Jump to content
 • Kayıt Ol

Golden Time


CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Golden Time

TANITIM

Tada Banri liseden mezun olduğu gün arkadaşlarıyla birlikte kasabalarındaki ahşap köprü üzerinden evlerine giderlerken, suda bir şey gördüğünü sanan Banri ne olduğuna bakmak isterken köprüden düşer ve yaralanır. Yaraları iyileşir lakin bu kazadan sonra hafızasını kaybeder. Geçmişte tanıdığı herkes artık bir yabancıdır. Buna kendi de dahil çünkü artık başka biridir. Ailesi sürekli bildikleri ve sevdikleri Banri'nin ne zaman geri geleceğine dair ümitlerini korumaktadır.

 

Banri kazadan sonra üniversite sınavlarına hazırlanır ve hukuk fakültesini kazanır. Üniversite için Tokyo'da annesiyle birlikte bir ev kiralar ve evin eşyalarını düzdükten sonra annesi kasabasına geri döner. Banri artık koca şehirde tek başınadır.

 

Banri sabah erkenden okulun açılış törenine yetişmek için evden ayrılır fakat yolu bir türlü bulamaz. Etrafta kendi gibi giyinmiş öğrenciler vardır ve onlardan birinin peşine takılır, bu kişi ise Mitsuo Yanagisawa'dır. Onunda hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisi olduğunu öğrenince çok sevinir. İkili hemen birbirine ısınırlar lakin Mitsuo'da okulun yolunu bilmiyordur. Birlikte diğer öğrencilerin peşine takılırlar.

 

Bu sırada arkalarından Mitsuo diye seslenen bir bayan sesi duyarlar. Sesin sahibi elinde kocaman bir buket gül ile taksiden inen güzeller güzeli Kaga Kouko'dır. Banri kızı görür görmez etkilenir, Mitsuo ise panik içindedir. Kaga elindeki gül buketi ile Banri'ye vurup yere iter ve gülleri Mitsuo'ya verir. " Seni bulamayacağımı mı sandın" der ve yakında yine görüşeceğiz diye gülümser. Bu söz üzerine Mitsuo dona kalmıştır. İkili Kaga'nın taksiyle oradan ayrılması üzerine ancak kendilerine gelirler. Banri kızın kim olduğunu sorduğunda çocukluk arkadaşı olduğunu söyler ve hikayesini anlatır. İlkokuldayken Kaga'ya yardım etmiş sonrasında ilk, ortaokul ve lise hayatı boyunca bundan pişmanlık duymuştur. Çünkü çok zengin bir ailenin kızı olan Kaga aklını Mitsuo ile evlenmekle bozmuştur. Tüm okul hayatı boyunca ne kız ne de erkek, doğru dürüst arkadaşı olmamıştır. Kaga yüzünden herkes kendisinden uzak durmayı seçmiştir. Ondan kurtulmak için evinden çok uzakta ailesinin bile bilmediği bu hukuk fakültesini tercih etmiştir lakin nasıl olduysa Kaga burayı da öğrenmiştir. Ellerindeki gülleri diğer öğrencilere dağıtarak törende dikkat çekmek istemezler.

 

Okul açılış töreninden sonra sınıfta Kaga Kouka'yı da görürler. Mitsuo için onu görmek yetmezmiş gibi üstüne üstlük aynı sınıftadırlar. Ama Banri ilk görüşte aşık olduğu bu kızı görebileceği için çok mutludur. Lakin Kaga'nın gözü Mitsuo'dan başkasını görmemektedir. Mitsuo, Kaga'dan uzak durmak için her şeyi yaparken Kaga'da ona yakınlaşmak ve hakkında bilgi almak için Banri'yi kullanmaktadır. Banri durumun farkında olsa da oda Kaga'dan uzak kalmak istememektedir.

 

Kaga'nın okul hayatı asosyal kişiliği ve kibirli tavırları nedeniyle kimsenin yakınlaşmak istemediği biri haline gelmiştir. Böyle olunca Mitsuo'nun da deyim yerindeyse nefret ettiği bu kız sınıfta yalnız ve çaresiz bir güzel olarak Banri'nin karşısında durmaktadır. Gerek duyguları gerekte vicdanı Kaga'yı yalnız bırakmaya razı olmaz.

 

Böylece birbirlerini kovalama tarzı bir ilişki içinde bulunsalar da Banri'nin kayıp geçmişi okul hayatlarında farklı sulara yelken açmalarını sağlayacaktır.

 

KARAKTERLER

Kouko Kaga - Ana Karakter

Banri Tada - Ana Karakter

Nana Hayashida - Ana Karakter

Mitsuo Yanagisawa - Ana Karakter

Nana - Yardımcı Karakter

Takaya Satou - Yardımcı Karakter

Chinami Oka - Yardımcı Karakter

66517.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Golden Time

İngilizce: Golden Time

Japonca: ゴールデンタイム

 

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 9

Bölüm sayısı: 52

Yayım: 27 Ağu 2011 - 27 May 2016

Dergi: Dengeki Daioh

Eser: Yuyuko Takemiya (Hikâye), Umechazuke (Çizim)

Türler: Komedi, Romantik

 

İSTATİSTİKLER

Puan: 7.70

Sıra: 2053

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 22:12 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 36873

 

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 4
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • CHOBiTS

  2

 • Zenci zehir

  1

 • Sky_King_Goko

  1

 • Ungoend

  1

En Çok Yazanlar

güzel bir seriye benziyor türkçe çevirisini ypaan bir grub varmı ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla ben tanıtımını yaptıysam bilki Türkçe çevirisi yok. Büyük ihtimal yapilmazda animesi çıkacak zaten. Umarım hakkını verebilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konu ne böyle usta yav gel beni oku der gibi resmen, konusu böyle olağanüstüyse animesini az övmüşüm (gerçi övmenin yanından bile geçmezdi ya) arşive katmaya değer birşey hemen indirip bi okuyum tanıtım için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel bi mangaya benziyor.türkçeye çevrili olması iyi olurdu ama animesi çıkacaksa ona bakalım artık

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?