Jump to content
  • Kayıt Ol

Shingeki no Kyojin

AkuTan

Önerilen İletiler

ilk 9 bölüm diyalogları o kadar olgundu ki armin in kendilerini savunurken kurduğu cümleler şaşkına çevirdi ben şahsen daha sivri cümleler beklerdim.

komutan ortaya çıktı,2.bir top atışını engelledi ve sakallı ile aralarında ilginç bir diyalog geçti,belki ileride bir iç çatışma da görebiliriz.

Dr.Jeager her geçen gün daha ilginçleşiyor burada mı yazdım bilmiyorum başka forumlar da yazmış olabilirim,titanların arkasında bir insanın olduğunu ve bu kişinin Dr.Jeager olabileceğinden bahsetmiştim,eren son kısımlarda ki konuşması ile açık kapı da bıraktı izleyip göreceğiz her şeyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 108
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

22

• painscream

19

• loykad

9

• bedifeci

7

Bakayalo

Son iki bölüm (11-12) için konuşuyorum: Biraz daha yavaşlarsa Naruto'ya dönecek. Tamam, full aksiyon beklemiyoruz, zaten aksiyon-drama dengesini iyi kurduğu için sevdik bu animeyi; ama drama falan değil, basbayağı sündürmüşler. 15 dakikalık, bilemedin bir bölümlük hikâyeyi iki bölümde izledik. Bu seferlik yedik diyelim, ama sezon finalinde bunu telafi etmezlerse takibi bırakırım (gerçi kimin umurundaysa benim takip edip etmemem :q015:). Mangasının da çizim tarzı hiç hoşuma gitmiyor, animenin bitmesini bekleyip toptan izlerim artık :P Spoiler'ın hasını yemişim zaten, vız gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesi güzel gidiyor lakin Bleach gibi önceki bölümün özetine geniş yer vermeye başladılar. Mangasına iki yıl önce başlamıştım romantizm olmaz diye ilk bölümde bırakmıştım ama yeniden başladım ve kotonaru çeviri sayesinde zevkle okudum.

Anime manganın 35. bölümüyle büyük ihtimal biter.

Manga aylık çıkmaya devam ederse ikinci sezon içinde en az 3 yıl beklemek gerek. Muhtemelen Claymore gibi yarım kalacak buda.

Benim şu anki en büyük beklentim 13. bölümden itibaren gelecek yeni açılış ve kapanış klibi ve şarkısı olur. İlk klip gibi heyecan verici bir şarkı eşliğinde bir şeyler hazırlayabilecekler mi merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shingeki no Kyojin 13 İnsanlığın titanlara karşı ilk büyük zaferi: Erenin bir önceki bölüme göre kendini toparlaması iyi oldu.Ancak arada geçiştirilen yerlerde var. Nerdeyse Koca taş kale duvarını kapatana kadar bölüm bitecekti.İyi bölümdü ancak gereksiz kısımlarda vardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

13.5

Recap bölümleri hiç sevmiyorum. Bir hafta bütün animasyon ekibi dinlensin diye yapılıyor herhalde :011:

Bu haftayı boş geçirdik haftaya Eren'in mahkemesi var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 17

Bu bölüm animasyon, çizim, ost vs. bakımından çok üstün ve güzel bir bölümdü.

Birliğin formasyon oluşturduğu kısımlar epey heyecanlı olmuş. Formasyon sebebiyle Titan'la ilk tanışanların sinyal verip diğerlerinin de bu konuda ötekileri bilgilendirmesi epey akıllıcaydı.

Karşılaştıkları Titanlar formasyonu bozmaya çalışsa da öyle güzel düşünmüşler ki her şeyi kaçışları kolay oldu. Ta ki; anormal olanlarla çatışana kadar.

Sasha'nın karşılaştığı titan tarafından kovalanması epey gerilimli olmuş. Sasha'yı her ne kadar shounen unsuru olarak görsekte öldüğünde çok üzüleceğimiz karakterlerdne biri olacak sanırım.

Dişi Titan! Kimliğini hepimiz bariz anlamışızdır. Annie'nin de bu deneyler sonucu bir Titan olacağı aklıma gelmezdi. Diğer gruptan ayrılarak kendsinin polis grubuna katılması, şüpheleri daha da arttırdı. Asıl amaçları Eren'i ele geçirip yok etmek ola ki Titan formuna geçti hemen. Eren'in grubunda belki daha fazla şüphelenilen kişi var ki Eren'in formasyondaki yeri her birine farklı olarak söylenmiş. Tabi Eren'i hala tehlike unsuru olarak gören başka gruplarda var.

Reiner'dan da şüpheleniyorum açıkçası. Annie titan formundayken onu rahatlıkla elimine edebilirdi ama Reiner avuçlarının içinden kolayca sıyrıldı. Gerçi Armin ve Jean'ı da çok kolay harcayabilirdi. Şu an için tek hedefi Eren olduğu için onlara bir şey yapmadı herhalde.

Daha kimlerin titan olduğuna şahit olacağız bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 17

Bu bölüm animasyon, çizim, ost vs. bakımından çok üstün ve güzel bir bölümdü.

Birliğin formasyon oluşturduğu kısımlar epey heyecanlı olmuş. Formasyon sebebiyle Titan'la ilk tanışanların sinyal verip diğerlerinin de bu konuda ötekileri bilgilendirmesi epey akıllıcaydı.

Karşılaştıkları Titanlar formasyonu bozmaya çalışsa da öyle güzel düşünmüşler ki her şeyi kaçışları kolay oldu. Ta ki; anormal olanlarla çatışana kadar.

Sasha'nın karşılaştığı titan tarafından kovalanması epey gerilimli olmuş. Sasha'yı her ne kadar shounen unsuru olarak görsekte öldüğünde çok üzüleceğimiz karakterlerdne biri olacak sanırım.

Dişi Titan! Kimliğini hepimiz bariz anlamışızdır. Annie'nin de bu deneyler sonucu bir Titan olacağı aklıma gelmezdi. Diğer gruptan ayrılarak kendsinin polis grubuna katılması, şüpheleri daha da arttırdı. Asıl amaçları Eren'i ele geçirip yok etmek ola ki Titan formuna geçti hemen. Eren'in grubunda belki daha fazla şüphelenilen kişi var ki Eren'in formasyondaki yeri her birine farklı olarak söylenmiş. Tabi Eren'i hala tehlike unsuru olarak gören başka gruplarda var.

Reiner'dan da şüpheleniyorum açıkçası. Annie titan formundayken onu rahatlıkla elimine edebilirdi ama Reiner avuçlarının içinden kolayca sıyrıldı. Gerçi Armin ve Jean'ı da çok kolay harcayabilirdi. Şu an için tek hedefi Eren olduğu için onlara bir şey yapmadı herhalde.

Daha kimlerin titan olduğuna şahit olacağız bakalım.

Yorumuna katılıyorum ve 1-2 şey de ben ekleyeyim.

Zırhlı olanların insan oldukları ve Titan' a dönüşebildikleri bir teori var seride. Peki bu Titanlar neye hizmet ediyor? Neden böyle bir şey olsun istiyorlar? Asıl problemlerden biri bu bence. İnsanları öldürerek elde edeceği ne olabilir? İnsan ırkını yok etmek mi yoksa bambaşka sebepler mi var işin içinde? Umarım bunları detaylıca görürüz.

Bir diğer şey ise, şu başta çıkan büyük titan. Muhtemelen o da insan ve diğer zırhlı olan. Peki, bu titanlardaki zırh durumu veya o kadar büyük olma durumu neye göre oluyor?

Kısacası aklımda bir dünya soru var ve heyecanla bekliyorum bir sonraki bölümü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Yorumuna katılıyorum ve 1-2 şey de ben ekleyeyim.

Zırhlı olanların insan oldukları ve Titan' a dönüşebildikleri bir teori var seride. Peki bu Titanlar neye hizmet ediyor? Neden böyle bir şey olsun istiyorlar? Asıl problemlerden biri bu bence. İnsanları öldürerek elde edeceği ne olabilir? İnsan ırkını yok etmek mi yoksa bambaşka sebepler mi var işin içinde? Umarım bunları detaylıca görürüz.

Bir diğer şey ise, şu başta çıkan büyük titan. Muhtemelen o da insan ve diğer zırhlı olan. Peki, bu titanlardaki zırh durumu veya o kadar büyük olma durumu neye göre oluyor?

Kısacası aklımda bir dünya soru var ve heyecanla bekliyorum bir sonraki bölümü.

Bence en büyük etken insanlığa hükmetmek. Gidip dış dünyaları keşfetmelerine engel olmak ve o kısıtlı dünyalarında onlara gereken bazı şeyleri vererek onları elde tutmak. Eren'in en büyük amacı dış dünyaya açılmaktı. Tam da bunu istediği sırada Titan saldırılarına mağruz kaldılar. Bu teorinin altını destekleyecek eminim başka şeylerde vardır.

Zırhlı 100m. koşucusuna benzeyen titanı Reiner'a benzettim ben bu bölümden sonra. Titan olabilme konusundaki yetenekleri onları daha güçlü yapabiliyor olabilir. yani titan formundayken ne kadar bilincin yerinde olursa geliştirdiğin titan zırhı da ona göre kuvvetlenip güçleniyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence en büyük etken insanlığa hükmetmek. Gidip dış dünyaları keşfetmelerine engel olmak ve o kısıtlı dünyalarında onlara gereken bazı şeyleri vererek onları elde tutmak. Eren'in en büyük amacı dış dünyaya açılmaktı. Tam da bunu istediği sırada Titan saldırılarına mağruz kaldılar. Bu teorinin altını destekleyecek eminim başka şeylerde vardır.

Zırhlı 100m. koşucusuna benzeyen titanı Reiner'a benzettim ben bu bölümden sonra. Titan olabilme konusundaki yetenekleri onları daha güçlü yapabiliyor olabilir. yani titan formundayken ne kadar bilincin yerinde olursa geliştirdiğin titan zırhı da ona göre kuvvetlenip güçleniyor olabilir.

Bilincin ne kadar yerinde olursa o kadar kuvvetli olursun veya özelliğine göre daha güçlü olma durumu olabilir. Mantıklı bir teori.

İnsanlara hükmetmek olsa bile zaten 2 sur yıkıldı ve dışarıyla pek bağlantıları yoktu şu ana kadar. Sur içinde yaşıyorlardı devamlı, tek Eren dışarıya açılacak diye insan oğlunu ortadan kaldıracaklarını sanmıyorum, hatta dışarıya açılması işlerine gelebilirdi. İnsan oğluna hükmetmek de sanki olmaz gibi geliyor, ben başka bir şeyler arıyorum veya istiyorum nedense.

Bunları yazarken başka bir soru geldi aklıma. Öteki titanlar, akıllı bir şekilde hareket etmeyenler, nasıl çoğalıyorlar?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bilincin ne kadar yerinde olursa o kadar kuvvetli olursun veya özelliğine göre daha güçlü olma durumu olabilir. Mantıklı bir teori.

İnsanlara hükmetmek olsa bile zaten 2 sur yıkıldı ve dışarıyla pek bağlantıları yoktu şu ana kadar. Sur içinde yaşıyorlardı devamlı, tek Eren dışarıya açılacak diye insan oğlunu ortadan kaldıracaklarını sanmıyorum, hatta dışarıya açılması işlerine gelebilirdi. İnsan oğluna hükmetmek de sanki olmaz gibi geliyor, ben başka bir şeyler arıyorum veya istiyorum nedense.

Bunları yazarken başka bir soru geldi aklıma. Öteki titanlar, akıllı bir şekilde hareket etmeyenler, nasıl çoğalıyorlar?

İnsanları umutsuzluğa sürükleyip yönetmek çok daha kolay ya da onlar öyle düşünüyorlar. Dolayısıyla kendi hükmedebildikleri bir tehlike ile onların yüreklerini korku salıyorlar.

Sırf Eren için elbette kaldırmıyorlar. Eren bizim gördüğümüz dışarıya açılmak isteyen kişiydi o nedenle ondan giderek örnek verdim. Şu an benim aklıma da başka şeyler gelmiyor.

Onlar da deney ürünü bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortalama bir serinin sürekli pohpohlandığını daha önce defalarca görmüştüm fakat rezil,berbat bir serinin bu kadar çok pohpoh yediğini ilk defa görüyorum..Yani bir seri ancak bu kadar abartılabilir..Nesi güzel anlayamadım hala nesini beğeniyorlar meraktayım..Gayet ortalamanın çok çok altında bir anime wew445

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
Bakayalo

EveTaku'nun çevirmeni Rekyu tatilde olduğundan 21'de Horrible'a kaldık.

Eoten sevenler Commie'ye de takılabilir tabi.

Bölüm başına boş geçirilen dakika itibariyle ortalamanın çok altında bir shounen anime olduğunu ben de tasdik ederim. Onun haricinde hangi ortalamanın ne itibarla çok çok altındaymış, merak ettim; aydınlanmak isterim. Favori anime listesi Naruto'nun da dahil olduğu shounen'lerden ibaret olan birinin "ortalama"dan kastının ne olduğunu pek bilemiyorum da... Kimsenin bu diziye sanat eseri muamelesi yaptığı yokken pohpohtan kasıt nedir, onu da ayrıca merak ediyorum. Türü için pekâlâ "popüler anime" denebilecek bir dizi işte, türünün de iyi bir örneği; popüler olmasından daha doğal ne olabilir? Aksiyon var, dram var, gerilim var; türün gereği olan mütevazı ölçüler içerisinde yeterince ilginç duran epik soslu bir hikâye var... Shounen kitleye hitap eden bir popüler animeden daha ne bekleyelim, edebî eser olmasını mı? Fullmetal Alchemist oldu, ama öyle işler kırk yılda bir çıkar, iki sezonda bir değil. Bu sene elimizde bu var, eğleniyoruz. Seneye Allah kerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

21. bölüm neydi öyle? Uzun zamandır bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum, bölümü tekrar izleyecek kadar beğendim, o derece.

Dişi dev her açıdan Eren' den üstünken Eren kendini tutamayıp savaşa girdi ve kaybetti. Bu elmasa dönüştürme her devde var mı yoksa sadece bu dev mi kullanıyor bilmiyorum ama elmas en sağlam maddelerden zaten. Her türlü bir mağlubiyet olacaktı çünkü takım arkadaşları yenilmiş, tek başına kalmış bir Eren' in deve dönüşmekten başka şansı yoktu. Devi baya zorladılar ama yeneceklerine inanmadım ben başından beri. Deve dönüştüğü için de haklı buluyorum Eren' i. Kaçsa bile daha fazla kayıp verileceğine inandı muhtemelen ve zaten devlere olan kini daha da körüklenince kendini tutamadı.

Mikasa ise tek başına takım kadar etkiliydi neredeyse. Levi, Mikasa ve Eren ile birlikte yenebilirlerdi belki de devi.

Şimdi aklımda oluşan bir dünya soruyla gelecek bölümü bekliyorum.

Dişi dev nereye gidiyor? Eren öldü mü? Kime hizmet ediyor? Eren neden önemli? Gelişmesinden mi korktular?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 22

Dram yüklü bir bölümdü.

Mikasa'nın Eren'i kurtarma çabası meyvesini verdi. Levi ile iyi bir takım kurmaları sonucu dişi devi çokta zorlanmadan alt ettiler. Bu da şu soruyu doğurdu kafamda. Neden iki yetenekli elemanı daha öönce dişi deve karşı kullanmadılar. O kadar insan ölmeyeceği gibi amaçlarını gerçekleştireceklerdi. Dişi Dev'in alt edilemeyen bir düşman olduğunu göstermek istediler diye düşünürsek bu bölümde neden bu kadar çabuk alt edildi? Bu gibi zayıf kurgulara bu seride yer verilmemeliydi. Heeycanlı izlemesi zevkli olsa da genele yaydığımda eksi olarak düşündüğüm bir kısım oldu.

Dieter ve arkadaşının geride kalan ölüleri almak istemeleri yine konvoya büyük sıkıntı yaşattı. Bir erin yapması gereken komuttanının emrine uymaktır. Komutan bile istemeye istemeye bazı kararlar vermek zorunda kalıyor. sanmıyorum ki Erwin duygusuz olsun. Geri kalanların hayatta kalmasını sağlamak için artık ona bir yarar sağlamayacak olan cesetleri geride bırakma düşüncesini mantıklen doğru buldum. İnsanlık olarak olaya bakarsam bence de kurtarılmamılardı en azından bir mezara gömülmeleri gerekliydi çünkü. Tabi bazen katı olmak ve kendini düşünmek gerekebiliyor. Burda da bu durum çok güzel işlenmişti.Nitekim Dieter'ın bu hareketinden dolayı yanındaki arkadaşı öldü. Bir çok kişi tehlikeye girdi. Taşınacak cestelerden bile feragat etmek zorunda kaldılar.

Petra'nın cesedi atılırken içim bir tuhaf oldu. Levi ne kadar soğuk dursa da onun da içi cız etti. Etkileyici bir sahneydi.

Köye döndüklerinde ise halk tarafından yine yuhalanan taraf oldular. Halbuki hayatlarını ortaya koymuşlardı. Halkta haklı bir yerde ama asker olduğun için başın dim dik onların arasından yürümeli ve söylenenlere kulak asmamalısın. Halka hizmet etmek gerçekten çok zor. Ne yaparsan yap memnun olmayan birileri olacaktır.

Haftaya Armin Annie'yi pusuya düşürecekmiş gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 22

Dram yüklü bir bölümdü.

Mikasa'nın Eren'i kurtarma çabası meyvesini verdi. Levi ile iyi bir takım kurmaları sonucu dişi devi çokta zorlanmadan alt ettiler. Bu da şu soruyu doğurdu kafamda. Neden iki yetenekli elemanı daha öönce dişi deve karşı kullanmadılar. O kadar insan ölmeyeceği gibi amaçlarını gerçekleştireceklerdi. Dişi Dev'in alt edilemeyen bir düşman olduğunu göstermek istediler diye düşünürsek bu bölümde neden bu kadar çabuk alt edildi? Bu gibi zayıf kurgulara bu seride yer verilmemeliydi. Heeycanlı izlemesi zevkli olsa da genele yaydığımda eksi olarak düşündüğüm bir kısım oldu.

Dieter ve arkadaşının geride kalan ölüleri almak istemeleri yine konvoya büyük sıkıntı yaşattı. Bir erin yapması gereken komuttanının emrine uymaktır. Komutan bile istemeye istemeye bazı kararlar vermek zorunda kalıyor. sanmıyorum ki Erwin duygusuz olsun. Geri kalanların hayatta kalmasını sağlamak için artık ona bir yarar sağlamayacak olan cesetleri geride bırakma düşüncesini mantıklen doğru buldum. İnsanlık olarak olaya bakarsam bence de kurtarılmamılardı en azından bir mezara gömülmeleri gerekliydi çünkü. Tabi bazen katı olmak ve kendini düşünmek gerekebiliyor. Burda da bu durum çok güzel işlenmişti.Nitekim Dieter'ın bu hareketinden dolayı yanındaki arkadaşı öldü. Bir çok kişi tehlikeye girdi. Taşınacak cestelerden bile feragat etmek zorunda kaldılar.

Petra'nın cesedi atılırken içim bir tuhaf oldu. Levi ne kadar soğuk dursa da onun da içi cız etti. Etkileyici bir sahneydi.

Köye döndüklerinde ise halk tarafından yine yuhalanan taraf oldular. Halbuki hayatlarını ortaya koymuşlardı. Halkta haklı bir yerde ama asker olduğun için başın dim dik onların arasından yürümeli ve söylenenlere kulak asmamalısın. Halka hizmet etmek gerçekten çok zor. Ne yaparsan yap memnun olmayan birileri olacaktır.

Haftaya Armin Annie'yi pusuya düşürecekmiş gibi geliyor.

@gundamaster

Şimdi şöyle bir olay var ilk olarak senin mesajını yanıtlayıp daha sonra kendi yorumuma geçeyim. İlk olarak dişi dev tam gücünde değildi. Bir kere deve dönüştü, sonra küçük devleri çağırtarak kendini yedirdi yani kamufle etti. Ardından bir daha deve dönüştü, Eren ile kapıştı ve Mikasa tarafından biraz hırpalandı. 1 kere deve dönüşüp normale dönmek bile sıkıntıyken 2 kere dönüşmek çok çok daha yorucu olsa gerek. İlk dövüş olsaydı muhtemelen Levi ve Mikasa öldüremese bile devi ona bu kadar zarar veremezlerdi belki de.

Kendi yorumuma geçecek olursam;

Levi ne yaptı öyle? Dişi dev yumruğunu salladığı anda bunu yapacağını biliyormuş gibi birden yumruğa karşı saldırıya geçti ve gözüne bıçakları saplamayı başardı. Tam deli bir dövüşme yeteneğine sahip. Eren tekrardan kurtarıldı. Dişi devin gözünden yaş geldi. Bu neden oldu anlayabilmiş değilim ama görevinde başarısız olduğu için ağladığını düşünüyorum. Levi de şaşırdı bu duruma. Bunun altından bir şey çıkacak mı merak ediyorum.

Ne kadar kötü bir durumdur ki cesetlerini evine götüremiyorsun, ailelerine teslim edemiyorsun. Devlere yem olarak vermek zorunda kalıyorsun. Petra' nın babasının geldiği sahneler de bir insan için çok zor bence. Kızının geleceği hakkında konuşuyorsun, onun kaptanı ile konuşuyorsun. Levi nasıl yanıt vermeli, ne demeli? Ben böyle durumlarda empati yapmayı seviyorum. Her ne kadar fantastik bir evren olsa da öyle bir duruma düşmek istemezdim kesinlikle.

Halk keşif birliğini boşuna çaba olarak görüyor ve vergilerimiz boşuna gidiyor diyor resmen. Bir yandan haklılar bir yandan da haksızlar şu durumda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
@gundamaster

Şimdi şöyle bir olay var ilk olarak senin mesajını yanıtlayıp daha sonra kendi yorumuma geçeyim. İlk olarak dişi dev tam gücünde değildi. Bir kere deve dönüştü, sonra küçük devleri çağırtarak kendini yedirdi yani kamufle etti. Ardından bir daha deve dönüştü, Eren ile kapıştı ve Mikasa tarafından biraz hırpalandı. 1 kere deve dönüşüp normale dönmek bile sıkıntıyken 2 kere dönüşmek çok çok daha yorucu olsa gerek. İlk dövüş olsaydı muhtemelen Levi ve Mikasa öldüremese bile devi ona bu kadar zarar veremezlerdi belki de.

Söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın. Dişi devin yorgun düştüğünü hesaba katmamıştım. Yine de Levi ve Mikasa'nın gücü yadsınacak boyutta değil. İlk etapta o ikisini sürselerdi daha başarılı olma ihtimalleri olur muydu diye düşünmeden edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Söylediklerinde yerden göğe kadar haklısın. Dişi devin yorgun düştüğünü hesaba katmamıştım. Yine de Levi ve Mikasa'nın gücü yadsınacak boyutta değil. İlk etapta o ikisini sürselerdi daha başarılı olma ihtimalleri olur muydu diye düşünmeden edemiyorum.

Belki olurdu ama Mikasa keşif birliğine yeni katıldı ve bu kadar önemli bir göreve onu vereceklerini sanmıyorum. Levi, Mikasa' nın gücünü gördü artık, ona daha farklı bir göz ile bakacaklardır. Takım arkadaşlarının ölmesiyle, yeni bir takım oluşturulacak olursa Mikasa' yı yanına alacaktır Levi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Yetenekli elemanlar piyasaya sürülse dahi Dişi Dev'in direk ve doğrudan bir kapışmaya gireceğini sanmıyorum. Hele ki 22'de yaptığı hareketten sonra Eren'i öldürmeden bir yere götürmesi gerektiği anlaşılıyordu. Görevini yerine getirmeden direk bir savaşı göze alacağını sanmıyorum. Painscream'in dediği gibi 2. kez deve dönüşmenin verdiği yorgunluk olayını da hesaba katacak olursak son karşılaşmada Dişi Dev'in bir süre de olsa etkisiz hale gelmesi olasıydı ki ben izlemeden önce birisi ensesine diğeri ağzına saldıracak sandım. Eş zamanlı bir saldırıyla tabii ki öncelik enseye kayacaktır. Bu sayede belki bir şansları olabilir diye düşünmüştüm ama Levi Dişi Dev'in kolu yakaladığı anda coştu adeta.

22. Bölüm hakkında

Levi ile herkes dalga geçip duruyordu internette ama adam işinin piri çıktı. Açıkçası birazcık daha devam etseydi Dişi Devden pastırma yapabilirdi. Ama insani sınırlar buna engel oldu. Mikasa'nın da neyin peşinde olduğunu anlayamadım. Eren yaşıyor diye düşündüğü halde önceliğini Dişi Dev'i öldürmek olarak görüyordu. Levi Mikasa'yı durdurmamış olsaydı çoktan tahtalıyı boylamış olacaktı. Bu Dişi Devden de sıkıldım iyice. Konuyu az daha zorlasalar geçici ölümsüzlük yeteneği falan koyacaklar yaratıklara. Bir noktadan sonra bu aşırı abartı özellikler sıkmaya başladı çünkü insanları ve insanlığı tamamen öldürmek isteseler mevcut devlerin yetenekleri ve kuvvetleri çerçevesinde rahatça yapabilirlerdi. Bu da, bu olayların ya başka bir amaca hizmet ettiklerini ya da zevk için insanları öldürmeyip, aralarına karışıp onların yaşadığı korkuya ortaklık edermiş gibi davranıp aslında içten içe gülerek psikopatça olan karakterlerini tatmin ettiklerini varsaymamız bilgiler dahilinde pekte saçma olmaz bence.

Levi'nin İvan denen askerin elbisesinin bir parçası olan Keşif Birliği'nin armasını gösterip armanın onun için arkadaşlarının yaşadığının kanıtı olarak gördüğünü söylemesi çok anlamlı bir sahneydi. Daha önce 56 kez sur dışına sefere çıkılmış, cesetlerin acil durumlarda ne gibi sıkıntı oluşturabileceğinin önceden düşünülmüş olması gerekirdi bence. Askerlerin böyle bir şey bizim başımıza gelemez, en talihsiz biziz şeklinde davranmasını mantıksız buldum. Sonuçta yaptıkları iş bütün insanlık tarihini derinden etkileyebilecek fırsatlarla dolu. Keşif sırasında başlarına gelebilecek her türlü durumun önceden düşünülmüş olması gerekirdi diye düşünmeden edemiyorum.

Erwin liderliğindeki Eren'in sorumluluğunu taşıyan herkes başkente çağrıldı. Kim bilir yine ne tür boş laflar edecekler. Bu gelecek bölümün preview'inde gösteriler Annie ile alaklı bir olaylar dönüyor galiba ama bakalım ney?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Yetenekli elemanlar piyasaya sürülse dahi Dişi Dev'in direk ve doğrudan bir kapışmaya gireceğini sanmıyorum. Hele ki 22'de yaptığı hareketten sonra Eren'i öldürmeden bir yere götürmesi gerektiği anlaşılıyordu. Görevini yerine getirmeden direk bir savaşı göze alacağını sanmıyorum. Painscream'in dediği gibi 2. kez deve dönüşmenin verdiği yorgunluk olayını da hesaba katacak olursak son karşılaşmada Dişi Dev'in bir süre de olsa etkisiz hale gelmesi olasıydı ki ben izlemeden önce birisi ensesine diğeri ağzına saldıracak sandım. Eş zamanlı bir saldırıyla tabii ki öncelik enseye kayacaktır. Bu sayede belki bir şansları olabilir diye düşünmüştüm ama Levi Dişi Dev'in kolu yakaladığı anda coştu adeta.

22. Bölüm hakkında

Levi ile herkes dalga geçip duruyordu internette ama adam işinin piri çıktı. Açıkçası birazcık daha devam etseydi Dişi Devden pastırma yapabilirdi. Ama insani sınırlar buna engel oldu. Mikasa'nın da neyin peşinde olduğunu anlayamadım. Eren yaşıyor diye düşündüğü halde önceliğini Dişi Dev'i öldürmek olarak görüyordu. Levi Mikasa'yı durdurmamış olsaydı çoktan tahtalıyı boylamış olacaktı. Bu Dişi Devden de sıkıldım iyice. Konuyu az daha zorlasalar geçici ölümsüzlük yeteneği falan koyacaklar yaratıklara. Bir noktadan sonra bu aşırı abartı özellikler sıkmaya başladı çünkü insanları ve insanlığı tamamen öldürmek isteseler mevcut devlerin yetenekleri ve kuvvetleri çerçevesinde rahatça yapabilirlerdi. Bu da, bu olayların ya başka bir amaca hizmet ettiklerini ya da zevk için insanları öldürmeyip, aralarına karışıp onların yaşadığı korkuya ortaklık edermiş gibi davranıp aslında içten içe gülerek psikopatça olan karakterlerini tatmin ettiklerini varsaymamız bilgiler dahilinde pekte saçma olmaz bence.

Levi'nin İvan denen askerin elbisesinin bir parçası olan Keşif Birliği'nin armasını gösterip armanın onun için arkadaşlarının yaşadığının kanıtı olarak gördüğünü söylemesi çok anlamlı bir sahneydi. Daha önce 56 kez sur dışına sefere çıkılmış, cesetlerin acil durumlarda ne gibi sıkıntı oluşturabileceğinin önceden düşünülmüş olması gerekirdi bence. Askerlerin böyle bir şey bizim başımıza gelemez, en talihsiz biziz şeklinde davranmasını mantıksız buldum. Sonuçta yaptıkları iş bütün insanlık tarihini derinden etkileyebilecek fırsatlarla dolu. Keşif sırasında başlarına gelebilecek her türlü durumun önceden düşünülmüş olması gerekirdi diye düşünmeden edemiyorum.

Erwin liderliğindeki Eren'in sorumluluğunu taşıyan herkes başkente çağrıldı. Kim bilir yine ne tür boş laflar edecekler. Bu gelecek bölümün preview'inde gösteriler Annie ile alaklı bir olaylar dönüyor galiba ama bakalım ney?

Dişi dev olayının uzatıldığı konusuna katılıyorum ve ben de merak ediyorum kime veya neye hizmet ettiklerini. Devler insanları zevk için yiyorlar, ne açlık hissini gidermek ne de yaşamak için değil sadece zevk için. Bunlara yol açan ise akıllı devler. Bu akıllı devler bir kere nasıl o gücü kazandı? 2. olarak neden devlere yardım ediyorlar? Bu devlerin bir başı var mı, varsa da çok merak ediyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

"kime veya neye hizmet ettikleri" konusunda aklımda doğruluğundan emin olmadığım tamamlanmamış bir teori var ama spoiler olacağını düşündüğüm için yazmamayı daha uygun buluyorum.

"Bu akıllı devler bir kere nasıl o gücü kazandı?" konusuna ilişkin sitede daha önce bir spoiler patlak vermişti. O konu da biraz tehlikeli açmayalım mümkünse :D Hem bu sorunun cevabını bulursan 1. soruya yönelik tahminde de bulunabilirsin. Ama seyir zevkini olumsuz etkileyeceği şüphesiz bir gerçek. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

"kime veya neye hizmet ettikleri" konusunda aklımda doğruluğundan emin olmadığım tamamlanmamış bir teori var ama spoiler olacağını düşündüğüm için yazmamayı uygun buluyorum.

"Bu akıllı devler bir kere nasıl o gücü kazandı?" konusuna ilişkin sitede daha önce bir spoiler patlak vermişti. O konu da biraz tehlikeli açmayalım mümkünse :D Hem bu sorunun cevabını bulursan 1. soruya yönelik tahminde de bulunabilirsin. Ama seyir zevkini olumsuz etkileyeceği şüphesiz bir gerçek. ^^

Kesinlikle mangadan spoiler yemek istemem, böyle tahmin yürüterek ''şu, dev mi?'' ''bu şüpheli davranıyor'' diye teoriler üretmek çok daha hoşuma giden bir durum.

Mangayı okumasam da çok yavaş gittiğini duymuştum. Öyleyse 2. sezonu görmemiz biraz zor olacak gibi duruyor. Animeden devam edecek olursak seri bittiğinde bu sorularımızın cevaplanması yılları bulacak muhtemelen. Seri bittiğinde mangaya geçiş yapmayı düşünmek gerekiyor bu durumda sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

23

Armin' in planı bu olmalı! Dişi dev olduğundan şüphelenmiş ve ortaya çıkarmak için böyle yapmış. İlk yardım istediğinde tam adamından istedi demiştim ama Armin' i çok küçümsemişim sanırım :)

Bütün bölüm boş geçti derken son 5 dakikada işler kızıştı tekrardan. Annie yakaladıklarında belki, yakalanmış olabilir mi? diye düşündüm kendi kendime ama hemen ardından cevap geldi. O yüzüğü boşuna takmamış, yakalanma ihtimalini hesaba katmış demek ki.

Sanırım ilk sezon bu dişi dev olayları ile bitecek. Umarım kurtuluruz artık şu dişi devden 1. sezon sonunda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben levi'yla petra olayına takığım hala. ya aralarında cidden bişi varmıydı yoksa fanservice olsun diye mi 22. bölümde o kadar dramatize ettiler olayı :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben levi'yla petra olayına takığım hala. ya aralarında cidden bişi varmıydı yoksa fanservice olsun diye mi 22. bölümde o kadar dramatize ettiler olayı :/

Onun grubunun üyesi ve babası da kızı hakkında konuşunca dram oldu tabii. Aralarında bir şey olduğunu sanmıyorum. Ben o kadar takılmadım ona.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?