Jump to content
  • Kayıt Ol

Shingeki no Kyojin

AkuTan

Önerilen İletiler

• İleti 108
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

22

• painscream

19

• loykad

9

• bedifeci

7

gundamaster
@undermine

o ilk resimdeki sahnenin olayı ne ben anlamadım da :022:

Sasha'nın ilk bölümlerde ekmeği gördüğünde yırtıcı hayvan misali atlaması vardı. Burada ise ekmeğe kolayca erişilmiş ona bir gönderme vardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hem öyle bir şey hem de komik bi mevzu.

Hatirlarsaniz bir bölümde Mikasa, Eren'in ağzina ekmeyi tikmişti. Epey komik bi sahne olmuştu. Hafif NSFW diyebilirim, bu tarz şakalari kaldiramiyorsaniz atacağim videoyu izlemeyin :D

En son sahnedeki Titan ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yok mudur teori atacak olan :P Şimdiden söyleyeyim, o sahne reklam amaçli değil. Mangadan alinmiş bir sahne. Aslinda o sahnenin üzerine biraz daha durmalari gerekiyordu.

Mikasa havada iken o duvar düşüyor, Mikasa falan kilitleniyor o surata.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeye yeni başladım. Hem animeyi izleyip hem de aynı anda mangayı okuyorum. Animede nereye gelirsem mangada da oralara geliyorum. Ta ki animeyi bitirene kadar. Güzel bir yapım olmuş. Devler ve insanların savaşlarını izliyoruz. Animelerde klişe seyretmekten bıkmıştım orjinal bir şeyler izlemek iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda ben de izleyip geldim rüyalarımın animesini. :P

Genel olarak beğendim. Klasik shounen sahneler eksik değildi elbette ( Eren' in ağzına birkaç kere vurmak istemedim değil ve bir kere de Mikasa' ya) ama alışkın olduğumdan sabır gösterdim.

Yalnız 5. bölümü şaşkınlık içinde ağzım açık izledim. Ondan sonra da ne görsem artık beni şaşırtmayacaktı, şaşırtmadı da.

Annie' nin dişi dev çıkmasını beklemiyordum ben, zaten özellikle gözden uzak tutuldu ki tahmin edilemesin, şaşkınlık yaratsın. Ama dikkatli biri farketmiştir sanırım.

Annie ile Eren' nin son savaşında Annie' nin korktuğunu pek sanmıyorum ben. Tek derdi oradan kaçıp kurtulmak ve babasına verdiği sağ salim geri döneceğim sözünü tutmaktı. Sonunda kendini dondurma sebebi bile sağ kalmaktı bence (Eren, onun ağladığını görüp durmasa belki parçalayacaktı) düşmana gizli bilgi vermemek için yaptığını düşünmüyorum yani. Hayatta kalma azmine hayran kaldım. Öldürdüğü insanlar için üzüldü, o yüzden de ağladı (hem ormanda hem de son savaşta).

Teorimi de yazayım, yorumlara çok fazla bakamadım, neler yazıldı bilmiyorum o yüzden. İzlerken konu ve olaylar bana Claymore' u anımsattı biraz. Yoma' ların yerini devler almıştı.

Claymore manga hakkında spoiler içerir;

Claymore' da ilerleyen bölümlerde dışarıda bir savaş olduğunu ve Yoma' ların da düşmanla savaşmak için laboratuvar ortamında geliştirilmiş savaşçılar olduğunu, insanlar ve Yoma' ların dünyadan izole bir laboratuvarda yaşayan denekler olduklarını öğreniyorduk.

Bence burada da insanların düşmanı devler değil duvarların ardındaki başka insanlar. Silah olarak da devleri kullanıyorlar. Animede açıktı bana göre bu durum ama hiç dillendirilmedi, Eren' nin dev vücudu içinden çıkmasına rağmen (hatta ense kökünden çıkması, devlerin zayıf noktasının neden orası olduğu anlaşılıyor) ve tabi Annie' ye rağmen hala düşman olarak devlerden bahsediyorlardı. Bu devler isteyerek ya da istemeyerek dönüşüm geçirmiş insanlar sadece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ÖZz, hiç toz yutmaya niyetin yokmuş bakıyorum :D hafta sonu derken sabaha ermeyi kast etmemişsin anlaşılan renske.gif

Bu kadar toz yuttuktan sonra karanlık tarafa geçmem yakın fool.gifvader-smiley.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasına yönlenmemizi güzelce tembihleyerek seri noktalandı.

Ben de özellikle Undermine'nin paylaştığı resimdeki duvarlar içinde görünen sürprize takıldım. Düşman içinizde mesajını geçti, düşmanın içindesiniz sonucuna çıktı bu. Annie'nin kendini dondurması kısmında anımsadığı babası ile konuşmaları, bana Eren'in de deve dönüşmesinde babasının parmağı olduğunu hatırlattı. Bu da babaların birbirlerini tanıyor olabileceği ya da çok eskilerden gelen gizli bir cemiyetin günümüz üyeleri olabilecekleri ya da düşman olabilecekleri gibi ihtimalleri oluşturdu bende. Durum ne olursa olsun, babaların kendi çocuklarını deve dönüştürdükleri düşünülürse, çok iyi bir neden sunmaları gerekecek bize. Öz'ün Claymore hikayesi ile değindiği kısım izlerken benimde zihnimde canlandı. Çağrıştıran epey durum var. Amaçları konusunda ise net fikir oluşmadı bende, sadece varsayımlar.

Hikayenin ana karakterlerinin hiçbirini sevmedim. Davranışlarında çok yapmacıklık vardı, bu da onları itici yaptı. Serinin seyrini bile baltalıyordu bu yapmacıklıklar. Levi karakterini başrol olarak düşününce seri daha çekilir oluyor gözümde. Ha bi de otlaklarda koşan, parçalayan Annie'yi de seviyorum.

Serinin özellikle takdir ettiğim yanı dev ile insan arasındaki mücadelede ezmesi, parçalaması ve çiğnemesiydi. Sansür ve atlama gibi ucuz yöntemlere az girerek izlediğimiz hikayenin hep farkında tuttu bizi. Sonuçta devlerle bir mücadele var. Animasyonu ise şaşılacak derecede değişkendi. Standart bir kalite sağlamamışlar. Çok iyi anlarını takdir ediyorum tabi, yönetmenlik konusunda da. Sanırım çıkacak blu-ray sürümlerinde düzeltecekler pek çok şeyi ama bize faydası olur mu, bilemem.

Müziklerini de başarılı buldum, dinlettiler kendilerini, ama açılış, kapanış, önceki bölüm özeti derken seri kısalmış gibi hissettim bazen. Temponun yükseldiği bölümlerin heyecanından anlamadım belki. Akıcı bir seriydi.

Edit: Seri için heyecanımı en çok kıran olay,

insanların deve istediği zaman dönüşebilmesi oldu. Bu deve dönüşme, bir robotu istediğin zaman sürmeye benziyor. 5. bölümden sonra normal bir hikaye standartına çekildi benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

mangasının çizimlerine bir türlü ısınamadım ama konu çok ilginç olduğu için yinede severek takip ediyorum herkesede öneririm hikaye sardıysa 2.sezona kadar mangadan devam edin.keşke leviye özel çıkan mangadaki gibi olsa çizimler yada animeye daha çok benzese genelde mangaları daha çok severim ama burda tam tersi oldu.eren mikasa arminden ziyade benim sevdiğim karakterler levi hanji erwin oldu.özellikle levi sen nasıl bir şeysin öyle hemen ikinci sezon çıksın istiyorum.çoğu şey mangadada hala belirsiz ama olsun ufaktan başlasalar keşke birinci ova çok güzeldi ama ikincisinin hiç alakası yoktu yine hiç yoktan iyidir tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?