Jump to content
  • Kayıt Ol

İngilizce Yardım

rocky_85

Önerilen İletiler

Ben lise mezunu bir insanım ama 3. seviye İngilizce kitabı dahi okuyamıyorum.Gördüğüm kadarıyla çoğunuz İngilizcesi coşmuş insanlarsınız.Kurs gibi bir yerlerde öğrenmediyseniz nasıl öğrendiğinizi paylaşır mısınız?Bana manga okutsun yeter abartı beklentilerim yok.Şu an Bleach'i okumaya çalışıyorum.Pek başarılı olduğum söylenemez.Eğer bildiğiniz dili basit güzel mangalar olursa okumak isterim.Bu aralar pek on olamayacağım bir süre cevap veremezsem konuyu açtı cevap yazmıyor diye düşünmeyin.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• MikaN

1

• rocky_85

1

• ShinigamiKhan

1

• Hayabusa

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Ben lise mezunu bir insanım ama 3. seviye İngilizce kitabı dahi okuyamıyorum.Gördüğüm kadarıyla çoğunuz İngilizcesi coşmuş insanlarsınız.Kurs gibi bir yerlerde öğrenmediyseniz nasıl öğrendiğinizi paylaşır mısınız?Bana manga okutsun yeter abartı beklentilerim yok.Şu an Bleach'i okumaya çalışıyorum.Pek başarılı olduğum söylenemez.Eğer bildiğiniz dili basit güzel mangalar olursa okumak isterim.Bu aralar pek on olamayacağım bir süre cevap veremezsem konuyu açtı cevap yazmıyor diye düşünmeyin.Şimdiden teşekkürler.

Ben ortaokul döneminde online oyun sevdasıyla mecburen yabancılarla haşırneşir olup konuşmak durumunda kaldım, bu şekilde direk yabancılardan sürekli kullanılan kelimeleri ve günlük yaşamda kullanıldığı şekilde öğrenmiş oldum. Tabii ben de çabaladım sadece okuyarak öğrenilmiyor, sözlük açtım kurcaladım. Kelimelerin eş anlamlarına baktım, yan yana iki kelime gelince başka anlama mı geliyor diye araştırdım, o zamanlar translate vb yoktu şimdi yabancı dil öğrenmenin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Kelime dağarcığınızı geliştirmeniz bir dili öğrenmekte en çok işinize yarayacak şeydir, ben çabalayarak zor yoldan öğrendim başka arkadaşların daha iyi tavsiyeleri olursa onların önerilerini izlemeni tavsiye ederim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok büyütme, çok da sıkma canını. Henüz daha çok gençsin, yavaş yavaş öğrenirsin.

Ancak, işte o "yavaş yavaş" kısmını dahi yapamıyor genelde insanlarımız, o nedenle de ilerlemiyor İngilizce ya da birbaşka yabancı dil.

Tavsiyelere gelecek olursak,

1- Şarkı dinle, zaten yaşın çok müsait, eminim cep telefonun da vardır, yabancı şarkılara ulaşman zor olmayacaktır. Bu sayede "kulak dolgunluğu" kazanacaksın, yabana atma.

2- Dilbilgisi abartmamak şartıyla elbette gerekli, eğer hiç temelin yoksa, öncelikle biraz tense filan aç-bak, mantığı kavrayınca zaten üstüne dili inşa edersin. Gramer matematik gibidir, biraz çözmek için kafa yorman gerek.

3- Kelime hazneni artırmak için kelime oyunları oynayabilirsin, manga okurken bilmediğin kelimeleri bir kağıda yazabilirsin...

Dediğim gibi bir anda olmaz bu dil meselesi, zamana ihtiyaç var, hergün her hafta üzerine bir şeyler koyabiliyorsan bir süre sonra ilerlediğini, daha iyi anlamaya başladığını zaten farkedeceksin.

Başarılar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşın sayesine bende faydalandım he ^^ Her ne kadar çevirmenlikte yapsak eksiğimiz var. Mesela okurken sorun yok anlayabiliyoruz ama günlük hayatta konuşmaya kalınca kilitlenip kalıyorum :D Yazmakta da sorun yok he:D Ama o konuşma yok mu bitirdi beni ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok büyütme, çok da sıkma canını. Henüz daha çok gençsin, yavaş yavaş öğrenirsin.

Bütün olay burada yatıyor.

İngilizcem mükemmel diyemem. Hatta biri çıkıp "Hey dostum, İngilizcen lanet olası siyah ... kadar berbat anladın mı? Şimdi o lanet beyaz ... da al ve bizim lanet mekanımızdan defol git" derse inanın vereceğim pek bir lafım olmaz.

Ama, berbat olsa bile yavaş yavaş öğrendim.

Bir de şöyle düşünün : İngilizler bile analarından İngilizce bilerek doğmuyor. (Kabul ediyorum bu çok basit bir laf oldu :011: )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tek gereken biraz azim, sonucunda benim gibi çevirmen olabilirsin. Tabii, yeterliliğim hala tartışılır bu yüzden ingilizce şarkı çevirilerine merak sardım. Çok yardımı oluyor gerçekten.

İngilizce altyazılı diziler izlemenizde çok faydalı olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?