Jump to content
  • Kayıt Ol

Gundam SEED DESTINY HD Remaster

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

123.jpg

Gundam SEED HD Remaster yayınının son bölümünde yapılan bir duyuruya göre önümüzdeki yıl Gundam SEED DESTINY de HD Remaster olarak yeniden yayınlanacak.

Kaynak : GundamGuy

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

3

• CloudT

2

• darkness167

1

• DevilRanger

1

gundamın tarihe geçmesi gerekiyorken bu saatten sonra remaster sürümü çekilmez artık yeni yeni mecalar doğmaya başladı 2012 yılındayız halen remaster sürümleri .ok bariz buluyorum yapımcıları (gereksiz bir sürüm).

herşeyin bir oluru vardır güzel bir günü yaşarsın olur biter bunlar maşallah aradan bilmem kaç seneler gecmesine karşın halen remaster sürümlerle uğraşılıyor hey allahım ya madem remaster yayınlanacak voltronun remaster sürümünü yapın bari hiç değilse bir anlamı olur nefret ediyorum bu gundam'dan IN OUT

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamın tarihe geçmesi gerekiyorken bu saatten sonra remaster sürümü çekilmez artık yeni yeni mecalar doğmaya başladı 2012 yılındayız halen remaster sürümleri .ok bariz buluyorum yapımcıları (gereksiz bir sürüm).

herşeyin bir oluru vardır güzel bir günü yaşarsın olur biter bunlar maşallah aradan bilmem kaç seneler gecmesine karşın halen remaster sürümlerle uğraşılıyor hey allahım ya madem remaster yayınlanacak voltronun remaster sürümünü yapın bari hiç değilse bir anlamı olur nefret ediyorum bu gundam'dan IN OUT

Gundam'ın bana göre en kötü serisinin bile HD Remaster / Blu Ray çıkmasına sevinirim. Neticede az yada çok, bir kitleyi tatmin etmemiş hiçbir serisi yok Gundam'ın. Ki HD Remaster'lar yeni sahne olarak çok kıt olsalar da , şahsen bölümlerin en az 3/1 oranında azalmış olmasını tercih etmeme karşın son tahlilde sadece bir bölüm kesilmiş olsa da hala serinin yıllar öncesindeki orijinal haline göre özür gibiler. (Ki Önümüzdeki aylarda Stargazer ve 08th MS Team de Blu Ray çıkacak ki bu sevinilmeyecek bir haber değil) Netice itibariyle son 20 yılın düşebilecek en düşük ilgi noktasında iken merchandise'ın küllerinden doğmasını sağlayan Gundam SEED'in -tüm kusurlarına rağmen hem de- 10. yıldönümünün böyle kutlanması yeterince iyi bir hamle.

Kişisel kanımca Voltron'un genel geçer Anime niteliklerinin tarihsel gelişimi olarak bir Gundam'ın tırnağı etmeyeceği çok açık (ki bunu herkesle tartışmaya da hazırım) ama illa ki Blu Ray'i çıkacak olsaydı, Voltron değil, onun çakma olmayan orijinal versiyonu Golion'un çıkmasını tercih ederdim. Onda en azından grimdark sahneler (Kendi arkadaşlarının leşini sevinerek yiyen esirler yada ormandaki klübede katledilen figüran aile vs vs) gırla ve en azından serinin bir sonu var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Bugün yapılan duyuruya göre serinin HD TV yayını 29 Mart 2013'de başlayacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Remaster iyidir, iyi! Özellikle eski yapımlar da böyle bir yola başvuruluyorsa -ki yeni yapımların görüntü kalitesini old school'lara adapte ettiklerinde ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Zaten bir tek görüntü sorunu var deniliyordu işte o da giderilip, ortaya keyfi ala bir durumla birlikte izlemem diyenlere net bir cevap.

Bir artı yanı da, benim gibi kıt kanaat anime/manga kültürüne aşina olanların hd sürümlerini elde edip, severek izleyebilecek olması. Her ne kadar bir kaç defa izlenmiş olsa da HD sürüm bir ayrı güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gençler...

Birincisi Gundam Seed/Destiny, 2004 tarihli bir anime. Sizlerin old school bulduğunuz Gundam Universal Century line'ının alternatif, farklı bir yorumu. Tıpkı Gundam 00 gibi... Şu ana kadar Japonya'da prime time'da izleme oranları açısından Gundam Seed'i geçebilen bir anime henüz yayınlanmadı. Kuzey Amerika'da ortalığı ayağa kaldıran, Avrupa'da özellikle İtalya'da ve İspanya'da oldukça ses getiren bir yapımdan bahsediyoruz.

İkincisi, Tomino'nun 1979 tarihli Kidō Senshi Gandamu'su Otaku Kültürü için tartışmasız çok önemli bir animedir. Sonrasında üretilmiş animeleri ve Kawamori'sinden, Anno'ya, Oshii'den, Nihei'yisine (Knights of Sidonia'yı büyük bir ihtimalle duymamışsınızdır) kadar pek çok author'u derinden etkilemiş. İzlediğiniz anime'lerin çok büyük bir bölümünde Gundam'a dair göndermeler var.

Üçüncüsü, kusura bakmayın ama GoLion'ı (Voltron) ya da benzeri bir super robot serisini Gundam'la kıyaslamak Sünger Bob'la, Mononoke Hime'yi ya da Nausicaä aynı kefeye koymaktan beter bir yaklaşım.

Dördüncüsü, izlemediğiniz animeler hakkında yorum yapmayın. İnsanın hangi ortamda olursa olsun kendini cahil durumuna düşürmesi hoş değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amanın bir an üstüme alındım herhalde alıngan bir günümdeyim. Cahilliğimi ortaya fazla dökmeden toparlayayım, SEED için değil genel bir yorum olarak konuşmuştum. Old school tabirini de zaten o yüzden kullandım. Zaten benim neslimden öte sararimen ağırlıklı kesim daha çok bilir.

Bir de Mazinger Z günleri vardı ama Gundam çıktı arada kaynadı gitti gibi oldu. Aman neyse, ben zaten daha yeni yeni bu işlere bulaşmış biri olarak, en iyisi biraz daha araştırma ve daha fazla seyretmem gerekecek.

Bu arada, Odaiba'daki modeli görmekte Japonyada yapmak istediklerimden ama umarım ben gidene kadar kaldırmazlar. Yosh! Bu kadar!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?