Jump to content
  • Kayıt Ol

Tokyo Ravens

CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Tokyo Ravens

TANITIM

Pasifik savaşından sonra Tokyo 'da Tsuchimikado Yako'nun yaptığı bir ayinin başarısızlıkla sonuçlanması sebebiyle şehir kötülcül ruhsal varlıkların saldırısına uğrar. Bu ruhsal varlıkları görebilen ve savaşabilen tek insanlar Onmyoji'lerdir. Uzun süredir devam eden bu savaşlar sonucunda yetenekli öğrenciler seçilip Onmyoji okullarında yetiştirilmektedir. Tsuchimikado Harutora ülkenin en köklü Onmyoji ailesinden gelmektedir ama ne varki ruhsal varlıkları göremediği için sıradan hayatını sakince sürdürür.

Harutora ana ailenin kollarından birinin çocuğudur. Ana ailenin varisi ise Harutora'nın çocukluk arkadaşı Natsume'dir. Herkes Natsume'nin en ünlü Onmyoji olan Abe no Seimei'nin reankarnasyonu olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden ülkenin en seçkin Onmyoji okuluna gitmekte olup kendisini herkesin erkek olarak bilmesini sağlamıştır. Ailesi dışında kimse onun cinsiyetini bilmemektedir. Harutora çocukken beraber oynadığı Natsume'ye sen Onmyoji olursan bende senin shikigamin olacağım diye söz vermiştir. Gerek aile farklılıkları gerekte yetenekleri onları farklı yollara süreklemiştir. Harutora ilk okuldan itibaren 3 kişilik arkadaş takımıyla gününü geçirmektedir. Bunlar Touji ve Hokuto (Hokuto, Harutora'yı sürekli azarlasa da onu sevmektedir)'dur. Bir gün Onmyoji birliğine ihanet eden en genç 12 Cennet Genarelinden Dairenji Suzuka ölen abisini geri getirmek için Tsuchimikado ailesinin yasak tekniğini öğrenmek amacıyla Festival dönüşü Harutora ve arkadaşlarına saldırır. Harutora'yı ailenin varisi Natsume sanmıştır.Harutora shikigami tarafından öldürülecekken Hokuto önüne atlar ve shikimanin dokunacı kıza saplanır.

Yıllardır tanıdığı arkadaşı aslında insanımsı bir shikigamidir. Arkadaşından geriye sadece yırtık bir shikigami kağıdı ve kulaklarında onu sevdiğini söyleyen veda sözleri kalır. Bunun üzerine Natsume'ye gider ve küçükken verdiği sözü hatırlatır ve shikigamisi olmak istediğini söyler böylece intikam almak ve göremediği bu dünyanın kapılarını açmak için hayatının en önemli kararını verir. Asıl amacı arkadaşını yapan Onmyoji ustasını bulmak olsa da artık oda seçkin öğrencilerin gittiği Onmyoji okuluna efendisi Natsume'nin yanında kendi de öğrenci olarak katılır.

Manga orijinal de light novel olup 26 Nisan 2010 tarihinden itibaren manga olarak da yayınlanmaya başlamıştır.

KARAKTERLER

Natsume Tsuchimikado - Ana Karakter

Harutora Tsuchimikado - Ana Karakter

Touji Ato - Ana Karakter

Akino Souma - Ana Karakter

Kon - Yardımcı Karakter

Suzuka Dairenji - Yardımcı Karakter

Jin Ootomo - Yardımcı Karakter

56569.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Tokyo Ravens

İngilizce: Tokyo Ravens

Japonca: 東京レイヴンズ

Diğer: Toukyou Ravens

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 26 Nis 2010 - ?

Dergi: Shounen Ace

Eser: Atsushi Suzumi (Çizim), Kouhei Azano (Hikâye)

Türler: Komedi, Romantik, Okul, Shounen, Doğaüstü

İSTATİSTİKLER

Sıra: 2625

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 12:27 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 24037

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...
  • İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• Akuma_Blade

1

• JNXL

1

• ShinigamiKhan

1

Bayan arkadaş Catherine'e benziyor, ayrıca şu hammer ve mecha sahnelerindeki çizimler gayet başarılı. Kesinlikle izlenmeli diyorum en azından PV'den gördüğüm kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu aralar ben de mecha'ya sardım, deli gibi mecha izliyorum :D Japonların neden bu kadar çok sevdiklerini az çok anladım :D Bunu da izleyeceğim kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olay karışmış serinin mecha ile uzaktan yakından alakası yok. Ruh kovucular üzerine seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam benlikmiş, tanıtımını gördüğüm iyi oldu videoda güzel karakterleri sevdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?