Jump to content
  • Kayıt Ol

Ancient Aliens

Trancecolic Evo

Önerilen İletiler

ANCIENT ALIENS

Bazı teorisyenlere göre dünyadışı canlılar, eski çağlarda dünyamızı ziyaret etmiş ve o zamanki atalarımız tarafından "Tanrı" olarak görülmüşlerdir.

Bu günkü bilim ve medeniyetin tohumlarının o zamanlardan itibaren bu ziyaretçiler vasıtası ile atıldığı fikrini ileri süren bu bilimadamlarının yaklaşımlarının ve teorilerine ilişkin dayanaklarının sergilendiği dizi serisidir.

1968 yılında "Tanrıların Arabaları" isimli romanı ile insanlığın bakışında yeni bir çığır açan "Eric Von Daniken'in", 30 yıllık birikiminden hareketle ortaya konulan bu dokümanterde insanın gelişiminde alışılmışın dışında DNA buluntuları ve Suriye'den Mısır'a oradan Güney Amerika'ya kısacası tüm dünyadaki tarihsel bulgular mercek altına alınmaktadır.

Benim Yorumum ;

Kapalı görüşlüler için bir belgesel değildir bunu şimdiden belirteyim. Araştırmaya, öğrenmeye, sorgulamaya ve yeni fikirlere açık olmak için yol gösterir kısmen.

Belgesel'de yazarlar, doktorlar, arkeologlar, mühendisler ve daha birçok alanda uzman şahıslarla yer yer röportaj yapılmakta, bazen ise gerçek sorgulanmakta ve gerçeklik payı hesaplanmakta.

Önünüze uzaylılar veya bizim bildiğimiz tarihi çürütecek kanıtları koyuyorlar ve öyleydi veya şöyleydi demiyorlar, tam aksine bunu size soruyorlar. Bin yıllardır uzaylıların arkalarında bıraktıkları kanıtları bir araya getirerek bilimsel olarak araştırıp bazende teoriler ortaya atıyorlar, bazen konu öyle bir hâl alıyor ki hayatınız boyunca tüm bildiklerinizi ve öğrendiklerinizi sorgulamaya başlıyorsunuz. Farklı bir açıdan tarihe ve insanoğlunun gelişimine göz attırıyor...

Yeni ve farklı şeylere açık olup Uzaylılara ilgisi olan var ise kesinlikle tavsiye edebileceğim bir belgesel serisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• VarOlanBiri

3

• Trancecolic Evo

3

• Hitokiri

1

• Akuma_Blade

1

En Çok Yazanlar

Tanrıların Arabalarını Orta 1'de okumuştum, ardından aynı yazarım tüm kitaplarını da okudum. Yazdıkların ilgimi çekti ama belgeselin tam süresi ne kadar bir de onu sorayım. (Süre kısmında 20'ye anlam veremedim)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanrıların Arabalarını Orta 1'de okumuştum, ardından aynı yazarım tüm kitaplarını da okudum. Yazdıkların ilgimi çekti ama belgeselin tam süresi ne kadar bir de onu sorayım. (Süre kısmında 20'ye anlam veremedim)

bölüm kısmına 20~+ yazdıydım fakat orayı süre olarak gösteriyor, sanırım scrip çevirisinde veya kodunda hata var.

bölüm başı 90dk akuma sensei ;)

Tanrıların Arabalarını bende okudum sonrasında bu belgeseli izledim, zaten 1.bölüm o kitabı anlatmakta. Seri en son 4.sezondaydı yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her bölüm 40 dakika civarında ve sezon sezon yayınlanıyor. Şuan 4. sezonu oynuyor. Gerçekten güzel bir belgesel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlgimi çeken konular, x-files hayranı olan biri olarak bunu izlemeliyim:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk sezon 1.5 saatten oluşuyor bölüm başına, sonrasında 40-45 arası değişiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Dün History'de izleme fırsatı buldum gerçekten çok ilgimi çekti, kovboy ve uzaylılar vardı dünkü bölümde. İnsan bir anda her şeyi sorguluyor:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

historyde sık sık dek geliyorum. çok ilginç şeyler anlatıyorlar. dünyanın dört bir yanından gösterdikleri antik yapılar, resimler, heykeller insanı şaşırtıyor. sunucusunun saçına da bayılıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hahaha aynen öyle:) Çarşamba günleri saat 21'de, bazı günlerde hafta içi 14'den 18'e kadar gösterdikleri oluyor. Eric Von Daniken daima favorim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?