Jump to content
  • Kayıt Ol

The Breaker: New Waves Tartışma

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

Manganın tanıtımı için:

http://www.animemangatr.com/forum/manga-tanitimlari-ve-incelemeleri/5149-breaker-new-waves/

Haftalık olarak okuyan varsa tartışalım bu güzel Manhwayı.

109

107-108'deki büyük kavgalar ve patlamadan sonra biraz durgun bir bölümdü. Shion ne ara eline geçti o kişilerin? Elder Jeon'un ölümüne çok üzüldüm. Shion'a son anda Ki aktarımı yaptı ki; Shion'ın Ki merkezi doldu ve ölmesi gerekirken iyileşmeye başlamış.

Canım Jini'm de ağlayarak Sera Noona'dan yardım istiyor ama nafile. Sera Noona'da bir şey bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 35
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

16

• nephie

6

• CHOBiTS

5

• Fingolfin

4

haftalık takipcisi olarak 107-8 anlatım olarak çok guzeldi. Bilincini kaybetsede kendi iç dünyasındaki anlatımın yansıtılışı etkileyiciydi. 109da ise epeydir gormedigimiz bir diğer genç ustayi gördük. lakin shiwon' un yerini bilmemelerini anlayamadim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben kimin eline geçtiğini anlayamadım korece isimler kafamı allak bullak ediyor gözlüklü adam da çok tanıdık ama?? nasıl düşman hattına gitti shiwon off haftaya kadar bekle bekleyebilirsen işler iyice karıştı yav

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Hyuk So Chun'u görmek iyi oldu dediğin gibi Chobits. Epeydir gözükmüyordu. Abisinin de S.U.C başı olduğu düşünülürse belki S.U.C'u yok etme de Shioon'a yardımı olur. Hatta olacak diye düşünüyorum ben.

ben kimin eline geçtiğini anlayamadım korece isimler kafamı allak bullak ediyor gözlüklü adam da çok tanıdık ama?? nasıl düşman hattına gitti shiwon off haftaya kadar bekle bekleyebilirsen işler iyice karıştı yav

Polislerin eline geçti Shioon. Onu yakalayan o gözlüklü; The Breaker'da Shiho'yu sniper ile vuran polisti. Her şeyin başı olan kişiye yardım eden kişi.

Son bölümde de Shiion Elder Jeon tarafından tedavi edilirken Sunwoo klanının üyeleri swat ekibi ile dövüşüyordu. Malum dövüş sonucu Sunwoo klanı yenildi ve Shioon polisin eline geçti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

110

Shioon önceden Gaju olma konusunda istekli değildi ve Sunwoo'nun isteği üzerine klan başı olmayı kabul etmişti. Şimdi ise işler değişti. Elder Jeon'un ölümü ve kendisi için yaptığı fedakarlıktan ötürü hakkıyla Gaju olmayı istiyor.

O gözlüklü elemana da fena posta koydu. Ellerinden kaçtı gibi ama tam olarak kurtulamayacak belli ki etrafını sniperlı elemanlar sarmıştı.

Bu kadar hızlı iyileşeceğini düşünmemişlerdi ve Shioon'u istemelerinin sebebi de onun bu iyileşme gücünü incelemek ve kendileri adına kullanmak.

Ne bahtsız çocuk Gomoonryong ile tanıştığından beri başına gelmeyen kalmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu çocuk hiç gün yüzü göremeyecek sanırım. İlk sezon Sosul ve ustasiyla denize oynamaya gittiginden beri sakin bir bölüm olmadı. Tam güçlerini kazandı artistik bir şeyler bekleyeceğiz sen git hükümetin elinden kurtulmaya çalış bundan sonra. Suradan kurtulsada kizlari toplayıp denize falan gitseler Sosul çocuk gibiydi bu sefer daha bir doyurucu olurda yanindakilerin kız olduğunu farkeder belkide.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...
gundamaster

113

Olan oldu ve sonunda Shion Süpermen oldu. Bu ada muhabbeti de oldukça uzadı. Daha seri ilerlemeli, çok uzatıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geç geldi bu hafta ne olduysa. Biraz daha aksiyon görseydik hani iyi olurdu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Heroinelerimiz eksik bi onlarda adada olsa hiç yadirgamazdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Heroinelerimiz eksik bi onlarda adada olsa hiç yadirgamazdim.

Oraya gelebilirse bir Sera-Noona gelebilir. Jinie de Sunwoo Klanı öğrendiği için kurtarma amaçlı gelebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

telefon bulduktan sonra shioon'u helikopter almaya gelecektir büyük ihtimal =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

114

Boş geçen bir chapter daha. Şu ada bölümlerinden çok sıkıldım. Gözlüklü polise tekme attığı sahne olmasa hiç aksiyon yoktu bu chapterda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sizi bilmem ama bu The Breaker: New Waves bence tam bir hayal kırıklığı.

the breaker ı okurken her bölümünde heyacanlanırdım. Bunun her bölümümde ayrı bir bayıcı atmosferi var. savaşları çok sıkıcı, 50 bölüm okudum, o da belki düzelir umuduyla ama yok. "now there is no hope"

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

118

Shion'da enerji bitmek bilmiyor. Bir de yorul yere yığıl be adam!

Ju Sang Shik ile olan düello da 2-3 chapter sonra ancak başlar. O sırada Sunwoo'nun üyeleri ve Sera Noona adaya varmış olurlar artık. Sonrası yine bilindik New Vawes olay akışı.

Manwha'yı uzatacağım diye rezil ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

118

Shion'da enerji bitmek bilmiyor. Bir de yorul yere yığıl be adam!

Ju Sang Shik ile olan düello da 2-3 chapter sonra ancak başlar. O sırada Sunwoo'nun üyeleri ve Sera Noona adaya varmış olurlar artık. Sonrası yine bilindik New Vawes olay akışı.

Manwha'yı uzatacağım diye rezil ediyorlar.

Uzatmak için değil, sadece shioon'un kara köken eşiğinden sonra ne kadar güçlendiğini göstermek ve sunwo klan liderliğini sahiplenmesi için ayrılmış bir on bölüm izleyeceğiz muhtemelen:D Hali hazırda 4 veya 5 bölüm izledik. Bence asıl olay bundan sonra başlayacak. Uzatılması konusuna da katılmıyorum şahsen, sürekli harika süper ötesi dövüş izleyemeyiz ki. Adım adım gidiyor diye düşünüyorum, hükümeti de kattılar olaya artık :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Uzatmak için değil, sadece shioon'un kara köken eşiğinden sonra ne kadar güçlendiğini göstermek ve sunwo klan liderliğini sahiplenmesi için ayrılmış bir on bölüm izleyeceğiz muhtemelen:D Hali hazırda 4 veya 5 bölüm izledik. Bence asıl olay bundan sonra başlayacak. Uzatılması konusuna da katılmıyorum şahsen, sürekli harika süper ötesi dövüş izleyemeyiz ki. Adım adım gidiyor diye düşünüyorum, hükümeti de kattılar olaya artık :D

The Breaker'da da sürekli dövüş izlemiyorduk ama yalın ve anlatmak istediğini çok güzel anlatan bir manhwa vardı. New Waves için aynı şeyler geçerli değil. Haftalık bir seri ve popüler olduğu için uzadıkça uzayacak. Klasik bir shounen'e dönüştü manga. Şu ada olayındaki olayların hepsi bir hadi iki chapterda anlatılırdı. Shioon'un güçlendiğini biliyoruz zaten. Zor durumda oldukça daha da güçleniyor bunu da biliyoruz. Çok uzatmanın manası olduğunu düşünmüyorum bu yüzden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
gundamaster

130 ve 131'de gelişen olaylar sayesinde manga ayrı bir boyut kazandı sonunda.

130'da Gomoonryong'un gözükmesi ve Seul'a gitmesini müteakip 131. chapterda onunla ilgili daha fazla şey görmeyi umuyordum. Onun yerine Hyuk sochun'u tekrar görmekte süpriz oldu açıkçası. Shioon'un da sağlığına kavuştuğunu gördüğümüze göre Sochun ile beraber antrenman dövüşleri izleyeceğiz gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

133. bölüm için;

Mangayı okumaya devam ediyorum lakin uzattıkça uzatıyorlar artık. Bölümlerin tek artısı kapak kızları oldu deyim yerindeyse.Sürekli o dövüşten çık başkasına gir. Bir dur soluklan yawww.

Sonunda ustası ve yanında infaz mangasıyla Seule geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hakikaten kapak fotoları bir başka:) Normalde fazla çizmezdi böyle.

Bölüm hakkında konuşmak isterdim ama hiçbir şey yok maalesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir dövüşten çıkıp öbürüne girmesinde bir sorun yok bence. Sonuçta martial ars manhwası bu. Sorun boş yere fazlasıyla uzatılması. The Breaker'dan çok farklı bir hale geldi New Waves. Bir kere manga hareme döndü. Shioon'un sürekli pataklanıp sonra bandajlanması artık çok sıktı. Hep aynı rutinde devam ediyor.

Gomoonryonbg'un görünmesi ile biraz daha farklılaşmasını umuyorum ama o da ancak chapter sonlarında çıkıp ağıza bir parmak bal çalıyor o kadar. Daha bir artısı olmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

138-139

Usta döndü işler şenlendi. Ara vermeksizin Shion'u görmekten sıkılmıştım.Murim binası bastılar gelir gelmez yine acele ediyor bu yazar az soluk verde dinlenelim. Ezikler kenara çekildi bakalım ustalar kapışacak gelecek bölümde kaç bölüm sürer belli değil artık. Yalnız Shion ustasının geldiğini görünce bok varmış gibi koşup gitti. Dövüşü o noktalayacak yada ara dayagı yiyecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

145

Shion denilen bacaksız, canım dövüşün en güzel noktasında araya girmesi ile karaktere karşı duyduğum hoşnutsuzluk katsayısını ikiye katladı. Dede'de bıraksada şu eleman hocam, hocam diye diye can versede sevinsem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu işin sonu shoin usta diyecek ya benimsin yada kara toprağın diyecek sonunda :D Birinden biri ölecek işler o yöne doğru gitmeye başladı gibi geldi bana.

Tabi ustası sevilisinin ölmediğini öğeninceneler olacak güneş okulunu ne hale getirir düşünemiyorum doğrusu. Adam o kadın yüzünden karaköken eşiğine girmişti yanlış hatralmıyorsam. Bu manhwa her an her yere gidebilecek bir konuma geldi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bikaç haftadır okumuyorum sanırım en son 141 de kaldım bir ara okuyp güncele geleyim. Tam da Gomoonryong ortaya çıkmışken güncelden geride kaldım, benimki de iş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence bir an önce oku derim bahadır geldi ve çok pis geri geldi:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?