Jump to content
  • Kayıt Ol

Chilling Romance (2011)

şahMath

Önerilen İletiler

Chilling-Romance.jpg

“Ölü insanlar görüyorum.” parodilerde sıkça kullanılan bir cümledir, fakat ya doğru olsaydı, kadın oyuncu için bu şok edici korkunç bir özellik olacaktı.

Yeo-ri (Son Ye-jin) lise yıllarından beri hayaletleri görmek gibi hiç de doğal olmayan bir özelliğe sahiptir.Hayaletler göründüğünde genellikle işyerinde, onun etrafındaki insanlara umulmadık şeyler olmaktadır. Yeo-ri insanlardan uzaklaşarak kendini izole etmeyi tercih etmiştir ama bir gün Jo-goo (Lee Min-ki) adında ona kendi show gösterisinde çalışmasını öneren bir sokak sihirbazıyla tanışmıştır.

Bir yıl, Yeo-ri sihirbazın korku temalı showunda dolaptaki hayalet olarak rol yaparak geçmiştir. Her gün, Jo-goo’un personeli başarılı bir şekilde showu tamamlamaktan dolayı Yeo-ri'yi içmeye davet etmektedir. Fakat o her davetlerini geri çevirmektedir. O insanlarla yakınlaşırsa ne olacağının tamamen farkındadır.

En sonunda Jo-goo, Yeo-ri'nin trajik ve yalnız hayatını deştiğinde, her ikisi için de bazı şeyler değişmeye başlar. Jo-Goo ona bir çıkış yolu bulabilecek mi? ya da Yeo-ri’nin hayatındaki diğer insanlar gibi hayaletler tarafından kovulacak mı?

** 'Chilling Romance'ın yönetmeni aynı zamanda “2 Faces of My Girlfriend” (2007) ve “Love Phobia” (2006)'nın da yönetmeni olan Hwang In-ho.

Kişisel Yorumum: Korktum, üzüldüm ve eğlendim! Türüne hâlâ karar vermiş değilim :) Ama kesinlikle izlenesi bir film! Tavsiye ederim^^

fullsizephoto202336.jpg

5tshx.gif

5tr3r.gif

5trdu.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

1

• Aurora Borealis

1

• martikanadi

1

• şahMath

1

çok fazla korku öğeleri olduğunu düşünmüyorum. Ama komik vede sıcak bir yapımdı. izlemesi eğlenceli idi. Son Ye-jin gerçekten çok kaliteli bir aktrist. A Moment to Remember, April Snow, White Night'a özellikle filimleri izlenebilir kılan güçlü oyunculuğu idi. Aynısı tabiki bana göre Chilling Romance içinde geçerli.Güzel paylaşım ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yabancı sitelerde, türünde ''Korku'' etiketi var ama bence alakası yok ki ben kolay kolay korku türünde olan yapımlar izleyemiyorum. İtiraf ediyorum, bu konuda tırsak bir yapım var. :P:D Bence filmin o etiketi yok edilmeli.

Film, bana biraz Ghost Whisperer yapımını anımsatmıştı. Dramatik olayı ise filme güzel bir şekilde yedirilmişti, romantizmi de öyle ama nedense filmde bana göre bir şeyler eksikti. Bu eksikliklerin hala ne olduğunu çözebilmiş değilim, bunun için bir ikinci izleyişimi yapmam lazım ama bir kez daha ne zaman izlerim, bilemiyorum. xD Lee Min Ki'yi aşırı severim, çok fazla yapımda izlemedim ama onun, bu yakışıklı centilmenlerin hakimiyet kurduğu drama dünyasında değerinin daha da artmasını dört gözle bekliyorum. Oyunculuğu ve mimiklerini kullanış özelliklerini pek severim. Özellikle de romantik komedi erkeği olunca bana aşırı sempatik görünüyor. Bu filmde karizmatik bir sihirbazdı, rolü de çok yakışmıştı. Dizi oyuncluğunu da film oyunculuğunu da seviyorum. Özellikle de Shut Up: Flower Boy Band'ın yapımcılarına Lee Min Ki nedeniyle az kızmadım. Böylesi güzel bir yeteneği konuk oyuncu yerine, böyle bir yapımda başrole taşımaları gerekiyordu. Belki de kendisi istememiştir bilemiyorum ama o diziyi izlediğim süre boyunca, Lee Min Ki'nin gidişinden sonra yapımdan soğudum resmen. O ağzını doldura doldura konuşuyla bize daha fazla bir şölen sunmalıydı. :) I Really Really Like You sonrası bir müzik adamı rolünde de başarılı olacağını görmüş olduk. Askerlik yaşı da geliyormuş garibimin, bari diğerleri gibi gitmeden o da iyi bir yapım bırakıp görevini yapmaya gitse. xD

Ellerine sağlık ^saHmatH, güzel paylaşım olmuş, özellikle de gifler arasında birinci sıraya yerleştirmiş olduğunu çok beğendim. ♥

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nereden indiririz acaba pek beğendim... Gerçi hayalet arkadaşlarım diye dizi izleyeyim demiştim olmamıştı ama denemek isterim bu filmi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asia Torrents'den indirebilirsin.

Çerezlik bir filmdi. Her hangi bir beklentiniz olmadan izleyince yer yer eğlendiriyor yer yer hüzünlendiriyor. Tabi ki de Son Ye Jin her zaman ki gibi çok güzel <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle çerezlik bir film Son Ye Jin'in farkı belli oluyor hemen. Pek sıkmıyor insanı rahatça izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 yıl sonra...

Bu filmi her zaman erkek karakterin gömleğinin yırtıldığı sahne ile hatırlayacağım :D 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?