Jump to content
  • Kayıt Ol

Shingeki no Kyojin

AkuTan

Önerilen İletiler

gundamaster

Petra, Levi'ya hasta olan izleyici hatunların bir temsiliydi. Balık bakışlı Levi'da duygudan eser dahi yok, Petra'ya aşık olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 108
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

22

• painscream

19

• loykad

9

• bedifeci

7

Annie nin sahnesi görünce çok şaşırdım bende, mangada öyle birşey yoktu hatırladığım kadarıyla. Sanki o anki gülüş zevkten tatmin olmuş bir başka karaktere ait gibiydi. Mangaya kıyasla pek çok yan unsuru ekliyorlar, Annie'nin o erotik gülüşüde bunlardan biriydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Annie nin sahnesi görünce çok şaşırdım bende, mangada öyle birşey yoktu hatırladığım kadarıyla. Sanki o anki gülüş zevkten tatmin olmuş bir başka karaktere ait gibiydi. Mangaya kıyasla pek çok yan unsuru ekliyorlar, Annie'nin o erotik gülüşüde bunlardan biriydi.

Biz buna fanservis diyoruz. Bence hoşta olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24. bölüm

Daha önce bir yerde okumuştum, bir arkadaş Annie Eren' in kafasını koparmadan önce başka bir şey gördüğünü ve durakladığını söylemişti. İyi bir gözlem yapmış arkadaş ve bu bölümde neden öyle durakladığını gördük. O an Annie' ye benzettiği için duraksamış muhtemelen Eren ve bu kafasının uçmasına sebep olmuştu.

Eren' in devamlı karamsar olması sinir bozucu oluyor artık. ''Nasıl dövüşmeyi planlıyorsun? Neden gidiyorsun? Neden daha önce deve dönüşmedim?'' Neden, neden kısacası. Mikasa ana karakter rolünde şu an bence. Valla seride ne varsa Mikasa' da var.

Bir diğer şey, shounen klişesi yine gerçi ama söyleyeyim. Arkadaşın bir takım sözlerle gaza gelmeni sağlar ve birden ayağa kalkıp dövüşmeye başlarsın, bunu da gördük bu bölümde.

Tuzaklara yakalanmayacağı belliydi bence dişi devin çünkü bu kadar uzatıldıysa son bölümde Eren alt edecek muhtemelen onu. Umarım bu sefer alt eder çünkü artık dişi dev görmek istemiyorum pek. En iyi dövüşen devlerden biridir belki ama daha zırhlı dev ile şu kocaman, surların üstünde gözüken deve de sıra gelsin ve onları da görelim istiyor insan. Bir yandan da devlerle ilgili bazı şeyler öğrenebilelim ki daha bir zevkli hale gelsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24.bölüm:

Abi ben deliricem artik bu animeyi izlerken. Tez zamanda bitse de rahat rahat mangasini okusam diye bakiyorum. Yani sirf Annie'yi ilk sezona siğdircaz diye o kadar kasiyolar ki. Aman işte heycan olsun, birisi titana dönüşsün tam o an bölümü bitirelim heyecan olsun diye kasmaktan tüm bölüm kanser ediyolar ağir ağir ağir konu işleye işleye. O kadar uzattilar ki yani alt tarafi Eren titana dönüşücek diye.

O göğsüne batmiş kol kadar tahtayi saymiyorum bile, hiç ciğer miğer yok zaten Eren'de, parçala gitsin ölmez nasilsa gaza geldi. Böyle arkaya bide vokalli müzik koyuyolar aman allahim çok havali çok cool hep öldük heyecandan İzleyici kitlesini 12-13 yaşinda falan mi saniyo bunlar anlamiyorum. Güzelim seriyi sirf şu berbat işleyişleri yüzünden mahfettiler her bölüm ayri deliriyorum. İki üç savaş sahnesinin animesini güzel yaptilar diye göklere siğdiriyolar seriyi, anlam veremiyorum cidden.

Ayrica Annie'nin en son yere düştüğünde yapilan göğüs fanservice'ini de gözden kaçirmiş değilim, ne kafasi yaşiyo bunlar allahinizi severseniz :D

O Eren'in kafasi kopmadan önceki şok oluşunu ben de yakalamiştim, demek ki oymuş. Bi sonraki bölüm muhtemelen Annie açisindan bi flashback tarzi bi şeyler yaparlar muhtemelen. Yapmalari gerek yani Annie böyle boş yere gitmemesi lazim.

Sonuç olarak boş geçen bi bölümdü, 7/10.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben dişi titanın neden ağladığını merak ediyorum hâlâ. Bir sebebi yoktur belki, mücadeleyi kaybettiği için ağlamıştır ama yine de merak ediyor insan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mücadeleyi kaybettiği için ağladiğini düşünmüyorum ben açikçasi, dostlarinin (Mikasa) ona böyle saldirmasi vesaire ağir gelmiştir belki?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dişi titan muhtemelen istemeden bu işlere sürüklendi bence. Çokta kendi kararıyla hareket eden biri olduğunu sanmıyorum. Baba baskısı var onda. Hadi kızım yaparsın aslansın sen nidalarıyla büyüdüğünü düşünüyorum.

@Umine bazen bunun bir shounen serisi olduğunu unuttuğunu düşünüyorum. Seride başından beri bir çok şey uzatıldı. En başta bu Titanların nereden ve nasıl geldiği mevzusu. bunun içinde dişi titan ve onun kimliğinin bu kadar sürmesi fazlası bir olasıydı zaten. Bir de manga çok ileride değil zaten aylık çıkan bir manga ve hemen yetişmekte istemez yapımcılar. Bizlerde bundan sıkıldık tabi ama bunu bilerek seyretmekte her zaman fayda var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Umine bazen bunun bir shounen serisi olduğunu unuttuğunu düşünüyorum. Seri başından beri bir çok şeyi uzattılar. En başta bu Titanların nereden ve nasıl geldiği mevzusu. bunun içinde dişi titan ve onun kimliğinin bu kadar sürmesi fazlası bir olasıydı zaten. Bir de manga çok ileride değil zaten aylık çıkan bir manga ve hemen yetişmekte istemez yapımcılar. Bizlerde bundan sıkıldık tabi ama bunu bilerek seyretmekte her zaman fayda var.

Gundam abi daha önce shounen anime görmesek neyse de, nice shounenler gördük aylik mangaya sahip. Kaldi ki günümüz 2013'ünde bile hala böyle vasat işler çikarmalari cidden zoruma gidiyor açikçasi. Monogatari gibi direk bi dahaki mevsime yeni sezon çikarmayacaklari belli nasilsa, malzeme çok çikardi onlar 2. sezonu hazirlayana kadar.

Mangada can alici bir sürü olay olmuş Annie'den sonra, Annie'yi güzelce bitirip o "şok edici" olaylardan birini sezon sonuna atsalar inanilmaz bi etki yaratirlardi, 2. sezon olduğunda da izleyici sayisini garantilemiş olurlardi. Şu an acayip izleyici kaybettiklerini düşünüyorum böyle yaparak, izleyesi olan bile izlemez :D

Arti, istemeden sürüklendi olayina katiliyorum. Onu böyle dövüş bilmemnelerinde usta olarak yetiştirmeleri (flashback vardi hatta tekme üzerine) falan filan hep bu şeylerle alakali. Özellikle eğitildiğini düşünüyorum. Jojo gibi arkadan Naziler gelmesin de :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Umine keşke sen yapımcı olsaydın eminim daha iyi işlenirdi o anime ama böyle yürümüyor o işler. Güzelim Claymore'u da ne hale getirdiklerini biliyorsun. Bu animenin ikinci sezonu da öyle çabuk gelmez bu kadar az chapter sayısı varken. Yine de filler bir sonla bitirmediklerine şükrediyorum ben. Vasat işleyiş konusunda da şu kısım sinirime dokunuyor. Armin gibi bir karakteri çok zeki gösterip titan kimliğini ortaya çıkarma ve onu ele geçirme konusunda vasatın altında bir planla işleri batırmaları acaip ucuz bir durumdu. Karakteri Einstein yap en can alıcı noktada saçmalasın, olacak iş değil.

Adamların bize yaptıklarını sanmıyorum o nedenle pek izleyici kaygısı taşıdıklarını da düşünmüyorum.

Valla sadist bir yönetim olduğunu düşünüyorum ben bu Titanları eğiten ve bulanların. İnsanlığın gelişimini istemiyor ve onları kendi kontrolleri altında tutmak istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Umine keşke sen yapımcı olsaydın eminim daha iyi işlenirdi o anime ama böyle yürümüyor o işler. Güzelim Claymore'u da ne hale getirdiklerini biliyorsun. Bu animenin ikinci sezonu da öyle çabuk gelmez bu kadar az chapter sayısı varken. Yine de filler bir sonla bitirmediklerine şükrediyorum ben. Vasat işleyiş konusunda da şu kısım sinirime dokunuyor. Armin gibi bir karakteri çok zeki gösterip titan kimliğini ortaya çıkarma ve onu ele geçirme konusunda vasatın altında bir planla işleri batırmaları acaip ucuz bir durumdu. Karakteri Einstein yap en can alıcı noktada saçmalasın, olacak iş değil.

Adamların bize yaptıklarını sanmıyorum o nedenle pek izleyici kaygısı taşıdıklarını da düşünmüyorum.

Valla sadist bir yönetim olduğunu düşünüyorum ben bu Titanları eğiten ve bulanların. İnsanlığın gelişimini istemiyor ve onları kendi kontrolleri altında tutmak istiyorlar.

Vallahi izleyicinin durumunu bi düşünseler şu shounen yapimcilari, ne paralar kiracaklar ama yooook :D

Armin gerçekten çok batirilan bi karakter, her an Einstein modda ama en boş hatalari yapan yine Armin. Yok yüzüğü düşünememiş o yüzden batmiş plan falan filan.

SAO ve Ao no Exorcist'in stüdyosu olsaydi (A1 miydi neydi) kesin filler'la biterdi "paramiz bu kadar yetti yapmiyoruz sezon falan anlayin işte" kafasinda. Ama bunlar acayip para kirarlar bence, SAO'dan daha fazla patlama yarattilar, daha ilk bölümden satilan o fan eşyalarini hiç saymiyorum bile. DVD'si geldiğinde sirf animasyon için arşivleyecek bi ton insan vardir.

Benim asil korkum şu. Şimdi anime bitince herkes mangaya yüklenecek (çoğu şimdiden yüklendi bile). Bu da beklentileri doğal olarak artiracaktir. Bu olayin mangaka üzerinde oluşturacaği baski acaba serinin kalitesini iyi yönde mi etkileyecek yoksa kötü yönde mi etkileyecek. "Etkileyici" iş yapayim diye daha da batirmasin seriyi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bizi dinleseler ne kadar kalite bir iş çıkar aslında ama bizi dinleyen mi var. Onlar yapsın biz anca kendi aramızda bik bik bik :)

SAO ve Ao no Exorcist bana göre en balon animelerdi iyi ki A1 yapmamış diyorum o halde. Shingeki'nin oyunu da çıkıyor Nintendo 3DS'e. Dediğin gibi bir çok cosplayer zaten kıyafetlerden para kazandırdı onun dışında manga satışları daha da arrtı. Bunun dvdsi blurayi de var haliyle ordan da para gelecek. E adam kaz gelecek yerden tavuk esirgemez değil mi o nedenle uzatıyor işte.

Mangakaya baskı dergisinden olur; hikayeyi biraz daha uzat iyi para kazanıyoruz diye. Ashirogi Muto değilse mangaka ben burada bitireceğim de diyemez. Uzadıkça da kalitesi iyice düşer konuda boşluklar olmaya başlar ve sonunda mecburi bir bitişle beklenileni vermeyen bir sonu olur. (çok mu umutsuz konuştum ne?)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi içimizi karartma o kadar naptin :D Gantz kadar berbat bi son yapmasin da ne kadar uzatirsa uzatsin <_<

Olmadi en kötü herkesi Titan yapar al sana şok üstüne şok :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu Levi' ye fazla yükleniyorlar, acıyorum adama :D Girmediği şekil kalmadı internet ortamında.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 25 Final

Harika bir bölümdü açıkçası. yine animasyonda uçmuş gitmişler. Yönetmenlik açısından da çok iyi bir bölümdü. Shingeki Kyojin'i üst sıralara taşıyan unsurlardan biridir bu kamera açıları ve yönetmenlik.

Annie'yi yakalasalarda ondan bilgi alamayacakları çok açıktı. Ne de olsa devam eden bir hikaye ve bu kadar erken kesin bilgilere ulaşılmasını beklemek armut piş ağzıma düş gibi olacaktı. Annie ve Eren arasındaki titan kovalamaca oyunu çok iyi sahneler içeriyordu. Anjnie'ye dair ufak flashbcakler gördük ama hala onun bu durumu çok belirsiz. Babası dünya senden nefret etse de ben senin arkanda olacağım diyerek kızını bu durumlara sürüklemiş belli ki. Üzüldüm açıkçası Annie'ye. Eren'de onu gözleri yaşlı görünce aslında yakalayabileceği durumda yakalayamadı ve Annie uyuyan güzel misali o kristal tabutunun içinde kendini sakladı. Erwin ve ekibi bir Titanı yakalayıp insanlara aslında düşman içimizde diye göstererek kendilerinin de kellelerini kurtarmış oldu bir nevi.

Bundan sonrasını artık mangaya yönelerek öğreneceğiz. Uzun bir süre ikinci sezonun geleceğini pek düşünmüyorum. Hele ki mangaka 20 volume içinde mangayı bitireceğini de açıkladıktan sonra. Bu da en az 4-5 yıl kadar bir zaman alır.

Ara ara hikayenin aşırı yavaşlaması ve yeter artık hızlanın dedirtmesinden dolayı bir puan kırdım ve genel not olarak 9/10 verdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

muhteşem bir bölümdü fakat daha devleri yeni yakalama başlarken bitirmeleri kötü oldu keşke devam etseydi :D inş en yakın zamanda 2.sezonu gelir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümün ilk dakikalarında gözüme bir şey çarptı, Annie insanların olduğu yerlerden kaçınıyor gibi geldi ilk bakışta. Burada Annie aslında istediğinden yapmıyor bunları fikri vurgulanıyor gibi geldi bana. Zaten flashback olayında Annie ve babası arasında olayları üstünkörü göstererek böyle olmasının sebebinin babasının olduğunu ve babasının bir çıkarının olduğunu düşündürdü bana.

Bir diğer şey, Eren' in kafası ezilmişken birden alev almış gibi Annie peşinden koşmaya başladı. Bu Eren' in özel yeteneği mi yoksa bir anda gelen bir iman gücü mü bilemiyorum tabii :) Annie dövüşünde Eren yine elinden kaçırdı devi ve Mikasa müdahale etmese dev kaçmış olacaktı. Eren daha akıllı devlerle bire bir dövüşme konusunda çok toy. Bunda Allah ne verdiyse, bir taktik uygulamadan dövüşerek kazandı ama hepsinde böyle olacak değil bu.

Açıkçası aklımızda kalan çoğu soruyu yanıtlamadan anime bitirildi, mangasına bakmayı düşünüyorum ilerleyen günlerde. Geçen senenin Sword Art Online serisi, bu sene Kyojin, gelecek sene ne olacak merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamlarin amaç da o ya zaten, mangaya yönlendirmek insanlari. Böylece satişlardan kazanacaklar. Hoş daha bölümü izlemedim, izleyince yorum yapayim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seneye tabiki heavens feel olacak,Hangi mevsim çıktığı önemli değil 4 mevsim konuşmayı planlıyorum geldiğinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vee sonunda ben de izledim. 8/10 verdim genel olarak

Annie o kadar badass dövüştü dövüştü kaç bölümdür, son bölümde birden korkmaya tirsmaya başladi iki dövüşemedim diye ilginçti. Dar alanda da gayet dövüşüyodu bu hatun, yüzü bi korktu falan garip.

Ateşe karşi buz/kristal göndermesi vardi. Ne yani her Titan şimdi bi elemente mi hakim?

Eren'deki ana karakter desteği iyi hoş da, o kadar dramatize ediyorlar ki Shounen dahi olsa itici geliyor. O kadar bölüm Bleach izledim, ichigo transformlarin kralini yaşadi bi kere bile öf suyunu çikarttilar dememiştim; ama burada Eren'in bu şekilde Allah olmasinin sebebini sadece "adamin hirsi var ondan" diye açiklamalari hoş değil. Umarim Eren'in power-up'larina mantikli bir açiklama getirebilirler.

Mikasa'nin dudaklar gene Loreal Paris.

Animasyonlar falan güzeldi bu bölüm. Ama işte ikinci sezon vericez niyetine adamlar son bölüme bile opening ending koymuşlar, artik vakitten mi kazanmaya çaliştilar naptilar anlamadim. Gerçi yine iyiydiler, ben Annie'yi yakaladiklarinda bölüm biter diye bekliyordum. Yer altinda Annie'yi falan gösterdiler şükür :D

Soru işaretlerini biraktilar ettiler, Eren'in anahtarini göstermeler vesaireler. Yeni modayi hiç sevmiyorum, "biz sezonu kilit bi noktada bitirelim, yeni sezonu yapana kadar adamlar teori kassinlar senelerce ki gündemden düşmeyelim" kafasi var, iyi kaptirdilar her shounen bunu yapar oldu.

Sonuç olarak seride böyle garip bi "olaylari derinleştirelim, anlamli hale getirelim 'deep' olsun" havasi vardi ama işte beceremediler sorun orda. Jojo'daki absürd drama bile buna 10 basardi herhalde. Shounen anime diye sadece dövüşlere ve power-up sahnelerine odaklanirsan böyle oluyor işte, adamlarin normal konuşmasinda bile gereksiz bi drama eklentisi var. Klişe böyle gökyüzüne bakmalar, bağira bağira sanki böyle dünyanin sonu gelmiş gibi normalce konuşmalar vesaire. Adam yemek yerken bile ufuğa doğru bakip afilli laf söyleyecek neredeyse :D Şu dramayi biraz kisip CİDDİleştirselerdi 10/10 seri olurdu. Yapmadiklar mangasi kazandi. Manga > Anime oldu malesef.

Uyarlama açisindan evet iyiydi, bazen gereksiz eklemeler yaptilar. Animasyon güzeldi, aksiyon sahneleri iyiydi ama bi uyarlamayi sadece bu açidan almak boş olur. İşleniş açisindan çaktilar, en sona ipucu birakicaz/Annie yakalaninca bitiricez diye 25 bölümü dolduramadilar o kadar ağir işlendi ki "bölüm ne zaman bitecek ya" diye dakika başi kontrol etme isteği duydurttu bende.

Müzikler iyiydi hoştu ama vokalli şarkilari kullanacaklari yerleri öğrenmeleri lazim. Sadece son bölümde cuk oturdu o vokal, ciz etti içimiz. Şükür dedim izlerken bu sefer becermişler nerede kullanacaklarini :D

8/10 verdim neticede Annie'nin titan sahneleri (koşarken çikardiği ses güp güp güp<3) ve ilk 5 bölümün hatrina. Güldürmek istediği yerde güldürdü, üzmek istediği yerde de güldürdü. Gaza getirmeyi pek beceremedi, gereksiz gaza getirme çabasi yapti ama son bölümler takip ettirdi. Mikasa'nin böyle yapmacik olarak gösterilmesi sinir bozucuydu. Sadece son bölümden bile 20 tane sahne sayabilirim yapmacikliğiyla ilgili. Neyse, öyle böyle bitti.

Kapaniş olarak iki tane de resim atayim yüzümüz gülsün, ben epey yarildim:

4DyMQ.jpg

Bu sahneyle ilgili olan espirileri biliyoruzdur heralde, tekrar göstermeleriyle birlikte kahkahayi patlattim :D Bir diğeriyse, kapaniştan sonra gelen şu sahneydi ki bildiğin korkudan yerimden siçradim o neydi öyle korkunçlu kadin gibi:

4DyKU.jpg

Tartişma olursa şunun üzerinde olur en fazla bence.

100. postu atmişim ehehe

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?