hali,

duj9k.jpg

Bu da moe fışkıran 2. hali. :D

duj9u.jpg

Animeyi merak eden olursa, Holy Knight [2 bölümlük ova]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başarılı diyemeyeceğim bir anket, kime göre neye göre yapılmış ona bakmak lazım. İdolm@ster fanatiklerinin %90ı oluşturduğu bir kitle tarafından seçilmiş sanırım. Seiyuular kısmı da pek gerçeği yansıtmıyor gibi geldi gözüme.

En iyi maskotta en azından ilk üçte şöyle bir şey görmek isterdim;

Kedi Hali,

duj9k.jpg

Bu da moe fışkıran 2. hali. :D

duj9u.jpg

Animeyi merak eden olursa, Holy Knight [2 bölümlük ova]

Daijoooooooubu aynen öyle panpa :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanazawa Kana istese dinimi değiştiririm o derece :D

Kanae Itou ve Jun Fukuyama için aynı durum geçerli bende de. :D

Gerçi bence Oku Hanako bütün seiyuulardan daha iyi yinede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?