Jump to content
  • Kayıt Ol

Mushishi

martikanadi

Önerilen İletiler

Anime'nin Adı: Mushishi

Diğer Adları: Mushi-shi, Bugmaster

Kategori: TV Serisi

Tür: Doğaüstü Güçler, Drama, Fantastik, Gerilim

Yayım Tarihi: 23/10/2005 ile 19/6/2006 arası

Tanıtım

Mushiler insanlar tarafından görülemeyen ancak insanları etkileyen yaratıklardır... Mushileri sadece

özel yeteneklere sahip insanlar görebilir ve onlara Mushishi adı verilir... 10 yaşından öncesini

hatırlamayan kahramanımız Ginko'da bir Mushishi'dir. Beyaz saçları ve mavi gözüyle diğer insanlardan

oldukça farklıdır... Gözlerinden birini mushilere kaptırmıştır...

Ginko'nun mushileri kendine çeken bir doğası vardır. Bu nedenle bulunduğu ortanda çok uzun süre

kalamaz... Sürekli seyahat etmek zorundadur... Köy köy, kasaba kasaba dolaşır ve mushilerden

etkilenen insanlara yardım eder...

Yorumum

Sakin, durağan, sessiz bir olay örgüsüne sahiptir Mushishi... İzlerken "aa ne oluyor, koşş vursana be adama"

gibi sesler çıkatmıyoruz ancak yine de konusu itibariyle izlenmeyi hakeden bir seri diyebilirim...

İnsan çizimleri birbirine çok benziyor bunula birlikte doğa çizimleri oldukça etkileyici... Konular

genellikle doğada geçiyor... Karakterler çok fazla ancak işlevi biten karakter ortadan kayboluyor

ve bir sonraki bölümde başka bir karakter ortaya çıkıyor. 26 bölüm bu şekilde işlenmiştir.

Her bölümün kendine göre bir konusu vardır... Olaylar gelişir ve son bulur... Huzuru arayan

biraz dinlenmek isteyen herkese tavsiye ederim... Aksiyon beklemeyin :)...

4kfpr6.jpg

Ginko ( Ana karakter): Animeyle sanki bir bütünlük içerisindeymiş gibi saki, sessiz, az konuşan bir karakter Ginko...

İnsanlara yardım etmeyi seven ve onlar için elinden geleni yapan iyi niyetli kahramanımız mushileri kendine

çektiği için herhanhi bir mekana, bir eve, bir yuvaya sahip değildir ve süreli dolaşır...

Diğer karakterler çok fazla olmasına rağmen, animede uzun uzun anlatılacak kadar yer verilmemiştir...

24oojdv.jpg

Tanıtım 2

2006 yılında 5. Tokyo Anime Ödülleri Töreninde en iyi tv dizisi ve en iyi sanat yönetmeni ödülü kazanan Mushishi, Japonya'da 2005-2006 sezonunda yayınlanmıştır. uki Urushibara'nın 1999 yılında yayınlanmaya başlayan mangasına yeterince sadık bir çizgide ilerleyen anime 26 bölümden oluşur. Bölümler birbirinden bağımsız, kısa kısa öyküler şeklindedir

Mushi’ler İlginç varlıklardır,bu varlıklara ne bir bitki ne de bir hayvan diyebiliriz. Diğer canlılardan farklı formlarda ve zamanda yaşarlar .Diğer organizmaların yaşamlarından farklıdırlar. Eski devirler de yaşayanlar "Mushi" olarak bilirler.Normal insanlar göremez ve onların insanlar üzerindeki etkisini anlayamazlar,Normal insanlar hastalanır,ölür,kaybolur,ilginçliklerle karşılaşır bu gibi durumların, bir kısmı, mushilerin etkisi altında gerçekleşir.Onların yaşam biçimi ve ortaya çıkışları hakkında tam bir bilgi yoktur .Mushileri özel yeteneklere sahip insanlar görebilir ve onlara Mushishi adı verilir… 10 yaşından öncesini hatırlamayan kahramanımız Ginko da bir Mushishi’dir.. Mushi'lerin yaşadığı yerleri ortamlarını neler olduğunu öğrenen, araştıran biridir. Bunun için köy kasaba demeden sürekli dolanır ,bulduğu verileri denetler, onlarda oluşan doğaüstü olaylarda insanlara yardım eder.

Kahramanımız Beyaz saçları ve mavi gözüyle diğer insanlardan oldukça farklıdır.Gözlerinden birini mushilere kaptırmıştır ,o gözünü genelde beyaz saçının altında ,göremeyiz..

Ginko’nun mushileri kendine çeken bir doğası vardır.. Bu nedenle bulunduğu ortamda çok uzun süre kalamaz.. Sürekli seyahat etmek zorundadır

Japonya dışında da Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore'de yayınlanan animenin bir de Katshuhiro Otomo (Akira'nın yaratıcısı) tarafından yönetilmiş bir sinema filmi bulunmakta. Filmde Ginko'yu Basilisk uyarlaması Shinobi filmindeki Gennosuke'yi canlandıran Joe Odagiri oynuyor.Bedifeci

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...
  • İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ozman

2

• martikanadi

2

• bedifeci

1

• Anifly

1

Tanıtım için teşekkürler

Dün bir online oyunda bu nicki bir arkadaşla parti yaptık çok dikkatimi çekti :D belki bu merakla izleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtımları birleştirdim.Tanıtımın gözüme daha hoş geldiği için ,kendi tanıtımımı spoiler içinde 2. tanıtım kısmına ekledim.Sonucunda tanıtım için emek vermissin.Ellerine sağlık.Önemli olan paylaşımcı olmaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnceliğin içinb teşekkür ederim bedifeci :)....:qask:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimlerinin çok güzel olduğu bir anime, konu ağır ilerlesede bence izlenmeye değer bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzele benziyor ama gerilim varsa hiçbirşeye bakmam kesinlikle izlerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Favorilerimdendir agjgd

İçinde doğa ve geleneksel Japon öğeleri olan her şeyi severek izlerim zaten :qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?