Jump to content
  • Kayıt Ol

Resim Didikleyelim Mi?

Squaw

Önerilen İletiler

Başlıktan da anlaşılacağı üzere Anime Tahmin dışında yeni bir oynumuz olsun istedim. Ekleyeceğim resim tarzında olan, yani içersinde karakter ya da o yapımda kullanılan objeler ve simgelerle birçok animeyi aynı karede buluşturan resimlerle hemen hemen hepimiz karşılaşmışızdır. Bu başlığı da o tarz resimlerle ilerletmek adına açıyorum. Benim ekleyeceğim resim karesi anime karakterlerinden dolayı birçok animeyi tek karede birleştirmiş ama sizin ekleyeceğiniz resimlerde illa karakter buluşması olmasına gerek yok. Bir anime yapımında kullanılan simgelerle bütünleşen bir kare de ekleyebilirsiniz.

Peki, oynumuzu nasıl oynayalım? Konuyu açan kişi ben olacağım için ilk resim karesine katılmayacağım ama katılan arkadaşlar mümkünse gördükleri tüm anime yapımlarının adını eklemesin. En fazla 6-8 ismi eklerse konumuza katılım daha fazla olur. Dileyen tek anime ismiyle de katılım gösterebilir. Benim resmimdeki animeleri yazarken karakter adlarını eklemenize gerek yok, anime isimlerini eklemeniz yeterli. Dileyen olursa karakter adlarını da ekleyebilir. Ayrıca, resimdeki tüm isimler bulunana kadar yeni bir resim eklenmez diye bir kural yok arkadaşlar, birkaç mesaj sonrası bu tarz resimlerle karşılaşan (konuya cevap verip vermemesi de önemli değil) diğer arkadaşlarım da konuya resim ekleyebilir, hem bu kez didikleme sırası bana gelmiş olur. :P:D

Evet, benim didiklenecek resmim geliyorrrrrrrr! Bakalım, karakterlerimizin adresi olan hangi animelerimiz aynı karede zumlanmış? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 47
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

6

• painscream

6

• fake

6

• MousassaKanjeri

4

O zaman ilk bombayı ben patlatayım. :9

Yankee-kun to Megane-chan'dan Adachi Hana,(Yeşil arabanın üstündeki manyak. :)) Shinagawa Daichi ve Izumi Gaku(Sağ alt tarafta birinin yakasına yapışmış olan sarı ve siyah saçlı ikili. Sarı saçlı olan Shinagawa, siyah saçlı olan Izumi.) ve Himeji Rinka(Yerde bir şeyler çizen ikiliden sarı saçlı olanı. Buradaki çizim bana kediye kafa tuttuğu bölümü hatırlattı. :))

Bu dördü varken gözlerim Chiba'yı aradı ama bulamadım. :(

Not: Görsel sadece shounen mangalardan hazırlanmış olması ilgiyi arttırır. Sanırım en zor olan mangayı da ben seçtim. :)

Not2: Zor olan bir tane daha buldum. Kimse söylemezse onu da ilerleyen zamanlarda söylerim.

Edit: O kadar Himeji'nin kediye kafa tuttuğu sahne dedim. Bari resmini ekleyeyim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu direkteki Black Cat' den olması lazım. Prince of Tennis, Bakuman olmak üzere 3 tane yazayım ben de.

Pikaçunun önündekiler Kenshin galiba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu direkteki Black Cat' den olması lazım. Prince of Tennis, Bakuman olmak üzere 3 tane yazayım ben de.

Pikaçunun önündekiler Kenshin galiba.

Evet Kenshin, hatta bu resme kendimin yazamıyor oluşuna sırf bu yüzden içerledim painscream. :D

@MousassaKanjeri

Bilmeden mangaya ait bir şeyler de eklemiş oldum ha! İyi iyi, manga olması da güzel, sonuçta mangalarımız da candır, kandır. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kadar shounenin içinde Slam Dunk niye olmaz diyip aramaya başladım ve sanırım şu arka direğin yanındaki mavi üniformalı şahsiyet Hanamichi. Ama resim çok net olmadığından ben de emin değilim. Zaten o değilse Slam Dunk'a çok ayıp etmiş yapan şahsiyet. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

contest__ultimate_otaku_ii_by_hitsukuya-d4x3w2w.png

Bir tane de ben ekleyeyim. Ben buldum çoğunu ama ekleyeyim dedim. 2 resmi de konuşuruz hem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi yapmışsın painscream, güzel resim.

Miyazaki'den gideyim bari; o böcükler var ya, işte onlar Spirited Away filminden. Rafta da Totoro duruyor. :) Bir de, duvarda One Piece işareti var, birkaç tane daha var bildiğim ama bencillik yapmayıp beklemeye geçiyorum. Ortaya çıkmazlarsa onları da sonra yazalım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şekerliğin içinde bir pokemon topu var.Tottoko Hamutarou var kahverengi saçlı mavi gözlü kızın arkasında.En sağdaki top dragon ball topuna benziyor.

İlk resimde çok var ya.Gintama.FMA,

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dendiğine göre 64 tane nesne varmış orada. 19-20 tane pek incelemeden bulabildim ama bilmediklerim de var. Animeden olanlar da var normal olanlar da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle söyleyeyim de daha aydınlatıcı olsun. Resimdeki her şey bir animeye film veya başka bir şeye gönderme. Misal mavi saçlı kızın saç bağlama şekli Rinne no Lagrange göndermesi. Tabii çoğunun ne olduğundan benm de haberim yok ama 30'a yakın sayıda bulduğum var. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Painin resimde, sağ taraftaki sepetin içindeki dile sahip olan şemsiye touhou karakterlerinden bir tanesine ait.

Sarışın kızın elindeki kitap? veya ne olduğunu tam bilmediğim nesnede naruto'daki kafa bandının şekli var,

Kasiyer sanırım kahverengi saçlı kızın elinin altında yugioh kartı var,

Hemen kartın yanında Boku no tomodachi'deki sera'nın tokası var,

Yerdeki şekil fate stay night'daki summon circle,devamınıda başka arkadaşlar getirsin. Bu arada çok güzel konu olmuş,eğlenceli olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yerdeki şekil fate stay night'daki summon circle.

Yerdeki şekil FMA'dan dönüşüm çemberi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yerdeki şekil FMA'dan dönüşüm çemberi.

Evet haklısın,şimdi internetten baktımda fsn'ınki biraz daha farklı,ikisinide izleyeli - okuyalı baya oldu tek tek emin olmaklada uğraşmadan yazmıştım, ilk hata benden geldi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMA daki pride şemsiyede gibi gözüküyor.Siz ne dersiniz gayri orda o tip başka varlıklarda var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ao no Exorcist'teki adı Kuro olan kedi resimin alt kısmında sevimli sevimli bakıyor. Alttaki orta rafın en sağında pokemondan Slow bro var.

Şeker makinesinin üstünde Guilty Crown'un sembolü var. İç kısmında da poke topu var.

Üstteki rafta D.Gray man'den Lavi'nin uzayan, büyüyen çekici var.

Beyaz kimonolu kızın poposunun tam arkasında da Hamtaro var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kahverengi saçlı kızımızın sol üstünde duran kitap Natsume Yuujinchou'dan Book of Friends.Hemen alt raflarda da Angry Bird görüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

masanın üzerinde go taşları var hikaru no go dan olabilir

edit: resimin hareketlisini atsak ta olur mu ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pikaçu!!!

edit: resimin hareketlisini atsak ta olur mu ?

Keşke amv değil de resim atsaydınız.

Neyse ben Pikaçu'nun nerede gözüktüğünü söyleyip bırakayım. Pantasia Ekmek Fabrikası (Yakitate Japan :P )'ın solundaki binanın çatısında mutluluk içinde zıplıyor. Yanında biri daha var ama onun kim olduğunu çıkaramadım.

Bu arada amv gerçekten kaliteli olmuş.

Edit: Vazgeçtim, kaliteli değilmiş. (bkz. video sonu) pehhhh

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Turuncu kızın arkasında, Oresama Teacher'daki esas kızın takıp, berserk attığı 'Usa-chan Man' maskesi var.

Alt raftaki pembe peluş tavşan da Ouran'daki Hunny-senpai'ın alter egosu olduğunu düşündüğüm Usa-chan olmalı.

Ha bir de Zura'sını arayan bir adet Elizabeth-su görmekteyim arka planda.

Elizabeth-su, rçalatkaya arkadaşın dediği gibi benim resmimde de Zura'sını arıyor. Üstelik, o resimde bir tane de pankart hazırlamış. :D Hem Luna'cığım bir kere o, ''Zura değil, Katsura! Katsura!'' :P:D

Benim resimden ekleme olmamış pek, kendim eklemiş olmayayım diye ses etmiyordum ama dayanamayıp 4-5 tane seri ekleyeceğim. :D Resimde olan animeler; Kurojitsu, Nurarihyon no Mago ve Letter Bee.

Gelelim yeniden pain resmine; o masanın üzerindeki kelebek bana D. Gray Man'den Tiky Mikk karakterini hatırlattı, sanırım o simge de D. Gray Man serisinden. Rafın en üst kısmındaki de Mokona olsa gerek, yani burdan da tam tamına 4 yapım çıkarabiliriz. Böylece, bir taşla 4 kuş vuruyoruz. :P

http://myanimelist.net/character/2074/Mokona_Modoki

@AkuTan

Bence de çok eğlenceli bir konu, konuyu açan kişiyim ama başkası açmış olsa bile bu kadar çok eğlenirdim. Ayrıca arkadaşlar, siz de resim ekleyebilirsiniz. İlla bir resmin tamamlanması gerekmiyor, hem tek resimdekilerin hepsini ortaya dökemeyebiliriz. ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Araya bir resim daha sıkıştıralım o zaman :D

[bimgx=200]http://g1302.hizliresim.com/16/m/k8c5t.jpg[/bimgx]

Edit: Resmi ben eklediğimden cevap vermeyecektim ama.... Pikaçu!! (TVnin üzerinde)

Edit2: Evet, hepsi anime karakteri değil.

Ortada olan, elinde joyistikli Death The Kid. Gerisine karışmam arkadaş! :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yatağın uzerinde luigi nin yanında duran haro

buzdolabının üzerinde ki de ten ten sanki

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

hece'nin resminde;

Elinde içeceklerle kapıdan içeri giren süper kahramanımız, Kaburagi koutetsu.

Ranzanın yanındaki sehpa üzerinde oturan da, Allelujah/Hallelujah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?