Jump to content
  • Kayıt Ol

Shingeki no Kyojin

AkuTan

Önerilen İletiler

Bugün çarşı iznimde 4 bölümüde izledim. Şu ana kadar beklediğime değen bir seri gidişatında.

Sanırım 25 bölüm olacakmış. Yeterli bir bölüm sayısı diye düşünüyorum.

Bu 4. bölümün sonu da tam yerinde bitmiş. Bakalım neler olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 108
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

22

• painscream

19

• loykad

9

• bedifeci

7

Oldukça iyi bir bölümdü gerçekten olay örgüsü iyi işleniyor. Mangasına göre olaylar sıralı işleniyor, mangasında bir ilerden bir geriden veriyorlardı, biraz kafa karıştırıcı oluyordu. ilerleyen bölümde gösterdikleri flashback'leri sırasına göre gösteriyorlar, gayet iyi ilerliyor seri. Keşke 25 bölüm olmasaydı Aptalca bir final yapıp da güzelim serinin içine etmezler umarım.(Claymore gibi bir facia'yı düşünerek söylüyorum.) Bu yılın animesi olacağına şüphe yok. Özellikle opening çok güzel :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

05

Aksiyonu gördük ama umutsuzluğu da gördük. Eren daha önce kendilerini kurtaran adamın yenmesi ile kendinden geçti ve hatasının bedelini ödedi. Seri zaten bu adam üzerine kurulu kesinlikle ölmeyecektir ama kolu koptu ve sanırım bacağı da koptu. Bu halde nasıl savaşacak onu merak ediyorum ben. Hala savaşabilecek düzeyde değiller.

Bir diğer nokta ise bu devler neyin nesi? Birden çıkıyor ve duvarı yıktıktan sonra kayboluyor. Ayrıca topları hedef aldı direkt ve bu da akıllı olduğunu gösteriyor. Bunların sonunu nasıl getirebilirsin ki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. Bölüm;

Ne devler çıktı arkadaş kafaları kopsa bile ölmüyorlar. Ayrıca kafası çalışanlarda mevcut:) Yalnız bizim Eren'i pis harcadılar. Elemanda organ kalmadı, artık yaşarsa öyle sağlam bir dayanak sunmalılar ki, vay demek böyleymiş diyelim. Sanırım gelecek bölüm kız'ın geçmişi hakkında falan. Ne cevherler taşıyor acep:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 05

Bölümün sonlarını izlerken koca bir "oha" çektim. Bu beklediğim bir şey değildi açıkçası.

Eren'in titanla olan mücadelesi sırasında, titanların birden ortaya çıkan ve yine birden kaybolan yapıya sahip olduklarını görmüş olduk. Eren o kadar kararlı ve akşam fasulye yemişçesine o kadar gaz ile doluydu ki Titan'ı öldürebileceğini düşünüyordu. Titan'ın aniden belirmesi ve aniden kaybolması nasıl bir özelliğe sahip olduğunu merak ettriyor. Fakat şimşek çaktığında gelebiliyorsa ki öyle düşünüyoruz ama tam emin değiliz; neden duvarın içinde belirmiyor?

Seride Eren ön planda tutuluyor ve Titanlara karşı onun mücadelesini izliyoruz ama en çok merak ettiğimiz ve görev yeri farklı olan Mikasa ne yapıyor bilmiyoruz. Görüyoruz ki kendisi rütbe atlıyor. Kendisinin çok yetenekli olduğu vurgulandı ama biraz da aksiyonda görsek artık onu.

Titanlarla ilgili epey bilgi edindik bu bölümde. Üstün rejenerasyon yetenekleri olduğu, akullı olmadıkları, zevk için insan yedikleri, üreme organları olmadığını ama yine de bir şekilde üreyebildikleri falan. Bu ön bilgiler titanlar konusunda daha da merak uyandırıyor açıkçası. Kimisi insanlara bu kadar benzer yapıdayken kimisi nasıl zırhlı ve bu kadar güçlü olabiliyor.

Zeki olmadıkları söyleniyor keşif birlikleri tarafından fakat büyük ti,tan oldukça zeki görünüyordu. Yoksa her seferinde gelip o ön kapıyı kırmaz ve diğerlerine yol açmazdı.

Bölümün asıl şaşırtıcı kısmı bütün o gaz konuşmalar, sen dah açok öldürürsen ben dah açok öldürürümden sonra karakterlerin sinek gibi ezilip öldürülmeleriydi. Bunların olacağınıo bekliyorduk ama ana karakter olarak gösterilen Eren'in kol bacağının kopacağına ihtimal vermemiştim her ne kadar daha önce Titanlar tarafından yenilse dediysem de. Bu hareket animenin şu ana kadar yaptığı en cüretkar hareketti.

Sonraki hafta muhtemelen Eren'in elindkei kılıçlarla devin ağzını yararak oradan çıkacağını varsayarak bu haftaki şaşkınlığımı çok sürdürmemem gerektiğini de hesaba katmalıyım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende 5. bölümü şimdi izledim. Devler bu bölümde aktı desek yeridir. Önceki bölümlerde devler bu kadar aktif killing yapmıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6.bölüm Eren yokken ortalıkta , geçmişe yolculuk yaptık."Mikasa ile Erenin karşılaşması" Mikasanın ailesinin yok edilmesi Erenin Mikasayı kurtarması ; Mikasanın nasıl soğuk kanlı hale geldiğinin anlatılması.

Bir bölüm önceki Titanlar ne kadar akıllıydı ancak bu bölümdeki devler Mikasa karşısında tutunamadı devlere acımadım değil.:011: Ayrıca Erenin daha tanımadığı Mikasayı bulması Mikasayı satmak için kaçıran büyük adamlarla baş etmesi çok hızlı ve afaki anlatılmış.Son olArak Mikasanın boynundaki atkınıN anlamını da gördük Mikasa için erenin Eren için Miksanın önemi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla dayanamadım mangasına daldım. : En azından o dev tarafından yenme muhabbetinin sonucunu görecek kadar okuyup kapattım. Yoksa çatlatacaktım. XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende çok merak ediyordum Eren'i ama mangasını okursam bölüm beklemenin heyecanı kalmaz diye hiç yeltenmemiştim. Bölümün altındaki yorumlardan spoiler yedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. ve 6. bölümü bir kerede izleyince insanın tepkisi "bu ne ulan" oluyor. Serileri bu yüzden sevmiyorum işte.

Herkes "Eren'e ne oldu la?" sorusunun cevabını bekliyor benim canım yönetmenim. "Mikasa bu atkıyı; kimden,ne zaman, nasıl vb. aldı?" sorusunun cevabını değil. Tavan yapan aksiyonu, cehennemin dibine niye postaladın? Armin'in geçmişine inerken Eren'i, deve yedirmeyi biliyorsun. E Mikasa'da da yap bunu!

Yalnız 5. bölümde bayağı düz mantık bir izleyici olduğumu fark ettim. Eren'in kol bacak koparken Eren'in ölmemesini,bu bölümün rüya olmasını isterken buldum kendimi. Hâlbuki değer verilenler, ana karakterini ustaca öldüren yönetmenler değil midir? Eren'in ölümü ustaca olmadığı için herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 06

Mikasa üzerine odaklanan güzel bir bölümdü fakat hepimizin merak ettiği Eren'in durumuydu. Heyecanı hadsiz bir şekilde arttırmak adına klişe bir hareketle onu göstermediler. Mikasa'nın Eren için ne ifade ettiğini, Eren'in de Mikasa için ne ifade ettiğini göstererek bir sonraki bölümlerde Mikasa'nın olaydan haberdar olması ile dramatik durumun altını dolduracak bir girişimdi bu bölüm.

Mikasa'nın da geçmişini merak ediyoruz. Eren'in üvey kardeşi olduğundan haberdardık zaten onu buraya getirenin ne olduğunu tam olarak öğrenmiş olduk. Bölümde ise eksik ve mantık hataları fazlasıyla çoktu. Eren daha mikasa'yı tanımadan onu kurtarmaya gidiyor. Nerede olduğunu nasıl biliyor? Sanki eliyle oraya koymuş gibi buldu kendsini. O yaşta bir çocuk kocaman adamların hakkından bir hamle ile geliyor. Ya o adamlar çok saftı ya da Eren çok şanslı. Mikasa'nın ailesini özel bir klan olduğu için bastılar. Bu klan tam olarak nedir ne yapar? Niye bu kadar özeller.

Bu gibi belki ilerde açıklanacak ya da üstü örtülecek sorular bırakıldı bölümde.

Mikasa evet bir dahi sınıfın en iyisiydi fakat tek hamlede tüm Titanları öldürmesi de bariz Mikasa'ya torpil olmuş ve çok abartı. Geçen bölüm serzenişte bulunmuştuk Mikasa'da aksiyona katılsa diye bu bölüm o konuda tatmin ediciydi bizi duydular herhalde.

Burası yeri değil ama konsept dizaynırı Kouji Tajima'nın (Captain Harlock, Les Miserables, Tocal Recall Remake, Dragon Age, Garo) çevirilecek olan Attack on Titan LA filmi için resmi olamayan, sırf hobisine olarak yaptığı fanart olarak adlandırabileceğimiz, şu posterini paylaşmak istiyorum oldukça hoşuma gitti.

pKMmq.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
@Bahamecha

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=538327659539944&set=a.153259144713466.24849.100000881437772&type=1&theater bu adreste eleman "bu fanmade posteri ben yaptım" diyor. Kaynak gösterebilir misin?

diyenin adı da Kouji Tajima. Afişin altında koujiart.blogspot.com adresi var. Google'da resimle arama yaptığında çıkan bütün resimlerin altında da aynı adres yazıyor. Ana sayfada görünen işler de yeterince ikna edici. Bunu yapan bunu da rahatlıkla yapar. Ve kendisi Shingeki no Kyojin ekibinden olmadığından, yaptığı iş de netice itibariyle fan art oluyor.

Film haberi ise sanırım bi yanlış anlaşılma üzerinden yayılmış bi haber. Adamın da böyle bi iddiası yok zaten, "Attack on Titan" gibi bi fan art film afişi yaptım diyor. Geçen Aralık ayında ANN'de çıkmış bi film prodüksiyonunun askıda kaldığı haberi var, onun üzerine böyle bi afiş görününce insanlar film ile afişi kafalarında birleştirmiş olsalar gerek.

Neyse, yani film eninde sonunda çıkacak gibi, ama bu afiş o filmin afişi değil. Zaten öyle olsaydı her tarafında Kouji Tajima yazmazdı :P

Yakıştıramadım Baha, sen bu oltalara gelecek adam değildin. Ama afiş güzelmiş, ordan yırttın :D Takdir tekdiri götürdü, nötrdesin :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yanlış anlaşılmış açıklama yapmalıydım sanırım daha fazla. Kouji Tajima'nın kendisi yapmış bunu ama öyle film için değil. Hobisine yapmış anlayacağınız. Animenin posterinden etkilenerek bunu yaptığını da dile getirmiş. Özellikle filmin afişi olsun diye yaptığı bir şey değil. Adamın canı sıkılmış yapmış.

Ben de afişi çok beğendiğim için paylaştım :)

Afiş üzerindeki film tarihi falan da gerçek değil onu da belirteyimde. Daha fazla yanlış anlaşılma olmasın.

@Akuma_Blade

Kaynak:ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

n6z2j.jpg

Shingeki no Kyojin 7.Bölüm ; bölüm hızlı geçti geçti Mikasa ,ekiplerin köşeye sıkışması, tesisat için gaz sıkıntısı ,arminin vicdan azabı ve meşhur devimizin ortaya çıkışı.

n6z6d.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 07

Genel olarak toparlanma bölümüydü. Bu bölümde karakterler üzerindeki psikoloji oldukça iyi yansıtılmış. Öyle çaresiz kaldıkları anlarda insanların kolayca hayatlarından vazgeçebilmeleri tam da olması gereken durumu yansıtıyordu. Sizden daha güçlü bir düşmana karşı ne kadar şansınız olabilir ki? Zayıf olan karakterler için hiç bir şans yok ve ölüm bir kurtuluş yolu.

Hayatta kalmayı ve dövüşmeden ölmemeyi yeğleyeneler için ise hala bir umut var.

Mikasa durumun farkına vararak diğer arkadaşlarının arasına katılıyor ve aslında hala Eren'i aramakta. Armin'i bulunca da bu merakını ilk elden öğrenmiş oluyor. Bunun sonucunda Mikasa gibi bir karakterden beklemediğim bir hareketle ben hepsini öldürürüm hepinizden güçlüyüm gibi dramatik moda düşüp güçlenen karakter tipolojisini sergiliyor ve o gazla bir kaç Titan'ı deviriyor. Öfkeyle kalkan zararla oturur misali belki de en önemli ekipmanı olan gazla çalışan iticilerinin gazını tüketiyor.

Armin bunun farkında ama ona bunu anlatabilecek durumu bulamıyor. nitekim gaz bitmesinden dolayı yere kapaklanıyor. En iyi savaşçı bu duruma düşünce diğerleri ne yapacak?

Mikasa'yı o anda bir dev buluyor ve o sırada hayatından vazgeçmiş olmasına rağmen iradesiz ve istemsiz olarak hayatta kalmaya devam ediyor. Belli ki bir güç onu hayatta tutuyor. Bunu tahmin etmek zor değil. Eren'e olan inanışı ve bağlılığı. Nitekim animennin temel karakteri bu bölümde harcanmayacağı için bir Titan daha beliriveriyor orda ama bizi şaşırtma düşüncesiyle o Titan diğer Titan'ı eziyor, parçalıyor. Halbuki biz o da Mikasa'nın peşine düşecek sanmıştık değil mi? Ya ya...

Bu Tian'ın Eren olma ihtimali var ya da öyleymiş gibi gösteriliyor. Hemen yorum yapıp yanılşmakta istemiyorum ama Eren olması hikayeyi güzelleştirir. İnsanoğlu'nun yanında da Titanlar olsun ki savaş adaletli bir yapı alsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok şükür spoiler yediğim kısım çabuk geldi de hoş oldu :D

Mikasa'nın, milleti canladırmak için farklı ve bir o kadar da itici bir yol seçmesi hoş olmuş. Sanırım Mikasa, iticisindeki gazın bitmek üzere olduğunun farkındaydı ve sırf milleti gazlamak için bir nevi ölüme atladı. Bu tavrı, Eren'in ölüm haberinden sonra takınması ise ölmeye niyetli olduğunu nispeten destekliyor. Buna rağmen Eren'le ilgili hatıraları sayesinde mücadeleye devam etmesi ise daha bir güzel olmuş. Birçok yönden sevdiğim bir bölüm oldu.

Yalnız Eren'in devleşmesi olayının nasılını güzel bir şekilde açıklarlar umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime son halini almaya başladı,mikasanın soğuk kanlılığı her zaman ki gibi ağır bastı. Mikasanın son olanlardan sonra duygu olarak eren e boş olmadığını hissettim nedense. Serinin olaya girmesiyle birlikte ilk bölümlerden bazı soru işaretleri bıraktı.Bay jeager ın eren e verdiği anahtar -sanırsam rüyasında veriyordu- mesela.

bölümde görünen titanın -insanlar tarafında olan- titanların zayıf noktasını bilmesi ve titanlara hücum alması akıllarda sor işareti bıraktı şahsen ben eren olabileceğinden kuşkulanıyorum.Yardım sever titanın hareketleri diğer fill bölümündeki eren in mikasayı kurtardığı bölümü anımsattı kesinlikle eren !Diğer bölümler de titanların üreme organları olmadığını,insanlarıda aç oldukları için yemediklerini söylemişti öğretmen sanırsam yenilen insanlar titan oluyor -bir çeşit üreme diyebiliriz-,bu da üstteki tezimi kanıtlıyor ama bir yandan diğerleri neden insanlara saldırıyor gibi de soru işareti bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8.Bölüm

Erkenden izledim.Uyarlama olarak her zamanki gibi iyiydi.Müzikler de gayet uyumluydu.Yalnız bazı sahnelerin animasyonları pek iyi olmamış.Özellikle bizim devin, diğer devler ile dövüş sahneleri daha iyi olabilirdi.Bluray çıkışında kalitesini düzeltirler diye umut ediyorum

Bu sahne güzeldi :)

tv1369508703124.gif

Puanım:4/5

Haftaya iyi bir bölüm var.Levi geliyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 08

Sağlam bölümdü. Armin fiziksel bakımdan ne kadar güçsüz olsa da aklı ile çok güçlü olabileceğini bu bölümde gösterdi. Gerçi bu tip karakterlerin genel özelliğidir bu. Etraflarına fiziksel olarak bir şey katamasalarda, çoğu zaman sızlansalarda zekaları ile takdiri kazanır ve günün kurtulmasına yardım ederler.

Bir yandan dost Titan diğer Titanları ezerken artık benimsediğimiz ve hiçbirine bir şey olmamasını istediğimiz ekip, donanımlarını yedekleyecek destek ünitesine vardılar bu bölümde.

Bazen ekip arasında öyle güzel dialoglar geçiyor ki içlerinden birinin death flagı çektiğini düşünüyorsunuz. Bu da izlerken bir gerilim yaratıyor. Hemen konuşma sonrasında da biri ya da birileri gidiyor. Hayatta kalma mücadelesi verilen bir animede bu tekinsizliği yaşamak hoş ama birilerinin ölmesine de içim el vermiyor yahu. Bu yüzden bu tür konuşmalar olunca ister istemez huzursuzlanıyorum.

Ne diyorduk? Armin güzel bir planla destek birimindeki depoda devlerden kurtulmalarını sağladı ve gazları biten bütün ekip gerekli malzemelerini aldılar ve artık oradan kurtulmamak için hiçbir sebepleri yok.

Geçen haftadan bu yana en merak ettiğimiz konu ise yandaş devin Eren olmasıydı ki onu da enteresan bir gelişimle açıkladılar. Eren'in tamamen dev olduğunu düşünüyordum ama aslen kendisi, koca bir dev kabuk oluşturmuş gibiydi. Adeta o devin içine girmiş ve onu ele geçiren bir parazit gibiydi. Muhtemelen onu yiyen dev, Eren'in düşünceleri ve duyguları ile öyle enteresan bir değişim gösterdi. Eren'in dev içerisindeki konuşlandığı kısımda enteresandı. Tam da devlerin zayıf noktalarının bulunduğu omurga kısmına yerleşmişti. Bu da şu demek olabilir. Eğer biri o kısma yerleşebilirse devler kontrol edilebilir. Bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz ayrıntısıyla.

Eren'in devlerle bu teması üst yönetimdekileri kızdırmış olacak ki Eren'i insanlığın düşmanı ilan ediyorlar bir sonraki bölümde. Sizi anlamayan bir yönetimden ne bekleyebilirsiniz ki başka? Eren'in işi artık daha zor hem insanlığı hem de devleri karşısına almış durumda ve her ikisine karşı savaşmak zorunda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bölüm sonlarında bana küfür ettirmek gibi bir alışkanlık kazandılar sanırım. Yine çok acayip bir yerde bitti. Böyle giderse mangasına başlayacağım.

Eren'in babasının tırt bir doktor olmadığını öğrendik. Tabii neyin ne olduğu henüz tam olarak belli değil. Devler üstünde nasıl araştırma yaptı, cidden merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. bölüm güzel bir bölümdü

arkadaşlık ,geçmişi hatırlama isteği ve doktor. Son sahneler

iyi seslendirilmişti.Artık mahsene bodruma doğru yolculuk başladı acaba yetişecekler mi yoksa tutuklanacaklar mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yemiyorum artık bu numaraları mangasını bir kaç saatte bitirmişimdir,

klasik genetik araştırma kötü gitti,devler oldu,ona karşı dev adamlar üretelim

yani sıradan bir araştırma berbat oldu,etrafı toparlayalım işine dönüyor...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu ara sürekli gözüme çarpan seri. Yorumların bir kısmını kudum.Birçok arkadaş beğenmiş herkes dramatik olduğunu yazmış. İlgimi çekti indirmeye başlayacağım.

Özellikle dram dozunu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

nyyz7.jpg

10.Bölüm ekibin teslim olup olmaması meselesi üzerine kurulu.Titanların sevmediği ,insanların ise korktuğu bir durum.Titanların içine yerleşen parazit bir yapı.Doktor neler yapmış .Gelecek bölüm erenin sorgulanması safhası geniş yer tutacak gibi.Bölüm idare eder düzeyde ,diyalogların olduğu bir bölümdü.Aksiyona belli bir süre ara veriliyor diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?