Jump to content
  • Kayıt Ol

9. İstanbul Japon Filmleri Festivali

özz

Önerilen İletiler

[fieldset=9. İstanbul Japon Filmleri Festivali]

Yer 1

Levent Kültür Merkezi

(Onat Kutlar Sinema Salonu)

[Çalıkuşu Sok, Levent İstanbul ]

Tarih: 07-10 Mart 2013

Yer 2

Ortaköy Kültür Merkezi

[ Ortaköy Prenses Oteli Yanı

Ortaköy, İstanbul ]

Tarih: 09-10 Mart 2013

Giriş ücretsizdir.

Tüm filmler Japonca seslendirmeli olup Türkçe altyazılıdır.

Detaylı Bilgi: http://www.istanbul.tr.emb-japan.go.jp/consulate_t/bunka/film2013_t.html

[/fieldset]

Ruhların Kaçışı, Yaz Savaşları, Kayıp Seslerin Peşinde animeleri ve Kimi ni Todoke filmi gösterilecek filmler arasında, ilgilenenlere duyurulur. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• SPAWN-TheUndead

2

• gundamaster

1

• özz

1

• Bakayalo

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

gundamaster

Kimi ni todoke için gidebilirim. Animeleri izlemiştim zaten. Summer Wars'ı pek sevmem ama Ruhlaırn Kaçışı bir kez daha izlenebilir. İş yerimin yanı olduğundan uygun bir vakte gelirse gidebilirim.

Edit: Levent Kültür Merkezin'dekilerin hiçbiri bana uymuyor. Bu sene pas geçeceğim maalesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Ankara'daki festivalde gösterilen filmlerin aynıları imiş. Animelerin hepsi çok güzel zaten. Live-action olanlardan da "Zirve", "Tıbbi Kayıtlar" ve "Çiçeklerin Ardından" kaçırılmayacak filmler.

Bi fikriniz olsun isterseniz, bütün filmlerle ilgili öznel değerlendirmelerimi şurada bulabilirsiniz.

İstanbullular, Pazar sabahı erken kalkın!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kültürel ne varsa Avrupa yakasında zaten, bir kez olsun Anadolu yakası için de bu tarz şeyler yapsalar ya.

Ben Pendik'te oturuyorum, buradan kalkıp Levent'e gelmem 4-5 saat sürer herhalde, izleyip, geri dönecek olsam o gün artık başka hiçbir şey yapmamam gerekir.

Kültür esintilerinin Anadolu yakasına da uğraması temennisiyle... ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oh bee... İyi oldu bu erken tarih. Tam iznime denk geldi mis gibi. Dedim şimdi ben kışlaya dönerim bunlar ben döndükten sonra yaparlar. Zirve'ye gidiyorum kesin ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2q15ifm.jpg

Festivali bu yıl 2 yere yaymışlar. Bir açıdan güzel olmuş...

2is8mdx_th.jpg

Tercihimi Shun'dan yana kullandım ve Levent'e gittim. Gaku: Minna no Yama'yı yani Zirve'yi 12:20 seansında perde de izledim. Zirve bir yönden 'Dikey Limit' filmini de asnımsatmıyor değildi hani...

Aslen konusu bir manga'ya ait filmimizin. Baş karakter Sanpo'yu genji'miz Shun Oguri canlandırıyor. Tam bir dağ aşığı bir tip ile karşımızda. Binbo Danshi dizisindeki haline yakın diyebilirim. Gönüllü olarak da dağ kurtarma ekibi üyesi. Film boyunca ordan oraya uçuyor adeta.

Herşey iyi, güzel, hoş da... Birde altyazı olayı vardı, ne bilim gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum... Yani şöyle bir şey, filmi bir şirkete ya da firmaya falan çevirtmişler. Onlardan bir görevli de bu altyazıyı salonun perdesine ayrıca bir projektör ile bilgisayar üzerinden yansıtmakta. Öyle bir şey ki, altyazının zamanlaması yok. Karakter konuştuğunda görevli sırayla tek tek diyalogları elle gönderiyor. Bütün film boyunca adam eli tetikte diyalog kaçırmamaya çalıştı.

Bu yüzden de altyazı hep geç kaldı, bıraktım altyazı takibini japonca devam ettim. ^^ Bu işlerin piri olduğumuzdan mı bana garip geliyor bilemiyorum. Bize deselerdi ücretsiz çevirir teknik desteğinı de sağlardık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?