Jump to content
  • Kayıt Ol

Kimi no Iru Machi (TV)

Squaw

Önerilen İletiler

ce0sc.jpg?w=595

Geçen yıl aynı isimli mangaya ait 2 bölümcükten oluşan bir Ova yapımı gelmişti ve bize, tadı damağımızda kalan bir Shoujo sunmuşlardı. Sonu da öyle kötü bir yerde kalmıştı, yapımcıların da öyle kalmasına gönlü el vermedi ki kaç bölüm olacağı belli olmayan bir Tv serisi yola çıkmış. Umarım Tv serisi, OVA'sının verdiği tadın daha fazlasını verir. :)

Kaynak:

MyAnime List

Ova'ya ait MyAnime List Sayfası:

Kimi no Iru Machi OVA

Seriye ait olan MyAnime List Sayfası:

Kimi no Iru Machi (TV)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• MousassaKanjeri

4

• AkuTan

3

• crows005

2

• ShinigamiKhan

2

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Çok sevindiğim bir haber oldu, Itır. OVA'larından pek tat alamamıştık, ama TV serisi bizi tatmin edecektir. Gerçi dediğin gibi öyle bir yerde bırakmışlardı ki, bir TV serisi gelir dedirtiyordu insana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber için teşekkürler Itır. Umarım kısa tutmazlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasının uzatmaktan suyunu çıkarttılar. Hiç yoktan mangayı bitirip güzel sonlu bir anime yapsalar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber için teşekkürler,

Şimdiden söylemedi demeyin bunu da Suzuka gibi yarıda bırakacaklardır.

TV serisinde yine sonu göremeyeceğiz düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün düşündüm daha bu seriyi. İnsanlar değişir. Duygular da değişir sözü gelmişti ki aklıma böyle bir haber almak beni çok sevindirdi. 2 bölüm de olsa ovası bana çok zevkli gelmişti ve tv serisini de kesin izleyeceğim. Umarım bir an önce gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz trollük yapayım. OVA'larını izlemeyenler vaarsa buyursun buradan izlesin, AMT Farkıyla TIKLAYINIZ.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz trollük yapayım. OVA'larını izlemeyenler vaarsa buyursun buradan izlesin, AMT Farkıyla TIKLAYINIZ.

Ben de ultra trollük yapayım, ben de çevirdim onu da Marco fansubladı...

Yani AMT iki defa çevirmiş mi oluyor şimdi? :011:

Beyin bedava ya, bedava. troll_face_dancing_banana_by_zorkky-d3cyzrl.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok ilginç bi yapım,Ovada shoujo havası var fakat mangası %99 harem sayılabilir ondan nası bu çıkmış diyorsunuz açıkçası izlerken.Başından sonuna kadar ana karaktere aşık olmuş karakter sayısı 15-20 rahat vardır heralde,10 bölümde bi yeni kız geliyor aşık oluyor karıştırıyor gidiyor.Tv serisini hangi açıdan yapacaklarını merak ediyorum mangayla birebir mi yoksa ova devamı tadındamı görüceğiz.Fakat eleştirilecek birşey varsa oda suyunun çıktığıdır, Hikaye aslında 70 chapter kadar önce birlikte yaşamaya başladıklarında bitti hiçbir problem kalmadı kimseyle hiçbi olay falanda kalmadı herkes mutlu nokta hesabındaydı hatta ben tamam artık kesin biter haftaya diye bekliyordum ama, O zamandan beri tek chapterlık evde yaşadıkları saçma anı olur ilk cinsel deneyimleri olur birbirlerini boş boş kıskanmaları olur o tür 10 sayfalık hikayelerden oluşuyor. En başlarda zevk aldım güzelmiş hoşmuş diyede,bu olayı 1 yıl kadar sündürmeleri orada durun dedirtiyor. Herneyse hazır konusunu yakalamışken eleştiriye tutayım biraz dedim, Muhtemelen anime bu son kısımları kapsamaz zaten hadi hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangası klasik shoujolardandır. Her shoujoda hafif harem esintileri zaten olur. Ama mangası doğal olarak bir süre sonra sapıtmıştır. Sanırım 110. sayı falandı benim bıraktığım. Oralara kadar güzel bir anime yapsalar 10 numara olur. Ama oradan sonrası berbat sona hazırlıktan başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangası klasik shoujolardandır. Her shoujoda hafif harem esintileri zaten olur. Ama mangası doğal olarak bir süre sonra sapıtmıştır. Sanırım 110. sayı falandı benim bıraktığım. Oralara kadar güzel bir anime yapsalar 10 numara olur. Ama oradan sonrası berbat sona hazırlıktan başka bir şey değil.

Yapma be abi ne shoujosu,Shoujo mu Shounen mi diye kıyaslayacak olursan çok açık ve net bir şekilde shounen o manga,isteyen bi 10-15 chapter deneyip görebilir. Kendi görüşümden ziyade zaten heryerde de shounen olarak geçer, Mangaupdates, Mal, Online Manga siteleri, Çevirisini yapan Redhawk grubu vs.Sadece Romantik shounen ikilisinde pek rastlanmayacak kadar fazla romantizm ağır basıyor o kadar, fakat romantizmin olduğu her manga shoujo demek değil zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yapma be abi ne shoujosu,Shoujo mu Shounen mi diye kıyaslayacak olursan çok açık ve net bir şekilde shounen o manga,isteyen bi 10-15 chapter deneyip görebilir. Kendi görüşümden ziyade zaten heryerde de shounen olarak geçer, Mangaupdates, Mal, Online Manga siteleri, Çevirisini yapan Redhawk grubu vs.Sadece Romantik shounen ikilisinde pek rastlanmayacak kadar fazla romantizm ağır basıyor o kadar, fakat romantizmin olduğu her manga shoujo demek değil zaten.

Az kasarsanız seinen olacak, ha gayret. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı okuyan biri olarak söylüyorum shoujo olduğunu. Shounenlik hiçbir şeyi yok. Sırf ana karakter erkek diye mangaya shounen denmesi çok saçma. Manganın işi gücü aşk meşk başka bir konusu yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı okuyan biri olarak söylüyorum shoujo olduğunu. Shounenlik hiçbir şeyi yok. Sırf ana karakter erkek diye mangaya shounen denmesi çok saçma. Manganın işi gücü aşk meşk başka bir konusu yok.

Bende mangayı okuyan biri olarak söylüyorum shounen olduğunu, ve bu söylediğim sitelerdeki kategorilerde genel olarak okuyanlar tarafından yapılmakta. Tabi saçmaladıkları olmuyor değil,Fakat çeviren grup dahi herkes shounen demiş, 1 kişi bile shoujo dememiş ise bence bu noktada senin bi durup düşünmen lazım.Ayrıca "Çok saçma" değil malesef,Dediğin mantık olsaydı Romantizm gibi türlere gerek kalmazdı, işi aşk güç olan mangalara shoujo, vurdu kırdıya shounen, biraz derin olanlarada seinen der geçerdik 3 kategoride bitirirdik olayı ki sadece ana karakteri erkek olduğundan söylüyor değilim bunu. Romantizm ağırlıklı shounenlerde çok fazla var,Sadece sen ecchisiz versiyonu ilk defa görüyorsun sanırım.

Suzuka, Good Ending, Love Plus, Ai Yori Aoshi , Kimi no Iru Machi ,Koisome Momiji , Nisekoi , Unbalance x Unbalance vs gibi seriler ana karakterin aşk meşk hayatını hikayeyi "Hareme" çevirmeden anlatan, shounen veya seinenimsi yapımlar.Kimi ecchiyi biraz fazla kullanıyor kimi az,Fakat temelde hepsi dediğin gibi aşk meşk haricinde birşeyle uğraşmıyorlar.Kimi no iru machi'ye shoujo demek nisekoi veya koisome'yede shoujo demek olurki eğer okuyan varsa zaten ne kadar alakasız olduğunu anlamıştır heralde. Kısacası tüm "Romantizm ağırlıklı Mangalar"ı shoujo olarak kabul etmek büyük bir hata olur. Merak eden varsa açıp okuyabilir kimi no iru machiden 15-20 chapter, ne demek istediğimi hemen anlarsınız zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ne demek istediğini anlıyorum ama bu seriye ve yazdığın diğerlerine shounen demesinin nedeni sadece ana karakterlerinin erkek olması. Bu mantıkla bakarsan shounenler ama shounen diyince insanın kafasında ne beliriyor onu da düşünmek lazım. Romantizmden başka konuları olsa dediğin gibi romantik shounen olarak adlandırılmaları normal ama bunlardaki tek konu kız-erkek ilişkileri. Ayrıca içerik açısından da shounen yaş grubuna uygun da değiller.

Yani kısaca demem o ki bunlara shounen veya shoujo demenin bir mantığı yok. Shonen ve shoujo hitap edilen kesime göre yapılmış bir tür ayrımı. Shounen genç erkek okuyucuya, shoujo da genç kız okuyucuya hitap eder. Shoujolarda olaylar kızların gözünden, shounenlerde ise erkeklerin gözünden anlatılır. Şöyle bir örnek vereyim de ne demek istediğim daha net anlaşılsın. Misal Bleach'de ana karakter erkek değil de kız olsaydı Bleach'e shoujo diyebilecek miydik? Mantık olarak shoujodur ama shoujo demek büyük saçmalık olurdu. Bu serilerin bazılarında da bu durum geçerlidir.(Ecchi olmayanlarda.)

Nisekoi ise shounen olarak geçer ama bence ticari amaçlı bir seridir. Bakuman okuyanlar bilir. Kadın okuyucuyu dergiye çekmek için yapılmış bir seri olarak görüyorum onu. Büyük ihtimalle de öyledir. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Teaser yayınlandı. Seri 13 Temmuz'da yayına başlayacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?