Jump to content
  • Kayıt Ol

JoJo's Bizarre Adventure

painscream

Önerilen İletiler

@Kudo Shin'ichi: Herkesin düşüncesine saygım sonsuz, yanlış anlaşılmasın. Ben UnderminE'nin uzunca yazdığını görünce gaza geldim, içimdekilerin çoğunu dökmeye çalıştım. :)

Dio konusunda şöyle bir durum var, Dio da gelişim gösteriyor, ilk iki sezonda vampir olarak yer alıyordu, burada hem vampir hem de bir standa sahip. Tabii ki Dio da bir yere kadar ama Jojo serisinin asıl parçası part 3 olduğundan Dio büyük önem teşkil ediyor. Jotaro en ikonik Jojo karakteriyse, Dio da aynı derecede ikonik. Ama diğer serilerde başka ana kötü karakterler var, fakat insan Dio örneğiyle kıyaslamadan duramıyor bu karakterleri. Dio'nun bu kadar önemli olmasının bir diğer nedeni, hikayenin Dio ve Jojo karakterleri arasındaki rekabet dolayısıyla ortaya çıkması. Özellikle ilk üç part bunun üzerinde duruluyor. Hani Dio olmayınca, bir nevi filler mi izliyoruz gibi düşünebilir insan. Diğer serilerde bunun çok sırıttığını gördüm, buradaki diğer kötülerin özellikle bazıları Dio'yu aratmıyor.

El kol hareketleri için ise eğer mangasını okumamış olsaydım ve bu kadar çok anime tüketmemiş olsaydım, kesin rahatsız olurdum. Şimdi izlediğim animelerde beğenmediğim noktalar direk gözüme batıyor, ama Jojo ile geçmişim epey eski olduğundan özellikle eskiden izlediğim okuduğum şeyleri olduğu gibi kabul ediyorum ve keyif almaya çalışıyorum. Misal, tvde One Piece ile ilk tanıştığımda Zoro en çok kullandığı üç kılıcını elde ediyordu, hatırlarsınız o bölümleri, benim orda bölümün genel epikliği dışında Zoro'nun pek de hoş görünmeyen pabuçları cezbetmişti. :D Sonrasında da zaten animenin genel absürd çizimlerine aldırış etmedim.

Özellikle part 2 ve part 3 arasında çok büyük bir evrim geçiriyor seri. Charmender'ın, Charmeleon evresini pas geçip direk Charizard olduğunu düşünün, seri de bana göre böyle bir evrim atlıyor Jojo 2 ve 3 arasında. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 32
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

8

• loykad

6

• Fingolfin

4

• painscream

3

Hani Dio olmayınca, bir nevi filler mi izliyoruz gibi düşünebilir insan. Diğer serilerde bunun çok sırıttığını gördüm, buradaki diğer kötülerin özellikle bazıları Dio'yu aratmıyor.

Part4 Spoiler

Sorma sorma, Part4'ü aslinda çok seviyorum gidişat olsun villain falan harika ama gözüm Dio'yu çok aradi. Yani okurken Dio'dan korkuyordum ben aha bu sefer kimleri öldürecek diye. Kira'da hiç öyle şeyler olmadi, hatta yer yer içim bayildi "ulan sen kimsin de partin başindan beri bi ölemedin hala seni takp ediyoruz" diye :D Kira muhabbeti 50+ chapter sürmeseydi Part4'e gözüm kapali 10 verirdim heralde.

Yine de Killer Queen standi gördüğüm en güzel stand :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jojo senseilerime karar verdim. Thiefpliskin, suke, UnderminE. Mangayada başlayınca benden kurtuluşunuz yok. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada her pozları da sinir bozucu gelmiyor ama genelde suke nin dediğini gibi efeminen hareketler, duruşlar falan rahatsız edici oluyor.(Özellikle sütundaki adamlar çok sinir bozucuydu bu konuda. Santana'dan itibaren) Yani adamların vucuda bak, bir de hareketlere bak.:006: Mangayı okuyanlar kadar içli dışlı olmadığımızdan alışamadık tabii.

Şu stand gücü nedir bilmiyorum ama spoiler yemiş mi oldum acaba. suke ile dilek in mesajlarını okurken bazı noktalarda da spoiler yedim sanırım. Neyse bende animeyi izlemeyenlere spoiladığım şeyler oldu gibi. :D

Aklıma gelmişken; 26. bölümün sonunda tabut denizden çıkarılıyor. Ama hatırladığım kadarıyla Erina bebekle birlikte tabuta binerek kurtulmuştu. Dio'nun çıkması muhtemel o tabut da nedir? Nereyi kaçırdım?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazarken spoiler vermemek için elimden geleni yaptım. Ama stand gücü spoiler sayılmaz, pvlerde açıkça görülüyor zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı okumamış ve okumayacak damardan bir Jojo anime hayranı olarak, spoilerlardan kaçmaya çalışırken başlıktaki pozlara gözüm takıldı. Vakti zamanında Araki'nin Gucci (evet, dünyaca ünlü olan o Gucci) ile yaptığı ortak kreasyonunu paylaşayım istedim.

http://tokyotelephone.com/gucci-90th-anniversary-x-hirohiko-araki-30th-anniversary/

[bimgx=350]http://tokyotelephone.com/wp-content/uploads/2011/08/Gucci-X-Hirohiko-Araki-6.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rohan-sensei'nin zaten giyimini hep sevmişimdir, böyle bir şeye girmiş olmasi gurur verici. Zaten spoiler olarak algilanmasin da, Rohan karakteri aslen bir manga-ka seride ve Araki'nin kendinden ona çok şey kattiğini düşünüyorum. O karakter konuştuğunda sanki Araki orada Jojo hakkinda konuşuyormuş gibi bi izlenim vermiş. Zira Rohan "her bölümü 19 sayfadan oluşan" ve 9 partlik bir manga yaptiğini falan söylüyordu öyle muhabbet ederken. Buradan ben Jojo'nun 9 part süreceğini düşünmüştüm ama taa o zamanlardan beri fikri değişmiş olabilir :D

Tabi Part4 animesi geldiğinde Rohan'in o sözlerini animeye katarlar mi o da ayri bir mesele.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?