Jump to content
 • Kayıt Ol

İnari Konkon Koi İroha


CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Inari, Konkon, Koi Iroha.

TANITIM

Fushimi Inari sınıf arkadaşı Tanbabashi'ye umutsuzca aşıktır. Bir gün Tanbabashi ile iletişim kurmaya çalışırken onu sınıfın önünde utandırır. İnari özür dilese de Tanbabashi kabul etmez ve işler daha da kötüye gider. Daha sonra İnari , Tanbabashı'nin sınıfın en güzel kızı ve basketbol takımının da menajeri olan Sumizome'ye aşık olduğunu öğrenir.

 

Her zamanki gibi orta okuluna giderken önünden geçtiği tapınak çevresindeki kanala düşen yavru bir tilkiyi kurtarır. Küçük tilki aslında tanrıça Mitamano Ukano hizmetkarıdır. Okul dönüşü aynı tilkiyi görür ve takip ederek tapınağa ulaşır. Burada daha önce hiç görmedi çok güzel bir kadın görür. Kadın kendini tapınağın tanrıçası olarak tanıtır ve küçük tilkiye yardımı için İnari'ye bir dilek hakkı verir. İnari hiç düşünmeden Sumizome olmak ister ve tanrıçada dileğini gerçekleştirir. Ertesi sabah kalktığında artık Sumizome olmuştur ama kimse onu tanımadığı için evdeki kimseye derdini anlatamaz ve evden kaçar Tanbabashi'ye arayıp ona teklif etmeye gider. Ama bir türlü bulamadığı gibi üstünde parası olmadığı için tüm gün aramanın etkisiyle açlıktan kıvranmaya başlar. Hiç kimse onu tanımadığı için eve de gidememektedir.

 

Tam açlıktan bayılacakken Tanbabashi onu bulur ve yemek ısmarlar. Bu fırsatı iyi değerlendirmek isteyen İnari bu kılıkla teklif eder ama Tanbabashi başka birinden hoşlandığı söylemesi üzerine yıkılır ve hemen Tanrıça Ukano'ya koşar. Dileği geri alması söyler ama tanrıça bunu yapamayacağını açıklar İnari'nin ağlamalarına dayanamayan iyi kalpli tanrıça ona kendi gücünü verir böylece istediği kılığa girebilmektedir. Tanrıça güçlerini doğru kullanması için İnari'nin kurtardığı yavru tilki Kon'u onun yanına verir ve bir tanrıça olmayı öğretmesini sağlar. Tanrıçayı tanıdıkça onun iyi bir otoku olduğunu fark eder. Uka-sama yeni bir dost edinmenin mutluluğunu yaşarken ara sıra sapık abisinden kaçmak için gizlice İnari'nin evine gelerek, koleje hazırlanan İnari'nin abisi Touka ile atari oynamak istemektedir. Touka, tanrıçayı, İnari'den çok daha önceleri görebilen tek kişidir ve hep korktuğu için tapınaktan uzak durmaya çalışmıştır. Ama ders çalışmalarını böldüğü için oyun oynamak istemese de İnari ve tanrıçanın isteklerini kıramamaktadır.

 

Böylece ortaokul öğrencisi İnari ve Tanrıça arasında güçlü dostluk bağları oluşur. Hikaye İnari ve çevresinde gelişen olayları anlatmaktadır.

 

KARAKTERLER

Uka-no-Mitama-no-kami - Ana Karakter

Inari Fushimi - Ana Karakter

Touka Fushimi - Ana Karakter

Kon - Yardımcı Karakter

Akemi Sumizome - Yardımcı Karakter

Kouji Tanbabashi - Yardımcı Karakter

Ootoshi-no-kami - Yardımcı Karakter

154421.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Inari, Konkon, Koi Iroha.

İngilizce: Inari Konkon

Japonca: いなり、こんこん、恋いろは。

Diğer: Syllabary of Love

 

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 10

Bölüm sayısı: 53

Yayım: 3 Tem 2010 - 4 Nis 2015

Dergi: Young Ace

Eser: Morohe Yoshida (Hikâye & Çizim)

Türler: Komedi, Romantik, Okul, Doğaüstü, Seinen

 

İSTATİSTİKLER

Puan: 7.84

Sıra: 1403

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 10:48 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 23689

 

 
 

KİŞİSEL YORUM

Spoiler

Her yeni bölümü sabırsızlıkla beklediğim güzel bir yapım ve shoujo gibi görünsede bir erkek okuyucu da rahatlıkla okuyabilir. Ben ana hikayeden çok abisi'nin yan hikayesini daha çok beğendim.

 

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • CHOBiTS

  1

 • MikaN

  1

 • dark

  1

En Çok Yazanlar

hahaha konusu ilgimi çekti bakayım dedim şu an 6. bölümdeyim baya güldüm. bu bölüm çok komikmiş :D

tanıtım için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?