Jump to content
  • Kayıt Ol

Daha iyi...

Aurora Borealis

Oylama  

4 oy

1. 1. Oylama

• The Moon Embracing The Sun
      1
    • Queen In Hyeon's Man
      3

Önerilen İletiler

27649840.jpg

Valla başlık bulmak konusunda pek yaratıcı değilim.. aslında daha dallı budaklı bir anket yapmayı planlıyordum ama etap etap gitmeye karar verdim. Bunların devamı gelicek..

Evet Bu iki yapımdan hangisi sizce daha iyi idi .. Bu kadar mı sandınız:)

Sorularım bitmedi tabi ama geri kalan sorular, gelecekte gelecek anketler için ön araştırma niteliğinde. Bu yüzden oy kullanacak arkadaşların sadece oy kullanmamalarını ve geri kalan sorularada yorum yapıp yardımcı olmalarını diliyorum..

Valla uzun değil:))

Sadece bu iki yapım için konuşarak

Hangi Senaryo daha iyi idi.

Hangisinin müzikleri daha güzeldi..

Hangisinin finali daha başarılı idi..

Hangi yapımdaki oyunculukları daha çok beğendiniz

Hangilerinin oyunculukları kötüydü..

Olmazsa olmaz yardımcı oyunculardan en başarılı olanlar kimlerdi

ve tabiki başroller ...

Seriler bitmiş seriler olduğundan spoiler içerebilir yazılar oylama ile ilgili başlıkta gezineceklere duyrulur..

Not: Anket 30 günlüktür..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

2

• Aurora Borealis

2

• crows005

1

• MousassaKanjeri

1

İkisini de izlemedim ama sağdakinin konsepti daha çok hoşuma gitti. Olumlu yorumlara göre izleme listeme alabilirim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Queen In Hyeon's Man daha önce izlemiştim, gayet hoş ve güzeldi. Diğerini izlemediğim için bir yorum yapamayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben oyumu The Moon Embracing The Sun'dan yana kullandım. Yayınlandığı sıralar izlemiştim bu yarıyıl tatilinde bir daha izledim o kadar sevdim. Queen Inhyun's Man'e başlamıştım ama maalesef bitiremedim. Sanırım Rooftop Prince'ı daha önce izlediğim için sarmadı!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uff, worli yine zorluyorsun bizi. Kısıtlı zamanımda gıdım gıdım giderek oy kullanacağım artık. :D Anketleri iki adaylık yapmışsın, sanırım bize seçim konusunda kolaylık olsun dedin. Çok iyi olmuş, afişler çok hoş olmuş, ellerine sağlık beybim. :) Güya ben sana yardım edecektim, değil mi? Tüm iş sana kalmış yavrum, kusura bakmayasın. :(

Gelelim görüşlerime;

The Moon Embracing The Sun; izlediğim en iyi tarihi yapımlardan biri, karakter tasarımları ve oyuncu seçimleri çok hoş. Bu diziden konu açıldığında benim tercihim belli; Yeo Jin Goo.

YeoJinGoo_zps4a650158.jpg

Dizinin en sevdiğim sahnelerinden biri, daha doğrusu en sevdiğim Yeo Jin Goo performansı;

İkilinin dizide mimlediğim sahnesi; Güneş ve Ay 'ın en güzel görünümü. embarrassed.gif

Oyunculuğuna bayılıyorum, dizi ilk 6 bölümüyle benim gözümde efsane. Büyük oyuncularını da sevdim ama nedense büyük oyuncularında kadın başrole pek ısınamadım. Küçük oyuncu Kim Yoo Jung'un yeteneğini özlettiriyordu. Yan rollerde ise mimlediklerim belliydi; Yaver. O yaverin kendi rolü yanında döktürdüğü oyunculuğuna bayıldım, hele de;

Çatıda durup da o güzel çiftin başından aşağı yaprak serpiştirmesine bittim. Tabii, bir de kardan adam yaptırmaya gönderildiği sahne. :D

Oyunculuklar dışında konusu güzeldi, işlenişi güzeldi, tabii finali de. Müziklerini çok net hatırlayamıyorum ama müziklerinde mimlediğim bir şarkı yok. Yine de oyumu bu diziden esirgiyorum, bu dizi sayesinde ise bu neredeyse tüm dizilere gönderme aracı olan F4'lümüzün her dönemde sevilesi olduğunu da görmüş olduk. embarrassed.gif

Gelelim Queen In Hyun's Man dizime; tüm dramalarım içersinde en sempatik bulduğum aşklardan birine sahip bu dizi.

Ana karakterlerinden tutun da yan rollerine kadar hepsini sevdiğim bir isim. Özellikle de Hang Don Min gibi lokomotif bir karaktere sahipken o yan roller nasıl sevilmesin? :)

Zaman yolculuğu temasını da finalindeki falsoya kadar mantıklı yollarla işlemiş bir adres, hatta bu temayı eğlenceli şekilde seyircisine sunmayı başarmış. Finalindeki sevmediğim tek ayrıntısı;

Başrol jönümüzün telefon sayesinde günümüze dönüyor oluşu.

Bu ayrıntı için eminim ki senaristleri de sonradan çok pişman olmuştur, keşke o yolculuk yapılan tılsımı o anda da kullanmış olsaydı, işte o zaman bu dizi benim için sempatik aşkın adresi yanında bu temaya sahip sevdiğim en eğlenceli olup da zirveyi kapmış olan dizi olurdu. Gerçi hoş, bu falsosuna rağmen yine de sevdiğim dizilerimden, çiftin gerçek hayatlarında da çifte kumru olayına başlamlaına sebep oluşunu diziyi izlerken hemen hissediveriyorsunuz, özellikle de başrol kızımızın günümüz objelerini (kravat ve dudaktan verilen öpücükle vedalaşma ayrıntıları gibi) kendi çıkarına göre zaman yolcusu olan oğlumuza öğretiş şekilleri bu dizinin en sevdiğim kısımları. Bir de, izlediğim tüm dramalar içersinde en sevimli öpüşme sahnesine sahip olan diziydi;

Diziyi benim gönlümde bu kadar güzel yapan özellikleri neydi bilinmez (aslında biliyorum ama sıralamaya kalksam sayfa uzayıp gidecek :D). Aynı gökyüzü altında farklı zamanları yaşayan ikilimizin birbirleriyle kurduğu o çok özel köprüyü geçtikleri her an beni benden almayı başardı, bu nedenle oyum o gökyüzünü birlikte paylaşmaya hevesli olan çiftimize, yani Queen In Hyun's Man dizisine. (Queen In Hyun's Man demişken armadaxster'ı görenimiz var mı yahu? Benim yazı yalan olup kalacak bu gidişle. T^T)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:D sen bide beni sorarken düşün! daha ben cevap bile veremedim kendi soruma yavrum:)) ha bu arada ben seni bekliyorum bebek diğer anketler vs.. ile ilgili madem kimsenin sesi çıkmıyor biz eğlenelim değil mi bebek:) bir hafta içinde bilgisayarım ile ilgili sorunum bitecek inşallah hem editlere hem bu konulara uzun dönüşler yapacağım..
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:D sen bide beni sorarken düşün! daha ben cevap bile veremedim kendi soruma yavrum:)) ha bu arada ben seni bekliyorum bebek diğer anketler vs.. ile ilgili madem kimsenin sesi çıkmıyor biz eğlenelim değil mi bebek:) bir hafta içinde bilgisayarım ile ilgili sorunum bitecek inşallah hem editlere hem bu konulara uzun dönüşler yapacağım..

Harbiden de, adayları bir de ikiye düşürmüşsün. Eleme aşaması da zorlayıcı olmuştur çünkü dramaları anime kadar çok izlememiş olsam da 2012 yılı dizi açısından çok bereketli bir yıldı, gözle görülür bir fark vardı hatta. 2011 ve 2012 yılı drama açısından coşmuştu, darısı 2013'e olsun. :D

Ayıpsın yavrucum, daha önce de dedim biliyorsun. Sevdiğim bir şey varsa damlarım hemen. Dediğin gibi biz kendi kendimize çalar oynarız, eğleniriz. :) Biliyorsun ben de toparlanamadım daha, güya bugün gideceğimi söylemiştim sana ama benim doktor işi yarına kaldı. Bugün randevular fullmüş, gözler batıyor fena. Umarım yarına çaresine bakarız. :(

Oh oh süper, dön valla, özledim seni yahu. :) pc için geçmiş olsun beybim. Ben de toparlanınca özz'ü de geri yanımıza çeker (:P) drama kaynatırız, hiççç merak etme sen. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?