Jump to content
  • Kayıt Ol

True Tears

Squaw

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Anime'nin Adı: True Tears

Kategori: Tv Serisi

Bölüm Sayısı: 13

Firma/Stüdyo: Bandai Visual, Lantis, P.A. Works

Yönetmen: Junji NISHIMURA Senaryo: Mari OKADA

Animasyon: Kanami SEKIGUCHI

Müzik: Hajime KIKUCHI Dizayn: Kanami SEKIGUCHI, Yumehito UEDA

KONU:

Ailesinin ölümü üzerine Hiromi yakın bir aile dostu olan Shinichirou'nun ailesiyle yaşadığı eve yerleşip yaşamına onlarla devam etmeye başlar fakat bu durum Shinchironu'nun annesinin asla kabullenemediği bir durumdur. Okulda basketbol takımı oyuncusu olan Hiromi çok popüler bir öğrencidir ama hep yaşadığı bir hüzün vardır. Küçüklüğünden beri Shinichirou'dan hoşlanmaktadır ama Shinichirou, Hiromi'nin Isurugi Noe'nin abisinden hoşlandığına inanmaktadır ve onları birleştirmek için araya girer.

Isurugi Noe ise okulunda özel güçleri olduğu yönünde söylentisi olan biridir. Çevredeki söylentilere göre özel güçleri olan kişilerle iletişim kurabilmektedir ve bu yüzden de herkeste soyutlanmış bir öğrencidir. Shinichirou ise Hiromi'nin devamlı sahip olduğunu düşündüğü gözyaşlarını yok etmek istemektedir,tek amacı bu iken bir gün Isurugi Noe ile tanışır ve Isurugi Noe de gözyaşlarını kaybettiğinden bahsederek hiçbir zaman ağlayamadığından, hatta gözyaşlarını aradığından bahseder. Bundan sonra Shinichirou'nun sadece iki amacı olur; birincisi Hiromi'yi tanıdığından beri ilk amacı olan onun gözyaşlarını yok etmektir. İkinci amacı ise Isurugi Noe'nin kaybettiği göz yaşlarını kazanması için ona yardım etmektir ve zaman ilerledikçe ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

KİŞİSEL YORUM:

True Tears serinin en çok hoşuma giden yönlerden birisi çizimleri olmuştur,beni en çok etkileyen ayrıntıydı neden denilecek olursa izlerken gerçek yaşam izliyormuşum gibi geldi,animelerde abartılı çizimleri sevmiyorum açıkçası çok yapay geliyor bana,diğer açıdan daha önceden de bahsettiğim gibi bir aşk üçgeni olarak bakılırsa seriye çok fazla şey alamazsanız bu seriden...

Seride bir göz yaşı teması ele alınıyor bu kadar ki o göz yaşı olayının içinde aslında neler saklı bunu yorumlamak biraz da izleyiciye bırakılmış;Shinichi'nin edinmiş olduğu amaçlardan biri oln göz yaşını durdurabilmek değil Hiromi'nin yaşadığı,küçücük yaşta aile kaybını yaşamış olmanın yıllardır üstünden atamadığı yalnızlığı bitirememenin acısının simgesi o göz yaşı;Shinichi de göz yaşlarını bitirmek derken aslında bu acıları dindirebilmek amacı güdüyor Hiromi'ye karşı....

Noe'nin göz yaşlarını geri getirebilmekten kastı ise bilinç altımıza atıp da ilerleyen zamanda karşımıza çıkarak bize daha çok acı verecek hüzünlü anılarımızı hatırlayıp da daha büyük bir olgunlukla karşısında durabilmek amacı güdüyor...Bunları düşünerek karakterlerin olayına aşk üçgeni olarak değil de geçmiş yaşamlarındaki var olan hüzünleri anlamaya çabalarsa izleyici,eminim True Tears serisini izlerken ne demek istediğimi anlayacaktır kesinlikle....

Bir karakteri tavuk ile özdeşleştirirek değişik bir ayrıntıya yer vermiş olan bu seriyi bulunduğu tür içerisinde ayrı kılıyor ve benim görüşüme göre,Noe'nin yaşadığı bir dramı seyirciye bu şekilde yansıtması güzel bir akıcılık örneğiydi.

Çizimleri ve de müziğine değinmek istiyorum ayrıca;müzik olarak seri içerisinde kullanılan müzikleri pek akılda kalıcı değil ama onun haricinde açılış müziğini çok beğendiğimi belirtmek istiyorum,bence seriye göre o kadar uyumlu bir müzikki dinledikten sonra seriyi izlerken müziği dinlediğim andaki tüm beklentilerim karşıma çıktı diyebilirim.Çizimleri ise oldukça kaliteliydi kocaman kocaman göz çizimlerinin aksine oldukça gerçekliğe yatkın çizimleri olduğunu belirtmeliyim izlerken hiçbir rahatsızlık yaşamadım ve hiçbir şekilde göz tırmalamayan çizimlere sahip olması da diğer bir artı puada olmasını sağlıyordu benim için.Sadece saç tasarılarında birazcık noksanlık olduğunu söyleyebilirim ama göz ve de yüz çizimlerindeki başarısı bu eksikliği pozitife dönüştürüyordu

KARAKTERLER:

Nakagami Shinichirou:

16icj2q.jpg

Çevresine karşı her zaman sevecen olan birisidir ama daima hayller dünyasında yaşayan bir kişiliği vardır.Resim alanında oldukça yetenekli bir yapıdadır.Hiçbir zaman kimseyi kırmayacak bir yapıdadır.En büyük hayali bir gün yazar olabilmektedir.Ve küçüklüğünden beri Hiromi'ya olan büyük bir aşk beslemektedir.

Hiromi Yuasa:

2zguphj.jpg

Sevecen ve arkadaş canlısı bir yapıdadır.Ailesinin ölümünden sonra hiçbir zaman yüzündeki hüznü yok edememiştir,devamlı sahip olduğu bir göz yaşı vardır.Okulunun kızlar basketbol takımının en başarılı oyuncularından birisidir ve oldukça yetenekli aynı zamanda başarılı bir öğrencidir.Shinichirou'nun annesiyle devamlı sorun yaşamaktadır çünkü annesi onu evde istememektedir.

Isurugi Noe:

1zoyc88.png

Çevresinde hiç arkadaşı olmamasından dolayı en yakın dostu olarak abisini görmektedir. Tek hobisi okuldaki tavuk ve horozlarla vakit geçirmektir.Zaman geçtikçe Shinichirou' dan hoşlanmaya başlayacaktır. Shinichirou'nun da bir gün uçup gideceğine düşünmektedir ve onu en sevdiği tavuk olan Raigaromu'nun yerine koymaktadır.

Jun Isurugi - ''Number 4''

6691z7.jpg

Noe'nin abisidir.Okulun basket bol takımında ''4 numaralı'' formayı giymektedir bu nedenle poüpler birisi olduğu için okulda adı devamlı ''Number 4'' olarak geçmektedir.Çok fazla kız hayranı vardır.Ama o başka birisini sevmektedir.

Bir gün Noe'nin Shinichirou'yu sevdiğini öğrenir bunun üzerine de yanlış bir anlama sonucu Hiromi'yi de kendinden hoşlanıyor sanar ve Noe için Shinichirou ile bir anlaşma yapar Shinichirou kardeşi Noe ile sevgili olmaya başlarsa o da hoşlanmamış olsa dahi Hiromi'ye bir şans verecektir.

Aiko Andou

e5ir80.jpg

Nobuse ve Shinichirou'nun devamlı vakit geçirdikleri kafede çalışmaktadır.Nobue Aiko'dan hoşlanmaktadır.Hiçbir zaman da Aiko'ya bu konuda kolay kolay açılabileceğini düşünmüyordur.

Miyokichi Nobuse

2wp81og.jpg

Shinichiro'nun en yakın arkadaşıdır hiçbir zaman birbirlerinden ayrılmazlar ama tam bir sapık ruhuna sahiptir.Shinichirou'nun kafasına Hiromi ile ilgili devamlı sapıkça düşünceler yerleştirme çabası içerisindedir.

Aiko'dan hoşlanmaktadır hem de aşırı şekilde ama Aiko'nun başka birinden hoşlandığı düşüncesi ile bir türlü Aiko'ya yaklaşamamaktadır.

Bölüm Listesi:

01.I... Because I Gave My Tears Away

02.I... What Do I Want to Do?

03.That Conversation You Had, How Did It Turn Out?

04.Okay, Splashy Splashy

05.Busybody Guys are but Fools

06.That...What Kind of Joke Is It?

07.Say It Properly, Write It Here

08.Snow Falling In the City

09.Flying Is Not Done Easily

10.Do Everything Properly

11.The One You Like Isn`t Me

12 .Because My Eyes Can`t See Anything

13.Final

dy412u.jpg

5668789.jpg

90765.jpg

true20tears2020022020lanu7.jpg

dy412u.jpg.28273d300dc6062f4a292c4670178120.jpg

5668789.jpg.b31fb7cdf22bca6052465288fda1bca6.jpg

90765.jpg.187aa0ba9c00b1a18d63cccdb33bb38c.jpg

true20tears2020022020lanu7.jpg.9a9d882665f812d8b6742edd762f4eb5.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

2

• ishak

2

• Susano'o

1

• gundamaster

1

En Çok Yazanlar

Yollanan Resimler

gundamaster

Çizimleri çok kaliteli olan bir animeydi. Eğer hikayede bir o kadar kaliteli anlatılabilseydi tadından yenilmeyecek güzellikte bir anime olabilirdi True Tears. İnsan ilişkilerine şiirsel bir anlatımla yaklaşması serinin sevdiğim artılarından biriydi.

Hayatımız boyunca döktüğümüz gözyaşının haddi hesabı yoktur belki. Peki ne kadarı yürekten gelerek veya hissedilerek dökülen gözyaşıdır veya gerçekten de değeri olan gözyaşlarıdır.

Metaforlarla dolu bir hikaye izlemek isteyeni True Tears'e davet edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel tanitim icin tesekkurler Itir,suanda aglamak istemiyorum,ama bos bulundugum bir anda izleyecegim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

sonu havada kalan

pekde beni sarmayan bir anime

10/6

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim çok hoşuma gitmişti... AMa o kızlardan biri boşta kalıodu. YAzık valla. Çok üzülmüştüm halinee :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sonu havada kalan

pekde beni sarmayan bir anime

10/6

Sonu havada kalan bir seri mi?

Sanırım finali izlerken dikkatsiz kalmışsın İshak çünkü bu seriyi izleyen herkes bilir ki sonu net biten anime yapımlarından birisidir True Tears,zaten bu yönüyle bende de artı puan kazanan yapımlardan birisidir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonu havada kalan bir seri mi?

Sanırım finali izlerken dikkatsiz kalmışsın İshak çünkü bu seriyi izleyen herkes bilir ki sonu net biten anime yapımlarından birisidir True Tears,zaten bu yönüyle bende de artı puan kazanan yapımlardan birisidir...

dostum evirdim çevirdim 6 kere izledim daha üstüne bir 10 bölüm daha gider miş

ve duygu oranıda benzer animelere göre düşük

Kanon (2006) bakarsak

bu anime - konu ve hikaye düşük

+ video izlenebilirlik güzel

bence durum bu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açılış şarkısı ve çizimleri baya güzeldi.Konu biraz yavan kalmış yan karakterlere fazla yer verilmeden üç kişi arasında yaşanan olaylar sıkıyor biraz.Başından sonunu tahmin etmek zor olmuyor.Ama yine güzel sonları sevdiğim için seriyi begendim bir nebzede olsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Bugün bu animeyi izlemeye kararverdim ve sonuç olarak izledim... Bundan sonrası Spoiler...

Noe hariç tamamına uyuz oldum, hele baş karekterler Shinichirō ve Hiromi bildiğin kalas, ha şimdi Noe'yi sevdiğini söyleyecek olmadı bir dahaki bölümde söyler, tamam son bölüm oldu şimdi söyleyecek dedim dedim sonra avucumu yaladığım ve kendimi heba ettiğimle kaldım... Tamam Noe öyle aşık olunacak bir karekter değil daha kardeşimsi bir karekter fakat insan Shinichirō'nin onu sevmesini istiyor, üstelik Hiromi bildiğin sinsi ve uyuz bir kız onun neyini sevdi anlamdım, gerçi Shinichirō de söylediğim gibi kalas ama ne yaparsın ki aşkın gözü kör olduğundan Noe onu sevmiş bir kere... Sonuç olarak sonu istediğim gibi bitmediği ve baş karekterlerin uyuzluğu dolayısıyla keşke izlemeseydim dedim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriyi özetliyorum, izleyenlerden veya izlememeyi düşünenlerdenseniz spoilera bakabilirsiniz.

İki konuşmaktan aciz ana karaktere sahip serimiz ot gibi ilerliyor ot gibi bitiyor. İnsan en azından bir sonuç yapardı, konuyu bir sonuca bağlardı. Son dakikada ki o müzikli giriş ve ondan önce kızın "hayır, onun kız arkadaşı benim" demesi ile zannettim ki harika bir final yapacaklar ve seri bitecek, ama ne oldu mal gibi ikiside birbirine baktı ve davem etti gitti... Bu mudur yani ?:kineme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?