Jump to content
  • Kayıt Ol

Kandachime

liukang

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Kandachime

TANITIM

Takuma Zushi her zaman yalnızlığı arayan sıradan bir lise öğrencisidir. Sınıfta uyumayı ve üye olduğu kulübü atlatmayı sever. Bir gün okuldan eve giderken ormanda yürüyen bir kız görür ve onu takip etmeye karar verir. Kızı elinde bir katana (Japon kılıcı) olan başka biriyle buluşurken görür. Bu kişiler kılıç ustalarıdır ve aralarında düello yapacaklardır. Fakat bu katanaların bir özelliği vardır bu katanalar insan formunu alabilen Kandachime adı verilen özel kılıçlardır ve düelloyu kaybeden usta ödül olarak kendi kılıcını kazanana verecektir. Kılıç ustası kızın adı Otowa Hagane dir ve karşısındaki ustayla dövüşmeye başlar. Hagane tam kaybedecekken araya Zushi girer ve kılıç ustasının karşısında durur. Zushi aklından ben şimdi ne yapacağım diye geçirirken karşısında başka bir kız belirir ve ona bir katana’ya mı ihtiyacın var diye sorar. Bu kız sonradan Zushinin Mumiyo adını vereceği kandachimesidir. Ustayla dövüşüp yenerler ve Haganeyi kurtarır. Hagane ile böylece tanışmış olur ve Hagane Zushiye katana kullanmasını öğretmeye başlar. Bu arada Haganeden Jyatou adlı lanetli katanaların insanları zorla etkisi altına aldığını öğrenen Zushi, Hagane ile birlikte Mumiyo adlı kandachimesiyle beraber bu katanalara karşı savaşmaya başlar ve olaylar böyle sürüp gider.

KARAKTERLER

Mumiyo - Ana Karakter

Otawa Hagane - Ana Karakter

Takuma Zushi - Ana Karakter

52913.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Kandachime

Japonca: 神太刀女

Diğer: Holy Sword Woman

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 9

Bölüm sayısı: 45

Yayım: 27 Nis 2007 - 27 Eyl 2011

Dergi: Comic Alive

Eser: Tohru Tamegai (Hikâye), Task Ohna (Çizim)

Türler: Aksiyon, Dram, Ecchi, Dövüş Sanatları, Romantik, Doğaüstü, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 5764

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 11:37 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 10112

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Konusu çok ilgimi çektiği için okumaya başladım. Nedense kandachimeler sadece kız formunu alıyor ve çok güzel çizilmişler. Özellikle Zushinin kandachimesi görülmeye değer. Sürükleyici ve güzel bir manga okumanızı tavsiye ederim.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• yondaime

1

• liukang

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Güzel bir seri zamanında okumuştum, serinin devam bölümleri geç gelince unutup gitmişim, baktımda ekim ayında da yayınnlanmış bir kaç bölüm. Tekrardan bakarım artık. Liukanq seriyi hatırlattığın için teşekkürler.:D Okumayanlara da tavsiye ederim güzel bir seri. X blade vardı cinnet fansubun çevirdiği ona benzeyen bir seri. Okuyan bilir belki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?